اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یه کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یه کوره القایی

ببخشید معذرت میخوام
    فقط خواستم شوخی کنم و اینکه بدونم .....هیچی... :rolleyes:

راستیsahar_2012 هم دیگه نیستش که ازش بپرسیم تونست مقالشو بنویسه یا نه - واینکه مقالشو بذاره تو سایت

دیدگاه

ببخشید معذرت میخوام
      فقط خواستم شوخی کنم و اینکه بدونم .....هیچی... :rolleyes:
      فعلآ بخند وقتی جیز شدی بعد میفهمی :twisted:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

واقعا که این شکلکها احساس های بیخودی رو منتقل میکنه . مخصوصا اگه یکی کنارت باشه الکی بگه این شکلکو هم بذار .

بهت حق میدم هم اینکه من خودم اصلا از بعضی شکلک ها بدم میاد
        وهم از اینکه،بعضیااین جوری سوال میکنن یا نا مردی تا میکنن . مثل همین بابا که هر جا میبینی گفته: {هر کی هر چی میدونه توضیح بده}
        {تورو خدا توضیح و فقط شما بنویسید} واما اینکه واقعا میخواد بسازه ! یا فقط این توضیحات فارسی رو نیاز داره؟ اصلا شده در مورد مثلا خازن خاصی پرسیده باشه؟!

باور کن من اینطور نیستم وچون تا حالا سوال نپرسیدم(بجز 1 بار) نه زیاد سوال پرسیدن تو انجمنو بلدم و نه راضی به زحمت افتادن دیگران .
        واگه کسی نامردی بره جلو سعی میکنم جلوشو بگیرم . هر جی استاد داریم اگه انجمنو بخونه نا امید میشه میذاره میره . در نتیجه..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هارونی
          دشمنتون افقی باشه.بفرمایید:

http://wdl.persiangig.com/pages/down...N%20HEATER.pdf
          دمت گرم کاکا
          لطف کن تعداد سیم پیچ اولیه و ثانویه رو بنویس و سایر مخلفات :icon_razz:
          سه توصیه دارم:
          1.کار 2.کار 3.کار
          ادیسون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین.م
            دمت گرم کاکا
            اگه منظورتون ترانس پالس هست :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=63579.25

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین.م
              دمت گرم کاکا
              با سلام
              ترانس پالس: اولیه 50 دور و ثانویه هرکدام 38 دور روی ترویید.
              ترانسفورمر اصلی : اولیه 9 دور 6*0.75 و ثانویه 4 دور 17*0.55 روی هسته EE55 . البته این مدار نیاز به محافظت جریان هم داره که باید خودتون زحمتشو بکشید... :bye
              امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
              گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sahar_2012
                سلام بچه ها
                بیایید یه کاری اساسی بکنیم و از اول شروع کنیم
                نگاه کنید قدم اول انتخاب توان و نوع توپولوژی می باشد.
                هدف : ساخت کوره سه کیلو وات
                توپولوژِی : نیم موج

از شما دوستان عزیزم خواهشمندم که هرچی اطلاعات دارند در اختیار دیگران قرار بدهند حتی اگه فرمول قانون اهم هم باشد و بتواند در ساخت این کوره کمک کند!!!!!

مرسی
                بچه ها قدم اول محاسبات یکسو کننده تمام موج می باشد .

مرسی
                فکر کنم شما یکسو ساز رو با کوره القایی عوضی گرفتید
                گفتید توپولوژی نیم موج ؟؟؟ ...وا! به حق چیزای نشنیده ! یکسو ساز نیم موج شنیده بودیم . ولی توپولوژی نیم موج نشنیده بودیم ... فکر کنم منظورتون نیم پله !
                دلا خوبـــان دل خونيــــن پســـندند
                دلا خون شو که خوبان اين پسندند
                متاع کفر و دين بيآ‌مشتري نيست
                گروهــــي آن گروهي اين پســـندند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هارونی
                  با سلام
                  ترانس پالس: اولیه 50 دور و ثانویه هرکدام 38 دور روی ترویید.
                  ترانسفورمر اصلی : اولیه 9 دور 6*0.75 و ثانویه 4 دور 17*0.55 روی هسته EE55 . البته این مدار نیاز به محافظت جریان هم داره که باید خودتون زحمتشو بکشید... :bye
                  سلام
                  اقا من چند وقته دارم رو مدارات سوئیچینگ کار میکنم. الانم میخوام یه کوره ازمایشی بسازم. اگه امکانش هست درمورد مشخصات قطعات استفاده شده در طبقه قدرت یعنی از قسمت سوئیچ به بعد بیشتر توضیح بدی
                  مثل بانک خازنی و سلف سری با کویل و خازن های سری شده با اولیه ترانس اصلی و ترانس پالس ... همچنین در مورد کالیبره کردن مدار مثل فرکانس و مقدار دیوتی سایکل و مقدار ولتاژ خروجی ترانس اصلی
                  در ضمن شما این مدارو تست کردی، راضی کننده بود!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javati
                    سلام
                    اقا من چند وقته دارم رو مدارات سوئیچینگ کار میکنم. الانم میخوام یه کوره ازمایشی بسازم. اگه امکانش هست درمورد مشخصات قطعات استفاده شده در طبقه قدرت یعنی از قسمت سوئیچ به بعد بیشتر توضیح بدی
                    مثل بانک خازنی و سلف سری با کویل و خازن های سری شده با اولیه ترانس اصلی و ترانس پالس ... همچنین در مورد کالیبره کردن مدار مثل فرکانس و مقدار دیوتی سایکل و مقدار ولتاژ خروجی ترانس اصلی
                    در ضمن شما این مدارو تست کردی، راضی کننده بود!؟
                    سلام
                    بانک خازنی رو از موازی کردن خازنای 100 نانو فاراد MKP پلی پروپیلن فیلم ساختم.سلف سری رو هم بر روی یک هسته ترویید بزرگ AIR GAP شده پیچیدم.خازنای سری با اولیه هم دو عدد خازن MKP 560 نانوفاراد 400 ولت موازی با همه. همون طوری که پیداست کنترل فرکانس و دیوتی سایکل دستیه .در کل این مدار کاملی نیست چون محافظت جریان یا ولتاژ نداره! در ضمن نیاز به PLL هم دارد. اما خوب جواب داده..اون پیچه که عکسشو گذاشتمو ظرف 3-4 دقیقه سرخ کرد.

دیدگاه

سلام
                      با تشکر از شما
                      اون خازن زیر مقاومت R11 چیه ؟ ولطفا"اگه امکان داره یه عکس از سلف سری و ترانس اصلی و ترانس پالس و کل پروژه رو رو سایت قرار بدین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babak.mk
                        سلام
                        با تشکر از شما
                        اون خازن زیر مقاومت R11 چیه ؟ ولطفا"اگه امکان داره یه عکس از سلف سری و ترانس اصلی و ترانس پالس و کل پروژه رو رو سایت قرار بدین.
                        خازن برای حذف مولفه DC دوسر اولیه ترانس پالسه (حدود 1uF) . داداش این مال 6 ماه پیشه !الان دیگه چیزی ازش نمونده که عکس بگیرم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هارونی
                          سلام
                          بانک خازنی رو از موازی کردن خازنای 100 نانو فاراد MKP پلی پروپیلن فیلم ساختم.سلف سری رو هم بر روی یک هسته ترویید بزرگ AIR GAP شده پیچیدم.خازنای سری با اولیه هم دو عدد خازن MKP 560 نانوفاراد 400 ولت موازی با همه. همون طوری که پیداست کنترل فرکانس و دیوتی سایکل دستیه .در کل این مدار کاملی نیست چون محافظت جریان یا ولتاژ نداره! در ضمن نیاز به PLL هم دارد. اما خوب جواب داده..اون پیچه که عکسشو گذاشتمو ظرف 3-4 دقیقه سرخ کرد.
                          سلام
                          ممنون از جوابتون. فقط نگفتین سلف سری با کویل چه مشخصاتی داره ( تعداد دور و نمره سیم ) و خازن بانک چه ولتاژی باید باشه؟
                          من قبلا یه کپی از روی یه دستگاه جوش چینی 200 آمپر درست کردم و طرز کار مدارات سوئیچینگ رو تقریبا متوجه شدم
                          بیشتر مشکل من تو محاسبات قسمت بعد از سوئیچ هاست،نمونه اولیه رو که ساختم بعد مدارات حفاظتی هم طراحی میکنم. تاپیک های دیگه رو هم که خوندم واسه محاسبه بانک و سلف و مشخصات خود کویل چیز دقیقی پیدا نکردم
                          دیدگاه

نوشته اصلی توسط javati
                            سلام
                            ممنون از جوابتون. فقط نگفتین سلف سری با کویل چه مشخصاتی داره ( تعداد دور و نمره سیم ) و خازن بانک چه ولتاژی باید باشه؟
                            من قبلا یه کپی از روی یه دستگاه جوش چینی 200 آمپر درست کردم و طرز کار مدارات سوئیچینگ رو تقریبا متوجه شدم
                            بیشتر مشکل من تو محاسبات قسمت بعد از سوئیچ هاست،نمونه اولیه رو که ساختم بعد مدارات حفاظتی هم طراحی میکنم. تاپیک های دیگه رو هم که خوندم واسه محاسبه بانک و سلف و مشخصات خود کویل چیز دقیقی پیدا نکردم
                            خواهش میکنم.دیاگرام اون اینورتر جوشو دارید؟؟
                            حقیقتش را بخواهید محاسبات سلف سری و کویل و بانک خازنی رو بلد نیستم و چند تا مدار کوره القایی که توی اینترنت دیده بودم رو چسبوندم به هم شد این! !
                            سلف سریو با سیم 2 پیچیدم (شما لیتز بپیچید بهتره) .مقدار اندوکتانسش حدود 10 میکرو هانری شد.خازنای مدار تانک هم 1200 ولتین.ازین استوانه ای های درشت زرد رنگ اگه پیدا کنید برای این کار بهترینه.بعد از پیچیدن کویل اندوکتانسشو اندازه بگیرید و مقدار بانک خازنو بر اساس اون و فرکانس کاریتون انتخاب کنید (از روی فرمول رزونانس مدارات LC).خب حالا که به کوره القایی علاقه دارید لینک زیر رو هم ببینید که کلی نقشه و عکس داره(فقط "چیز شکن" میخواد.زبونشم روسیه!) :
                            http://offtop.ru/gauss2k/v7_625902_1.php

دیدگاه

سلام
                              تشکر بابت جوابتون. تا جاییکه یادمه اونم هالف بریج بود. واسه سوئیچ ها از igbt استفاده کرده بود. هر طبقه 2 تا 60 امپر موازی
                              ای سی درایور هم sg3525 و داریور هم ترانس پالس گذاشته بود. خروجی پل دیود رو با سه تا خازن الکترولیت 400ولت 820 میکرو dc کرده بود و بعد شبیه مدار شما چهار تا خازن پلیستر 475k250v رو بعد از پل دیود سری موازی کرده بود و از سر وسط داده بود به ترانس اصلی. بین خروجی سوئیچ و سر دیگه ترانس هم یه ct گذاشته بود که با ای سی uc3842 جریان رو کنترل می کرد
                              ترانس اصلیش 2 تا ثانویه داشت که
                              که دو سر وسط رو یکی کرده بود و واسه اتصال به خروجی یه قطعه فلزی که مقاوت خیلی پائینی داشت گذاشته بود و از دو سر این قطعه فیدبک می گرفت. من این قسمت رو درست تو مدار وصل نکرده بود و بهمین خاطر چند تا igbt سوزوندم
                              دو تا سر دیگه رو هم با 6 تا از این دیود های سه پایه یکسو کرده بود واسه هر سر ترانس 3 تا
                              واسه حفاظت مدار هم تو وردودی ptc و ntc گذاشته بود و روی هدسینک سوئیچ ها و دیود ها هم ترموسوئیچ
                              یکسری عکس هم ازش داشتم وقت شد میزارم

دیدگاه

سلام
                                ببخشید این سوال اینجا مطرح کردم
                                از دوستان کسی کوره القائی ساخته شده برای فروش داره؟ من نیاز دارم ولی وقت ندارم درست کنم.در ضمن برای ذوب میخوام
                                با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X