اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر 12ولت به 220ولت با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت اینورتر 12ولت به 220ولت با avr

نوشته اصلی توسط saeid.fazel111000
    اولا برای ساخت موج سینوسی کامل باید از پک igbt فول بریج استفاده بشه
    در اکثر اینورتر ها از هالف بریج استفاده میشه و میان سر گیت با دیود و مقاومت و خازن پلی استر dead time ایجاد میکنند و در خروجی گیت ها با خوازن multilayer میان یه برش کوچیک زمانی بهش میدن و نتیجه به این میشه که خروجی اینورتر شبه سینوسی میشه.
    که روشی کاملا درسته تست شده توسط خود من هست و جواب داده بهم.
    اما اگه بخواین شبهه سینوسی رو بهترش کنین از چک استفاده میشه که هم بار راکتیو و p فاکتور رو بهتر میکنه هم موج ساف تری میده.
    ساخت یه اینوتر انقد سخت نیست . چقد سخت میگیرین.
    در ضمن اگه از پک استفاده میکنید fuji بگیرین بهتره
    بعدشم مدار ایسوله یادتون نره امیتر مشترک ها تغذیشون مشترکه اما اون سه تایی که امیترشون به خروجی وصله باید ایزوله باشند تغذیه مثبت برای روشن و gnd برای خاموش کردن و منفی برای بهره منفی یادتون نره .
    بین گیت و امیتر مربوط به خودش از مقاومت 5.6 کیلو استفاده کنین
    حفاظ زنری یادتون نره.
    بهتره از خازن های multi layer استفاده بشه اگه dead time میخاین بزارین دید 4148 با مقاومت 1.5 کیلو با خازن 980p استفاده کنین طبق تجربه من این بهترین هست.
    سیگنال فالت رو درست بر قرار کنید مبتوین با یه گونی ایسی logic یه مدار فست براش بسازین
    سیگناتون حتما 16 بیتی باشه .
    از ایسی نات اشمیت استفاده کنین برای تبدیل سیگنال ها و بین دو ای سی نات اشمیتی که میذارین حتما ای سی اند بزارین که چک کنه در گیت یه جفت با هم روشن نشن
    برنامشو رجیستری بنویسین
    اینا نکاتی هست که تو ذهنم بود گفتم.
    من اینورتر تا 315 کیلو وات ساختم بدون مشکل بوده و به فروش رفته
    اگر اینورتر 12 به 220 منظورتونه که ندیدم جایی از هاف بریج استفاده بشه باید پوش پول باشه .
    برای استفاده از هاف بریج باید باس DC بالاتر از 36 ولت باشه تا راندمان نیاد پایین .
    هاف بریجی که شما می فرمایید با 12 ولت ورودی ، نهایتا 6 ولت منهای افت ولتاژ روی یک سوییچ را روی ترانس یا بار قرار می ده در نتیجه اتای پایینی به دست میاد که برای کاربردهای ولتاژ پایین اصلا مناسب نیست .
    در پوش پول افت ولتاژ یک سوییچ از 12 ولت DC کم می شه و روی ترانس و در نتیجه بار قرار می گیره و اختلاف ولتاژ دوسر ابتدا و انتهای اولیه ترانس ، دو برابر ولتاژ ورودی است در نتیجه توان تحویلی به هسته بسیار بیشتره .
    در پل اچ افت ولتاژ 2 سوییچ از 12 ولت کم می شه و روی ترانس یا بار قرار می گیره و اختلاف ولتاژ دوسر اولیه ترانس برابر 1 ولتاژ ورودی منهای افت ولتاژ دو سوییچ قدرته که توان تحویلی به هسته کمتر از پوش پوش خواهد شد .
    بنابراین در ولتاژ های پایین ، پوش پول توان تحویل بالاتری از بقیه توپولوژی ها داره .

دیدگاه

بایدی وجود نداره من با هالف بریدج اینکار رو کردم دوست داشتید دو باره اینکار رو کردم فیلمشو براتون میزارم.
      در بقیه موارد هم نظری نمیدم.

این مدعیان در طلبش بی خبرانند
      آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

دوستان من موج pwm رو با میکرو ساختم!
        در مورد مدارهای قدرت توضیح میخواستم؟ اینکه اول باید ولتاژ۱۲ ولت رو به ۲۲۰ ولت تبدیل کنیم بعد موج ساخته شده رو بدیم به igbt یا اول موج رو میدم بعد تبدیل ولتاژ انجام میدهیم؟

دیدگاه

با سلام

تا اونجایی که من می دونم باید اول 12 DC رو به سینوسی تبدیل کرد و بعدش با ترانس سطح ولتاژ رو بالا برد تا 220.

این طوری راندمان مدار بالا میره.

یه مداری رو آقای نجاتی و آقای مهرگان با هم ساختن(با ذکر نام سازنده) برای پروژه کارشناسی که من فایلشو اینجا میذارم.احتمالاً بدردتون بخوره:

http://www.4shared.com/office/bBiC0I...r_project.html

دیدگاه

سلام
            در این حالت به علت فرکانس پایین به ترانس بزرگ تری نیاز دارید
            باید اول 12 رو به 220 تبدیل کنید( با فرکانس بالا) و بعد با ماسفت موج سینوسی رو روش مدوله کنید
            با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
              سلام
              در این حالت به علت فرکانس پایین به ترانس بزرگ تری نیاز دارید
              باید اول 12 رو به 220 تبدیل کنید( با فرکانس بالا) و بعد با ماسفت موج سینوسی رو روش مدوله کنید
              با سپاس
              عملا ترانس رو برای ایزوله کردن استفاده میکنن. وگرنه یه مدار بوست و یه مبدل dc to ac کافی هست. (دقیقا کاری که اینورترای همراه چینی انجام میدن)
              دلیل استفاده از ترانس ایزوله کردنه که اگر ما اول ولتاز رو بالا ببریم و بعد بدیم به ترانزیستور به هر دلیلی ترانزیستورا بسوزن دیگه خروجی قطع که نمیشه هیچی DC هم میشه و میتونه به مصرف کننده ها اسیب بزنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid.fazel111000
                در اکثر اینورتر ها از هالف بریج استفاده میشه و میان سر گیت با دیود و مقاومت و خازن پلی استر dead time ایجاد میکنند و در خروجی گیت ها با خوازن multilayer میان یه برش کوچیک زمانی بهش میدن و نتیجه به این میشه که خروجی اینورتر شبه سینوسی میشه.
                که روشی کاملا درسته تست شده توسط خود من هست و جواب داده بهم.
                اما اگه بخواین شبهه سینوسی رو بهترش کنین از چک استفاده میشه که هم بار راکتیو و p فاکتور رو بهتر میکنه هم موج ساف تری میده.
                ساخت یه اینوتر انقد سخت نیست . چقد سخت میگیرین.
                در ضمن اگه از پک استفاده میکنید fuji بگیرین بهتره
                بعدشم مدار ایسوله یادتون نره امیتر مشترک ها تغذیشون مشترکه اما اون سه تایی که امیترشون به خروجی وصله باید ایزوله باشند تغذیه مثبت برای روشن و gnd برای خاموش کردن و منفی برای بهره منفی یادتون نره .
                بین گیت و امیتر مربوط به خودش از مقاومت 5.6 کیلو استفاده کنین
                حفاظ زنری یادتون نره.
                بهتره از خازن های multi layer استفاده بشه اگه dead time میخاین بزارین دید 4148 با مقاومت 1.5 کیلو با خازن 980p استفاده کنین طبق تجربه من این بهترین هست.
                سیگنال فالت رو درست بر قرار کنید مبتوین با یه گونی ایسی logic یه مدار فست براش بسازین
                سیگناتون حتما 16 بیتی باشه .
                از ایسی نات اشمیت استفاده کنین برای تبدیل سیگنال ها و بین دو ای سی نات اشمیتی که میذارین حتما ای سی اند بزارین که چک کنه در گیت یه جفت با هم روشن نشن
                برنامشو رجیستری بنویسین
                اینا نکاتی هست که تو ذهنم بود گفتم.
                من اینورتر تا 315 کیلو وات ساختم بدون مشکل بوده و به فروش رفته
                میشه شماتیک اون شبکه ای که Dead Time رو ایجاد میکنه برامون بزارین.

اینورتور 315KVA!!!!!!
                میدونی یعنی چی؟
                ولتاژ باطری ها رو چقدر گرفتی؟
                برای کجا ساختی ؟
                چند تا مبدل بوست رو به هم موازی بستی؟
                چند چوخ فروختی :mrgreen:

چقدر فضول :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  میشه شماتیک اون شبکه ای که Dead Time رو ایجاد میکنه برامون بزارین.

اینورتور 315KVA!!!!!!
                  میدونی یعنی چی؟
                  ولتاژ باطری ها رو چقدر گرفتی؟
                  برای کجا ساختی ؟
                  چند تا مبدل بوست رو به هم موازی بستی؟
                  چند چوخ فروختی :mrgreen:

چقدر فضول :biggrin:
                  فکر میکنم اشتباه تایپی داشتن ایشون. 1430 امپر. تازه تلفات رو حساب نکنی رو 96 ولت میشه 3500 امپر. موندم ترانس با این توان سایزش چقد میشه. در ضمن این چیزایی که ایشون گفتن در حد یه اینورتر نهایتش سه چهار کیلووات بود. توانای بالای ده بیست کیلو کلا یه ریزه کاریایی داره که اصن تهش معلوم نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                    فکر میکنم اشتباه تایپی داشتن ایشون. 1430 امپر. تازه تلفات رو حساب نکنی رو 96 ولت میشه 3500 امپر. موندم ترانس با این توان سایزش چقد میشه. در ضمن این چیزایی که ایشون گفتن در حد یه اینورتر نهایتش سه چهار کیلووات بود. توانای بالای ده بیست کیلو کلا یه ریزه کاریایی داره که اصن تهش معلوم نیست.
                    برای بیشتر از 8KVA از یه موتور DC استفاده میکنن که به یه آلترناتور وصله

دیدگاه

این اینورتر برای 70-80 تا خونه پر مصرف کافیه
                      شاید کار دستگاه این بوده که در صورت قطع برق چند دقیقه برق محل را تامین کند
                      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        برای بیشتر از 8KVA از یه موتور DC استفاده میکنن که به یه آلترناتور وصله
                        گاهی نمیشه از اون روشا استفاده کرد. وقتی یه نیروگاه خورشیدی داشته باشی باید از روشهای کاملا الکترونیکی استفاده بکنی. من خودم از تجهیزات مخابرات 30 کیلو واتیشو دیدم. البته تعمیرشم کردم.

دیدگاه

یه چیز دیگم هست اگه فرکانس بالا باشه هسته ترانس رو اشباع میکنه و ف وقع ما وقع!!
                          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                            توی فرمولهای مغناطیس من فرمولی ندیدم که فرکانس رو باعث اشباع هسته بدونه. بیشتر جریانه که دشمنه هسته و ایناس!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                              این قانون از کجا اومد؟ بگین بلکه تونستیم یه قانون جدید بدیم بیذون مثلا به اسم فرمول مهدی تو دانشگاهها تدریس شد از این به بعد. )

دیدگاه

دوستان این پروژه که گذاشتین به درد پروژه کارشناسی میخوره من دانلود کنم به دردم میخوره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X