اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای راه اندازی ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی برای راه اندازی ماسفت

سلام دوستان
    چرا IR2104 برای IRF640 به درد نمی خوره؟دلیلش رو می خواستم بدونم.آخه خودم یه بار IRF540N رو با IR2110 سوئیچ کردم.
    سوال دیگه این که من با 555 یه پالس درست کردم ، آیا لازم هستش که اونو به IR2110 بدم یا این که همین طوری می تونم بدمش به ماسفت؟

دیدگاه

بستگی داره که با چه توانی کار میکنی / و با چه فرکانسی چه جریانی از ماسفتها میکشی . 555 ممکنه در تئان بالا بسوزه قبلا برای من اتفاق افتاده .

دیدگاه

دو تا کار می خوام انجام بدم که نمی دونم آیا IR2110 می خوان یا نه:
        1- شارژر موبایل که بیش ترین جریان خروجی حدود 0.7 آمپر هستش.
        2-یه اینورتر 12 به 220 که هنوز نمی دونم براش ترانس بذارم یا این که با بوست کار کنم،اگه توان خروجی 500 وات باشه ، جریان عبوری از ماسفت ها فکر کنم زیاد بشه ، حدود 40 یا 50 آمپر میشه ، درست میگم؟

دیدگاه

دو تا کار می خوام انجام بدم که نمی دونم آیا IR2110 می خوان یا نه:
          1- شارژر موبایل که بیش ترین جریان خروجی حدود 0.7 آمپر هستش.
          2-یه اینورتر 12 به 220 که هنوز نمی دونم براش ترانس بذارم یا این که با بوست کار کنم،اگه توان خروجی 500 وات باشه ، جریان عبوری از ماسفت ها فکر کنم زیاد بشه ، حدود 40 یا 50 آمپر میشه ، درست میگم؟
          1-اینهمه شارژر موبایل یکی باز کن ایده بگیر
          2-از بوست نمیتونی استفاده کنی باید از پوش پول استفاده کنی ترانس هم میخواد.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

میگم این 40 آمپر رو چیکار کنم؟ماسفتم باید خیلی بزرگ باشه که.راه دیگه ای نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edris.noei
              میگم این 40 آمپر رو چیکار کنم؟ماسفتم باید خیلی بزرگ باشه که.راه دیگه ای نداره؟

میتوانید از چند ماسفت بصورت موازی استفاده بکنید ماسفت بر عکس ترانزیستورهای معمولی که با گرم شدن جریان بیشتری را از خود عبور می دهد و این کار باعث سوختن ترانزیستور میشود ماسفت در حالت گرم شدن جریان کمتری را از خود عبور میدهد و اینکار باعث پایداری میگردد من خودم همیشه از IRF540 بصورت موازی نسبت به جریان استفاده میکنم

دیدگاه

سلام
                شرمنده من یه سوال داشتم.من تا حالا با ماسفت سروکارم نیوفتاده و برای سوئیچ کردن یک جریان 100 میلی آمپر با ولتاژ 3.3 میخواستم ازش استفاده کنم
                الان این کارو با یه رگولاتور با پایه on/off دارم این کارو انجام میدم ولی میخواستم بدونم با ماسفت بهتر نیست؟
                و اگه هست . شماره ماسفتی که در این محدوده کار کنه و فرمان قطع و وصل آن از طریق میکرو صادر میشه چی هست؟
                رگولاتور مورد استفاده خودم قیمت 2000 تومان هست آیا با ماسفت به صرفه تر هست ؟ فرکانس کار تقریبا ثابت هست . یعنی یک ولتاژ مستقیم 3.3 ولتی را باید قطع و وصل کند. اگر کسی بهم اطلاعی بده ممنون میشم.
                هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

دوست عزیز
                  ماسفت که ارزون تر هست من IRF540N رو از امجد خریدم 1000 شاید ارزون تر هم باشه البته این ماسفت جریان حدود 25 آمپر رو عبور میده.البته فکر نکنم با میکرو بشه راهش انداخت.باز اساتید بهتر میدونن.شاید استفاده از ترانزیستور برات بهتر باشه چون جریانت خیلی پایینه و با میکرو هم راه میفته

دیدگاه

الان این کارو با یه رگولاتور با پایه on/off دارم این کارو انجام میدم ولی میخواستم بدونم با ماسفت بهتر نیست؟
                    رگولاتور شما این امکان رو داره و مسلما از ماسفت بهتره . حداقل ولتاژ کارامد در ماسفت 12 یا 15 ولت است . در واقع برای کامل روشن شدن ماسفت باید به پایه گیت نسبت به سورس 15 ولت بدیم .

دیدگاه

ممنون از پاسختون
                      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

سلام اساتید گرامی.
                        بنده قصد دارم یه پل h با ماسفت درس کنم از اونجا موتورم با pwm کار میکرد نیاز شد در مدارم برای ماسفت ها درایور بگزارم طبق تحقیقات و کمک یکی از بچه ها سایت به ابن نتیجه رسیدم مطمان ترین درایور
                        HCPL-3120 است. اما بنده یکم نابلدم اگه میشه در مورد نخوه اتصال این گیت درایور از میکرو به ماسفت برامتوضیح بدید. آیا برا پل h نیاز برا هر ماسفت یک گیت درایور جداگانه بزارم؟؟
                        راسی من از گیت درایو دیگه ای قصد ندارم استفاده کنم چون 4 تا hcpl-1320 تهیه نموندم. و قصد دارم خیلی خیلی مدارم مطمن باشه.
                        در ضمن ماسفت استفاده شده هم irfp064n می باشد.
                        اگه کسی یه عکسی شماتیکی یه برگه ای که خودش با دستش بکشه یا هر چیز دیگه ای داره شدیدا ممنون میشم.کارم خیلی گیرکرده. :sad: :sad:

اضافه شده در تاریخ :
                        کسی نبود؟

اضافه شده در تاریخ :
                        واقعا هیچکی نیس کمک کنه؟؟ کسی ندونس؟؟ کارم گیره؟

دیدگاه

این برای تست دستی کمکتون میکنه .

برای 4 تا ماسفت فکر میکنم درایورهای بالا باید شناور باشن . این ای سی بهترین حالت تغذیه اش یک 15 ولت مثبت و یک 5 ولت منفی است . حالا این دو تا تغذیه چجور شناور میشن موندم . دوستان دیگه بتونن بگن عالی میشه

ولی سعی میکنم واست درایو کردنشونو بکشم و بعد اگر مشکل داشت بقیه اساتید نظر میدن

دیدگاه

حالا این دو تا تغذیه چجور شناور میشن موندم .
                            تغذیه منفی بیشتر برای igbt استفاده میشه
                            برای ماسفت میشه از روش بوت استراپ استفاده کرد که نیاز به تغذیه جدا نیست
                            روش دیگه استفاده از تغذیه مشترک برای سویچهای پایینی و دو تغذیه کاملآ ایزوله
                            برای سویچ های بالایست.

دیدگاه

والا داشتم رو اینا فکر میکردم که باید دیود برای درایور های بالا بذاریم یا .

روش دیگه استفاده از تغذیه مشترک برای سویچهای پایینی و دو تغذیه کاملآ ایزوله
                              برای سویچ های بالایست.
                              همین نتیجه کارو مشکل کرده / که ایشون میتونه اینکارو انجام بده
                              روش بوت استراپ چجوری میشه ؟

دیدگاه

والا داشتم رو اینا فکر میکردم که باید دیود برای درایور های بالا بذاریم یا .
                                همون روش دیود گذاشتنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X