اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئیچینگ ماسفت irf9540

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوئیچینگ ماسفت irf9540

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
    برای روشن کردن باید به گیت ۰ بدید.
    والا دیگه نمیدونم چرا درست عمل نمیکنه.
    الان مشکلم با روشن و خاموش شدنش برطف شده واقعا ممنونم از شما
    حالا یه سوال داشتم اگه مستقیم به میکرو پایه گیت رو بدم مشکلی برای میکرو که بوجود نمیاره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samirarahimi88
      الان مشکلم با روشن و خاموش شدنش برطف شده واقعا ممنونم از شما
      حالا یه سوال داشتم اگه مستقیم به میکرو پایه گیت رو بدم مشکلی برای میکرو که بوجود نمیاره؟
      نه، چه مشکلی؟
      راستی چی شد که درست شد؟

دیدگاه

نه، چه مشکلی؟
        راستی چی شد که درست شد؟
        فقط حواست باشه اگه ولتاژ پایین بدی به گیت , ماسفت میسوزه ها :smile:
        Gelecek Bizimdir >

دیدگاه

سلام
          ماسفت p زمانیکه گیتش صفر باشه یعنی روشنه چون سورس به +12 وصله برای خاموش موندن گیتش هم باید 12 باشه. با توجه به اینکه میکرو خروجی 12 نمیده بهتره از tc4421 استفاده کنید. در ضمن این ماسفت گیتش لاجیک نیست. یعنی با 5ولت به اشباع نمیره.
          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نه، چه مشکلی؟
            راستی چی شد که درست شد؟
            خودمم نمی دونم فکر می کنم مشکل از سیم بندی یا برد بوردم بوده!
            بازم یه سوال و یه زحمت دیگه
            می خوام از دو تا ماسفت استفاده کنم بازم با همین شرایط یعنی 12 ولت بهش بدم و وقتی پایه گیت دستور دادم 12 ولت رو از درین بگیرم ولی نمی خوام این دو تا همزمان خاموش یا روشن بشه در واقع می خوام not همدیگه باشن با توجه به اینکه من برای قطع ترانزیسورم نیاز به ولتاژ 12 ولت دارم بنظرتون می تونم از چه روشی استفاده کنم! تا حد امکان هم نمی خوام از قطعه دیگه ای استفاده کنم :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Bah-raM
              فقط حواست باشه اگه ولتاژ پایین بدی به گیت , ماسفت میسوزه ها :smile:
              تا چه حد پایین؟ آخه کمترین ولتاژی که من بهش میدم صفر میکرو و 4.2 ولت هست این ولتاژ باعث سوختنش میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                سلام
                ماسفت p زمانیکه گیتش صفر باشه یعنی روشنه چون سورس به +12 وصله برای خاموش موندن گیتش هم باید 12 باشه. با توجه به اینکه میکرو خروجی 12 نمیده بهتره از tc4421 استفاده کنید. در ضمن این ماسفت گیتش لاجیک نیست. یعنی با 5ولت به اشباع نمیره.
                چون کار من باید صرفه اقتصادی داشته باشه برام مهمه از قطعه هایی با قیمت پایین و حداکثر کارایی استفاده کنم! این قطه هم هر چقدر توی نت سرچ کردم قیمتش رو پیدا نکردم :redface: میشه یه راهنمایی در مورد اینکه می تونم چجوری از دو تا ماسفت استفاده کنم به صورتی که این دو تا همزمان روشن نباشه با توجه به همون شرایط اولیه ام یعنی قطع ماسفت با 12 ولت صورت میگرو و باید هم از میکرو دستور قطع و وصلش رو دریافت کنه.

دیدگاه

تا چه حد پایین؟ آخه کمترین ولتاژی که من بهش میدم صفر میکرو و 4.2 ولت هست این ولتاژ باعث سوختنش میشه؟
                  من که خودم هر روز 5 6 تا ماسفت میسوزونم :biggrin:
                  اولا اگه ماسفت جربان زیاد بکشه میسوزه
                  دوم اینکه از مداز اسنابر استفاده کن
                  سوم اگه به کلکتور و امیتر ولتاژ بدی ولی گیت تحریک نشه احتمال سوختنش زیاده
                  Gelecek Bizimdir >

دیدگاه

چون کار من باید صرفه اقتصادی داشته باشه برام مهمه از قطعه هایی با قیمت پایین و حداکثر کارایی استفاده کنم! این قطه هم هر چقدر توی نت سرچ کردم قیمتش رو پیدا نکردم :redface: میشه یه راهنمایی در مورد اینکه می تونم چجوری از دو تا ماسفت استفاده کنم به صورتی که این دو تا همزمان روشن نباشه با توجه به همون شرایط اولیه ام یعنی قطع ماسفت با 12 ولت صورت میگرو و باید هم از میکرو دستور قطع و وصلش رو دریافت کنه.
                    سلام
                    باتوجه به اینکه ماسفتهای معمولی با ولتاژگیت 10ولت به اشباع میرن ودر لحظه روشن وخاموش شدن جریان لحظه ای گیت به 1الی چندامپر میرسه بنابراین خروجی میکرو مستقیما نمیتونه ولتاژ وجریان لازم گیت رو فراهم کنه.ایسی درایورها ورودی لاجیک و خروجی Vcc رو دارن.مثل tc428 که دارای دو عدد درایور ماسفت - ای جی بی تی است که بصورت Not عمل میکنه که برای کاربرد فوق مناسبه.
                    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                      سلام
                      باتوجه به اینکه ماسفتهای معمولی با ولتاژگیت 10ولت به اشباع میرن ودر لحظه روشن وخاموش شدن جریان لحظه ای گیت به 1الی چندامپر میرسه بنابراین خروجی میکرو مستقیما نمیتونه ولتاژ وجریان لازم گیت رو فراهم کنه.ایسی درایورها ورودی لاجیک و خروجی Vcc رو دارن.مثل tc428 که دارای دو عدد درایور ماسفت - ای جی بی تی است که بصورت Not عمل میکنه که برای کاربرد فوق مناسبه.
                      سلام
                      ممنون از راهنماییتون ولی چرا توی نت این قطعه برای فروش پیدا نمیشه! ماسفتی که می خواهم استفاده کنم pchanel دهست در واقع با 10 ولت قطع میشه الان واقع دیگه نمی دونم چیکار کنم :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Bah-raM
                        من که خودم هر روز 5 6 تا ماسفت میسوزونم :biggrin:
                        اولا اگه ماسفت جربان زیاد بکشه میسوزه
                        دوم اینکه از مداز اسنابر استفاده کن
                        سوم اگه به کلکتور و امیتر ولتاژ بدی ولی گیت تحریک نشه احتمال سوختنش زیاده
                        خدا رو شکر من هنوز نسوزوندم :biggrin: ولی دست به سوزوندنم خوبه :redface:
                        من با مدار اسنابر الن که شما گفتین آشنا شدم اگه توی طراحی مدارم مشکل ایجاد نکنه حتما استفاده می کنم
                        من هنوز توی طراحی اینکه چجوری دو تا ماسفت را با سرعت بالا nit هم تحریک کنم موندم! اگه این درست شه یه فکری به حال تحریک گیتش می کنم. مرسی از کمکتون

دیدگاه

خدا رو شکر من هنوز نسوزوندم :biggrin: ولی دست به سوزوندنم خوبه :redface:
                          من با مدار اسنابر الن که شما گفتین آشنا شدم اگه توی طراحی مدارم مشکل ایجاد نکنه حتما استفاده می کنم
                          من هنوز توی طراحی اینکه چجوری دو تا ماسفت را با سرعت بالا nit هم تحریک کنم موندم! اگه این درست شه یه فکری به حال تحریک گیتش می کنم. مرسی از کمکتون
                          منظورتون Not ه ؟ میتونین به خروجی اسیلاتور یه گیت NOT بزارین و یکیش رو مستقیم بدین
                          گیت NOT هم تو آیسی 4011 هستش
                          از درایور هم میشه استفاده کرد
                          Gelecek Bizimdir >

دیدگاه

سلام
                            ممنون از راهنماییتون ولی چرا توی نت این قطعه برای فروش پیدا نمیشه! ماسفتی که می خواهم استفاده کنم pchanel دهست در واقع با 10 ولت قطع میشه الان واقع دیگه نمی دونم چیکار کنم :angry:
                            احتمالا نت اش خرابه.
                            این ایسی و مشابه اون سری ixdd or ixdf رو جوان و سعید الکترونیک دارن.تراشه هم داره.
                            اگر جریان درین ماسفت زیاد نیست میتونید با موازی کردن 6تا Not داخل 40106 یه درایور Not با جریان مناسب بسازی.

دیدگاه

واااااااااااااااااای خدا سرم گیج رفت از این همه جوابهای گوناگون و نامربوط... oo: oo: :angry: :angry: :angry: :angry:
                              خانم رحیمی شما چرا اسرار دارید که حتما از IRF9540 استفاده کنید؟؟؟؟؟! این ماسفت P کانال هستش و برای کار با میکرو اصلا مناسب نیست دلیلش رو هم از این همه جوابها فکر کنم تا حالا باید فهمیده باشید چون برای استفاده از این ماسفت باید یه مدار درایوری هم این وسط باشه و کار رو خیلی سخت و پیچیده میکنه که اصلا نیازی به این کار نیست و جواب شما خیلی ساده است.... IRF540 و یا هر ماسفت N کانال دیگه ای از این تیپ ماسفتها مثلا IRFP260N , IRFZ44N ,IRF840 با ولتاژها و جریانهای کاری مختلف... :nice: :nice:
                              بدین صورت که پایه سورس به زمین وصل میشه و گیت به پایه میکرو که البته مقاومت درسته ضروری نیست ولی برای محافظت از خروجی میکرو یه مقاومت در حد 220 تا 1کیلو میتونه مناسب باشه و پایه درین نیز به قطب منفی مصرف کننده وصل میشه و مثبت تغذیه نیز به پایه مثبت مصرف کننده متصل میشه و مدار تکمیل میشه البته برای اینکه گیت ماسفت کاملا مدار باز هستش با کوچکترین نویز محیطی ممکنه تحریک بشه برای امنیت بیشتر و بهبود عملکرد ماسفت در مدارت فرکانس بالا و یا محیط های نویز بالا از یک مقاومت 10کیلو برای پولدآن (پایین کشنده) کردن گیت ماسفت هم استفاده میشه، به این صورت که مقاومت رو بین پایه گیت و زمین قرار میدن، در اینجا هم یه مدار نمونه براتون میزارم که ببینید دقیقا این ماسفتها چجوری بایاس بندی شده البته اینجا از مقاومت پولدآن استفاده نکرده اما خود بنده به مراتب در اکثر پروژه هام از این تیپ ماسفت ها در جریان ها و ولتاژهای مختلف استفاده میکنم و تا فرکانس 125KHz هم از این ماسفتها جواب گرفتم و اصلا هم تا بحال هیچ مشکلی پیش نیومده، امیدوارم که توضیحاتم کامل بوده باشه و جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمونده باشه :wow: موفق باشید :nice: :job: :applause:

من از نژاد آريـــاييم ... تير آرش در کمانم ... نام ايران بر زبانم ... سرکشم چون کوه آتش، آتشم، آتشفشانم...چون سياوش پاک پاکم ... همچو رستم پهلوانم ... کاوه ام، تارپود کاويانم...من ز ماد و از هخايم، از ارشک و داریوشم
                              افتخارم این است من سرباز فدايي وطنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sd.asgaryan
                                واااااااااااااااااای خدا سرم گیج رفت از این همه جوابهای گوناگون و نامربوط... oo: oo: :angry: :angry: :angry: :angry:
                                خانم رحیمی شما چرا اسرار دارید که حتما از IRF9540 استفاده کنید؟؟؟؟؟! این ماسفت P کانال هستش و برای کار با میکرو اصلا مناسب نیست دلیلش رو هم از این همه جوابها فکر کنم تا حالا باید فهمیده باشید چون برای استفاده از این ماسفت باید یه مدار درایوری هم این وسط باشه و کار رو خیلی سخت و پیچیده میکنه که اصلا نیازی به این کار نیست و جواب شما خیلی ساده است.... IRF540 و یا هر ماسفت N کانال دیگه ای از این تیپ ماسفتها مثلا IRFP260N , IRFZ44N ,IRF840 با ولتاژها و جریانهای کاری مختلف... :nice: :nice:
                                بدین صورت که پایه سورس به زمین وصل میشه و گیت به پایه میکرو که البته مقاومت درسته ضروری نیست ولی برای محافظت از خروجی میکرو یه مقاومت در حد 220 تا 1کیلو میتونه مناسب باشه و پایه درین نیز به قطب منفی مصرف کننده وصل میشه و مثبت تغذیه نیز به پایه مثبت مصرف کننده متصل میشه و مدار تکمیل میشه البته برای اینکه گیت ماسفت کاملا مدار باز هستش با کوچکترین نویز محیطی ممکنه تحریک بشه برای امنیت بیشتر و بهبود عملکرد ماسفت در مدارت فرکانس بالا و یا محیط های نویز بالا از یک مقاومت 10کیلو برای پولدآن (پایین کشنده) کردن گیت ماسفت هم استفاده میشه، به این صورت که مقاومت رو بین پایه گیت و زمین قرار میدن، در اینجا هم یه مدار نمونه براتون میزارم که ببینید دقیقا این ماسفتها چجوری بایاس بندی شده البته اینجا از مقاومت پولدآن استفاده نکرده اما خود بنده به مراتب در اکثر پروژه هام از این تیپ ماسفت ها در جریان ها و ولتاژهای مختلف استفاده میکنم و تا فرکانس 125KHz هم از این ماسفتها جواب گرفتم و اصلا هم تا بحال هیچ مشکلی پیش نیومده، امیدوارم که توضیحاتم کامل بوده باشه و جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمونده باشه :wow: موفق باشید :nice: :job: :applause:
                                آرایش این 2 تا ماسفت Half Bridge ه ؟
                                Gelecek Bizimdir >

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X