اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت ترانسفورماتور 1 ولتی به ولتاژ های بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت ترانسفورماتور 1 ولتی به ولتاژ های بالاتر

سلام به دوستان.خسته نباشید.
    لطفا چگونگی ساخت ترانسفورماتور 1ولت به 12 ولت یا بالاتر رو توضیح بدین.
    اینقدر توی اینترنت و یوتیوب گشتم خسته شدم.
    امکان ساخت ترانسفورماتور 1 ولت به 220 ولت وجود دارد؟
    لطفا اگر امکان دارد مدار آن را قرار دهید.
    بی نهایت ممنون.

پاسخ : کمک برای ساخت ترانسفورماتور 1 ولتی به ولتاژ های بالاتر

نوشته اصلی توسط MTN1382 نمایش پست ها
    سلام به دوستان.خسته نباشید.
    لطفا چگونگی ساخت ترانسفورماتور 1ولت به 12 ولت یا بالاتر رو توضیح بدین.
    اینقدر توی اینترنت و یوتیوب گشتم خسته شدم.
    امکان ساخت ترانسفورماتور 1 ولت به 220 ولت وجود دارد؟
    لطفا اگر امکان دارد مدار آن را قرار دهید.
    بی نهایت ممنون.
    سلام ،
    بله امکانش هست ، اما یک ولت چی؟!! دی سی؟!! یک ولت باید حتما AC باشه .
    شما اگه یه ترانس 220 به 3 ولت بخرید و به 220 متصل کنید ، در خروجی 3 ولت میگیرید ،
    و اگر خروجی 3 ولت رو به 3 ولت متصل کنید در قسمت 220 همون 220 میگیرید ،اما حتما باید ولتاژ AC با همون فرکانس(معمولا 50 هرتز باشه)
    اما اگر ولتاژ شما دی سی هست حتما باید اون رو با یه مدار الکترونیکی به AC تبدیل کنید و سپس به ترانس بدید ، توجه داشته باشید ترانس فقط با جریان متناوب کار میکنه و شما هم در خروجی و هم در ورودی جریان متناوب خواهید داشت ،
    اگر در خروجی جریان دی سی نیاز دارید باید با پل دیود و خازن اون رو صاف کنید ،

در کل بهتره مشخصات بیشتر از کاربرد و توان مورد نظرتون بدید تا بشه بهتر راهنمایی کرد ،
    موفق باشید
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام خیلی ممنون که پاسخ دادید.
      جریان ac هستش.
      میخوام ولتاژ باتری قلمی 1.5 ولتی رو به 220 ولت تبدیل کنم و از اون استفاده کنم.

دیدگاه

سلام خیلی ممنون که پاسخ دادید.
        جریان ac هستش.
        میخوام ولتاژ باتری قلمی 1.5 ولتی رو به 220 ولت تبدیل کنم و از اون استفاده کنم.
        درود
        باتری ها همه dc هستند.
        باید اول به ac تبدیلش کنید
        لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
        گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
        لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
        گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

دیدگاه

سلام سپاس ازشما.
          خب فرض کنیم الان ما جریان ac را داریم و میخواهیم آن را به 220 ولت تبدیل کنیم.
          شما مداری دارید تا بشه این کار را انجام داد؟

دیدگاه

سلام سپاس ازشما.
            خب فرض کنیم الان ما جریان ac را داریم و میخواهیم آن را به 220 ولت تبدیل کنیم.
            شما مداری دارید تا بشه این کار را انجام داد؟
            با سلام:
            شما خروجی 3 ولت یک ترانس دیگر 220 ولت به 3 ولت را به دو سر سیم پیچ 3 ولت یک ترانس دیگر وصل کنید خروجی شما می شود 220 ولت متناوب . ( فقط جهت آموزش و یادگیری). و راحت ترین روش برای آزمایش.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام وقتتون بخیر.
              راستش من اصلا از الکترونیک نمیدونم و میخوام یه چیزی بسازم ولی نیاز به راهنمایی دارم.
              آموزش ساخت ترانس 1.5 ولتی به 220 ولت را میخواهم.کارم در همین گیر کرده است.
              اصلا نمیدونم ترانس چجوری پیچیده می شود.مدار ساخت آن را شما دارید؟
              آیا ترانسفورماتور تبدیل 1.5 به 220 ولت وجود دارد که بتوانم آن را خریداری کنم؟اگر وجود دارد آدرس رو برایم ارسال کنید.
              متشکرم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مجدد.
              از اونجا که ترانس 1.5 به 220 وجود نداره تا بخرم تصمیم گرفتم خودم درست کنم.
              لطفا تعداد دور ها را برایم محاسبه کنید در صورت امکان و اگر باز هم مشکلی نبود آموزشش رو هم برایم ارسال کنید.

دیدگاه

میخواین با این ۲۲۰ ولتی که از ترانستون بدست میارید چیکار کنید چه وسیله ای روشن کنید
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام وقتتون بخیر.
                  راستش من اصلا از الکترونیک نمیدونم و میخوام یه چیزی بسازم ولی نیاز به راهنمایی دارم.
                  آموزش ساخت ترانس 1.5 ولتی به 220 ولت را میخواهم.کارم در همین گیر کرده است.
                  اصلا نمیدونم ترانس چجوری پیچیده می شود.مدار ساخت آن را شما دارید؟
                  آیا ترانسفورماتور تبدیل 1.5 به 220 ولت وجود دارد که بتوانم آن را خریداری کنم؟اگر وجود دارد آدرس رو برایم ارسال کنید.
                  متشکرم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مجدد.
                  از اونجا که ترانس 1.5 به 220 وجود نداره تا بخرم تصمیم گرفتم خودم درست کنم.
                  لطفا تعداد دور ها را برایم محاسبه کنید در صورت امکان و اگر باز هم مشکلی نبود آموزشش رو هم برایم ارسال کنید.
                  با سلام:
                  شما یک ترانس 220 ولت به 3 ولت با جریان دلخواه خود مثلا 500 میلی امپر یا 0.5 آمپر تهیه کنید. چون سیم پیچ 3 ولت روی 220 ولت پیچیده می شود و از بیرون قابل مشاهده است و سیم آن ضخیم تر از ولتاژ 220 ولت است.. این سیم پیچ را بصورت دستی از قرقره جدا کنید. وقتی که کاملا از قرقره جدا کردید ان را اندازه گیری کنید چند سانت و چند متر است. مثلا 4متر 60 سانت برای ولتاژ 3 ولت. اگر این عدد را تقسیم بر دو کنید می شود 2 متر و سی سانت برای ولتاژ 1.5 ولت. حالا مجددا این سیم پیچ را بصورت منظم و ماننده پیش از جدا کردن بپیچید ولتاژ کار شما می شود 220 ولت به 1.5 ولت 0.5 آمپر. لازم به ذکر است ترانس پیچ ها این ترانس را بصورت سفارشی برای شما می پیچند.

دیدگاه

سلام خسته نباشید.
                    وقتی با ترانس ولتاژ رو افزایش میدهیم ، چند دستگاه می توانند از آن استفاده کنند؟
                    ولتاژ برق های خانگی 220 ولت هست آیا اگر با ترانس 220 ولت ایجاد کنیم،می شود با آن وسایل خانه را روشن کرد؟
                    جدیدترین ویرایش توسط MTN1382; ۱۱:۴۲ ۱۳۹۷/۰۴/۱۰.

دیدگاه

سلام خسته نباشید.
                      وقتی با ترانس ولتاژ رو افزایش میدهیم ، چند دستگاه می توانند از آن استفاده کنند؟
                      ولتاژ برق های خانگی 220 ولت هست آیا اگر با ترانس 220 ولت ایجاد کنیم،می شود با آن وسایل خانه را روشن کرد؟
                      دوست عزیز بنظرتون چرا این ایده تا حالا عملی نشده و هنوز همه مردم دنیا محتاج شرکت برق هستن؟

شما یه مورد رو در نظر نگرفتین و اونم بحث انرژی هست ..برای انجام هر کاری به انرژی احتیاج دارید.. هر وسیله برقی یه مقدار انرژی مصرف میکنه (که میشه اونو از حاصل ضرب ولتاژ در آمپر بدست آورد)
                      مثلا برای روشن کردن لامپ 200 وات به مدت یک ثانیه به 200 ژول انرژی احتیاج دارین
                      برای روشن کردن وسیله برقی با یک منبع (چه شبکه برق چه باطری) اولین سوالی که باید از خودتون بپرسید اینه که منبع ما میتونه انرژی مورد نیاز وسیله رو تامین کنه یا نه .. بعد میریم سراغ تبدیل ولتاژ و آمپرو فرکانس مورد نیاز وسیله
                      هر وسیله مثل باطری یک مقدار بخصوصی انرژی داره هر چقدر هم بزرگ باشه بازم محدوده .. مثلا باطری یکو نیم ولت هزار تا 5 هزار ژول انرژی داره که با احتساب 5000 ژول حداکثر میتونه 25 ثانیه لامپ 200 واتی رو روشن کنه
                      در عمل هیچ وقت نمیتونه البته، چون تا بیایم ولتاژشو تبدیل به 220 کنیم هر چی داره بفنا میره و دلیل دیگه اینکه باطری یک و نیم ولت قابلیت 200 وات خروجی رو نداره (نمیتونه 200 ژول انرژی در ثانیه تولید کنه)

خلاصه اینکه فقط فراهم کردن ولتاژ 220 کافی نیست و شما باید آمپر مورد نیاز وسیله برقی رو هم تامین کنید .... و برای اینکه منبع برق شما بتونه ولتاژ و آمپر بخصوصی رو تامین کنه باید به حد کافی انرژی داشته باشه در خودش
                      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام سپاس از پاسخگویی شما.
                        به جای باتری فرض کنید که یک مولد برق هستش که میتونه برق تولید کنه.(تا اینجاشو درست کردم)
                        بعد میمونه که چجوری این ولتاژ رو تبدیل کنیم.
                        فقط یک سوال ، جریان برق شهری چگونه است که می تواند این همه وسیله روشن کند؟آیا ترانسی وجود دارد که بتواند ولتاژ و جریانی مثل برق شهر را با ولتاژ کم تولید کند؟؟

نمیدونم منظور شما رو بدرستی متوجه شدم یا نه ، امیدوارم که درست متوجه شده باشم،چون من اصلا از الکتریسیته و الکترونیک سر در نمیارم.

دیدگاه

به جای باتری فرض کنید که یک مولد برق هستش که میتونه برق تولید کنه.(تا اینجاشو درست کردم)
                          فقط یک سوال ، جریان برق شهری چگونه است که می تواند این همه وسیله روشن کند؟آیا ترانسی وجود دارد که بتواند ولتاژ و جریانی مثل برق شهر را با ولتاژ کم تولید کند؟؟

نمیدونم منظور شما رو بدرستی متوجه شدم یا نه ، امیدوارم که درست متوجه شده باشم،چون من اصلا از الکتریسیته و الکترونیک سر در نمیارم.
                          با سلام:
                          دوست عزیز راهنمایی دوستان درست است، اما مطالعه شما در زمینه برق و الکترونیک کافی نمی باشد. فقط شما واضح بفرمائید ایده شما ازاین کار چیست، تا ساده ترین روش را متناسب با دانش شما دوستان راهنمایی کنند. شاید راه کار های ساده تری هم برای شما وجود داشته باشد.

دیدگاه

سلام خسته نباشید.ببخشید زیاد سوال می کنم.

لطفا تمام وبژگی های برق شهر رو ارسال کنید.

دیدگاه

این مولد برقی ک میگید درست کردین چند وات توان خروجی داره؟ اندازه گرفتین؟
                              نمیدونم چرا فکر میکنم ازین مولذ های بدون سوخت و ... س
                              برق شهر همونطو ک میدونید ۲۲۰ ولت سینوسی با امپر بالا س

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X