اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از DS1820 در محیط صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : استفاده از DS1820 در محیط صنعتی

سنسور DS18B20 در محیط صنعتی به قاصله 10 متر به کار گرفته شده و عملکرد مطلوبی ار خودش نشون داده .

من تو مدارم با مقاومت پول رو برای از دو مقاومت 8.2 کیلو به صورت موازی استفاده کردم . یکی در ابتدای مدار یکی در کنار سنسور
    ( اول و آخر خط 10 متر برای جلوگیری از افت ولتاژ و اثر گداری نویز بر اثر اسپایک های نویز های محیط صنعتی )
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام
      من از سنسور DS1820 استفاده کردم ولی متاسفانه دما رو 3.9 نشون میده .
      سنسور رو عوض کردم مقاومت PULLUP رو عوض و همینطور برنامه هم عوض کردم ولی مشکل همچنان باقیست .
      دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون میشیم راهنمایی بفرمایند .
      یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
        سلام
        من از سنسور DS1820 استفاده کردم ولی متاسفانه دما رو 3.9 نشون میده .
        سنسور رو عوض کردم مقاومت PULLUP رو عوض و همینطور برنامه هم عوض کردم ولی مشکل همچنان باقیست .
        دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون میشیم راهنمایی بفرمایند .
        قاصله سنسور از مدار چقدر بود؟
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
          قاصله سنسور از مدار چقدر بود؟
          حدودا 4 - 5 سانت .

دیدگاه

سلام .مشکل پیدا شد .برنامه برای سنسور DS18B20 هست در صورتی که سنسور من DS1820 هست .حالا با این وجود چه تغییراتی تو برنامه بدم تا بتونم بجای DS18B20 از DS1820 استفاده کنم ؟؟ یا برنامه ای دارید تا جایگزین کنم ؟؟

در ضمن این 2 سنسور چه فرقی با همدیگه دارنند .؟

دیدگاه

سلام .مشکل پیدا شد .برنامه برای سنسور DS18B20 هست در صورتی که سنسور من DS1820 هست .حالا با این وجود چه تغییراتی تو برنامه بدم تا بتونم بجای DS18B20 از DS1820 استفاده کنم ؟؟ یا برنامه ای دارید تا جایگزین کنم ؟؟

در ضمن این 2 سنسور چه فرقی با همدیگه دارنند .؟
              سلام
              دوستان سنسور DS1820 با DS18B20 با همدیگه فرق دارنند رزولوشن 18B20 بیشتره و نوع برنامه و رجیسترهاشون هم با همدیگه فرق دارنند .این مطلب رو جهت اطلاع دوستانی گفتم که مثل من 1820 رو بجای 18B20 خریداری میکنند.ولی در نهایت 1820 رو راه اندازی کردم ./

از همکاری شما دوستان هم سپاسگذاری میکنم ./

دیدگاه

سلام دوستان
                دوستان من قبلا سنسور DS1820 رو راه اندازی کردم ولی الان میخام 4تا سنسور DS18B20 رو راه اندازی کنم . یکی از دوستان یه برنامه برای 18B20 بهم داد ولی این برنامه فقط برای یک سنسور هست .در صورتی که می میخام 4تا سنسور رو راه اندازی کنم .

یه برنامه براتون قرار میدم که این برنامه برای یک سنسور هست .ممنون میشم دوستان در این زمینه راهنمایی بفرمایند .

http://s4.picofile.com/file/7868618488/ds18b20.rar.html

دیدگاه

الگوریتمش اینطوریه که باید اول کد منحصر بفرد هر سنسور رو ارسال کنید روی خط.

بعد دستورات رو هر چی که هست بفرستید همون سنسور بهتون جواب میده.

همین :icon_razz:

برای بدست آوردن کد هر سنسور هم توی دیتاشیت یه دستور هست. حتی نمونه ارسال برای 2 سنسور به بالا هست البته الگوریتمش

دیدگاه

سلام
                    دوستان یه برنامه و مدار برای 4تا سنسور DS18B20 در یکی از سایت های خارجی گرفتم به ظاهر که برنامه موردی نداره ضمن اینکه خود نویسنده هم مدارشو در عمل ساخته و عکس های رو پیوست کرده ولی دقیقا همان شماتیک رو من در پرتئوس کشیدم و برنامه هم قرار میدم نمیدونم که چرا جواب نمیده .

اینم اشاره کنم که تا الان هرچی مدار که مربوط به پروتکل یک سیمه بوده که چندتا دماسنج روی یک باس قرار داشته ،، در پرتئوس جواب نداده .متاسفانه 18B20 هم ندارم که در عمل تست کنم .شما یه بررسی کنید ببینید مشکل از کجا میتونه باشه .

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=811706&sid=9b3612e9617b6bb9be2 911559e65843b

این شماتیک مورد نظر که خودم کشیدم .

http://s4.picofile.com/file/7868810963/DS.rar.html

دیدگاه

سلام
                      دوستان یه برنامه و مدار برای 4تا سنسور DS18B20 در یکی از سایت های خارجی گرفتم به ظاهر که برنامه موردی نداره ضمن اینکه خود نویسنده هم مدارشو در عمل ساخته و عکس های رو پیوست کرده ولی دقیقا همان شماتیک رو من در پرتئوس کشیدم و برنامه هم قرار میدم نمیدونم که چرا جواب نمیده .

اینم اشاره کنم که تا الان هرچی مدار که مربوط به پروتکل یک سیمه بوده که چندتا دماسنج روی یک باس قرار داشته ،، در پرتئوس جواب نداده .متاسفانه 18B20 هم ندارم که در عمل تست کنم .شما یه بررسی کنید ببینید مشکل از کجا میتونه باشه .

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=811706&sid=9b3612e9617b6bb9be2 911559e65843b

این شماتیک مورد نظر که خودم کشیدم .

http://s4.picofile.com/file/7868810963/DS.rar.html
                      از دوستان کسی نیست که با DS18B20 کار کرده باشه ؟؟

دیدگاه

سلام دوستان
                        من از چند تا سنسورds18b20 روی یک خط(bus) استفاده کردم و هیچ مشکلی ندارم .به عنوان مثال 4 تا سنسور رو روی یک خط قرار دادم و بدون هیچ مشکلی کار میکنه .فقط مشکل اینجاست که وقتی یکی از سنسورها رو از روی خط خارج میکنم --- چون از مدار خارج شده باید دمای رو نشون نده . ولی دمای یکی از سنسورهای دیگه رو نشون میده .ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام
                          جهت رفع مشکلتون برین به
                          www.BEKco.blogfa.com
                          به قسمت نکاتی درباره الکترونیک
                          همچنین یه مدار ساده برای حل مشکل طول سیم ارائه خواهد شد
                          www.Askdin.com
                          www.BEKco.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنده خدا
                            سلام
                            جهت رفع مشکلتون برین به
                            www.BEKco.blogfa.com
                            به قسمت نکاتی درباره الکترونیک
                            همچنین یه مدار ساده برای حل مشکل طول سیم ارائه خواهد شد
                            سلام

دوست عزیز کدی رو که در سایتون قرار داده بودید رو تست کردم ولی متاسفانه جواب نداد .

اگر امکان داره یه راهنمایی بفرماید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                              نمی دونم جوابتون رو گرفتید یا نه؟
                              ولی در هر حال باید هر دفعه از اول خط رو جستجو کنید و مهمتر اینکه فقط به تعداد Device ها دما رو نمایش بدید
                              چون وقتی یکی از سنسور ها کم میشن، برنامه بهش دسترسی نداره و دیتای قبلی توی حافظه تعیین شده می مونه
                              موفق باشید
                              زندگي را تو بساز ،
                              نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
                              زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
                              زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microware
                                سلام دوست عزیز
                                نمی دونم جوابتون رو گرفتید یا نه؟
                                ولی در هر حال باید هر دفعه از اول خط رو جستجو کنید و مهمتر اینکه فقط به تعداد Device ها دما رو نمایش بدید
                                چون وقتی یکی از سنسور ها کم میشن، برنامه بهش دسترسی نداره و دیتای قبلی توی حافظه تعیین شده می مونه
                                موفق باشید
                                سلام
                                نه دوست عزیز متاسفانه جواب نگرفتم
                                ممنون میشم در این زمینه بیشتر توضیح بدید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X