اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه (حتما راهنمایی کنید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت دستگاه (حتما راهنمایی کنید)

نوشته اصلی توسط electronicnarm2010
    در مورد سخنان Solsal هم باید بگم
    اولا تشکر بابت راهنمایی دوما انشاا... با کمک خداوند و شما دوستان تا عید می سازمش شما چه توصیه هایی می کنید که میکرو مون در ازمون تست از ریست شدن و هنگ کردنش جلوگیری کنیم
    با سلام

هم سنگبری و هم محیط کوره ذوب قوس، پر اغتشاش هستند (Hazardous environment)
    ( سنگبری : دمای -40 تا +70 و بارش باران و برف و تابش آفتاب مستقیم و پاشش آب و رطوبت زیاد و گردوغبار و قطع و وصل موتورهای قوی و لرزشهای مکانیکی ....)
    ( کوره ذوب قوس : نوسان شدید جریانهای بالا در کویل و القای الکترومغناطیسی نشتی شدید و دود و ذرات معلق فلزی و دمای بالا تا +125 و ...)

هر کدام تمهیدات زیادی برای استقامت مدار برای کارکرد مناسب نیاز دارند.

================================================== ==================================

توصیه:
    مطالعه : مطالب تاپیک مقابله با نویز در مدارات میکروکنترلی
    مقاله نویز جناب حمید نجقی
    کتاب نویز در مدارات الکترونیکی و ..... از جناب مبین ؟؟؟؟( کتابشون را در جایی معرفی نموده اند )

با سپاس

================================================== ================

نکته :

ساخت محصول صنعتی با قابلیت اعتماد بالا که پروسه های متنوع صتعتی را کنترل کند و ضمن کنترل و بهبود آنها، خودش باعث افزایش اشکال نشود،

در زمره کارهای فنی پیشرفته و مبتنی بر دانش فنی( علمی و تجربی ) فراوان است.

جناب کی نژاد ، بر اساس بیش از 10 سال تلاش مستمر در بالاترین سطوح فنی، موفق به طراحی و ساخت تنوعی از محصولات شده اند،

شما هم همان مقدار دانش نیاز دارید تا همان کارها را بتوانید انجام دهید.

امروزه با دسترسی به گنجینه اینترنت، مدت طی نمودن این مسیر ، کاهش زیادی داشته، لیکن کماکان تلاش فردی زیادی نیاز است.

================================================== =============================

اکثر عناوین کارهای میکرویی که در سایت ها می بینیم، حالت اولیه و مبتدی دارند

ولی وقتی به عرصه کار صنعتی وارد می شویم، با حجم بسیار زیادتری از کارها روبرو هستیم که اساسا در پروژه های مبتدی ، مطرح نبودند.
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام جناب اقای electronicnarm2010 کارت درسته من خودم چند ساال پیش که جوون تر بودم مثل تو چنین کارایی رو می خواستم انجام بدم همیشه یه سری ها هستند که نا امیدت می کنند و یه سریا هم امیدوارت می کنند .
      تو اونایی که نا امید می کنند که تو این پست بهت جواب دادند واقا ادم های دلسوزی هم هست و فک نکن می خوان جلوتو بگیرن من خودم تو کار خونه فولاد کار می کنم شرایط سخت رو ئارم لمس می کنم . فقط محصولات زیمنس دووم میاره ولی خوب اونا که از اول به این غولی نبودند :agree:
      از یه جایی شروع کردن دیگه ! تو ام می خوایی از این مینی لوگو ها یا مینی plc ها شروع کنی اشکالی نداره فقط نه خیلی امید وار باش نه خیلی نا امید و همه سرمایه تو روش نذار منظورم از همه سرمایه (اعصاب و امیدته) ولی برو روبه جلو و اینم یادت باشه تو لوگو های شرکت زیمنس یا تله مکانیک که یادم نیست یه دونه مگا 128 هستش
      پیروز باشی و شک نکن اگه هم پروژتم نگرفت چیز زیادی از دست نمیدی
      من به آمار زمین مشکوکم...
      اگر این شهر پر از آدم هاست......
      پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

واقعا ممنون من امروزمطالبی راجع به نویز و کتاب فیلتر های emi رو مطالعه کردم به زودی شروع می کنم به کار همزمان نتایج رو هم می گم تا دوستان مشکلات رو حل کنند
        قم الکترونیک

دیدگاه

با عرض سلام دوباره خدمت شما دوستان طور که می دونید وقتی میکرو ریست میشه تمامی پورت ها در وضعیت hight قرار می گیرن که این توی plc اصلا چیز خوبی نیست حتی اگه زمانش خیلی کم باشه توی plc های زیمنس ساختار ریست به نحوی هست که مدت زمان ریست شدن دست شما نیست منظورم اینه که شما نمی تونید با نگه داشتن یک کلید مدام میکرو رو در حالت ریست قرار دهید و شما ابتدا باید plc را در حالت stop قرار دهید و بعد به حالت mres برید به مدت 3 ثانیه در این حالت مکثکنید بعد دوباره کلید رو از حالت mres به حالت stop برگردونید و سپس بلافاصله یک باره به حالت mres برگردید تا میکرو ریست بشه به نظرم توی plc هم با این مشکل روبرو بودن و از ساختاری استفاده کردن که این مشکل رو برطرف کنند یعنی به نظر میرسه با اعمال حالت اول میکرو متوجه میشه که باید ریست بشه و با فرمان دوم ریست انجام می پذیره در کل این ترفند برای اینه که مدت زمان ریست رو خیلی خیلی کاهش بدن تا تاثیری روی خروجی های plc نداشته باشه حالا دوتا سوال پیش میاد یکی اینکه ایا میشه به صورت نرم افزاری میکرو رو ریست کرد و دومی اینکه مدت زمان یکبودن پایه های خروجی حتی برای میکرو ثانیه خطرناکه یا نه و سوال بعدی میشه مثلا با اعمال دستوری به یکی از پورت ها خروجی و متصل کردن اون پورت به پین ریست میکرو رو ریست کرد از نظر اتصالی مشکلی پیش نمیاد ؟

من برای این مشکل یک پاسخ پیدا کردم و اون اینکه وقتی حالت اول یعنی از stop به mres میریم یک وقفه اتفاق بیوفته و زمان 3 ثانیه بگیره بعد از اون اگه 3 ثانیه در حالت mres بود پورت های خروجی رو غیر فعال کنه حالا چه جوری پورت ها رو غیر فعال کنیم مثلابا استفاده از یک درایور که برای خروجی گذاشتیم پایه ی enable اون رو غیر فعال کنیم تا پورت ها به حالت های امپدانس برن و دیگه مشکلی برای خروجی ها نباشه به نظرتون این عملی هست یا نه بازهم مشکل داره به نظرم یه مشکلی داره و باید از یک میکرویی دیگه برای این مقصود استفاده کرد منتظر نظراتتون هستم
          واقعا به هرقسمتش فکر می کنم باید یکسری تدابیر اندیشید تا مشکلش رو حل کنم و به تنهایی نمی تونم خواهشا دوستان هم کمک کنند
          قم الکترونیک

دیدگاه

راستی هنگام روشن شدن میکرو هم مثل اینکه ریست صورت میگره درسته ؟
            که این مشکل رو هم توی plc اگه توجه کنید مدت زمانی طول میکشه تا plc ران بشه به نظرم با این ترفند مشکل اون رو هم حل کردن ولی به نظرم باید از یک میکروی دیگه هم استفاده کرد نظرتون رو بدید ممنون
            قم الکترونیک

دیدگاه

راستی هنگام روشن شدن میکرو هم مثل اینکه ریست صورت میگره درسته ؟
              بله AVR ها auto reset هستند و در DATA sheet زمان ریست شدن ذکر شده
              برای ریست کردن میکرو به صورت نرم افزاری AVR یک مکانیسم به نام Watch Dog Timer داره که میتونید از اون استفاده کنید
              وقتی میکرو ریست میشه تمامی پورت ها در وضعیت hight قرار می گیرن
              فکر کنم بعد از ریست شدن تمام پورت ها در حالت ورودی و high Z میباشند.

دیدگاه

http://www.atmel.com/applications/industrialautomation/plc_io_modules/default.aspx

دیدگاه

نکته حائز اهمیت این تاپیک ، حرکت به سمت "ساخت" یه PLC هست ، حالا اگه AVR نویز پذیره و پر خطا موردی نیست ، ARM,PIC و ATXMEGA جایگزین های مناسبی هستند !
                  چون من گدایی بی نشان مشکل شود یاری چنان
                  سلطان کجا عیش نهان با رند بازاری کند...
                  [حافظ]

دیدگاه

بد نیست یه نگاه هم به این سایت بیندازید .

http://bitronic.ir/forum/showthread.php?tid=1186

دیدگاه

در PLC های زیمنس از چه پردازنده ای استفاده شده است؟

دیدگاه

والا نمی دونم ولی از یکی شنیدم پردازنده اش ساخت خود شرکت زیمنس و روی plc هاش به کار میره
                        قم الکترونیک

دیدگاه

بله.
                          دقیقا اسم پردازنده s7controller.
                          ساخت اینفینیون که اونم مال خود زیمنسه. البته روش نوشته زیمنس.

دیدگاه

توی بازار گیر میاد ؟ کلا میگم نه داخل ایران ؟
                            قم الکترونیک

دیدگاه

نه کلا فقط خود زیمنس داره. من که گشتم تو هیچ سایتی نبود.

دیدگاه

لینکی که r-a گذاشته، شما رو به اینجا هدایت میکنه :

http://parsplc.ir/

همونطوری که دوستان دارن میگن، و خودتونم بهش اذعان دارین، اینه که: برای همچین پروژه ای به تخصص جمعی از کسانی که حداقل مدتی رو در صنعت کار کرده باشن نیازه. یک محصول در این ابعاد و حوزه ها صنعتی نمیشه مگر اینکه یک تیم داشته باشه.
                                این که شما اومدی کارها رو ریز کردی و به جوانب مختلفی نگاه کردی عالیه، منتهی باید ابتدا یک بلوک دیاگرام بسیار کلی از سیستم در نظر بگیریم. مثلا : قسمت سخت افزار، قسمت نرم افزار. بعد هر کدوم رو بیایم قسمت بندی بکنیم الی آخر ...
                                برای مثال در قسمت : ورودی/خروجی، تمام انکاناتی که مد نظرمونه رو باید بنویسیم، در قسمت : منابع تغذیه، انواع منابع و اینکه ما میخوایم از کدوم استفاده کنیم و ... رو هم بنویسیم و ...

در کل اگر واقعا بر روس ساخت این سیستم مصمم هستی، به عنوان یک دوست (اگه قابل باشم) ، پیشنهاد کوچیکی برات دارم : تمام چیزهایی که مد نظرته، از کوچکترین مسایل تا بزرگترینشون، به علاوه ی راهنمایی هایی که دوستان میکنن، روی کاغذ بنویس (یا اگه با کامپیوتر راحتی، تایپ کن). هربار که چیز جدیدی به نظرت میاد، بهش اضافه کن. بعد از مدت کمی که ذهنت روی این موضوع کار میکنه، میبینی که لیستی که اول نوشتی، حالا تبدیل شده به یک لیست بلند بالا مملو از ایده های مختلف! حالا باید بشینی از بین این ها انتخاب کنی! تصمیم بگیری و در نهایت کارت رو شروع کنی.

یک تجربه ی کوچیک : زمانی که یک پروژه ی مثلا 3 ماهه رو انجام میدم، 2 ماهش به بررسی و برنامه ریزی و انتخاب و تصمیم گیری صرف میشه، 10 روز به عملی کردنش (در صورتی که بسترهاش فراهم باشه) و 20 روز به عیب یابی و ... این اعدادی که گفتم تقریبیه. فقط میخواستم اهمیت وقت گذاشتن قبل از شروع کار رو بگم.

به هر حال از اینکه میبینیم کسایی مثه شما، میخوان در این عرصه ها قدم بردارن، واقعا خوشحال میشیم. درسته که شرکتی مثله زیمنس با مهندسین مجرب و کارآمدی که داره، طی یک برنامه ریزی مدون، محصولی ارائه میکنه که 20 سال کار میکنه و آخ نمیگه، اما ما هم میتونیم! منتهی باید سعی کنیم روشی که اونا برای صنعتی کردن استفاده میکنن (در حد امکانات و توان) رو دنبال کنیم ...

ببخشید پرحرفی کردم...
                                موفق باشید
                                1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                                2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                                3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X