اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

*** شروع کار با GPS (بحث ها و سوالات پایه ای)

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام خسته نباشید من نمیخواهم از ماژول های کاهنده یا افزاینده برای تغذیه sim800l استفاده کنم واسه همین میخواستم ببینم چطوری میشه ولتاژ مورد نیازش رو با رگولاتور تامین کرد؟ اگر از رگولاتور ۵ ولت استفاده کنم احتمال سوختن داره از ۳.۳ ولت هم استفاده کنم احتمالا راه اندازی نشه، آیا رگولاتوری هست که بتونه ولتاژ بین این دوتا رنج رو تامین کنه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طاها صمدی نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید من نمیخواهم از ماژول های کاهنده یا افزاینده برای تغذیه sim800l استفاده کنم واسه همین میخواستم ببینم چطوری میشه ولتاژ مورد نیازش رو با رگولاتور تامین کرد؟ اگر از رگولاتور ۵ ولت استفاده کنم احتمال سوختن داره از ۳.۳ ولت هم استفاده کنم احتمالا راه اندازی نشه، آیا رگولاتوری هست که بتونه ولتاژ بین این دوتا رنج رو تامین کنه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.​
      درود
      از رگولاتور LM317 استفاده کنید از 1.25 ولت تا 30 ولت را در خروجی با پتانسیومتر میتوانید تنظیم کنید برای مدار آن به دیتا شیت این قطعه مراجعه نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها

درود
        از رگولاتور LM317 استفاده کنید از 1.25 ولت تا 30 ولت را در خروجی با پتانسیومتر میتوانید تنظیم کنید برای مدار آن به دیتا شیت این قطعه مراجعه نمایید.
        آیا میشه برای اینکه ولتاژ یه ولتاژ ثابتی باشه مثلا ۴ ولت بجای استفاده از پتانسیومتر از یه مقاومت استفاده کنیم؟ یعنی نیاز نباشه که ولتاژ رو تنظیم کنیم و اینکه چه مقاومتی می‌تونه این کارو بکنه؟ این ولتاژ رو تنظیم کنه؟

دیدگاه

درود
          بله میتوانید بجای پتانسیومتر میتوانید از مقاومت استفاده کنید. برای محاسبه ولتاژ خروجی فرمولی وجود دارد. لینک زیر را ببینید:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
            درود
            بله میتوانید بجای پتانسیومتر میتوانید از مقاومت استفاده کنید. برای محاسبه ولتاژ خروجی فرمولی وجود دارد. لینک زیر را ببینید:
            https://blog.faradars.org/%D8%A2%DB%...3%DB%8C-lm317/
            واقعا از شما ممنونم خیلی کمکم کردید تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X