اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

ظاهرا نه

دیدگاه

اینم شماتیک مداری که دارم روش کار میکنم برای کنترل 2 تا رله و روشن خاموش کردن led (ارسال و دریافت پیامک)

اون پین ها هم محل قرار گیری برد راه انداز sim900A هست.
      نحوه اتصال رله به میکرو کنترلر توسط اپتوکوپلر هم 99% درست هست چون از استادم پرسیدم :read:

دیدگاه

سلام دوستان.

من این مدار رو بستم و وصل کردم به پورت 9pin .بسکام رو باز کردم و رفتم قسمت terminal emulator تا توسط پورت سریال اطلاعات بفرستم و بگیرم ولی امکان تایپ تو پنجره terminal emulator نیست.با ترمینال امولاتور خود ویندوز xp هم تست کردم نشد.
        مشکل کجاست؟ کسی کار کرده تا بحال؟
        پایه های 11و12 رو هم بهم وصل کردم تا تست کنم و هرچی تو محیط ترمینال تایپ کردم برگردونه ولی نشد.

دیدگاه

من می گم اول با یک میکرو کنترلر ساده امتحان کن مطمئن شو که مدارات 232 درسته
          اگه جواب نداد اونوقت باید بدنبال مشکل داخل مدار باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
            من می گم اول با یک میکرو کنترلر ساده امتحان کن مطمئن شو که مدارات 232 درسته
            اگه جواب نداد اونوقت باید بدنبال مشکل داخل مدار باشی
            ممنون مدار شکل بالا رو بستم و پایه 11 و 12 رو بهم وصل کردم و هرچی تو محیط ترمینال امولاتور زدم همون رو برگردوند و جواب گرفتم.
            تا اینجای کار درسته به شکر خدا.اشکال از قطعی یکی از سیمها بود.

حالا پایه 11و12 رو وصل کردم به ماژول و همه چی اوکی هست و ماژول شبکه رو پیدا میکنه ولی تو محیط ترمینال امولاتور هرچی میزنم عددهای قروقاطی تایپ میشه!!!
            ولتاژ پایه های 11 و 12 رو که میگیرم یکی 5V هست و یکی 3.9V!!!!

کار مکس232 اینه که به سطح ttl تبدیل کنه ولی نمیدونم چرا یک پایه 3.9V هست !!!!

دیدگاه

سلام

نوشته اصلی توسط sanup2006
              دوستان من واسه برد راه انداز sim900 به مشکل خوردم. :cry:

چجوری برد راه انداز رو تهیه کنم؟ :cry:
              میخوام بردی باشه که آنتن و جای سیم کارت داشته باشه و فقط من پایه های سریالش رو وصل کنم به میکرو و باهاش کار کنم.
              دوستان خواهشا کمک کنید خیلی ضروریه. :cry:
              مث این برد میخوام http://www.parsmadar.com/list_sub.asp?CatID=63&subid=28
              میترسم سفارش بدم ولی سالم نرسه دستم تو مشهد هم کسی رو ندیدم که همچین بردی بزنه. :cry:

نوشته اصلی توسط برادر
              آقا من این برد رو خریدم. باید بگم بین بردهای موجود در بازار اصفهان این بهترین بود. مدارش هم تقریبا میشه گفت استانداردتر از بوردهای دیگه بود.
              درضمن من خودم دارم یه بورد میزنم که همه نکات و ریزه کاریها توش رعایت شده. تغذیه رگوله شده و میکرو و جامپر پروگرامرش هم روی خودشه. تا دو سه روز دیگه میرسه دستم اگه عجله نداری صبر کن به دستم برسه امتحانش کنم اگه مطمئن جواب داد برات میفرستم. البته من چون میکرو رو روی خودش گذاشتم هیچ پایه ای رو بیرون ندادم.
              اساتیدی که اینجا سوال جواب میدن خواهشا یکمی برن بالا یه گوشه چشمی هم به سوالهای ما داشته باشن. راه دوری نمیره. :cry:
              این برد sim چطوری روشن میشه؟ :angry:
              اتصال باتری بک اپ نداره؟ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
              اون کلیده روش چیه؟
              [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Sede
                سلام

این برد sim چطوری روشن میشه؟ :angry:
                اتصال باتری بک اپ نداره؟ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                اون کلیده روش چیه؟
                چرا خودتو میزنی؟ :biggrin: تو روشن کردنش اینقدر اعصابت خرد بشه برای راه اندازیش خودکشی میکنی.
                همون کلیده مال خاموش و روشن کردنشه. البته پایه PWRKEY هم اومده بیرون و میشه با میکرو روشن و خاموشش کرد.
                متاسفانه پایه باتری نیومده بیرون.
                پایه های در دسترس:
                PWRKEY
                RI
                NETLIGHT
                STATUS
                میکروفون
                اسپیکر
                RX و TX

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
                  چرا خودتو میزنی؟ :biggrin: تو روشن کردنش اینقدر اعصابت خرد بشه برای راه اندازیش خودکشی میکنی.
                  همون کلیده مال خاموش و روشن کردنشه. البته پایه PWRKEY هم اومده بیرون و میشه با میکرو روشن و خاموشش کرد.
                  متاسفانه پایه باتری نیومده بیرون.
                  پایه های در دسترس:
                  PWRKEY
                  RI
                  NETLIGHT
                  STATUS
                  میکروفون
                  اسپیکر
                  RX و TX
                  ممنون یک سوال ناشی
                  این pwrkey را باید دادش به منفی یا مثبت یا ... اخه باید به یکی از پایه های خودش(sim) وصل بشه! oo:
                  [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanup2006
                    ممنون مدار شکل بالا رو بستم و پایه 11 و 12 رو بهم وصل کردم و هرچی تو محیط ترمینال امولاتور زدم همون رو برگردوند و جواب گرفتم.
                    تا اینجای کار درسته به شکر خدا.اشکال از قطعی یکی از سیمها بود.

حالا پایه 11و12 رو وصل کردم به ماژول و همه چی اوکی هست و ماژول شبکه رو پیدا میکنه ولی تو محیط ترمینال امولاتور هرچی میزنم عددهای قروقاطی تایپ میشه!!!
                    ولتاژ پایه های 11 و 12 رو که میگیرم یکی 5V هست و یکی 3.9V!!!!

کار مکس232 اینه که به سطح ttl تبدیل کنه ولی نمیدونم چرا یک پایه 3.9V هست !!!!
                    کسی نیست که بدونه چرا عدد های قاطی پاتی تو محیط ترمینال امولاتور تایپ میشه؟!!!!

پایه 11و 12 رو که وصل میکنم همه چی درسته و همونی که تو ترمینال امولاتور تایپ میکنم همون رو بر میگردونه ولی به ماژول که میزنم عددهای قاطی پاتی تایپ میشه و چیزی رو برنمیگردونه با اینتر زدن.
                    با باود ریت های مختلف هم امتحان کردم ولی نشد که نشد.

دیدگاه

ممنون یک سوال ناشی
                      این pwrkey را باید دادش به منفی یا مثبت یا ... اخه باید به یکی از پایه های خودش(sim) وصل بشه! oo:
                      این پایه مستقیم به PWRKEY ماژول وصل میشه
                      بقیه پایه ها هم همینطور غیر از 5ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
                        این پایه مستقیم به PWRKEY ماژول وصل میشه
                        بقیه پایه ها هم همینطور غیر از 5ولت
                        کدوم پایه به PWRKEY وصل میشه؟ به +5

دیدگاه

کدوم پایه به PWRKEY وصل میشه؟ به +5
                          اگه 1.2ثانیه به صفر وصل بشه روشن میشه. و اگه دوباره 1.2ثانیه به صفر وصل بشه خاموش میشه. دقیقا همون کاری که کلید پاور رو گوشی موبایلت انجام میده.
                          یکی از کتابهای مربوط به SIM900 موجود در بازار رو تهیه کن به همه سوالاتت جواب میده.
                          خیلی از سوالات هم تو همین 54صفحه جواب داده شده یه مطالعه ای بکن. اگر هم زبانت خوبه دیتاشیت خودش خیلی عالیه. SIM900 Hardware Design و SIM00 ATCommands رو تو گوگل بزن میاد.

دیدگاه

و خداوند دیتاشیت را آفرید :|

دیدگاه

بچه ها من یک مشکل ابتدایی دارم :redface:
                              هایپر ترمینال ویندوزم بالا میاد اطلاعات رو از میکرو میخونه ولی من نمیتونم توی محیطش چیزی بنویسم. مشکل از چیه تنظیم دیگه ای داره؟
                              ویندوزمم xp سرویس پک2

دیدگاه

سلام
                                از ترمینال کد ویژن استفاده کن ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X