اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

یه سوال وحشتناک!
    sim908 پایه sim presence نداره؟ یا من دارم گیج بازی در میارم؟؟؟!!!! :eek:

دیدگاه

سلام دوستان
      ببخشید میخواستم بدونم فرق بین ماژول sim908 با sim548c چی هست؟
      دوستانی که با این ماژول ها کار کردن میتونن یه مقایسه کلی بین این ماژول ها انجام بدن.
      اگه بخوام بخرم کدومو بخرم بهتره؟
      ممنون

دیدگاه

سلام دوستان.خسته نباشید.چند تا سوال داشتم.
        من میخوام یک SIM908 بخرم. :smile:
        من امکاناتی و قطعاتی واسه طراحی pcb برای ماژول ندارم. :sad:
        1:به نظر شما :nerd:ماژول بخرم :question: یا برد کاربردی صنعتی که همه چیزش اماده است ؟:agree: :question:
        2:من میخوام این برد رو تو خودروی سمند کار بزارم میشه؟ :question:
        3: :read:مثلا میخوام هر موقع که خواستم به برد یک اسمس بدم بعد بورد موقعیت جغرافیایی ماشین{ :read:طول و عرض جغرافیایی :read:} رو واسم اسمس کنه میشه؟ oo:
        4: :read:مثلا یک عدد ده رقمی اسمس بدم ماشین رو خاموش کنه میشه ؟:eek:

SIM908 اذیت نمیکنه؟ :angry:
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

آره میشه! همیین فروم رو از اول بخون .. تموم چیزایی که برای سیم 300 و سیم 900 دادن رو اعمال کن ... برای 908 باید آنتن اکتیو بزاری براش که بهتر سیگنال رو بگیری ..
          همین ...
          ولی یه چیزی هست ... این سیم 908 چرا پایه simpresence نداره؟

دیدگاه

کسی میدونه فرق بین sim908 با sim548c چی هست؟
            :sad:
            لطفا!

دیدگاه

من دارم برای مگا 32 (DIP توی 5 ولت ) و sim900 مدار طراحی مبکم.
              چند سوال از علماِ داشتم :biggrin:
              1- پایه RI مستقیم به میکرو میخوره نیاز به پول پ کردن هم داره؟
              2- پایه TX که از میکرو میره به ماژول که باید تقسیم مقاوتی بشه اما RX که به میکرو میاد نیاز به 5ولت بودن نداره؟که مثلا با ترانزیستور تبدیل بشه به 5 ولت؟

دیدگاه

1- نه نیاز نیست
                2- خیر نیازی به تقسیم مقاومتی نیست

پ.ن:

بهترین حالتی که من جواب گرفتم اینه که یه 5V/2A رو از یه دیود عبور بدی و کل مدارتو با اون را بندازی ....ب دون هیچ مشکلی جواب میده
                مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام دوستان
                  من از ماژول M10 (معادل sim300) استفاده میکنم
                  در مورد ارسال sms با میکرو مشکلی نیست ولی برای خوندن sms کم کم داره اذیت میکنه. مشکل اونجاست که میکرو نمیتونه کد های ارسالی ماژول رو درست بخونه (کدهایی که ماژول در پاسخ به دستور at+cmgr=9 میده)

ببینید وقتی توی هایپر ترمینال دستور at+cmgr=9 رو مینویسم و اینتر میزنم اول سطر زیر رو چاپ میکنه درست؟
                  +CMGR: "REC READ","+98xxxxxxxxxx",,"10/07/05,2206+18"
                  بعد در سطر بعدش متن اسمس خونه نهم حافظه رو (که انگلیسی هم نوشته شده) رو نشون میده. تا اینجا مشکلی نیست.
                  اما وقتی میخوام با میکرو این دستور خوندن اسمس رو صادر کنم ()، بعد از ارسال at command مربوطه به ماژول، ماژول اول اون سطر بالا رو برمیگردونه و بعدش پیام رو نشون میده.
                  اما نمیدونم بخاطر ضعف ارتباط uart یا استفاده از باود ریت نامناسبه یا هر چیز دیگه... lcd گرافیکی نمیتونه این کاراکترهارو درست نشون بده طوریکه فکر میکنم کاراکترها مخدوش شدن

دیدگاه

سلام دوستان
                    من دارم یه مدار با sim900 می بندم . توی دیتاشیت اون دیدم که پایه 60 رو که همون پایه آنتن هستش رو با دو تا مقاومت و 2 تا خازن به آنتن وصل کرده ولی مقداری برای اونها ننوشته!!
                    کسی در مورد مقدار این مقاومتها و خازنها خبری داره ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
                    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

اون خازن مقاوت سلفا برای تطبیق امپدانسه ... نیازی نداره بزاری . فقط یه آنتن با پایه بخر و وصل کنش . خوب کار میکنه. بدون آنتن اصلا روشنش نکن ماژول رو

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز
                        یک سوال دارم و جواب منطقی هم میخوام. :biggrin:
                        من با مگا16 میخام یه SIM900 رو راه بندازم.
                        توی دیتاشیت SIM900 سطح ولتاژ ارتباطات رو اینجوری تعریف کرده:

Voltage Reference for the Digital Interface.
                        Output Voltage : Vmax = 2.95 V, Vmin = 2.6 V, Vnorm = 2.80 V

من فقط پایه های TX/RX , RI رو میخام استفاده کنم.
                        و با توجه به سطح ولتاژ میکرویی که من استفاده میکنم (که 5 ولت هست)
                        چند جا خوندم که " مستقیم وصل کنی مشکل نداره ، من تست کردم " !!!!!!!
                        آخه این شد جواب منطقی ؟
                        آیا باید مستقیم به هم وصل کرد؟
                        آیا اصولی هست؟
                        آیا میشه مستقیم وصل کرد و با خیال راحت مدار رو استفاده کرد و مطمئن بود که مشکلی براش پیش نمیاد؟
                        ممنون
                        یا حق

دیدگاه

خیلی دلم میخواد بدونم چطوری ملت جواب گرفتن از اتصال مستقیم!
                          خیر داداش شما چند تا راه داری
                          اولیش استفاده از max232 هست ...
                          یا این که جاهایی که با میکرو 5 ولت میندازی روی سیم 900 از تقسیم مقاومت استفاده کنی
                          یا این که بیای ولتاژ میکرو رو بیاری روی 3,3 ولت و بعد مستقیم وصل کنی
                          کلا این سیم 900 ها سوسول هستن یه ذره سر ب سرش بزاری میمیرن ...
                          من همه مدار هامو با مکس میبندم خیالم راحته ... البته مکس هم نه از st232 استفاده میکنم چون خوشکلتره :mrgreen:

دیدگاه

یادم رفت ri رو هم من میدم به یه ترانزیستور و باهاش پایه پول پ شده ی وقفه رو زمین میکنم!

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
                              مدار MAX و RI دقیقا به چه صورت میشه؟
                              اگه امکانش هست بصورت شماتیک بزارید

دیدگاه

توی پست قبلی گفتم . فقط برای rx و tx از مکس استفاده میکنم .. دلیلی نداره برای RI بیایم مکس بزاریم :eek: ... یه ترانزیستور c945 بزار براش .. طوری که وقتی ri یک میشه
                                پایه وقفه رو 0 کنه ! توی روال وقفه هم که دیگه خودتون ادامه کار و میدونین ...
                                البته الان شاید دوستان بگن که ri رو مستقیم وصل کن به میکرو ، من از اتصال مستقیم خیری ندیدم تا حالا... :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X