اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوستان اسم این سنسور چیه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان اسم این سنسور چیه ؟

دوستان عزیز دنبال سنسوری هستم که به محض حرکت دادن فعال بشه ....
    ولی وقتی سنسور تشخیص حرکت را سرچ میکنم فقط سنسورهای تشخیص حرکت مادون قرمز یا ماکروویو میاید که به عنوان دزدگیر فقط حرکت خارجی را تشخیص میدهند ...در حالی منظور حرکت خود سنسوره ....این سنسورها اسم خاصی داره ؟ یا با اصطلاح بخصوصی خوانده میشه ؟
    قبلا از دوستانی که در بحث شرکت میکنند تشکر میکنم ...
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
    دوستان عزیز دنبال سنسوری هستم که به محض حرکت دادن فعال بشه ....
    ولی وقتی سنسور تشخیص حرکت را سرچ میکنم فقط سنسورهای تشخیص حرکت مادون قرمز یا ماکروویو میاید که به عنوان دزدگیر فقط حرکت خارجی را تشخیص میدهند ...در حالی منظور حرکت خود سنسوره ....این سنسورها اسم خاصی داره ؟ یا با اصطلاح بخصوصی خوانده میشه ؟
    قبلا از دوستانی که در بحث شرکت میکنند تشکر میکنم ...
    با سلام
    سنسور حرکت باید حرکتش رو از یه طریقی بفهمه.
    مثلا با استفاده از مراجع خارجی مثل GPS یا فاصله سنجی از موانع اطراف، و یا مثلا باید شتاب حرکت رو سنس کنه و بفهمه حرکت کرده.
    چون حرکت نسبی هست همون سنسورهای حرکت خارجی هم اگه روی جسم متحرک نصب بشن ممکنه قابل استفاده باشن.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها

با سلام
      سنسور حرکت باید حرکتش رو از یه طریقی بفهمه.
      مثلا با استفاده از مراجع خارجی مثل GPS یا فاصله سنجی از موانع اطراف، و یا مثلا باید شتاب حرکت رو سنس کنه و بفهمه حرکت کرده.
      چون حرکت نسبی هست همون سنسورهای حرکت خارجی هم اگه روی جسم متحرک نصب بشن ممکنه قابل استفاده باشن.
      دوست عریز ممنون از پاسخ شما ...
      سیستم تشخیص این نوع سنسورها روشهای مختلفی داره ...در بعضی به طور خیلی ساده از روش مکانیکی استفاده شده ...در بعضی از ژیوسکوپ و در بعضی حتی از خاصیت پیزو الکتریک ...حتی نوع سادهتر مبتنی بر حرکت جیوه هم فکر میکنم باشه ....
      ولی حالا گذشته از اینها فعلا اسم درستش را پیدا نکردم ...البته در بعضی منابع به اسم سنسور ارتعاش یا سنسور لرزش اشاره شده ولی احتمالا متفاوت باشه
      از این سنسورها در بعضی دزدگیرهای اتومبیل و موتورسیکلت و حتی کیف دستی استفاده شده ولی من برای چراغ چشمک زن دوچرخه لازم دارم که به محض حرکت دوچرخه در صورت تاریک بودن هوا چشمک زن شروع به کار کنه
      جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۱۹:۱۶ ۱۴۰۳/۰۱/۰۱.
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سیستم تشخیص این نوع سنسورها روشهای مختلفی داره ...در بعضی به طور خیلی ساده از روش مکانیکی استفاده شده ...در بعضی از ژیوسکوپ و در بعضی حتی از خاصیت پیزو الکتریک ...حتی نوع سادهتر مبتنی بر حرکت جیوه هم فکر میکنم باشه ....
        ولی حالا گذشته از اینها فعلا اسم درستش را پیدا نکردم ...البته در بعضی منابع به اسم سنسور ارتعاش یا سنسور لرزش اشاره شده ولی احتمالا متفاوت باشه
        از این سنسورها در بعضی دزدگیرهای اتومبیل و موتورسیکلت و حتی کیف دستی اشاره استفاده شده ولی من برای چراغ چشمک زن دوچرخه لازم دارم که به محض حرکت دوچرخه در صورت تاریک بودن هوا چشمک زن شروع به کار کنه
        با سلام
        برای اینکار بهتره حرکت را از روی چرخیدن چرخها تشخیص بدهید.

دیدگاه

از این سنسورها در بعضی دزدگیرهای اتومبیل و موتورسیکلت و حتی کیف دستی اشاره استفاده شده ولی من برای چراغ چشمک زن دوچرخه لازم دارم که به محض حرکت دوچرخه در صورت تاریک بودن هوا چشمک زن شروع به کار کنه
          فرمایشون درسته.
          سنسورهای ارتعاش و لرزش هم در واقع شتاب حرکت رو سنس می کنن و شتاب سنج هستن.
          آنالوگ دیوایس طیف وسیعی از همین شتاب سنجها رو با عنوان mems و تو رنجها و حساسیتهای مختلف داره.
          منظور من این بود که اگه حرکت خیلی کند انجام بشه ممکنه همین شتاب سنجها هم نتونن تشخیصش بدن، یا اگه مقدارش خیلی کم باشه GPS هم در تشخیصش ناتوان هست.
          سوئیچ جیوه ای که تو بعضی از کیفها هم بکار رفته، از مرجع خارجی نیروی جاذبه استفاده میکنه و معمولا برای تیلت استفاده میشه.
          خروجی ژیروسکوپ مکانیکی هم بر اساس زاویۀ لحظۀ آزاد شدن جیمبالش تولید می شه.
          به هر حال بنظرم در گام اول، باید مینیمم شتاب و مقدار حرکت که نیاز به تشخیص داره رو مشخص کنین.
          بنظرم برای دوچرخه همون MEMS ها مناسب هستن.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام میتونی از این imu ها استفاده کنی:
            Mpu9250

دیدگاه

درود، شما باید از سنسور حرکتی PIR استفاده کنید این اسم را در گوگل جستجو کنید اطلاعات کافی ارائه شده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X