اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال سرورسایت به سرورهای داخلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انتقال سرورسایت به سرورهای داخلی

خدمت مهندس بلورچیان عزیز
    با توجه به نرخ ارز بابت گرفتن خدمات از سرورهای خارجی و ترافیک مصرفی ، هر چند ممکنست نقدهایی هم به خدمات میزبانی داخلی وارد باشد اما بنظرم هزینه ی کلی استفاده از سرورهای داخلی و ترافیک بر بستر شبکه ی داخلی کاملا مقرون بصرفه تر است به ویژه که پیشامدهای کنونی باز هم قابل پیش بینی در آینده است. از نظر سرعت هم که جای بحث نیست و وبگاههای داخلی از قبیل zoomit.ir (صرفا محض مثال) را می توانید ملاحظه کنید که طی این چند روز اخیر که از سرورهای داخلی دارند استفاده می کنند باوجود خیل عظیم مراجعات عادی کاربران و رتبه ی بالا در الکسا و چندین برابر شدن این مراجعات طی این چند روز اخیر، بسیار سریعتر از زمانی شده است که از سرورهای خارجی استفاده می کرد.
    بنظر می رسد فعلا راهکار استفاده از VPS را امتحان کرده اید که خود خرجی مضاعف روی دستتان می گذارد و برخلاف سخنی که وضع فعلی فروم را اوکی و گل و بلبل توصیف کردند بقول دیگر دوستان سرعت از دایل آپ هم کندتر است که علتش همان راهکار مورد استفاده است (و احتمالا تخصیص ترافیک VPS بیشتر به فروشگاه و کمتر به فروم ). گویا گفته شد طی ۲۴ ساعت مچ(!) می شود که احتمالا بر این مبنا بوده که تخمین زده شده طی ۲۴ ساعت آتی احتمالا مشکلات اینترنت را دولت رفع خواهد نمود که خودبخود هم اوضاع بهبود خواهد یافت
    ضمنا چون اشاره ای به سخنان رسانه ها هم شد محض افزایش اطلاعات عزیزان درباره ی استراتژی های رسانه ای عرض شود متاسفانه این سیاست همه ی رسانه های ملی در چهارگوشه ی دنیاست که اوضاع کشور خودشان را از هر جهت ایده آل نشان دهند. مثلا همیشه در وبگاه بی بی سی جهانی (نسخه ی انگلیسی) که عمدتا اخبار انگلستان را می نویسد هیچگاه تصویری از چهره های نگران آدم ها یا اخبار تلخ و ناراحت کننده نمی بینید، بلکه تصاویر مردم شاد، ورزشکاران خندان، سیاستمداران در حال خوشی و سالادهای سالم و ... را می بینید (رسالت رسانه ی دولتی) که البته باعث بازتولید احساس مثبت و رضایت و امنیت در مخاطبان و مردمانشان هم می شود. اما همزمان در صفحه ی بی بی سی فارسی که عمدتا خبرهای ایران را قرار است بیاورد همیشه فقط چهره های اخم کرده و عصبانی و اخبار تلخ و جنگ و بمبگذاری و گرانی و دستگیری و... را ملاحظه می کنید که همین هم به بازتولید احساسات منفی و استرس و ناامنی در مخاطبان و مردمان جامعه ی هدف منجر می شود. باوجودیکه حدود ۱۵ سال است تلویزیون ندارم و صدا و سیما را نمی بینم اما از سخنان مطرح شده بنظر می رسد رسانه ی ما نیز کم و بیش چنان است. امید که امور اصلاح شود/
    جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۰۷:۲۰ ۱۳۹۸/۰۹/۰۱.

دیدگاه

قطعی اینترنت نمیتونه زیاد ادامه داشته چون باعث فلج شدن کامل مملکت میشه و این فلج شدن باعث بر افتادن این حکومت میشه، با اینکه سران مملکت خودشون از این موضوع مطلع هستن اما قطعی موقت اینترنت رو به صلاح وجود حکومتشون دونستن، اگر هم بخوان ریسک کنن و فقط اینترنت ملی رو داشته باشن با توجه به ضعف شدید زیرساخت ها به هیچ عنوان نمیتونن حتی نیازهای اولیه رو برطرف کنن ، کسایی که توی صنعت کار میکنن اگر کمی فکر کنن متوجه خواهند شد که چقدر راحت کارشون رو به تعطیلی میره و این یعنی تعطیلی مملکت
      پس به نظرم قطعی اینترنت مدت زیادی طول نمیکشه و به زودی وصل خواهد شد
      و تشکر از بچه های eca که برقراریه سایت رو فراهم کردن اما حتی انجام یه پروژه کوچک نیازمند گوگل و دیتاشیت های لازم هست و بدون اینترنت کار بسیار مشکل هستش
      * *

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh-m نمایش پست ها
        قطعی اینترنت نمیتونه زیاد ادامه داشته چون باعث فلج شدن کامل مملکت میشه و این فلج شدن باعث بر افتادن این حکومت میشه، با اینکه سران مملکت خودشون از این موضوع مطلع هستن اما قطعی موقت اینترنت رو به صلاح وجود حکومتشون دونستن، اگر هم بخوان ریسک کنن و فقط اینترنت ملی رو داشته باشن با توجه به ضعف شدید زیرساخت ها به هیچ عنوان نمیتونن حتی نیازهای اولیه رو برطرف کنن ، کسایی که توی صنعت کار میکنن اگر کمی فکر کنن متوجه خواهند شد که چقدر راحت کارشون رو به تعطیلی میره و این یعنی تعطیلی مملکت
        پس به نظرم قطعی اینترنت مدت زیادی طول نمیکشه و به زودی وصل خواهد شد
        و تشکر از بچه های eca که برقراریه سایت رو فراهم کردن اما حتی انجام یه پروژه کوچک نیازمند گوگل و دیتاشیت های لازم هست و بدون اینترنت کار بسیار مشکل هستش
        اونم درست میشه همه ی حرف هات درست بعضی مواقع این مسایل خوبه
        یه بارم برعکس فکر کن اگه از اون ور قطع شه چی از دست ما بر میاد خوب اینترنت هم یه وسیله نظامیه (از نظر من در زمینه اینتر نت ) همه کشورها باید مستقل باشند چند تا از سایت های مهم برای کار ما فیلتر از طرف آمریکاست چه بهتر که یه صفحه درست کنیم هرکسی دیتا شیت ها رو بزاریم توش یا یه چیزی مثل گیت هاب درست کنیم
        امروز پاسی جو و یوز رو امتحان کردم خیلی خیلی بهتر شد حتما باید اینترنت قطع شه یاد اینا بیافتیم کلا ما غریب پرستیم
        البته فقط یه نظره
        جدیدترین ویرایش توسط mfazl22; ۱۱:۰۵ ۱۳۹۸/۰۹/۰۱.
        گاهی نمی شود که نمی شود
        گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
        گاهی گدای گدایی و چاره چیست
        گاهی تمام شهر گدای تو میشود
        ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس مومنی نمایش پست ها
          سلام نه مشکلی نداره سرعتش خوبه تازه امروز وب سایتو اوکی کردم یکم طول میکشه بعضی چیزا مچ شه لطفا این موردم در نظر بگیرید که در کل ایران 5 درصد اینترنت وصله و اگر در این وضعیت ما تونستیم وب سایت ها رو در همین حد عالی بالا بیاریم خیلی شاهکار کردیم الان با این وضعیت اینترنته حاکم بر کشور شما حتی سایت های که بر بستر اینترانت ملی که هستن اونا رو هم نمیتونی راحت باز کنی ولی تنظیماتی که ما انجام دادیم 24 ساعت طول میکشه تا جا بی افته پس نگران نباشید اگر کندی هم هست مقطعی میباشد و بمرور حل خواهد شد هر چند سرعت سایت ها چه فروشگاه چه انجمن با این وضعیت اینترنت کشور مورد رضایت بخشه زیاد به گزارشات 20:80 که همه چی رو گل و بلبل نشون میدن توجه نکنید وضعیت اینترنت کشور خیلی خرابه موفق باشید.
          سلام
          بابا دانش فنی !!!!! دمت گرم
          اول کف کردیم بعدش حال کردیم
          یه توضیح بدید که یعنی چی 5 درصد اینترنت کشور وصله؟
          ممنون از شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohy6281 نمایش پست ها
            سلام
            بابا دانش فنی !!!!! دمت گرم
            اول کف کردیم بعدش حال کردیم
            یه توضیح بدید که یعنی چی 5 درصد اینترنت کشور وصله؟
            ممنون از شما
            سلام دوست عزیز قبل از هر چیزی بیانات و نظرات هر کسی قابل احترامه و بایدمحترم شمرده بشن بنده هم اینجا نیومدم با کسی کل کل کنم فقط زیاد مص مص نمیکنم واقعیت رو میگم بله کسایی که انتقال دادن یا ندونستن چیکار کنن یا ضعیف بودن یا از لحاظ شوکی که به کسب کارشون اومده عجله کردن و در نتیجه اون چیزی رو هم که میخاستن به اون خوبی از اب در بیاد نیومده پرسیدین یعنی چی 5 درصد اینترنت کشور وصله باید اینو روشن کنم که منظور بنده از 5 درصد اینترنت بین اللمل بود نه شبکه ناقص داخلی که این عدد از دیروز تا الان به گزارش نت بلاکس به 14 درصد رسیده یعنی 14 درصد مردم تو کشور ایران به اینترنت بین اللملی دسترسی دارن همین که شما یه گوگل نمیتونی باز کنی یعنی اینترنت کشور قطع قطعه وقتی بحث از 5 درصد اینترنت میشه یعنی ارگان ها و نهاد های که وابستگی شدید به اینترنت بین اللملی دارن میتوانن استفاده کنن.

من نمیدونم چرا یه عده عوض تشکر زخم زبانم میزنن کسی حرفی حدیثی داره پ.خ کنه تو تاپیک عمومی با کنایه حرف نزنه و به بنده تیکه نندازه بلا نسب کاربرای انجمن یه عده انگشت شماری نمیدونم چرا به کامنت ها با لحن تمسخر انگیر حمله میکنن و قصد تخریب یا ترور شخصیتی دارن من مخالف انتقاد نیستم هر کسی میتونه انتقاد تند یا خوب راجب من داشته باشه ولی من از این خرسند میشم که انتقادا مثبت و سازنده باشه حالا میخاد انتقاد تند باشه یا خوب من مخالف انتقادات تمسخر انگیری هستم که باعث تنش روابط دوستانه میشه شما شاید از لحن من تو کامنت های قبلیت خوشت نیومده این یه چیز طبیعی هست تو یه دست 5 انگشت یکی نیست و ما هم انسانیم میتونی پ.خ کنی و انتقاد خوب یا بدتو راجب من بگی منم استقبال میکنم من اون کامنت قبلی رو یه ویرایش میزنم که سو تفاهم نشه چون من منظورم کلی بود و حرفم به شخص خاصی نبود

و در نهایت یه توضحی هم بابت کندی انجمن بدم ببنید دوستان الان شما اگر تو انجمن راست کلیک کنید و گزینه lnspect Element رو بزنید و وارد بخش کنسولش بشید میبینید یه سری از api های جاوا اسکریپت که از گوگل اپدیت میشن خطا میدن این یعنی چی یعنی اینکه شما اینترنت بین اللملی نداری و انجمن یا سایت eca نمیتونه با اینترنت قطع شما این لینک ها یا api های گوگل رو فراخوانی کنه در نتیجه مدام مرورگر سعی میکنه این api های ضروری رو باز کنه و چون اینترنت نداری لود نمیشه به همین خاطر عمل لودینگ طول میکشه و انجمن با تاخیر یا کندی باز میشه و این مشکلات تو این وضعیت اینترنت کشور نه ربطی به eca داره نه من نه ربطی به سرور های داخلی یا خارجی مشکل اینترنت شماست عزیزان با این همه حال من CDN های مجموعه eca رو فعال کردم تا این مشکل زیاد اذیتتون نکنه موفق باشید

دیدگاه

ویرایش به علت عدم پاسخگویی
              جدیدترین ویرایش توسط mohy6281; ۱۸:۳۰ ۱۳۹۸/۰۹/۰۱.

دیدگاه

البته بنده هم یادم رفت از زحمات جناب مومنی تشکر کنم
                شخصا ایشان را از از سالهای دور بگمانم ۲۰۰۶ در یکی از فرومهای قدیمی (که از قضا طی هفته ی اخیر اصلا باز نمی شود) می شناسم البته نام کاربری دیگری داشتند اما انسان فعال و زحمتکشی بودند به ویژه در انجمنهای فیلم و خبر آن زمان آنجا
                آرزوی موفقیت برای شما و مجموعه ی زحمتکش eca داریم و امیدوارم موقتا هم که شده apiهای غیر ضروری را به هر نحو غیرفعال نمایید تا کندی شدید فعلی مرتفع شود.
                جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۱۴:۳۵ ۱۳۹۸/۰۹/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
                  البته بنده هم یادم رفت از زحمات جناب مومنی تشکر کنم
                  شخصا ایشان را از از سالهای دور بگمانم ۲۰۰۶ در یکی از فرومهای قدیمی (که از قضا طی هفته ی اخیر اصلا باز نمی شود) می شناسم البته نام کاربری دیگری داشتند اما انسان فعال و زحمتکشی بودند به ویژه در انجمنهای فیلم و خبر آن زمان آنجا
                  آرزوی موفقیت برای شما و مجموعه ی زحمتکش eca داریم و امیدوارم موقتا هم که شده apiهای غیر ضروری را به هر نحو غیرفعال نمایید تا کندی شدید فعلی مرتفع شود.
                  جناب ربانی بزرگوار فکر کنم بنده رو با کس دیگه اشتباه گرفتید من اصلا تو سایت های فیلم و خبر فعالیت نداشتم بنده تو حوزه سایبر فعال بودم و خودمم مدیر کل مجموعه فاتح گرم بیو گرافی منو خاستید بعد درست شدن اینترنت جهانی پ.خ بفرستید تا در اختیارتون قرار بدم حالا وقت نکردم سایت های فاتح گر و بالا بیارم چون معتقدم این وضعیت قطعا پایدار نخواهد بود و ظرف یکی دو روز اینده کلا اینترنت ها وصل میشه و در جواب پاسخ شما باید عرض کنم اگر api ها حذف بشن کلا قالب سایت بهم میریزه یا دکمه ها کار نمیکنه یا قالب درهم برهم باز میشه و یه سری مسایل دیگه و حذف این چیزا نه تنها باعث حل نشدن این مشکل نمیشه بلکه وضعیت را بدتر میکنه و فردا پس فردا هم اینترنت وصل بشه باید api ها رو دوباره بازگرانی کنی که نه ارزششو داره نه به ریسکش می ارزه و این api ها چیزای ضرروی هستن نمیشه که یه چیزی مشکل درست کرد مثل مسولین مملکت از بیخ بزنی حذف کنی هر چیزی اصول و قواعدی داره و چون فعلا این بستر برای ایران تا اطلاع ثانویه مهیا نیست دست ما هم بسته هست

انشالله تا 24 الی 48 ساعت اینده این کندی ها مقطعی بصورت خودکار حل خواهد شد موفق باشید.

دیدگاه

دوستان فکر کنم تو این وضع هیچ کس اعصاب نداره و زود ناراحت میشه و از هم زود دلخور میشیم.

لطفا این صحبت هارو ادامه ندید ممنون

دیدگاه

سلام دوستان و اساتید گرامی....
                      با تشکر از جناب آقای مهندس مومنی عزیز که من تازه متوجه شدم که ایشون در حقیقت قلب تپینده و
                      گرداننده پشت پرده سایت هستند .... بینهاید ممنون که در این دوران سخت توانستید سایت را راه اندازی کنید
                      کاری که تا این لحظه سایتهای مثل آفتاب رایانه و ایران ماژول.... نتوانستند انجام دهند... نشان میدهد که از
                      دانش بالایی در این زمینه بر خوردار هستند....باز هم سپاس گذارم...
                      پ.ن: من اطلاعات زیادی در این باره ندارم و اگر چنین پیشنهادی دادم (سرور داخلی...) و این تاپیک را راه اندازی کردم
                      خوب میدیدم سایتی همانند دیجی کالا در زمانی که هیچ سایتی باز نمیشد.... به راحتی کار میکرد و این مدت سرگرمی من سر زدن به
                      دیجی کالا بود ... البته این سایت برای من نفع اقتصادی ندارد ولی خوب به دلیلی که از اول با ECA بودم... یک دلبستگی با آن دارم
                      و سایت را یک جورایی برای خودم میدانم.....دوست ندارم که هیچ وقت قطع و یا خدای نکرده از کار بیفتد....
                      خوب به این فکر افتادم که به اساتید این پیشنهاد را بدهم....
                      فقط از دوستان میخواهم که تاپیک را به بی راه نکشند و آن را سیاسی و یا مکانی برای جنگ و جدل... تبدیل نکنند
                      با سپاس
                      آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

با تشکر از مدیریت سایت و همه عزیزانی که تلاش کرده اند تا سایت دردسترس باشه

دیدگاه

سلام وقت بخیر. مدت زیادیه عضو eca هستم و همیشه از مطالب مفید سایت استفاده کردم.

تو این مدت اولین باره دارم مطلبی ارسال میکنم. چون واقعا لازم بود خسته نباشید بگم
                          به کسایی که چه قبلاً، چه الان کلی زحمت کشیدن سایت دوباره در دسترس قرار بگیره.
                          واقعا دست مریزاد. دمتون گرم. انشاءاللّه هیچوقت دلتون غم نبینه و روزگار باب دلتون باشه.
                          سرتون سلامت، دست حق نگهدار خودتون و خانوادتون.

دیدگاه

سلام خدمت همه مهندسین و دانشجویان
                            همینجا هم مطمئنا لطمه مالی فراوانی به شرکت های داخلی خورده
                            اینترنت داخلی هیچگاه با این روند معکوس تولید علم داخلی بدرد نخواهد خورد
                            و محققین بیش از پیش با فقر دانش روبرو خواهند شد
                            فقط،میتونم ابراز تأسف کنم برای حداقل هایی که ازونها به دلایل مختلف محروم میشیم
                            دیشب بنده خرید انجام دادم ولی امروز دسترسی به فروشگاه باز محدود شده علت رو لطفا بررسی کنید
                            با تشکر

دیدگاه

سلام
                              این خیلی مهمه که ما از هاستهای داخلی برای تامین فضای مورد نیازمون استفاده کنیم.
                              خرید از این شرکتها و پشتیبانی ازشون هم باعث ایجاد اشتغال و همچنین پیشرفت اونها میشه.و ما این را لازم داریم.
                              پیشنهاد بسیار خوبی هست.
                              دو نعمت هست که اقلب ازش غافلیم 1-امنیت 2- سلامت
                              ضمن اینکه تحت هر شرایطی شکر خدا الزامیست

دیدگاه

دوستان متاسفانه مشکل ناخواسته ای برای سرور فروشگاه پیش اومده.
                                در بدترین موقع متاسفانه سرور مشکل سخت افزاری پیدا کرد و باید منتظر تعمیرات باشیم.
                                واقعا از همه پوزش میخوام و امیدوارم هرچه سریعتر مشکل رو حل کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X