اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین کتاب درس الکترونیک؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین کتاب درس الکترونیک؟

دوست عزیز خود من و چند نفر دیگه از اعضای سایت ( مثل علی آقا) تو دانشگاه آزاد می خونیم.
    مطمئن باش دانشگاه سراسری یا هر دانشگاه دیگه ای تو ایران از لحاظ کار عملی ویژگی خاصی نداره. این خود ما هستیم که باید مسیر صحیح رو با سختی هایی سپری کنیم

دیدگاه

پاسخ : بهترین کتاب درس الکترونیک؟

کتاب میرعشقی کتاب خوبیه
      کتاب های مهندس تقی شفیعی بسیار عالی هستند
      همکلاس ایشان آقای دکتر اکبرپور استاد ما بودند و جزوه ایشان با این کتاب عینا مطابقت داشته و خود آموز است.

دیدگاه

سلام
        به نظر من اول و وسط و آخر الکترونیک برای کسی که میخواد شروع کنه، بفهمه و یاد بگیره میکرو الکترونیک میلمن هست. همین و بس!!
        اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
        بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

دوست عزیز منم قبول دارم میلمن کتاب خوبی هست ولی ...... همین و بس !! پس بقیه اساتید که کتاب نوشتن چی؟
          از نظر من اینهمه کتاب شیوه ی آموزششون فرق داره وگرنه همشون یک حرف رو میزنن حالا هرکس ممکنه از یک روش آموزشی خوشش بیاد.

دیدگاه

سلام. دیر موندم مثل اینکه ولی کتاب برای الکترونیک فقط

Analysis And Design of Analog Integrated Circuits

نوشته Gray و Meyer.
            از انتشارات MC Graw Hall
            این برای تمام الکترونیک ها کافیه!!!(1 و 2 و 3، زبان اصلیش)
            BNTSTBNT

دیدگاه

سلام
              میلمن مدارهای کاربردی جالبی داره به نسبت کتاب های معادل توی این زمینه
              کتاب گری فصل اولش معمولا عامل ناامیدی خیلی از اونائی که این کتاب رو می خونند
              ولی در کل کتاب گری و کتاب پرفسور رضوی این دوتا مکمله برای کسی که می خواد الکترونیک رو تا حد بالائی ادامه بده

دیدگاه

آقای بلورچیان عزیز! من قصد توهین نداشتم و ندارم! ولی توجه داشته باشید که اولا ما داریم راجع به مفاهیم الکترونیک صحبت می کنیم نه علم روز و پیشرفتهای امروزی ثانیا فکر کنم نود درصد بزرگانی که کتاباشون رو دوستان معرفی کردند خودشون الکترونیک رو از میلمن یاد گرفتند!! ثالثا خدا وکیلی کتاب رو دستش نیومده !!! رابعا بابا من هم نظر شخصیم رو دادم!!!!!!! مخلص شما هم هستیم دربست! :smile:
                بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

جناب جعفری نظر شما کاملا محترم منم نگفتم که شما توهینی انجام دایدن :agree:
                  چشم ما هم از این به بعد فقط میلمن رو توصیه می کنیم
                  حالا از شوخی بگزریم جدا کتاب خبی هست.

دیدگاه

من خودم از میر عشقی و تقی شفیعی استفاده میکنم کتاب های خوبیه
                    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام به همه
                      یادم رفت بگم . من یک کپی از یک جزوه الکترونیک II دانشگاه شریف دارم که واقعا جزوه الکترونیکه. الان که گرفتارم برای پروژه، بعدش حتما یه جوری با هر فورمت راحتی که بشه براتون آماده می کنم.

حسین خواجه جعفری
                      بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

سلام. آقا منتظریم. یادت نره. دستتون درد نکنه.
                        BNTSTBNT

دیدگاه

سلام.
                          به نظر من که متاسفانه در مورد الکترونیک 1 2 3 کتاب کامل و جامعی وجود نداره.

من خودم الکترونیک 1 رو اینجوری خوندم.

1-دیودها (کتاب الکترونیک 1 دکتر علی رستمی(علمیران) (البته استادمون هم بود و یه dominate pole هستن واسه خودشون :biggrin
                          +استاد میرعشقی + صدرا)
                          2-Bjt کتاب الکترونیک 1 دکتر علی رستمی
                          3-Fet (استاد میرعشقی + صدرا)

همه ی اینا رو هم بخونین منتهی تمرین حل نکنین فراموشتون میشه به همین راحتی.اصولا الکترونیک درسیه که خیلی بایدتمرین حل کنید.برای تمرین هم کتابهای زیر رو به ترتیب اولویت میگم هرچند که همون اولیه خیلی خوبه.

1-مبانی الکترونیک مهندس تقی شفیعی
                          2- رهیافت (تالیف:محمود دیانی)

و الکترونیک 2:

به قطع و یقین Gray and meyer.

تمرین:
                          مهندس تقی شفیعی.(منتهی مثالاش رو با همون approach گری حل کنید حتما" چون روش خودش خیلی بغرنجه)

الکترونیک 3 :
                          هر چه قدر که جلوتر میایم کار مشکل تره و کمبود منبع بیشتر به چشم میاد.
                          کتاب گری رو هم میشه اینجا استفاده کرد منتهی کل سرفصل ها رو پوشش نمی ده.اما به تازگی کتاب خوبی واسه الک 3 در اومده:

الکترونیک 3 :تالیف:دکتر حسن نشاطی استاد یار دانشگاه سیستان و بلوچستان.نشر نص.

الک 1 و2 خیلی پایه ست و اگه خوب تمرینای تقی شفیعی رو بتونین خوب حل کنید (مباحث رو خوب درک کرده باشید یه تیر و دو نشون دارید:

1- الک 1و2 رو 20 میگیرید.(تجربه شخصی)
                          2-واسه کنکور هم سطح صفرتون خیلی بالاتر میاد و می تونید با یه خورده تست زدن درصد های خوبی به دست بیارید.(اینو من دیروز سر جلسه ی ارشد به عینه دیدم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط artimeez
                            برای درس الکترونیک (1 یا 2 ) چه کتابی را پیشنهاد میکنید?منظورم کتابیست که اکنون کتاب مورد استفاده در بهترین دانشگاهای جهان است. در ایران این کتابها ( ترجمه شده ) موجود می باشند:
                            1- قطعات و مدارات الکترونیکی _ روبرت بویل اشتاد و لوئیس نشلسکی
                            2- میکروالکترونیک _ عادل شفیق سدره و کنت سی. اسمیت
                            3- تحلیل و طراحی مدارهای مجتمع آنالوگ _ پل گری و رابرت مه یر
                            4- مبانی الکترونیک _ دکتر سیدعلی میرعشقی
                            5- تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیک _ مهندس تقی شفیعی
                            " البته کتابهای دیگری هم هست ولی اینها در بازار ایران از همه معروفترند "
                            با سلام
                            به نظر من هیچ کتابی مثل میر عشقی نتونسته تقریبا تمام مطالب مورد نیاز الکترونیک1 رو پوشش بده :eek: این کتاب با این که
                            بعضی جاها کلی گویی کرده روی هم رفته کتاب خیلی خوبی است. در مورد نشلسکی بگم که بد نیست البته این کتاب
                            تا حدودی سطح پایین توضیح داده با مثالهایی که اغلب بسیار ساده و در حد جاگذاری است.البته این کتاب برای شروع کتاب بدی نیست
                            اما اگه وقت کم دارین بی خیالش بشین.به نظرم کتاب میرعشقی+کتاب تقی شفیعی با هم مجموعه ی کاملی می باشند.
                            موفق باشید :bye

دیدگاه

پاسخ : Re: بهترین کتاب درس الکترونیک؟

با سلام
                              به نظر من هیچ کتابی مثل میر عشقی نتونسته تقریبا تمام مطالب مورد نیاز الکترونیک1 رو پوشش بده :eek: این کتاب با این که
                              بعضی جاها کلی گویی کرده روی هم رفته کتاب خیلی خوبی است. در مورد نشلسکی بگم که بد نیست البته این کتاب
                              تا حدودی سطح پایین توضیح داده با مثالهایی که اغلب بسیار ساده و در حد جاگذاری است.البته این کتاب برای شروع کتاب بدی نیست
                              اما اگه وقت کم دارین بی خیالش بشین.به نظرم کتاب میرعشقی+کتاب تقی شفیعی با هم مجموعه ی کاملی می باشند.
                              موفق باشید :bye

دیدگاه

صحبت هایی که در این تاپیک مطرح شده خیلی مفید و کار آمد بود . سپاسگزارم .
                                ولی آخرش هم با وجود اینکه تاکید زیادی به یادگیری های عملی داشتید ،
                                نگفتید چه طور می شه از لحاظ عملی ( در کنار کتاب خوندن ها) به سطح مطلوبی برسیم .

شما برای پیشرفت مهارت های عملی چه فکری دارید . .؟
                                فکر می کنم مسایل و توانایی هایی از این قبیل دانشجویان را (به خصوص هنگام ورود به صنعت ) از هم متمایز می کنه .

اگر اون انیمیشن های آموزشی رو هم لطف کنند دوست خوبمون برای استفاده همگی بگذارند سپاسگزار می شم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X