اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین کتاب درس الکترونیک؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بهترین کتاب درس الکترونیک؟

نوشته اصلی توسط ghayoumi
    ولی آخرش هم با وجود اینکه تاکید زیادی به یادگیری های عملی داشتید ،
    نگفتید چه طور می شه از لحاظ عملی ( در کنار کتاب خوندن ها) به سطح مطلوبی برسیم .
    در کنار الکترونیک یک،10 تومن دیود بگیرین،یک لامپ چراغ قوه،2تا باطری ... ببینین دیود از یک طرف بازه ... یک LED روشن کنین، کل خرج ترم : 1000 تومن مثلا!!!
    بعد از الکترونیک 2،یک کتاب از این مجموعه مدارها بگیرین،یک نقشه آمپلی فایر صوتی با یک اپ امپ رو تووش نگاه کنین،جای چند تا خازن و مقاومت برای فیلتر ها رو ببینین و ...
    توو اول یک فرستنده رادیو یی 2-3 ترانزیستوری،نحوه تقویت صدا با یک ترانزیستور رو ببینین ...

بعد از مدار مخابراتی توو نقشه فرستنده،اسیلاتور ها و ... رو ببینین ..

توو اکثر دانشگاهها دیگه PC به حد کافی هست،وقت فراغت به جای یاهو 360 و چت و ... 2 تا برنامه بنویسین ...

کل خرج یک AVR و پروگرمرش و ... 5-6000 تومن بیشتر نمیشه،از آزمایشگاه برد بورد بگیرین،بیکار نباشین ...

منتظر بناشین یکی بیاد دستتونو بگیره به زور بنشونه یک مدار ببندین،هیچ کس نمیاد،من همیشه می گم اگه وقتی توو خیابون زمین افتادیم،داد نزنیم کمک،کسی برای کمک نمیاد،پس از همه سوال بپرسین،حتی اگه فکر کردین سوالتون خنده داره،مگه یارو از اول بلد بوده ؟ ...

خودتون پیگیر باشین،دانشگاه بودجه بده،اتاق بده،بیاد تر و خشکتون کنه خوبه،اما اگه نیومد نرین معتاد شین بگین امکانات نبود،مگه امکانات چی می خواد؟ ...

دیدگاه

سپاسگزارم از توجه شما .
      خوشحال شدم اینقدر ساده و درست راهنماییم کردید .
      . . حالا تابستون هم شروع شده و می تونم پیشنهادهای شما رو انجام بدهم .

( حتما تمام افرادی که پست شما رو می خونند استفاده خواهند کرد .)

دیدگاه

سلام ما که استادمون میر عشقیو معرفی کرد(الکترونیک 1) و گفت تقی شفیعی رو هم خودتون حل کنید نه از حل تمرینش........
        اره یخورده راهاش عجیبه یعنی مثلا مدارای برش اسکن کردن خیلی راحتتره تا امتحان کردنه همه ی حالتها یا ........
        من خودم البته اصلا از سیگنال کوچک و ریگولاتور و نیم موج چند برابر کننده ها.....(از فصل 3)رو با خط بار ای سی دی سی از تو این کتاب نفهمیدم
        انچه که هستی هدیه خداوند به توست
        و انچه که می شوی هدیه ی تو به خداوند است
        پس در زندگی بینظیر باش

دیدگاه

با سلام
          به نظر این جانب برای فهم بهتر الکترونیک اگرابتدا مطلب درسی را از کتاب نشلسکی بخوانید و تمرین های کتاب میر عشقی را حل کنید بسیار عالی خواهد بود چون که تمرین های میر عشقی تمرین های کاملی هستند اما در زمینه فهم درس کتاب میر عشقی خوب نیست و برعکس ان کتاب نشلسکی درس را بسیار ساده و روان توضیح داده است ولی تمرین های ان به دلیل سادگی بیش از حد زیاد جالب نیست
          امید وارم که همگی شما موفق باشید

دیدگاه

:smile:سلام بچه ها من این ترم الکترونیک 3 دارم کتاب مدارهای مجتمع ای سی و صدرا رو گرفتم ولی واقعا با چیزایی که من یاد گرفتم فرق داره مثلا ما الکترونیم 2 مدارای چند طبفه رو از روش انتقال امپدانس حل می کردیم ولی اینجا خیلی متفاوته تازه الکترونیک 3 همش اثباته من واقعا گیجم میترسم از این درس اخه خیلی از بچه های باهوشو زرنگمون این درسو افتادن با این استاد(البته انصافن درس دادنش توپه توپه )........
            انچه که هستی هدیه خداوند به توست
            و انچه که می شوی هدیه ی تو به خداوند است
            پس در زندگی بینظیر باش

دیدگاه

دوست عزیز فکر میکنم کتاب الکترونیک مدار -طراحی-کاربرد تام فلوید ترجمه محمود دیانی و کتاب اصول الکترونیک 1و2 دیباگران تهران مشکلتونو حل کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X