اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کوره القایی

نوشته اصلی توسط atefe.fallah
    سلام
    می خوام 220 ولت ورودی برق شهرو به 110 ولت 3فاز تبدیل کنم،یه راهش اینکه بدم برام ترانس بپیچن ولی می خوام به سلف و خازن این کارو بکنم :redface:
    چند تا مدار از من دراوردی تو پروتئوس کشیدم ظاهرا جواب داد ولی باظنا فکر نمی کنم جواب بده چون دامنه خیلی تضعیف میشه،
    اگه کسی یه مدار عملی داره واسه این کار بده تا ما استفاده کنیم :smile:

کارم سر این عقب افتاده :cry:
    کجاش داره کوره ؟ :redface:
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

من برای یکسو کننده ورودی سه فاز لازم دارم
      منم که ندارم :sad:
      پس باید بسازم این منبع رو ،
      همین
      :redface:
      پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

باسلام.حضور دوستان:
        برای طراحی وساخت یک کوره القایی آزمایشگاهی ذوب شما یک توپولوژی مناسب وقطعات خوب ومرغوب
        نیاز دارید.(110 ولت سه فاز برای چی؟).برای شروع انتخاب توپولوژی مهمه.بدلیل اینکه بتوانید باکمترین تلفات
        بیشترین توان رو انتقال بدهید.مدار بندی ZCRS توپولوژی مناسبیه.برای اینکه هم ZCS است وهم ZVS اون
        رزونانسیه.فرکانس خروجی هم حدود 3KHZ مناسبه.مدار رزونانس سری که در اولیه ترانس مچینگ قرار گرفته
        شرایط ZVS رزونانسی رو فراهم میکنه.بدین نحو که فرکانس تانک LC تقریبا 3برابر فرکانس خروجیه.(9KHZ).
        ذکر این نکته لازمه که مقدار L رزونانس حاصل مجموع (Ls ZCS ) و Lleakage اولیه ترانس مچینگ در حالیکه
        سیم پیچ بوته بدون بار به ثانویه متصل باشه بدست میآید.جنس خازنهای رزونانسی هم حتما باید KP آلمانی
        یا ایتالیایی باشد.(یا خازن شمشی ).....تابعد
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

من در مورد توپولوژی که گفتید خیلی اطلاع ندارم،zcrsیعنی چی؟؟؟؟
          من سه فاز رو واسه ورودی یکسو کننده می خوام
          من یک بلوک دیاگرام دارم و یک نمونه صنعتی، دارم سعی می کنم طبق اون جلو برم
          چون اطلاعات دیگه ای ندارم
          اگه لطف کنید در مورد انتخاب توپولوژی کمی توضیح بدید ممنون می شم

دیدگاه

باسلام.
            مشکلی در ارسال پاسخ بوجود آمده.Connection reset
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

توپولوژی ZCS/ZVS Inverter رو از گوگل دانلود کنید.

دیدگاه

همچنین ZCS Resonant Inverter و ZVS Resonant Inverer رو دانلود نمایید.

دیدگاه

من یه کوره القایی با همه ی مدارکش رو دارم منتها 1MWاست
                  منم می خوام همین کوره باشه و فقط قدرت پایین و تریک گیتش با میکرو باشه نه آنالوگ
                  البته من به این خاطر این تصمیم رو گرفتم که چون هیچ اطلاع دیگه ای در مورد این سیستم ها ندارم
                  ولی خیلی دوست دارم که اصولی باشه و جداکثر راندمان رو داشته باشم
                  اگه تجربه ای در مورد ساخت کوره دارید ممنون می شم کمکم کنید

دیدگاه

باسلام.
                    درابتدا بهتره توپولوژی های فوق رو دانلود نموده ومطالعه نمایید.سپس یک اینورتر کم توان رو صرفا در حد
                    عملیات حرارتی روی آهن بسازید.البته کاملا آنالوگ.ضمنا بدلیل گران بودن بردهای تریگر رزونانسی تریستور
                    مستقیما بسراغ IGBT میرویم...تابعد.

دیدگاه

فایل ها رو دانلود کردم ولی هنوز کامل مطالعه نکردم
                      منطورتون چیه از این که بردهای تریگر تریستور بسیار گران هستند؟
                      مگه قراره برد تریگر رو بخریم ؟قراره خودمون طراحی کنیم
                      یا شاید من منظورتونو نفهمیدم لطفا بیش تر توضیح بدید

دیدگاه

باسلام.
                        طراحی برد تریگر رزونانسی تریستور وسازگاری اون با میکرو یا TTL وهمچنین محاسبات کموتاسیون تریستور
                        با توپولوژی ZCRS یا مشابه آن بسیار طولانی وهزینه بر خواهد بود.در حالیکه آی سی درایور IGBT سازگار با TTL
                        یا میکرو براحتی در دسترس میباشد.مثل HCPL316...تابعد.
                        موفق باشید.

دیدگاه

راستش من یه مطالعه ای کردم این فایل هایی که گفتید دانلود کنم منتها هنوز من متوجه نشدم که منطور دقیق از استفاده از این توپوژی چیه؟
                          می شه لطف کنید به زبان ساده یه کمی توصیح بدید که اصلا چرا باید این اصل رو رعایت کنیم؟؟؟؟؟؟/
                          آیل حتما باید این توپولوژی باشه؟
                          در ضمن من یک مدار طراحی خودم و یکی دیگه که طراحی کسه دیگه است واسه تریگر گیت دارم ولی منتها به صورت آنالوگ نه دیجیتال ولی طی تحقیقی که کردم متوجه شدم استفاده از میکرو یا کلا به صورت دیجیتال خیلی بهتر و safty است
                          و نویز مشکلات کمتری ایحاد می کند
                          و در رابطه با نمونه صنعتی که الان باهاش سروکار دارم با کوچکترین نویز یا مثلا جریان اضافتی همه ی کامپریتور ها و پامپ ها می سوزه و تازه بعد از تعویض کلی erorچرت و پرت می ده که تو این مواقع کاری جز گریه کردن :cry2: و التماس دستگاه کردن نداری
                          :angry:

دیدگاه

با سلام--برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید کوره القایی شما از روش گفته شده در ان استفاده میکند.http://webpages.charter.net/dawill/t..._IndHeat6.html
                            در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

بابا مهندس این لینک که دادی فیلتر منم فعلا فیلتر شکن ندارم

دیدگاه

با سلام--بهترین فیلتر شکنhttps://getcocoon.com/ البته ثبت نام کرده سپس ایمیل به شما ارسال میشود و لینک دانلود را به شما میدهد و بعد از ان دیگر نگران فیلتر نباشید
                                در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X