اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کوره القایی

دارم یک آزمایش انجام میدم با لوله مسی 6 دور به قطر 7 سانت یک بوبین درست کردم نتیجه رو میگم
    فعلا دارم رو آب بندی و پمپ آب کار میکنم

این هم مدارمه

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

این عالیه
      من منتظر جوابتون هستم
      پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atefe.fallah
        راستش من یه مطالعه ای کردم این فایل هایی که گفتید دانلود کنم منتها هنوز من متوجه نشدم که منطور دقیق از استفاده از این توپوژی چیه؟
        می شه لطف کنید به زبان ساده یه کمی توصیح بدید که اصلا چرا باید این اصل رو رعایت کنیم؟؟؟؟؟؟/
        آیل حتما باید این توپولوژی باشه؟
        در ضمن من یک مدار طراحی خودم و یکی دیگه که طراحی کسه دیگه است واسه تریگر گیت دارم ولی منتها به صورت آنالوگ نه دیجیتال ولی طی تحقیقی که کردم متوجه شدم استفاده از میکرو یا کلا به صورت دیجیتال خیلی بهتر و safty است
        و نویز مشکلات کمتری ایحاد می کند
        و در رابطه با نمونه صنعتی که الان باهاش سروکار دارم با کوچکترین نویز یا مثلا جریان اضافتی همه ی کامپریتور ها و پامپ ها می سوزه و تازه بعد از تعویض کلی erorچرت و پرت می ده که تو این مواقع کاری جز گریه کردن :cry2: و التماس دستگاه کردن نداری
        :angry:
        باسلام.
        دستگاهی که باقدرت 1مگاواتی درحال کاره شامل یکی از توپولوژی های فوقه.لطفا در صورت امکان نقشه
        بخش اینورتر پاور اون رو پلود کنید تابهتر توضیحش بدیم.
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام بر دوستان
          برای تعین چوک واسط یا همون چوک یکسوسازی باید چه پارامترهایی واسه طراحی در نظر بگیریم؟
          روش محاسبه lسیم پیچ مسطح چی کار باید بکنم؟فرمولش چیه؟
          منظورم سیم پیچیه که مثلا روی محیط یه چرخ دوچرخه پیچیده شده .تو هر ردیف 4دور بع oo:د درو بعد از روی دور اول شروع می شه
          نحوه ی محاسبه اش چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

باسلام.
            در ابتدا منظوراز چوک واسط رو به وضوح بیان کنید.
            وبعد منظور از روش محاسبه سیم پیچ مسطح همان دانسیته جریان است یا اندوکتانس؟
            درآخر سیم پیچ مورد اشاره شبیه کوئل بوته ذوب نیست؟
            تابعد...
            موفق باشید.
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

منظورم چوک بین اینورتر و رکتیفایر است
              مقدار اندوکتانس رو می خوام به دست بیارم
              نه شبیه کویل نیست
              دو تا سیم پیچ شبیه چرخ دوچرخه است که جای لاستیک سیم پیچیده شده روش
              جدود 60 متر طول داره
              لوله مسی به قطر 20 میلی متر داخلی و 16 میلیمتر خارجی می باشد
              و قطر داخلی سیم پیچ 25 سانتی متر و قطر خارجی 75 سانتی متر
              حالا یه فرمولی می خوام که بتونم اندوکتانس سیم پیچ رو مشخص کنم

دیدگاه

پاسخ :محاسبه سیم پیچ

باسلام.سیم پیچ مزبور بهمراه خازنهای قبل وبعدآن (نوع MKP ) تشکیل یک فیلتر نوع n (پی) رامیدهد.
                حال اگر دو سیم پیچ بروی هم بنحوی باشند که دردومسیر تغذیه قرار بگیرند تشکیل فیلترCommon mode
                را خواهند داد.وظیفه آن هم حذف فرکانس اینورتر از برق شهراست.
                برای سیم پیچ با هسته هوایی فرمول معروف .L=4.n.10^-7.N^2.A/l بکار میرود که در آن N^2 مربع دور
                و A مساحت سیم پیچ و l طول سیم پیچ تشکیل شده میباشد.ضمنا سطح مقطع سیم تاثیری در اندوکتانس
                سیم پیچ ندارد.
                موفق باشید.

دیدگاه

سلام به بچه های عزیز
                  آقای نقشه ای که شما داده بودید رو من مشاهده کردم .
                  اینم لینکشhttp://webpages.charter.net/dawill/tmoranwms/Elec_IndHeat6.html

تو نقشه پاورش ورودیش 230 ولت با جریان 50 آمپر میباشد .این یعنی چی؟
                  منظور سه فاز هست ؟ اگه راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم

من تو کارگاه ولتاژ سه فاز با جریان 25 آمپر دارم

به نظر شما اگه روی این پروژه سرمایه گذاری کنم به نتیجه خواهم رسید ؟
                  خیلی خیلی ممنون

دیدگاه

سلام به همه ،دوستان واساتید محترم بنده می خوام یک کوره القایی با توانایی ذوب کردن فلزات در بوته نسبتا کوچیک بسازم یک مدار پیدا کردم با توپولوژی هاف بریج ، اینورتر سادس و کاری نداره ولی می خوام بهش ۲۲۰ بدم بجا ۱۲۰ باید چیکار کنم؟و دوم اینکه مدار اسیلاتور کمی پیچیدس و قطعاتش گیر نمیاد ، دو تا درایور ماسفت هس که دربه نام ucc37321وucc37322چرا این بنده خدا از دو نوع این ایسی استفاده کرده چرا از یک نوعش بجا دوتا استفاده نکرده و سومین نکته :این مدار بنظراساتید قابل اعتماده و کار می کنه یا نه باید تغییراتی داد؟. اینم* لینکش به علاوه تصاویر و توضیحات سازندهhttps://teslascience.wordpress.com/h...ircuit-tested/
                    جدیدترین ویرایش توسط Aliرضا; ۰۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۷/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X