اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : شروع کار با fpga

من راهنمایی می خواهم در مورد ساخت پروگرامر fpga.ممنون
    من بردشو امروز دادم چاپ کنن ( ByteBlaster ) اگه جواب داد PCB اونو میزارم برا دانلود
    A-Hosseini

دیدگاه

سلام و ممنون از لطفتون
      در صورتی که امکان داره pcb رو حالا قرار بدید و بگید که در حال تسته و بعد از اینکه جواب گرفتید بگید که نسخه ی کامله.
      چون بنده هم نیاز به اون دارم هم کمی مشکل در کشیدن pcb.
      با سپاس
      مولای من
      نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

سلام دوستان.من قسمت CONFIG رو طراحی کردم.برای قسمت تغذیه بورد که خب منتظر آقای MM-T هستم که TPS رو بتونیم جور کنیم.برا segment-7 من قبلا 2تا میذاشتم برا هر کدوم هم یه درایور نظرتون چیه؟؟؟LED ها هم که 74245 میذارم(16 تا LED).

دیدگاه

سلام . بچه ها من هیچی از fpga سردرنمی یارم . فقط با میکرو کارکردم . آیا منم می تونم به جمع شما تو این تاپیک بپیوندم و می شه از صفر شروع کنم ؟

دیدگاه

بله دوست عزیز چرا نمیشه.
            خب دوستان ما هدفمون اینه که یه بورد FPGA TRAINER بزنیم،برا همین باید همگی یه همت عالی کنیم با کمک هم راش بندازیم.قسمتای مختلف بورد کم وبیش معلومه.بیایم یه قرار بذاریم هر کی یه بخش اون رو طراحی کنه تا سریع تموم بشه.راستش چون من کنککور دارم و پروژه کارشناسی هم دارم نمی تونم تمام وقت روش کار کنم.ممنون میشم بقیه هم بیان و کمک کنن :rolleyes:

دیدگاه

برای ADC و DAC چی بذارم؟SDRAM ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد صادق ساعی
                سلام و ممنون از لطفتون
                در صورتی که امکان داره pcb رو حالا قرار بدید و بگید که در حال تسته و بعد از اینکه جواب گرفتید بگید که نسخه ی کامله.
                چون بنده هم نیاز به اون دارم هم کمی مشکل در کشیدن pcb.
                با سپاس
                این هم فایل PCB و شماتیک پروگرامر FPGA (ByteBlaster) البته باز هم بگم این برد رو هنوز خودم تستش نکردم چون ازم خواستید اینجا گذاشتمش
                http://www.4shared.com/file/_J18kL_m/ByteBlaster.html
                A-Hosseini

دیدگاه

آقا TPS70302 موجوده ولی تعدادش کمه و قیمت هم 4 تا 5 هزار تومنه.
                  توی سایت پایا هم یکی هست TPS70251 که خروجیش فیکسه و قابل تنظیم نیست ، قیمت 2800.مشخصاتشو خودتون چک کنید.

دیدگاه

سلام.من برا انتخاب RAM کمک می خوام.بنظرتون حجمش کم باشه؟ زیاد باشه ؟ یعنی تو چه مایه های باشه؟برا adc همین طور.سرعتش چقدری باشه خوبه؟

دیدگاه

سلام
                      RAM که نمودونم ولی یه PROM هست به نام XC18V04 با پکیج PLCC که SMD اش هم XCF02S هست.
                      پکیخ PLCC اش رو می دونم حدود 25000 تومنه.
                      برای ADC هم روی یه برد آموزشی دیدم ADC0804LCN رو گذاشته بود.
                      مولای من

دیدگاه

برای RAM اینو (IS42S16100) پیدا کردم قیمتش خوبه :agree: و 1M در 2Byte هم حجمشه

دیدگاه

برای dac می خوام AD7541 بذارم.اما ADC برا کار صوتی پیشنهاد ندارید؟فرکانسش خیلی کم نباشه ، قیمتش هم خوب باشه.برا طراحی دیگه تقریبا فقط همینا مونده.

دیدگاه

سلام به دوستان
                            کار تا کجا پیشرفته ؟ کار خوبی رو شروع کرده بودین نکنه مثله خیلی از پست ها نیمه کاره رها کنین؟
                            موفق و پیروز باشین و ممنون
                            مولای من

دیدگاه

سلام.والا گرفتار کنکور و پروژه کارشناسی شدم.ولی یه بورد DSP دیدم خیلی نظرم رو جلب کرد.روش چیزای جالبی دیدم تصمیم گرفتم سر فرصت (احتمالا بعد کنکور) یه تغییراتی تو بورد بدم و یه سری IC های دیگه رو رو بورد بذارم.این کارا هم نیاز به هم فکری و کمک داره متاسفانه خیلی کمتر از اون چیزی که فکرش میکردم استقبال شد خب معلومه چون همه دنبال ARM و این جور چیزا هستن.

دیدگاه

نه اتفاقا" من که از وقتی با FPGA آشنا شدم خیلی بهش علاقه مند شدم و دارم سعی می کنم خوب یادش بگیرم ولی خوب به خاطر اینکه هزینه ی بردش کمی بالا می ره هنوز نتونستم عملی کار کنم و انشا الله که این پست به جایی برسه بتونم خودم با کمک شما یه برد نم نم طراحی کنم اینطوری هزینه اش هم کمتره. البته این ترم آزمایشگاه معماری دارم و یه برد در اختیارمون هست ولی زمان استفاده ازش کمه.
                                در کل من AVR کار کردم ولی درسته ،توی میکروکنترلرها به AVR و ARM علاقه مندم ولی اینها حیطه ی کاریشون تقریبا" با FPGA و DSP متفاوته.
                                به قول معروف هرکس جای خودشو داره.
                                مولای من

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X