اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات در مورد ARDUINO

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات در مورد ARDUINO

کتابخونه های آردوینو خاصن و به صورت فولدر شامل هدر فایلها و یه تعداد فایل cpp میشن که باید این پوشه رو کامل کپی کنید وگرنه کار نمیکنه.
    در مورد زرد رنگ نکردن هم بستگی داره که تو تعریف کتابخونه بصورت کلمه کلیدی تعریف شده یا نه (داخل keywords.txt) و زرد شدن یا نشدنش معنی خواصی نمیده.
    منم چون این کتابخونه ها رو ندارم متاسفانه نمیتونم فایلتون رو تست کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afsaneh_af
      دوستان سلام و روزتون بخیر
      من در کارهای الکترونیکی تازه واردم ، ببخشید که سوال پیش پا افتاده می پرسم ولی من میخوام ماژول Arduino Nano رو به لپ تاپم وصل کنم و به من میگه که درایور FT232R USB UART رو باید نصب کنی .
      من به سایت های زیر سر زدم
      http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
      http://forum.gsmhosting.com/vbb/f684.../#post10597099
      و مراحل کار رو پیش بردم و اطلاعات مربوطه رو دانلود کردم ولی نمیدونم دیگه چیکار باید بکنم
      بنظر شما اشکال کار من کجاست؟
      IDE من اصلا سریال پورتی رو نشون نمیده ، تمام پورت های کامپیوترم رو نشون میده و به هیچ کدوم هم نمیتونم متصل بشم و کارمو انجام بدم

برنامه هایی هم برای نصب اتوماتیک درایور ها نصب کردم ولی همگی key نیاز دارند که باز هم اونا رو نتونستم پیدا کنم :(

ممنون میشم اگر کمکم کنید
      این لینکو ببینید:
      http://hexboy.blog.ir/1394/03/07/Driver-FT232R-USB-UART

دیدگاه

سلام دوستان من چند روزه ماژول fingerprint sm-630 ro گرفتم حالا چطور با اردوینو uno راه بندازمش کمکم کنید لطفا

دیدگاه

دوستان سلام کسی درمورد مشکل من کمکی میتونه بکنه من اردینو گرفتم از کدهای خودش استفاده کردم یکی دوبار ولی الان که میخوام دوباره اپلود کنم خطا میده مشکل از کجاست خطایی که میده
          Process returned not zero result code: 1
          در ضمن ال ای دی ثابت روشن مونده و کم نور شده لطفا کمک کنید ممنون
          اميد است هميشه سبز وپابرجا باشيد

دیدگاه

دوستان کسی میدونه چرا چراغ on اردیونو روشنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sampuorgholamali نمایش پست ها
              وقتی منبع تغذیه به برد آردوینو متصل بشه ، این چراغ روشن میشه تا سلامت تغذیه برد رو تایید کنه .

پی نوشت : این واقعا یه سئوال جدی بود ؟!!!

دیدگاه

با سلام و درود
                به انجمن خوش آمدید. امیدوارم با طرح مباحث علمی و فنی، بتوانیم مطالب مفیدی را به دانسته هایمان بیفزاییم.

- چراغی که در مدار Arduino با کلمه ی ON مشخص شده است، نشان می دهد که مدار روشن است یا نه.
                - در بخش Documentation از این صفحه می توان به نقشه و طرح مدار چاپی Arduino Uno R3 دست یافت و بخش های مختلف آن را مورد بررسی و تحلیل قرار داد:
                Arduino Uno Rev3
                - نقشه ها و طرح مدار چاپی با نرم افزار EAGLE PCB Design & Schematic Software قابل باز شدن و ویرایش می باشد:
                PCB Design & Schematic Software | EAGLE | Autodesk

دیدگاه

سلام خوب وقتی تغذیه آردوینو رو از طریق USB یا با اداپتور وصل میکنین چراغ ON طبیعتا روشن خواهد شد...

دیدگاه

سلام من خیلی به آردوینو علاقه مند هستم البته تازه وارد یه سوال داشتم من دارم ربات bb8رو میسازم ولی مشکل اونجاست که درایور موتور اون شیلد موتورDual VNH5019 Pololuکه اون هم در بازار من پیدا نکردم خواستم بدونم از چه درایور موتوری میتونم به جای اون استفاده کنم خیلی ممنون میشم به هم پاسخ بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar1167 نمایش پست ها
                      سلام.
                      من یه آردوینو UNO خریدم و میخام باهاش شروع ب کار کنم.
                      وقتی با کابل usb به کامپیوتر وصل میشه به عنوان پورت com شناخته میشه.
                      حالا اگه بخوایم یه متن رو واسش بفرستیم و اون متن رو روی lcd نشون بده باید چکارکرد ؟
                      یا مثلا خروجی های آردوینو رو از طریق کامپیوتر کنترل کنیم.
                      با توابع سریال یک رشته تعریف کنید و اون رشته رو از ورودی سریال بگیرید و در ال سی دی چاپ گنید
                      زمانی که با کابل پرینتر به کامپیوتر وصل باشید در بخش سریال مانیتور که با Alt-Crtl-M در دسترس هیت میتونید خروجی سریال آردوینو رو در کامپیوتر مشاهده کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ardoinu نمایش پست ها
                      سلام من خیلی به آردوینو علاقه مند هستم البته تازه وارد یه سوال داشتم من دارم ربات bb8رو میسازم ولی مشکل اونجاست که درایور موتور اون شیلد موتورDual VNH5019 Pololuکه اون هم در بازار من پیدا نکردم خواستم بدونم از چه درایور موتوری میتونم به جای اون استفاده کنم خیلی ممنون میشم به هم پاسخ بدید
                      میتونید از درایور Dual Bridge L298 استفاده کنید اگر از هیت سینک ریز بر روی رگولاتور های 5 ولتی داخلی این ماژول هم استفاده کنید تا 1 آمپر خروجی 5 ولت رگوله بهتون میده .

دیدگاه

ببخشید شیلد هست یا ماژول

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ardoinu نمایش پست ها
                          ببخشید شیلد هست یا ماژول
                          درود. هم آی سی هست ، هم ماژول ، شیلد هم داره من ایران ندیدم فروشگاهی داشته باشه . ولی ماژول در دسترس هست

دیدگاه

سلام.
                            دوستان من به یه مشکل بر خوردم اونم اینه که موقع کامپایل آردوینو مرتب ارور میده Was not declared in this scope.
                            حتی واسه برنامه ساده ی زیر. کسی میدونه مشکل از کجاست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alexandra نمایش پست ها
                              سلام.
                              دوستان من به یه مشکل بر خوردم اونم اینه که موقع کامپایل آردوینو مرتب ارور میده Was not declared in this scope.
                              حتی واسه برنامه ساده ی زیر. کسی میدونه مشکل از کجاست؟
                              http://uupload.ir/files/qjwc_untitled.png
                              سلام!
                              شما متغیر محلی در یه تابع تعریف کردین و دارین از اون در یه تابع دیگه استفاده می کنین!
                              برای حل این مشکل خط زیر رو ببر بالای برنامه...
                              int x =0;
                              ارادت داریم!

دیدگاه

تشکر فراوان. بله درست میگید.

این لینکم داشتم مطالعه می کردم جواب مشکلم بود. میذارم برای بقیه دوستان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X