اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات در مورد ARDUINO

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات در مورد ARDUINO

یه سوال از مهندسان عزیز میشه از همه ماژول ها در آردوینو استفاده کرد ببخشید یکم گنگ موندم لطفا سریع بگیین ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi138420 نمایش پست ها
      یه سوال از مهندسان عزیز میشه از همه ماژول ها در آردوینو استفاده کرد ببخشید یکم گنگ موندم لطفا سریع بگیین ممنون
      دنبال چه ماژولی هستید؟
      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

مثل
        ماژول سنسور شتابسنج دیجیتال

ADXL345

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi138420 نمایش پست ها
          مثل
          ماژول سنسور شتابسنج دیجیتال

ADXL345
          فکر کردم ماژول خاصی مد نظر هست. بله میشه وصل کرد چرا نشه؟ اتفاقا کتابخونه اکثر ماژول هم هست و ما 2 خط کد مینویسید و تمام
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

ممنون
            چون تازه وارد هستم

دیدگاه

سلام اردوینو مگا باشیلد lcd۱۶ ۲ خریداری کردم ولی بانوشتن برنامه lcd چیزی نشون نمیده
              ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afsaneh_af نمایش پست ها
                دوستان سلام و روزتون بخیر
                من در کارهای الکترونیکی تازه واردم ، ببخشید که سوال پیش پا افتاده می پرسم ولی من میخوام ماژول Arduino Nano رو به لپ تاپم وصل کنم و به من میگه که درایور FT232R USB UART رو باید نصب کنی .
                من به سایت های زیر سر زدم
                http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
                http://forum.gsmhosting.com/vbb/f684.../#post10597099
                و مراحل کار رو پیش بردم و اطلاعات مربوطه رو دانلود کردم ولی نمیدونم دیگه چیکار باید بکنم
                بنظر شما اشکال کار من کجاست؟
                IDE من اصلا سریال پورتی رو نشون نمیده ، تمام پورت های کامپیوترم رو نشون میده و به هیچ کدوم هم نمیتونم متصل بشم و کارمو انجام بدم

برنامه هایی هم برای نصب اتوماتیک درایور ها نصب کردم ولی همگی key نیاز دارند که باز هم اونا رو نتونستم پیدا کنم :(

ممنون میشم اگر کمکم کنید
                با سلام من هم چنین مشکلی داشتم برنامه رو از خود سایت اصلی دانلود کنید مشکلتون حل میشه

دیدگاه

با سلام.من امروز یه برد اردوینو رو که سفارش داده بودم گرفتم.نرم افزارش هم از سایت خودش دانلود کردم.مشکلی که دارم اینه که وقتی به پورت usb لپتاپم میزنم چراغ سبزش روشن میشه و چراغ نارنجیش چشمک میزنه،اما سخت افزارش توسط لپتاپ شناسایی نمیشه.اسمش تو لیست device manager نیست و گزینه انتخاب پورت توی IDE هم غیرفعاله.با کابل دیگه و پورت های usb دیگه لپتاپ هم تست کردم جواب نگرفتم.لطفا راهنمایی کنین.ممنون.
                  .

دیدگاه

منم امشب یه آردویینو سوزوندم ببین اگه چیپ ارتباطیش ch340 هست درایور ch340 دانلود کن! و از قسمت تولز پورت کام مورد نظر رو انتخاب کن و آپ کن

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام دوستان
                      کسی میتونه کمک کنه که از بردهای arduino و raspberry کدوموشون برای نصب روی خودرو مناسب تر هست؟ و در حالت کلی تفاوت این دو برد چیه؟

دیدگاه

نصب خودرو؟ برای چه کاری دقیقا! اگه نمایشگره رز بری بهتره ولی اگه حالت کنترلی میخوای آردویینو/ آردویینو در واقع یک بوت لودره! که روی میکروکنترلر های اتمگا قرار میگیره / شما با میکرو کنترلر های سری mega اتمل میتونین بسته به تعداد پینی که دارن سیستم کنترلی راه بندازین! شامل ورودی و خروجی میشه ولی رزبری سیستم پیچیده تریه/ فرکانس کاریش بالاتره پردازش سریع تر حافظه رم و رام بیشتر و قابلیت نصب OS و ...

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
                          سلام

اگه کسی در مورد ARDUINO سوالی داره بپرسه ؟
                          با کمک هم جواب بدیم

چون من خودم دارم یک پروژه کوچک درست میکنم .
                          با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
                          دو تا سوال داشتم
                          با ریختن بوت لودر اردوینو در میکروی اتمگا16 پایه های میکرو عوض میشه و برنامه هایی که قبلا با کدویژن نوشتیم نیاز به تغیر داره یا نه؟؟
                          سوال دومم اینه که این کار قابل برگشته ؟؟ یعنی میشه دوباره به همون میکروی تنظیم کارخونه برگردوند؟چگونه

دیدگاه

سلام برهمه عزیزان، یه مدل اردوینو میخوام برای کنترل خانه هوشمند که با گوشی هم کنترل بشه...............ممنون میشم که کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط @sghar نمایش پست ها
                              سلام برهمه عزیزان، یه مدل اردوینو میخوام برای کنترل خانه هوشمند که با گوشی هم کنترل بشه...............ممنون میشم که کمکم کنید
                              سلام
                              همشون! فقط سخت افزار مناسب جانبی میخواد. البته جدیدا ظاهرا با این بردهای esp میشه یه کارایی بدون سخت افزار جانبی کرد که اطلاع دقیقی ندارم بنده.

دیدگاه

سلام
                                مدل lolin خیلی از مشکلات شما رو حل می کنه
                                ضمناا برنامه نویسی هم توی محیط آردوینو هستش و کار رو خیلی راحت کرده

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X