اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل) (درایور برای تراشه مبدل CH340)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل نصب نشدن درایور آردوینو Uno

نوشته اصلی توسط MReza.p
    خب خداروشکر ک جواب گرفتید. :smile:
    خواهش.
    چرا روش اول نصب درایور جواب نداد همون روشی که توی محل نصب آردوینو میرفتیم و پوشه ی drivers رو معرفی میکردیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
      چرا روش اول نصب درایور جواب نداد همون روشی که توی محل نصب آردوینو میرفتیم و پوشه ی drivers رو معرفی میکردیم؟
      بخاطر اینکه تراشه رابط USB برد شما، با طرح اصلی آردوینو چه قدیمی و چه جدید تفاوت داره.
      پس درایورش داخل دیتای نرم افزار آردوینو نبود.
      اما در کل آیسی خوبیه و من دوستش دارم،...
      حالا ک مشکل نصب درایورو حل کردید، دیگه با رابط و ... کاری ندارید و محیط آردوینو هم ک درست کار میکنه.
      پس دیگه کلآ مشکلی نیست. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
        بخاطر اینکه تراشه رابط USB برد شما، با طرح اصلی آردوینو چه قدیمی و چه جدید تفاوت داره.
        پس درایورش داخل دیتای نرم افزار آردوینو نبود.
        اما در کل آیسی خوبیه و من دوستش دارم،...
        حالا ک مشکل نصب درایورو حل کردید، دیگه با رابط و ... کاری ندارید و محیط آردوینو هم ک درست کار میکنه.
        پس دیگه کلآ مشکلی نیست. :smile:
        من دارم یه مطلب آموزشی برای آردوینو مینویسم تا صفحه ی 21 پیش رفته کارم توی همین نصب درایور مونده بود حالا میخواهم راه حل این مشکل رو توی مطلب آموزشی ام بنویسم.
        - این درایور که به من دادید و درست عمل کرد سایت رسمی نداره تا لینک بدم مردم از اون جا دانلود کنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
          من دارم یه مطلب آموزشی برای آردوینو مینویسم تا صفحه ی 21 پیش رفته کارم توی همین نصب درایور مونده بود حالا میخواهم راه حل این مشکل رو توی مطلب آموزشی ام بنویسم.
          - این درایور که به من دادید و درست عمل کرد سایت رسمی نداره تا لینک بدم مردم از اون جا دانلود کنن؟
          فکر میکنم درایوری بود ک ویندوز خودش تشخیص داده بود و گرفته بود.
          سایت شرکت سازنده:
          http://wch-ic.com/index.asp

دیدگاه

پاسخ : مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل)

سلام طبق معمول ماهم به مشکل خوردیم

مدل ardunio nano
            ایسی رابط usb ft232
            windows xp

دیدگاه

آیا درایور تراشه ی CH340 برای سیستم عامل ابونتو هم وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                آیا درایور تراشه ی CH340 برای سیستم عامل ابونتو هم وجود داره؟
                من گشتم چیزی پیدا نکردم بیشتر برنامه های الکترونیک رو با ویندوز کار کنی بهتره تا سیستم عاملهای دیگه انقدر دردسر میاد جلو که آدمو پشیمون میکنه روی سیستم عاملی دیگه کار کنه
                بیشتر ملت ما هم از ویندوز استفاده میکنن اگر میخوای چیزیو آموزش بدی تمرکزت رو بزار روی ویندوز . ایشالا همه با هم مطالب آموزشی مفیدی رو تولید کنیم که این بورد ها رو جا بندازیم برای همه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mishellol
                  من گشتم چیزی پیدا نکردم بیشتر برنامه های الکترونیک رو با ویندوز کار کنی بهتره تا سیستم عاملهای دیگه انقدر دردسر میاد جلو که آدمو پشیمون میکنه روی سیستم عاملی دیگه کار کنه
                  بیشتر ملت ما هم از ویندوز استفاده میکنن اگر میخوای چیزیو آموزش بدی تمرکزت رو بزار روی ویندوز . ایشالا همه با هم مطالب آموزشی مفیدی رو تولید کنیم که این بورد ها رو جا بندازیم برای همه
                  البته IDE آردوینو برای سیستم عامل ابونتو وجود داره و از سایت اصلی آردوینو هم قابل دانلود هست.
                  من ایده ای دارم که میشه کل تجهیزات برنامه نویسی و راه اندازی آردوینو رو توی یه جعبه ابزار جا داد و حتی به لپ تاپ هم نیازی نیست به همین خاطر در مورد ابونتو سوال پرسیدم.

دیدگاه

پس از ارسال درخواست لینک دانلود درایور به بخش پشتیبانی فنی شرکت سازنده ی تراشه ی CH340 آنها لینک دانلود درایور را برای ما ارسال کردند.که با مراجعه به این آدرس میتوایند آن را دانلود کنید:
                    winchiphead.com/download/CH341/CH341SER.ZIP

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                      کابل usb رو هم در این مواقع مد نظر بگیرید. من در نصب Uno مشکل داشتم کابلم که یکمی دراز بود با کابل کوتاهتر عوض کردم ویندوز بورد رو شناخت.

دیدگاه

سلام
                        من هم یه مگا2560 خریدم وقتی برای اولین بار وصلش کردم شناخت com4 ولی وقتی رفتم تو نرم افزار و خواستم یه برنامه بزنم روش ارور داد و دوباره درش آوردم و زدم دیگه نشناخت و ارور میده میگه com4 رو نمیتونم پیدا کنم
                        منم مشکل درایو دارم؟باید اون ایسی رابط usb رو درایوش رو نصب کنم؟
                        telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                          سلام
                          من هم یه مگا2560 خریدم وقتی برای اولین بار وصلش کردم شناخت com4 ولی وقتی رفتم تو نرم افزار و خواستم یه برنامه بزنم روش ارور داد و دوباره درش آوردم و زدم دیگه نشناخت و ارور میده میگه com4 رو نمیتونم پیدا کنم
                          منم مشکل درایو دارم؟باید اون ایسی رابط usb رو درایوش رو نصب کنم؟
                          شماره ی آی سی رو بگید تا بقیه بهتر بتونن راهنمایی کنند.
                          مگا2560 شما اصل هست؟ چند تومان خریدید؟

دیدگاه

ممنون
                            از فروشگاه اینجا خریدم 55000 تومن
                            دقیقا شماره کدوم آیسی رو باید بگم؟
                            نزدیکترین به usb?
                            telgram:09396888049

دیدگاه

سلام

ی نکته!

یک مشکلی،
                              ک ممکن برای تازه کارهایی مثل من موقع پلود کردن
                              پیش بیاد اینه ک
                              موقع upload کردن
                              مثل من
                              با این پیغام مواجه بشین

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM5": The system cannot find the file specified.

اگه ب device manager بریم

arduino com7
                              نشون میده

برای حل این مشکل
                              فقط کافیه

com 5 رو ب com7تغییر بدیم...

دیدگاه

رحمت بر پدر و مادرت و هفت جدو آبادت خیلی کمک کردی مردیم اینقد دنبال این درایور گشتیم خداوند ادمایی مثه شمارو زیاد کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X