اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل) (درایور برای تراشه مبدل CH340)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل) (درایور برای تراشه مبدل CH340)

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان .
    اگه میشه منو راهنمایی کنین . من یه اردوینو uno خریدم . ای سی رابط یو اس بی مدل mega 16u2 هستش . که نمیتونم درایوری براش پیدا کنم . لطفا راهنمایی کنین

دیدگاه

پاسخ : مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل) (درایور برای تراشه مبدل CH340)

نوشته اصلی توسط aligo1170
      با عرض سلام و ادب خدمت دوستان .
      اگه میشه منو راهنمایی کنین . من یه اردوینو uno خریدم . ای سی رابط یو اس بی مدل mega 16u2 هستش . که نمیتونم درایوری براش پیدا کنم . لطفا راهنمایی کنین
      سلام و درود
      باید به پوشه نرم افزار آردوینو بروید و در اونجا پوشه ای به نام drivers وجود دارد.
      اگر سیستم عامل ویندوز خود را در درایو C نصب کرده باشید و مسیر نصب را تغییر نداده باشید، درایور ها را می توانید از این بخش پیدا کنید:
      C:\Program Files\Arduino\drivers

دیدگاه

سلام دوستان
        هر کاری که میکنم درایور چیپ CH340g روی کامپیوتر من نصب نمیشه.
        وقتی برد آردوینو رو به کامپیوتر متصل میکنم میگه USB Device not recognized
        تشکر از راهنمایی هاتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavehnasseh
          سلام دوستان
          تشکر از راهنمایی هاتون
          سلام و درود
          مطمئن هستید که مراحل نصب رو درست انجام می دهید؟

دیدگاه

سلام بچه ها!
            من یه uno ch3 از روبوایکیو خریدم. و میخواهم به کدویژن لینکش کنم. چون کدویژن نسخه 3 آردونیو رو پشتیبانی میکنه.
            داریور اش رو چه کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir.H.A
              سلام بچه ها!
              من یه uno ch3 از روبوایکیو خریدم. و میخواهم به کدویژن لینکش کنم. چون کدویژن نسخه 3 آردونیو رو پشتیبانی میکنه.
              داریور اش رو چه کنم؟
              با سلام و درود
              درایور این قطعه در مطلب اول همین بخش قرار گرفته. البته اطلاعی ندارم که کدویژن می تواند با CH340 کار کند یا نه. شما امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                با سلام و درود
                درایور این قطعه در مطلب اول همین بخش قرار گرفته. البته اطلاعی ندارم که کدویژن می تواند با CH340 کار کند یا نه. شما امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
                آقا کار میکنه با یخ و ترشی!!!!
                نوشابه هم روشه!
                سر فرصت روش این کار رو میزارم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir.H.A
                  آقا کار میکنه با یخ و ترشی!!!!
                  نوشابه هم روشه!
                  سر فرصت روش این کار رو میزارم!
                  با سلام و درود
                  حتما در انجمن نحوه استفاده از آردوینو با کدویژن رو توضیح دهید.
                  با تشکر فراوان از شما.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavehnasseh نمایش پست ها
                    سلام دوستان
                    تشکر از راهنمایی هاتون
                    منم دقیقا این مشکل رو با برد نانو ک چیپ ch340 روشه دارم. درایورایی ک در این تاپیک گفته شده رو هم نصب کردم اما فرقی نکرد و همچنان شناخته نمیشه.اگه دوستان تونستن این مشکل رو حل کنن راهنمایی کنن لطفا.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2 نمایش پست ها
                      منم دقیقا این مشکل رو با برد نانو ک چیپ ch340 روشه دارم. درایورایی ک در این تاپیک گفته شده رو هم نصب کردم اما فرقی نکرد و همچنان شناخته نمیشه.اگه دوستان تونستن این مشکل رو حل کنن راهنمایی کنن لطفا.
                      با سلام و درود،
                      آیا Driver ارائه شده توسط شرکت سازنده ی CH340 را نصب نمودید؟
                      وقتی Arduino Nano را به رایانه وصل می کنید در Device Manager چه چیزی نشان داده می شود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                        با سلام و درود،
                        آیا Driver ارائه شده توسط شرکت سازنده ی CH340 را نصب نمودید؟
                        بله همه جا همین درایور پیشنهاد شده.منم درایور رو نصب میکنم و پیغام موفقیت نصب هم میده اما برد رو نمیشناسه
                        وقتی Arduino Nano را به رایانه وصل می کنید در Device Manager چه چیزی نشان داده می شود؟
                        به عنوان یه unknown device تو usb ها میاره

دیدگاه

بله همه جا همین درایور پیشنهاد شده.منم درایور رو نصب میکنم و پیغام موفقیت نصب هم میده اما برد رو نمیشناسه

به عنوان یه unknown device تو usb ها میاره
                          با سلام و درود
                          1- بررسی نمایید در هنگام وصل نمودن آردوینو به رایانه، در فهرست Tools و در زیر فهرست Port چیزی اضافه می شود یا نه.
                          2- در جلوی عبارت unknown device در پرانتز موردی مثل (COM5) نوشته شده است یا خیر؟ مثلاً این شکلی unknown device (COM5)
                          3- از چه سیستم عاملی استفاده می نمایید؟ از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید این مطلب را بخوانید: نصب درایورهای بدون امضای دیجیتال بر روی ویندوزهای 8 و 10
                          جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۶:۴۴ ۱۳۹۵/۰۷/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                            با سلام و درود
                            1- بررسی نمایید در هنگام وصل نمودن آردوینو به رایانه، در فهرست Tools و در زیر فهرست Port چیزی اضافه می شود یا نه.
                            2- در جلوی عبارت unknown device در پرانتز موردی مثل (COM5) نوشته شده است یا خیر؟ مثلاً این شکلی unknown device (COM5)
                            3- از چه سیستم عاملی استفاده می نمایید؟ از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید این مطلب را بخوانید: نصب درایورهای بدون امضای دیجیتال بر روی ویندوزهای 8 و 10

سلام
                            1.نه نمیاره. اگه تو کامپورت میاورد باز میشد یه کاری کرد.
                            2.نه این هم نیست
                            3.ویندوز 7
                            تو همین کامپیوتر برد اردوینو میکرو بدون مشکل کار میکنه برد نانو با کنترلر 340 رو نمیاره.

دیدگاه

سلام
                              1.نه نمیاره. اگه تو کامپورت میاورد باز میشد یه کاری کرد.
                              2.نه این هم نیست
                              3.ویندوز 7
                              تو همین کامپیوتر برد اردوینو میکرو بدون مشکل کار میکنه برد نانو با کنترلر 340 رو نمیاره.
                              با سلام و درود
                              طول سیمی که استفاده می کنید چقدر است؟

این موارد را بررسی نمایید:
                              1- Arduino Nano with CH340 serial to USB | AVR Freaks
                              2- Windows 7 -> driver installation -> code 10

دیدگاه

طول سیمی که استفاده می کنید چقدر است؟
                                کابلم 2 متری جنس خوبی هم داره.چطور؟ تجربه ای داشتید از موثر بودن طول کابل؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X