اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همکاری جهت طراحی یک دیتالاگر کامل (َِDAS or Datalogger)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همکاری جهت طراحی یک دیتالاگر کامل (َِDAS or Datalogger)

سلام
    سال نو مبارک. انشاالله تا آخر سال 93 بتونیم یه دیتالاگر بسازیم.
    فکر می کنم تو این روزا همه سرشون شلوغ باشه. ادامه بحث اگه موافقید بعد تعطیلات عید بندازیم .

دیدگاه

سلام عید شما هم مبارک
      منم موافقم.
      در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
      2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
      3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nmnn
        سلام
        سال نو مبارک. انشاالله تا آخر سال 93 بتونیم یه دیتالاگر بسازیم.
        فکر می کنم تو این روزا همه سرشون شلوغ باشه. ادامه بحث اگه موافقید بعد تعطیلات عید بندازیم .
        سلام ، سال نو شما هم مبارک باشه :applause:
        انشاله تا اردیبهشت میسازیم.
        من هستم ولی چون درایو C پر شده ، مجبور شدم که از تمامی فایل های روی هاردم بک پ بگیرم و یه مقدار دستمو بند کرده.

بینید ما میخواهیم ADC دیتا لاگر با پردازشگرمون جدا باشه ، PGA نیز لازمه ، خروجیهای سنسور نیز مشخص شدند ، ذخیره سازی بر روی MMC باشه ،
        شما چه پردازشگری را انتخاب میکنید؟ من LPC1768

البته میتونیم برای اینکه از هزینه ها کم کنیم از ADC خود میکرو که 12 بیتی هست استفاده کنیم.

اجازه بدید من ویندوزم را که عوض کردم همراه با شکل بحث را ادامه میدم و از تغذیه شروع میکنیم تا به یک طراحی کامل برسیم :nerd:
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

http://embedded-lab.com/blog/?s=data+logger
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

در مدارهای ADC ، معمولا از یک فیلتر پایین گذر نوع Sallen & Key استفاده میکنند . بصورت زیر: (البته این واسه LDR استفاده شده )

در این مدار از پ امپ TL072 استفاده شده ، که این پ امپ DUAL و با ورودی JFET هست .

سوال :
            1- دلیل انتخاب این پ امپ چیست؟
            2- در مورد پ امپ های Rail to Rail کمی توضیح بدید
            3- در مورد فرکانس قطع فیلتر پایین گذر برای دیتالاگر کمی صحبت کنید
            // - - - - - - - - - -
            // - - - - - - - - - -
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

قبلا از LM324 توی این مدار استفاده کردم. اینم یه PDF برای کسایی که در مورد فیلتر میخوان بدونن

http://www.science.unitn.it/~bassi/Signal/TInotes/sloa049.pdf
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

زمان داره میگذره ، دیرشد :cry2:

انگار همه سرشون شلوغه :angry:
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
                  ببخشید که دیر به سایت اومدم اما دلیل بر بیکاری نبوده دارم Data Acquisition Toolbox ترجمه می کنم .
                  کسی دیتا شیت کلی از دیتالاگر داره ؟ یا میشه از کدوم سایت پیدا کرد ؟
                  می خوام راجع به تک تک چیزایی که تو دیتالاگر داره اطلاعات بدست بیارم تا اینجا که یه فصل از Data Acquisition Toolbox کار کردم چیزی راجع به دیتاشیتی ازش نداده بود.
                  ممنون میشم کمک کنید.
                  جناب خیری راجع به این سوالاتتون
                  سوال :
                  1- دلیل انتخاب این پ امپ چیست؟
                  2- در مورد پ امپ های Rail to Rail کمی توضیح بدید
                  3- در مورد فرکانس قطع فیلتر پایین گذر برای دیتالاگر کمی صحبت کنید
                  چیزی نمیدونم اما به نظرم تو فصلهای دیگه که ترجمه کنم می فهمم انشاالله.

دیدگاه

باسلام و خسته نباشید به همه دوستان.مطالب خیلی خوب و مفید بود.راستش من کارشاسی ارشد الکترونیک میخونم.و موضوع پایان نامم هم ساخت دیتالاگر هست.باید از کجا شروع کنم.چیزی نمیدونم.خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سی مین
                      باسلام و خسته نباشید به همه دوستان.مطالب خیلی خوب و مفید بود.راستش من کارشاسی ارشد الکترونیک میخونم.و موضوع پایان نامم هم ساخت دیتالاگر هست.باید از کجا شروع کنم.چیزی نمیدونم.خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید.
                      سلام ، باید از همینجا شروع کنید
                      // - - - - - - - - - -
                      // - - - - - - - - - -
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام.خسته نباشید.میخواستم یکم در مورد روش های بهینه کردن هم توضیح بدید.مثلا اینکه میتونیم از فشردهسازی اطلاعات بعداز cpu استفاده کنیم.یا به جای استفاده از یک adc بعداز mux از چندتا adc استفاده کنیم و بعداز mux استفاده کنیم.در مورد این که نمونه برداری از سیگنال به صورت time based یا event based باشه هم توضیح بدید.
                        ممنون میشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سی مین
                          سلام.خسته نباشید.میخواستم یکم در مورد روش های بهینه کردن هم توضیح بدید.مثلا اینکه میتونیم از فشردهسازی اطلاعات بعداز cpu استفاده کنیم.یا به جای استفاده از یک adc بعداز mux از چندتا adc استفاده کنیم و بعداز mux استفاده کنیم.در مورد این که نمونه برداری از سیگنال به صورت time based یا event based باشه هم توضیح بدید.
                          ممنون میشم.
                          سلام دوست عزیز
                          آیا دلیلی برای فشرده کردن اطلاعات دارید؟ چونکه زمانی برای پردازش و فشرده کردن اطلاعات لازم هست و توان CPU را کاهش میده
                          من فکر میکنم با نرخ های نمونه برداری که در پست های قبلی در موردش بحث کردیم دیگه نیازی به فشرده کردن اطلاعات نداریم مگر اینکه بخواهیم در کاربردهای نظامی اطلاعات را رمز نگاری کنیم!!!!! ( که باز هم بعید میدونم نیازی به این کار باشه)

در مورد "به جای استفاده از یک adc بعداز mux از چندتا adc استفاده کنیم و بعداز mux استفاده کنیم." :
                          اگر قبل از ورود سیگنال به ADC ، ورودی ها را سوئیچ کنیم خیلی کار راحت تره و باز هم CPU درگیر ارتباط با چند ADC نمیشه و فقط با یک ADC سر و کار داره ، از طرفی اگر ولتاژی اضافی روی ورودی بیوفته تنها یک ADC میسوزه و به کمتر به کارت خسارت وارد میکنه ،

"در مورد این که نمونه برداری از سیگنال به صورت time based یا event based باشه هم توضیح بدید."
                          حالت اول برای زمانیه که نمیخواهیم اطلاعات از دست بره و در هر چند ثانیه یک بار ورودی دریافت میشه ( این بستگی به نوع کاربری و استفاده ی دیتا لاگر داره)
                          اما حالت دوم (مطمئن نیستم توضیحم صحیح باشه ، لطفا دوستان همفکری کنند :job برداشتی که من دارم اینه که زمانیه که اتفاقی رخ میده، مثلا یک سنسور نوری به میکرو اعلام میکنه که ورودی را دریافت کن، و میکرو بر اساس اون رخ داد ورودی مورد نظر را دریافت میکنه.
                          // - - - - - - - - - -
                          // - - - - - - - - - -
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

کسی نیست جواب سوالهای ما رو بده؟ :cry2:
                            // - - - - - - - - - -
                            // - - - - - - - - - -
                            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
                              بنده هم به موضوع طراحی و ساخت یک سیستم ذخیره سازی داده علاقه مند هستم و مدتی است که در حال جمع آوری اطلاعات هستم ، منابع زیر رو پیشنهاد میکنم :
                              - تعدادی کتاب در رابطه با این سیستم ها :
                              http://libgen.org/search.php?req=dat...amp;column=def
                              - مرجع طراحی های آماده شرکت آنالوگ :
                              http://www.analog.com/en/circuits-fr...ta+acquisition
                              - مرجع طراحی های آماده شرکت تگزاس :
                              http://www.ti.com/general/docs/refde...p?familyIds=82
                              این شرکت ها به همراه شرکت هایی که این سیستم ها رو می سازند مانند national instruments حاوی اطلاعاتی هم در قالب app note هستند که با جستجو قابل دسترسی است .

دیدگاه

با سلام
                                من برگشتم.
                                در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
                                2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
                                3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X