اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ شدن 7805 - راه دیگر برای تبدیل 12 به 5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : داغ شدن 7805 - راه دیگر برای تبدیل 12 به 5

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    گرفتن 2 آمپر از 7805
    http://projects.m32.ir/271/
    متاسفم
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
      متاسفم
      سلام
      این مدار مگر اشتباهه؟
      به چه علتی رگولاتور جریان بیشتری عبور میده ؟

« با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
        متاسفم
        من اینو تست نکردم
        چیزی را که دیدم گذاشتم بقیه هم ببینن
        حالا شما بگین چرا متاسفین؟
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
          سلام
          این مدار مگر اشتباهه؟
          به چه علتی رگولاتور جریان بیشتری عبور میده ؟
          نه اینگونه مدارات اشتباه نیستن.توضیحاتشونم توی کتابای الکترونیکی هستش.این لینکی هم که داده شده خود طرف نوشته که از توی دیتا شیت ای سی گذاشته.
          رگولاتور جریان بیشتری نمیده بلکه جریان بیشتر از ترانزیستور عبور میکنه.
          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
            گرفتن 2 آمپر از 7805
            http://projects.m32.ir/271/
            شما هم علاقه شدیدی به ساخت هیتر دارینا :biggrin: (شوخی بود)
            خوب این هم همونقدر گرما تولید میکنه. قراره تو این تاپیک در مورد راه دیگه برای 78XX پیدا کنید :eek: درسته این مدارا کاملا درست کار میکنه. خودم هم برای lm317 ترانزیستور خارجی گذاشتم تا 8 آمپر بدون هیچ افت ولتاژی گرفتم ولی خوب وقتی اختلاف ورودی و خروجی رو در هم ضرب میکنیم 8*Vin-Vout که اگه مثلا 10 ولت باشه 8*10 میشه 80 وات که خنک کردنش کار حضرت فیله. البته خودم تا توان 60 وات رو با فن و هیتسینک بزرگ دفع کردم.
            خوب اگه نگران نویز یا اسپایک 34063 یا 25XX هستید(که البته فیلتر LC بزارید حله) بهترین راه اینه که مثلا با 34063 یا ... ولتاژ رو تا حداقل ورودی مجاز رگولاتور برسونید بعد بدینش به 78XX یا lm317 حالا با تارنیستور خارجی یا بی ترانزیستور خارجی.
            و اگه نگران سوختن میکرو یا sim900 یا ... ّدر اثر سوختن 34063 یا 25XX هستید. 1-برای میکرو: یه زنر 5.1 ولت همراه با یه NPN قدرت (جهت افزایش توان) و موازی شده با خازن الکترولیت دو سر میکرو بذارید. حالا بین تغذیه میکرو و رگولاتور هم یه فیوز در حد زیر 0.3 آمپر بزارید. عمرا اگه ولتاژ بالا در صورت سوختن رگولاتور گیر میکرو بیاد
            2-sim900: زنر 4.3 ولت و بقیه هم به طور مشابه به جز فیوز که حدود 0.5 آمپر باشه :biggrin: حالا هر بلایی سر رگولاتور بیاد سیم 900 هیچیش نمیشه
            برای sim 900 ما خودمون از lm317 و ترانزیستور خارجی TIP42 استفاده کردیم که تا 4 آمپر میده. داغ هم نمیکنه
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
              دلیل تاسف بنده در یک سطر توسط داداش گلم ذکر شد :rolleyes:
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                ...
                و اگه نگران سوختن میکرو یا sim900 یا ... ّدر اثر سوختن 34063 یا 25XX هستید. 1-برای میکرو: یه زنر 5.1 ولت همراه با یه NPN قدرت (جهت افزایش توان) و موازی شده با خازن الکترولیت دو سر میکرو بذارید. حالا بین تغذیه میکرو و رگولاتور هم یه فیوز در حد زیر 0.3 آمپر بزارید. عمرا اگه ولتاژ بالا در صورت سوختن رگولاتور گیر میکرو بیاد
                2-sim900: زنر 4.3 ولت و بقیه هم به طور مشابه به جز فیوز که حدود 0.5 آمپر باشه :biggrin: حالا هر بلایی سر رگولاتور بیاد سیم 900 هیچیش نمیشه
                برای sim 900 ما خودمون از lm317 و ترانزیستور خارجی TIP42 استفاده کردیم که تا 4 آمپر میده. داغ هم نمیکنه
                آقا برا SIM900 این مشکل واسه اولین برد من بود،
                با کلی ذوق و شوق... :cry:
                الان SIM900 رو با USB لپ تاپ روشن میکنم
                هیچ مساله یی نداره. ترانزیستور و دیود محافظ و ازین داستانام نداره...

در آینده نزدیک میخام با تغذیه خازنی هم تست کنم...

دیدگاه

سلام،
                  هدف از پست فقط این بود ک بگم:
                  با تغذیه خازنی تست کردم، مشکلی نداشت و همه چیز درسته.
                  ترکیبی از تغذیه خازنی 2u البته و رگوله ی سویچینگ LM2596.
                  حتی MC34063 هم جوابگو هست. :smile:

دیدگاه

سلام دوستان من ی مشکلی دارم با 7805 واقعا داغ میکنه...ورودیم 12 ولت هست و خروجی 5 ولت میخوام با حداکثر جریان 300 میلی امپر ...ولی وحشتناک داغ میکنه ...متاسفانه محدودیت جا دارم و قطعاتم smd هست...ب نظرتون چکار کنم ؟؟؟
                    لطفاا راهنمایی کنید با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hero.seller17
                      سلام دوستان من ی مشکلی دارم با 7805 واقعا داغ میکنه...ورودیم 12 ولت هست و خروجی 5 ولت میخوام با حداکثر جریان 300 میلی امپر ...ولی وحشتناک داغ میکنه ...متاسفانه محدودیت جا دارم و قطعاتم smd هست...ب نظرتون چکار کنم ؟؟؟
                      لطفاا راهنمایی کنید با تشکر
                      سوئیچینگ و یا 7805 اصل
                      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                      --------------------------------------------------------
                      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام
                        من تایپیک رو نخوندم.....از روی عنوان جواب میدم...شما از 7805 استفاده کن و با 2n3055جریان رو افزایش بده.....حتما هم رگولاتور هم ترانزیستور رو خوب خنکشون کن...راستی کاربردت چیه؟
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نمیشه عزیز...چون این مداری که شما میگید دقیقا همون مقدار گرما تولید میکنه و منم مشکلم گرم شدنه....ی میکرو و lcd و از این چیزا که نهایتش ممکنه با روشن شدن سنسور 300 میلی امپر جریان بکشه....نظر خودم اینه که بیام از رگولاتور سوییچینگ استفاده کنم و ولتاژو بیارم روی حدود 7 ولت بعدش با ams تبدیلش کنم به 5 ولت...همینجا هم بگم نمیتونم از LM2596 استفاده کنم چون زیادی بزرگه.... شما چه پیشنهادی دارید؟

دیدگاه

نمیشه عزیز...چون این مداری که شما میگید دقیقا همون مقدار گرما تولید میکنه و منم مشکلم گرم شدنه....ی میکرو و lcd و از این چیزا که نهایتش ممکنه با روشن شدن سنسور 300 میلی امپر جریان بکشه....نظر خودم اینه که بیام از رگولاتور سوییچینگ استفاده کنم و ولتاژو بیارم روی حدود 7 ولت بعدش با ams تبدیلش کنم به 5 ولت...همینجا هم بگم نمیتونم از LM2596 استفاده کنم چون زیادی بزرگه.... شما چه پیشنهادی دارید؟
                            نمی تونی خنک کنی؟؟؟؟فن یا...؟؟؟؟؟
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

میتونید بخش بندی کنید
                              یعنی مثلا نصف حریان رو از یک رگولاتور و نصفش رو از اون یکی
                              از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                              تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

میشه بیشتر توضیح بدید؟یعنی دوتا 7805 بزارم موازی؟!
                                من خودم به نظرم بهتره که 7809 و سپس 7805 استفاده کنم ...چطور هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X