اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ شدن 7805 - راه دیگر برای تبدیل 12 به 5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : داغ شدن 7805 - راه دیگر برای تبدیل 12 به 5

نوشته اصلی توسط hero.seller17
    میشه بیشتر توضیح بدید؟یعنی دوتا 7805 بزارم موازی؟!
    من خودم به نظرم بهتره که 7809 و سپس 7805 استفاده کنم ...چطور هست؟
    اون هم خیلی خوبه
    این هم یک راهه
    بله مطمئنا میشه :job:
    منظور من هم این بود که مثلا برای فلان قسمت یه رگولاتور و برای فلان قسمت یه رگولاتور دیگه
    ولی اونی که شما گفتید خیلی اصولی تر هست
    در ضمن سعی کنید رگولاتور MARS همون مجارستان بخرید
    اگه تفاوت میخواهید
    یه بار مقایسه کنید وزن رگولاتور ساخت چین و مجارستان رو :biggrin:
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

والا اینا که ما میخریم همش ی جوره و از جایی میخریم که اصلی هست مثلا!!!
      الان اندازه گرفتم دیدیم 100 میلی امپر جریان میکشه فقط یعنی میشع حدود 0.7 وات!!! زیاده ایا؟ طبق گفته دیتاشیت برای dpack به ازای هر وات 92 درجه دما بالا میره...دوستان عزیز این رگولاتورها چقد قابلیت گرم شدنو دارن؟من الان یه 7809 گذاشتم قبلش ولی بازم وقتی دست میزم بعد چند ثانیه نمیتونم دووم بیارم داغ میشه....البته نسبت به وقتی که 12 ولت ورودی میدادم بهتر شده
      چقد این گرم شدن مهمه؟این مدار میره توی جا بسته میشه دیگه هم خاموش نمیشه!!! باید مدام کار کنه....به این 7805 چقد میشه اعتماد کرد؟؟؟

دیدگاه

والا اینا که ما میخریم همش ی جوره و از جایی میخریم که اصلی هست مثلا!!!
        الان اندازه گرفتم دیدیم 100 میلی امپر جریان میکشه فقط یعنی میشع حدود 0.7 وات!!! زیاده ایا؟ طبق گفته دیتاشیت برای dpack به ازای هر وات 92 درجه دما بالا میره...دوستان عزیز این رگولاتورها چقد قابلیت گرم شدنو دارن؟من الان یه 7809 گذاشتم قبلش ولی بازم وقتی دست میزم بعد چند ثانیه نمیتونم دووم بیارم داغ میشه....البته نسبت به وقتی که 12 ولت ورودی میدادم بهتر شده
        چقد این گرم شدن مهمه؟این مدار میره توی جا بسته میشه دیگه هم خاموش نمیشه!!! باید مدام کار کنه....به این 7805 چقد میشه اعتماد کرد؟؟؟
        خازن های ورودی وخروجی رو گذاشتی؟؟؟
        در ضمن سعی کنید GND رگولاتور رو به پالیگان سراسری وصل کنید
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

اره همه این کارارو کردم...مشکلی نداره فقط میخوام ببینم اول داغ کردن تا چ حد قابل قبوله و منطقی هست؟؟

دیدگاه

اره همه این کارارو کردم...مشکلی نداره فقط میخوام ببینم اول داغ کردن تا چ حد قابل قبوله و منطقی هست؟؟
            تا حدی که دست رو نسوزونه شبیه چای ولرم
            سوئیچینگ میتونید استفاده کنید؟؟؟
            فکر کنم رگولاتور شما تقلبی باشه :mrgreen:
            میتونید عکسی ازش بزارید در ضمن هیچ وقت نمیتونید بگید اصل هست چون خودتون وارد نکردید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X