اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تیم لینوکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تیم PCB از گروه Embedded System

من فکر میکنم این از همه عالی تره
    http://www.e-tec.ch/v3/catalogue/ic-sockets--connectors/ic_dimm-sockets---dm1-100-v---100-pin-vertical.html
    فقط به شرط اینکه تو بازار گیر بیاد.سوکت رم ddr هم خوبه ولی خیلی بزرگه .در مجموع به این همه پین نیاز نداریم و جلوی دست و پامونو میگیره.
    این عالیه به شرط اینکه پیدا بشه
    به نظرم جدا بودن قسمتهای مختلف LPC2478 خیلی بهتره ، میتونیم Multisheet بکشیم تا کارا راحت تر و منظم تر پیش بره.
    فقط میمونه اسیلاتور 50MHZ که خیلی خیلی مهمه و اگه پیدا نشد مجبوریم به راه های دیگه متوسل بشیم.

از این برای رم می خوایم استفاده کنیم؟

دیدگاه

نه .طبق نظر سنجی که از دوستان شد قرار شد طراحی رو به دو تا بخش تقسیم کنیم .یکی برد اصلی و یکی دیگه برد پروسسور و میخوایم با این سوکت او دو تارو به هم مرتبت کنیم :angry:

دیدگاه

پاسخ : تیم لینوکس

دقیقا من هم موافقم بهتره کپی برداری نکنیم خودمون یه کار درست انجام بدیم
        KS8721 در حال حاضر تو بازار موجود نیست اگه کسی می دونه کجا موجود هست همین الان بگیریم تا تموم نشه
        اسیلاتور 50MHZ با ولتاژ 3V3 هم پیدا نمیشه . اگر موجود نباشه باید برای وارد کردنش اقدام کنیم.
        بهتره به صورت Multisheet طراحی کنیم و هر شیت رو به یه نفر واگذار کنیم که اینجوری همه مشارکت میکنن و علاوه بر اون کارا تقسیم میشه

دیدگاه

نه .طبق نظر سنجی که از دوستان شد قرار شد طراحی رو به دو تا بخش تقسیم کنیم .یکی برد اصلی و یکی دیگه برد پروسسور و میخوایم با این سوکت او دو تارو به هم مرتبت کنیم
          دقیقا همینو میخواستم بدونم این سوکت هایی که معرفی کردین 100 پین داره و LPC2478 بیشتر از این حرفا I/O داره که باید بیاد پایین
          یه سوال دیگه هم که یادم رفت این نظر سنجی کجا انجام شد? :angry:

دیدگاه

قسمت SDRAM باید پیش LPC2478 باشه یعنی روی برد باشه که اگر از 2 تا SDRAM استفاده بخواهیم بکنیم 56 پایه اشغال می کنه
            حدود 28 پایه تغذیه داره
            کریستال هم باید روی برد باشه
            (خودش 90 پایه شد)
            فقط یه چیزی که هست اگر بنا به طراحی دو مورد مجزا باشه بورد ما مختص یه سری تراشه میشه
            چون LPC2478 دارای سخت افزار SD/MMC هست اما بعضی از تراشه ندارن و از طریق SPI کار می کنه که این عامل باعث تفاوت سخت افزاری میشه یا مثل پورت UART1 بعلاوه بر فرستنده گیرنده آسنکرون دارای اینترفیس modem نیز هست که برخی تراشه ها فاقد این هستند
            یا مثلا USB-HOST که بعضی تراشه ها ندارن و ...

یعنی اگر 2 تا برد مجزا شد دیگه تو سری 7 نمیشه با هم سازگاری داد باید رفت سراغ 9

برای همین من می گمم بهتر روی یک برد باشه چون خود سوکت ارتباطی هم معلوم نیست در دسترس پیدا بشه یا نه و دردسرهای خودش داره

باز نظر دوستان چی باشه؟؟؟
            هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

برای قسمت تغذیه به نظر من از تراشه های سری MIC29302 استفاده کنیم که هم تغذیه 3.3 ولت و هم 5 ولت به صورت مجزا داره و جریان اون هم بستگی به نوع تراشه 1.5 - 3 - 5 -7.5 آمپر موجوده که برای کار ما 3 آمپری کافی هست

برای قسمت USB-HOST هم اگر LM3526L نباشه می تونیم ازMIC2025 استفاده کنیم

نظر دوستان؟

دیدگاه

سلام.
                بچه ها بنظرم کار داره بدون مدیریت پیش میره و باعث سردرگمی خواهد شد.
                لطفا تصمیم گیری هارو روی یک روال خاص با مدیریت انجام بدیم . مثلا از امکانات نظرسنجی و امثالش استفاده کنیم.
                کار رو هم بصورت فاز بندی انجام بدیم که بعد از جمع بندی در هر بخش سراغ قسمت بعد بریم.
                امیدوارم دوستان بجای عجله در به جواب رسیدن بیشتر تامل و همفکری کنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm
                  برای قسمت تغذیه به نظر من از تراشه های سری MIC29302 استفاده کنیم که هم تغذیه 3.3 ولت و هم 5 ولت به صورت مجزا داره و جریان اون هم بستگی به نوع تراشه 1.5 - 3 - 5 -7.5 آمپر موجوده که برای کار ما 3 آمپری کافی هست
                  3.3 ولت 3 آمپر MIC29300-3.3BT
                  5 ولت 3 آمپر MIC29300-5.0BT
                  البته پکیچ اون TO220 هست اگر بخواهیم SMD باشه به نظرم پکیچ TO263 انتخاب کنیم خیلی خوبه

3.3 ولت 3 آمپر MIC29300-3.3BU
                  5 ولت 3 آمپر MIC29300-5.0BU

دوستان اجرائیات محبت کنند پیگیر باشند

دیدگاه

سلام
                    من فکر میکنم برای uCLinux اذیت شین
                    برای بعدش احتمالا میخواین براش برنامه بنویسین ؟
                    یه چیزی باشه که کاملا با uClibc و یا کتابخانه های مشابه سازگار باشه بهتره
                    در ضمن شاید بخواین بعدا به راحتی Driver بنویسین و یا Kernel رو مجدد خودتون Compile کنین و...
                    پس بهتره کم کم برین روی Linux
                    خوب به هر حال برای شروع شاید uCLinux بد نباشه

به هر حال این LPC2478 برتریهایی داره که فقط همینان : USB Host و LCD Controller
                    چیپای NXP معمولا MII رو ساپورت نمیکنن حالا این یکی که میکنه
                    برای قطعات هم از اینا به راحتی میشه استفاده کرد
                    DM9161 یا KS8721 تو مد MII با کریستال خارجی 25MHz که اسیلاتور نخواین
                    بهتره از LCD Controller داخلیش یه جوری استفاده بشه هر چند روش نمیتونین از X Interface استفاده کنین
                    شاید از Nano-X بشه استفاده کرد : www.microwindows.org

در مورد این :
                    http://aysabzevar.persiangig.com/ARM/Scilab-ARM-Linux-Pengzhe.jpg
                    هم که یکی از دوستان گفته بود
                    سری EP شرکت Cirrus رو استفاده کرده که ARM9 با LCD Controller داخلی هستش پس به راحتی روش
                    همLinux و هم WinCE رو داریم با Interface های گرافیکی-کار زیاد عجیبی نیست
                    برای خروجی هم Option های LCD و VGA و ... داریم.

سایر قطعات اینا OK هستن :
                    LM3526-L و یا مشابه
                    64MB SDRAM کاملا کافیه حالا یا SAMSUNG و یا Micron فرقی نمیکنه (ترجیح با محصولات Micron هستش)
                    NAND که اینجا نمیخواین
                    بقیه قطعات خوبن همونایی که گفتین
                    TRCAE هم فکر کنم نمیخواین
                    تو طراحی PCB یکم بیشتر دقت کنین و مسیر ها رو تا حد امکان کوتاه تر بگیرین مخصوصا قسمتای مربوط به SDRAM

پس بحثتون فعلا روی ARM9 نیست
                    دانلود کتاب رایگان ARM به زبان فارسی :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74049.0

دیدگاه

3.3 ولت 3 آمپر MIC29300-3.3BT
                      5 ولت 3 آمپر MIC29300-5.0BT
                      البته پکیچ اون TO220 هست اگر بخواهیم SMD باشه به نظرم پکیچ TO263 انتخاب کنیم خیلی خوبه
                      آقا دستتون درد نکنه همین خیلی عالیه اگه در حال حاضر موجوده از این استفاده کنیم فقط پیگیر باشین ببین هست یا نه چون 2 هفته پیش که جوان تموم کرده بود.
                      برای همین من می گمم بهتر روی یک برد باشه چون خود سوکت ارتباطی هم معلوم نیست در دسترس پیدا بشه یا نه و دردسرهای خودش داره
                      به نظر من هم اگه دوستان مایل باشن یه بردش کنیم بهتره و راحتتر میشه کارهارو تقسیم کرد.
                      اگر رو یه برد باشه شیت اصلی رو یکی میکشه و بر اساس اون هر کس که قراره رو یه قسمتی کار کنه نقشه مربوط به بخش خودشو میکشه و در نهایت اینا رو به هم پورت میکنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهنام اسکندریون
                        نه .طبق نظر سنجی که از دوستان شد قرار شد طراحی رو به دو تا بخش تقسیم کنیم .یکی برد اصلی و یکی دیگه برد پروسسور و میخوایم با این سوکت او دو تارو به هم مرتبت کنیم
                        دقیقا همینو میخواستم بدونم این سوکت هایی که معرفی کردین 100 پین داره و LPC2478 بیشتر از این حرفا I/O داره که باید بیاد پایین
                        یه سوال دیگه هم که یادم رفت این نظر سنجی کجا انجام شد? :angry:
                        یا من تاپیک ها رو خوب نمی خونم یا دوستان دنبال نمی کنند. حدود 16 پایه برای دیتا و 16 تای دیگه برای آدرس و یه 7-8 تایی برای کنترل SDRAM حدود 20 پین هم مربوط به تغذیه هستو خا زنهای خار جی میمونه حدود 80 تا 90 پایه که ما برای کارمون نیاز داریم.بعدم برای اینکه بدونید کار از کجا شروع کردم و چه مراحلی طی شد تا ARM7 انتخاب شد و دوستان به توانایی رای دادند تا قیمت به این آدرس برید
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32496.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm
                          قسمت SDRAM باید پیش LPC2478 باشه یعنی روی برد باشه که اگر از 2 تا SDRAM استفاده بخواهیم بکنیم 56 پایه اشغال می کنه
                          حدود 28 پایه تغذیه داره
                          کریستال هم باید روی برد باشه
                          (خودش 90 پایه شد)
                          فقط یه چیزی که هست اگر بنا به طراحی دو مورد مجزا باشه بورد ما مختص یه سری تراشه میشه
                          چون LPC2478 دارای سخت افزار SD/MMC هست اما بعضی از تراشه ندارن و از طریق SPI کار می کنه که این عامل باعث تفاوت سخت افزاری میشه یا مثل پورت UART1 بعلاوه بر فرستنده گیرنده آسنکرون دارای اینترفیس modem نیز هست که برخی تراشه ها فاقد این هستند
                          یا مثلا USB-HOST که بعضی تراشه ها ندارن و ...

یعنی اگر 2 تا برد مجزا شد دیگه تو سری 7 نمیشه با هم سازگاری داد باید رفت سراغ 9

باز نظر دوستان چی باشه؟؟؟
                          خوب این جورم نست دیگه.ما پایه های میکرو که نیاز هست به بیرون هدایت کنیم رو روی برد انتقال میدیم.حالا با هر میکرویی که بود طراحی برد پروسسور متفاوت میشه

دیدگاه

دوستان فکر کنم داریم از برنامه ای که چیده شد خارج میشیم و هر کس ساز خودش رو میزنه
                            1.قرار بود یه نفر طراح باشه ولی این جوری به نظر نمیاد
                            2.قرار نشد رو lpc کار کنیم چون که خودتون دید بیش از 30 نفر تو رای گیری شرکت کردن ولی اینجا فقط 8 نفریم
                            3.باید به بحث و اشتراک بزاریم.ما داریم یه کار تیمی انجام میدیم نمی خوام الان کار کنیم بعدا پشیمون بشیم.اقا یا کار نکن یا وقتی میکنی یه کار در حد تیم ملی انجام بده(این نظر شخصیه منه)
                            4.من تو این دو روز خیلی تحقیق کردم و دارم روش کار میکنم دونبال کسانی گشتم که تجربه داشته باشن . از کسانی خواستم تا قیمت بگیرن.تو نت هم گشتم بچه ها دلیلی نداره سریع هول هولکی یه کاری کنیم که بعدا پشیمون بشیم خواهش میکنم پله پله

من چندین بار گفتم که گروه باید تصویب کنه هر کاری رو
                            اقای مهدی شوری یه پیشنهاد دادن در مورد میکرو At91sam9xe که من فکر کردم خیلی گرونه ولی ایشون امارش رو در اوردن 28 تومن
                            و امار این هم هست .at91sam9260 که حدود 20 تومنه.شاید رو تعدادش کمتر هم بشه

با این حساب برد حدود 70 تومن باید در بیاد(امار رو اقای M.M.-T میتونن بعدا تایید کنن)

تا اخر امشب به پیغام خصوصی هایی که واسطون میفرستم جواب بدین تا بعد بع اتفاق ارا ادامه بدیم و من تا اخر امشب یه چارت میزارم و خواهش می کنم مطابق چارت پیش بریم.خواهش می کنم خواهش میکنم اسه تر.یه خورده منطقی تر.ما یه تیم هستیم
                            علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

اقا رو در وایسی که نیست. خدا رو شکر همه یا مهندسیم یا داریم مهندس میشیم.
                              بالاخره یک مدیریتی باید باشه که بتونیم کار ها رو هماهنگ تر پیش ببریم.
                              امید جان از اون جایی که شما مدیر فروم هستی و امکان ویرایش مطالب فروم رو داری خودت انجا رو مدیریت کن و ما هم هماهنگ میشیم تا کار نهایی هم زود
                              به نتیجه برسه و هم کیفیت مطلوب رو داشته باشه.

تا شب منتظر پیغام خصوصی تون هستم.

دیدگاه

با NASA عزیز شدیدا موافقم.
                                کار بدون مدیریت به هیچ جایی نمیرسه.
                                من که هرکسی رو که گروه انتخاب کنه به رسمیت میشناسم و کارهامو باهاش هماهنگ می کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X