اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تیم لینوکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تیم لینوکس

نوشته اصلی توسط M.M.-T
    سلام بچه ها. آقایون وضعیت قطعات در بازار فعلا اینطوریه:
    AT91SAM9260----------18000 فعلا 3 -4 تا بیشتر نبود . واسه تست کافیه.
    AT91SAM9XE----------- موجود نبود.
    MCP2551-----------550
    LM3526l---------موجود نبود
    LM1117-1.8v------------1200
    MAX3232---------1200
    MT48LC16M16A-----------10000
    OSC. 50MHZ-3.3v-----------smd(2800)va DIP(2000)t

بچه ها رگولاتور 3.3 و 5 ولتی مجتمع پیشنهاد بدید.
    در مورد اسلات گذاشتن و 2 تکه ساختن مدار من موافقم سوکتشم توی بازار با تعداد پایه دلخواه موجوده ولی متاسفانه مغازه بسته بود نتونستم قیمت بگیرم.
    جسارتا LM317 رگولاتور با خروجی متغیره و SMD هم داره با گذاشتن مقاومت متغیر میشه ولتاژش رو تغییر داد.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

اول از همه جا داره از کسانی همه کسانی که کارشون رو به نحو احسنت انجام دادن تشکر کنم

دوستان انتظار دارم مراحل رو Step ofter step پیش ببریم نه این که از این شاخه به اون شاخه بپریم.ببینید اگه قرار باشه رو برنامه کار نکنیم و هر کس ساز خودش رو بزنه یهو دیدین یه نفر که داره تکی کار میکنه از ما سریع تر هم کار رو تمام کنه

اینا رو ببینید فکر کنم تو این تحقیقاتی که کردم اینا کامل ترین بوده

http://www.emacinc.com/som/som9260.htm

ftp://ftp.emacinc.com/Controllers/SoM/SoM-9260M/Software/Linux-Kernel/

ftp://ftp.emacinc.com/Controllers/SoM/SoM-9260M/Tools/

http://www.olimex.com/dev/pdf/ARM/ATMEL/SAM9-L9260.pdf

تو pdf هایی که داخلشون هست خیلی لینک دیگه داده که ببینین لذت میبرین

خوب بچه ها بعضی ها پیشنهاد دادن که به جای flash از mmc استفاده کنیم
      یه سری اعتقاد دارن که 9260 رو با اسلت طراحی کنیم و یه سری میگن از خیر Can نمیشه گذشت خلاصه خیلی حرف ها هست

خدایی تو این طور کارها خیلی سخته که بخواین با همه به مشورت بشینیم ولی یه سری نتیجه گیری کلی کردم و می خوام تیم رو در این راستا قرار بدم.امید وارم مخالف نداشته باشه(بچه ها این راه حل ها سعی شده منطقی باشه و سعی کردم واسه بعضی هاش که لازمه دلیل بیارم)

اول از همه می خوام این دیتا شیت رو دانلود کنن که دیگه رفرنسه و خیلی کارش داریم.بچه ها من با اکثریت ارا 9260 رو انتخاب کردم (با اجازه همگی)
      http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc6221.pdf

خوب دیتاشیت رو که بخونیم می فهمیم که اولا چیزی که می خوایم sram هست

اگه از دوستان کسی فوت پرینتش رو داره بگه اگر نه تو دسته بندی ها مشخص می کنیم تا یه نفر فوت پرینت این رو بکشه

در مورد فلش اقای محمد فراهانی پیشنهاد دادن که جای خرید فلش از MMC استفاده کنیم این جوری هم پروگرام نمی خواد هم ارزون تر تمام میشه
      اگه تو سرعت تا ثیر نزاره و با لینوکس هم ایده سازگار باشه عالیه(تحقیقات با اقای سبزه وار)فقط لطفا سریع تر خبرش رو بدین

تغذیه رو قرار شده اقای m.m.-t تکلیفش رو روشن کنن

هر کس هر پیشنهادی داره واسه قطعات و لوازم جانبی تا فردا ظهر واسه من پیغام خصوصی کنه(فقط تا فردا ظهر)هر چی که به ذهنتون میرسه بنویسین تا تصمیم نهایی گرفته بشه

خوب حالا که چیپ معلوم شد و یه خورده تصمیمات ابتدایی گرفته شده تیم PCB میتونه موقتا خودش کار رو شروع کنه و تا هر جا که می تونه پیش ببره تا فردا که BASE کار اماده میشه و تمامیه قطعات روشن میشه
      بچه ها احتمالا شماتیک نمی کشیم که وقت کشته نشه

علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

بهتر از حافظه فلش استفاده کنیم مثل AT45DB161 قیمتش هم 1500 تومنه 16مگابیت
        AT45DB321 قیمتش 5000 تومن 32مگابیت
        AT45DB642 قیمتش 7000 تومن 64 مگابیت

فوت پرینت تراشه AT91SAM9260 همانند LPC2478 و AT91RM9200 است و هر دو اینا تو کتابخانه پروتل موجوده

یا میتونید از سایت زیر دریافت کنید:

http://www2.altium.com/forms/libraries/designer6/PcbLib_search_ad06.asp#results
        هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

در مورد کارتآ‌های حافظه (اگه منظورتون همین بوده باشه) توی لینوکس کاملاً پشتیبانی میشه و شکر خدا مشکلی نداریم از این لحاظ.
          دوستان رفتن به تیم کلی بدون صدا فایده نداره! فکر میآ‌کنم AT73C213B مناسب باشه . قیمتش هم ۱۰ تومنه.

دیدگاه

http://www.4shared.com/file/141529300/b4e0821d/AT91SAM9260-PROTEL.html

شماتیک کل اجزای برد به همراه فوت پرینتش
            فقط خواهش میکنم بچه های PCB این لینک زیر رو سریعتر تبدیل کنن چون برد آماده هستش
            http://www.4shared.com/file/141505090/57726bd5/2007-11-30_15-41-26_98.html
            اسم برنامش OrCAD-Allegro هست

در رابطه با MMC هم امکان بوت شدن ازMMC برای 9260 وجود نداره 9263 میتونه
            تنها روز زیبای دنیا از ساعت 12 تا 18:30

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm

با سلام خدمت تمامی دوستان

کنترلر CAN : تراشه های که برای این قسمت استفاده میشه عبارتنداز :
              مهمترین خصوصیات این قسمت ساپورت کردن سرعت 1Mb/s می باشد
              و خصوصیت دیگه سازگاری با استاندارد ISO-11898
              MCP2551 شرکت Microchip
              SN65HVD230 شرکت TI که در حقیقت جایگزین تراشه PCA82C250 می باشد
              تراشه TJA1040 شرکت NXP که تراشه پر سرعت تر از سری TJA1050 این شرکت است
              تراشه TJA1041 شرکت NXP که سری پیشرفته از تراشه های CAN بوده ودارای قابلیت های بیشتری نسبت به تراشه های دیگه داره
              با توجه به موجودی بازار تراشه MCP2551 بهترین گزینه برای این قسمت است
              البته اگر برای برد ARM بخواهیم از سری AT91SAM9260 یا AT91SAM9EX512 استفاده کنیم ارتباط CAN ساپورت نمی کنند و این بخش حذف خواهد شد.

USB-HOST : در تراشه AT91SAM9260 یا AT91SAM9EX512 بدلیل این که قسمت HUB Controller تو خود تراشه هست دیگه احتیاجی به هیچ تراشه واسطی نیست
              ذکر این مورد نیز که در پکیچ 208-lead PQFP ما داری 1 پورت HSB-HOST هستیم اما در پکیچ 217-ball LFBGA دارای 2 پورت USB_HOST هستیم
              در مورد کریستال استفاده شده باید 18.432 مگاهرتز باشد

تغذیه:
              در مورد تغذیه برای برد ما احتیاج به سه تغذیه داریم 1.8 ولت و 3.3 ولت برای ARM و 5 ولت برای سایر قسمتهای مدار می باشیم
              برای قسمت تغذیه بهتر از سری تراشه های MIC29300-3.3 و MIC29300-5.0 استفاده کنیم در پکیچ TO-220 و در حالت SMD باید از پکیچ TO-263 استفاده کردکه تغذیه 3.3 ولت و 5 ولت با حداکثر جریان 3 آمپر در خروجی ظاهر کنه و برای تغذیه 1.8 ولت می تونیم از همین سری تراشه که قابلیت تنطیم ولتاژ در خروجی داره استفاده کرد MIC29302BT و یا سری تراشه LM1117-1.8V

در پایان برای این سه قسمت در برد با تراشه های AT91SAM9260 یا AT91SAM9EX512 فقط احتیاج به تراشه های تغذیه داریم:
              پکیچ TO-220 :
              MIC29300-3.3BT
              MIC29300-5.0BT

پکیچ TO-263 :
              MIC29300-3.3BU
              MIC29300-5.0BU

LM1117-1.8
              MIC29300-3.3BU ,MIC29300-5.0BTتو بازار موجود نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد فراهانی
                MIC29300-3.3BU ,MIC29300-5.0BTتو بازار موجود نیست.
                به هر حال ما احتیاج به یک تغذیه داریم که بتونه حداقل جریان 3 آمپری تامین کنه
                تراشه RC1587 نیز یک رگولاتور خطی قابل تنظیم می باشد و می تونه جریان 3 آمپری ما را تامین کنه
                اگر این نیز تو بازار نباشه باید سفارش خارجی داد

دیدگاه

تراشه RC1587 نیز یک رگولاتور خطی قابل تنظیم می باشد و می تونه جریان 3 آمپری ما را تامین کنه
                  یه نکته هم من اضافه کنم که رگولاتور هامون حتما باید Low Drop باشن تا حرارت ایجاد شده توسطشون کم باشه در غیر این صورت به مشکل بر می خوریم .
                  به همین دلیل استفاده از رگولاتور هایی مثل LM317 تو این برد به صلاح نیست چون با توجه به ازدیاد قطعات جریان بالایی خواهیم داشت.
                  نکته دیگه اینکه اگر در نظر دارید LCD هم رو برد تعبیه کنید برای Backlight اون از آی سی هایی مثل MC34063 استفاده کنیم که رو رگولاتور هامون فشار وارد نشه.

دیدگاه

با سلام

رگولاتورهای نامبرده شده همگی LOW Dropout هستند

دیدگاه

LD1117DT33 برای 3.3 خوبه من روی برد آموزشی آرم 2440 دارمش و جوان هم داره ... 1 آمپر هم جواب میده
                      dm9161 هم تو بازار نیست یعنی من پیدا نکردم اگه کسی میدونه کجا دارن به من هم بگه ممنون میشم ..
                      برای 2 رو در اوردن برد میشه از PDF که گذاشته بودم استفاده کرد و ازش الهام گرفت ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی شوری
                        LD1117DT33 برای 3.3 خوبه من روی برد آموزشی آرم 2440 دارمش و جوان هم داره ... 1 آمپر هم جواب میده
                        dm9161 هم تو بازار نیست یعنی من پیدا نکردم اگه کسی میدونه کجا دارن به من هم بگه ممنون میشم ..
                        برای 2 رو در اوردن برد میشه از PDF که گذاشته بودم استفاده کرد و ازش الهام گرفت ...
                        تراشه LD1117 و یا LM1117 خروجی اونها ماکزیمم 800 میلی آمپر
                        مناسب کار ما نیست با توجه به اینکه اکثر المانهای مدار 3.3 ولت هستد باید منبع خوبی در نظر بگیریم حدالمکان 2 یا 3 آمپری باشه
                        DM9161 جوان داره قیمتش هم 3000 بود
                        بعد از طراحی شماتیک باید اتو روت کنیم و یقینا برد ما 2 رو خواهد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm

تراشه LD1117 و یا LM1117 خروجی اونها ماکزیمم 800 میلی آمپر
                          مناسب کار ما نیست با توجه به اینکه اکثر المانهای مدار 3.3 ولت هستد باید منبع خوبی در نظر بگیریم حدالمکان 2 یا 3 آمپری باشه
                          DM9161 جوان داره قیمتش هم 3000 بود
                          بعد از طراحی شماتیک باید اتو روت کنیم و یقینا برد ما 2 رو خواهد شد

http://www.javanelec.com/search.aspx
                          اینجا که زده موچودی نداره ...
                          همونجا هم LD1117 رو سرچ کنید داره و زده 1 A دیگه گناه دروغ و راستش پای آقا روح ا..
                          البته یه سری رگولاتور روی برد های GS m modem قبلا دیدم که RFphone داشت اونا هم چیزای خوبی بود شکلش شبیه به LM2576 بود ولی SMD بود آمپر بالا هم داشت اونموقع ها جوان داشتش و ADJ هم بود ...

دیدگاه

اگر نیست خوب باید سفارش بدید تا بیاره
                            یه نگاهی به دیتاشت بندازید
                            LM2576 یک تراشه سوئیچینگ و جریان 3 آمپر میده اما بهتر پکیچ TO-263 باشه

در هر صورت به نظر من احتیاج به یه سری قطعات داریم که اگر پیدا نشد باید سریع سفارش بدیم
                            کار خیلی کند پیش میره

دیدگاه

آقا 1.5 آمپر خیرشو ببینی CS52015−3.3 مگه چیکار میخایم بکنیم مهندس 1.5 آمپرجریان خیلیه 2576Adj رو من پیشنهاد نمیکنم چون من تست کردم زیر 5 ولت ولتاژ استیبلی نمیده ... شاید من با عقل ناقصم نتونستم ازش درست استفاده کنم .... ولی روی ولتاژ 5 یا 10 یا 12 عالیه رو دستش رگولاتور نیست ...
                              حالا لیست قطعات رو میشه یه نفر نهایی کنه بابا میخایم PCB رو شرو کنیم دیگه این که نیست خوب میگیم بیارن که نشد یه نفر بره قشنگ همه چیزو تهشو در بیاره ...
                              تیم لینوکس هم باید کارشو موازی با ما پیش ببره اگه قطعه ها در نیاد اونا هم نمیتونن کاری کنن ...

دیدگاه

سلام به همگی
                                خوب بچه میشه گفت بیش از 90% قطعات انتخاب شده

اسم هایی رو که گزاشتم تقریبا همه تایید کردن امیدوارم دیگه سرش بحث ادامه پیدا نکنه

اقی محمد فراهانی قراره تا فردا یه شماتیک اولیه بزارن که کار رو شروع کنیم

این اسم قطعات و لیستشون هست
                                at9sam9260

max3232

AT73C213B در صورت تایید اقای مهدی شوری و اقای سبزه واری که قراره درایور رو راه بندازن اگر نه vs 103

MAX8744A

mmc

lcd n96 and tuch

RTL8019 or dm9161 در صورت تایید اقای مهدی شوری و اقای سبزه واری

دو تا نکته می مونه رم و فلش

به نظر شما اینا چه طورن و موردای دیگش هم پیشنهاد بدین تا فردا که اقا محمد نمونه اول رو میزارن و شروع میکنیم به ریزه کاری ها و اضافه کردن ریزه کاری ها مثل کشیدن تغذیه ها روی بلوک اصلی و ارتباط با io ها و...

MT48LC16M16A

K4S561632C

نظرات رو پیغام خصوصی کنین

علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X