اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

لطفا رضا جان یکمقدار صبر کن تا سورس های جدید بیاد و اشکال دوستانی که قیلا پست زدن برطرف شه بعدش یه تاپیک جدید با توضیحات و فایل ضمیمه سورس که لینکش خراب نشه میزاریم.
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

با سلام
      مثله اینکه کسی مشکل یا نظری نداره
      دیگه باید کار رو فاینال کنیم من هم چون سرم شلوغه نمیتونم زیاد روش کار کنم
      میخواستم اگر کسی میتونه هدر فرمت WMA ,mp3 رو برام پیدا کنه روی بردمون تیتل و ارتیست و ... فایلهارو هم یزاریم که یه MP3 پلیر کامل بشه.
      اگر کسی در مورد فایل M3U که آلبوم فایلهای مدیا هست اطلاعاتی داره بده تا این امکان رو هم روش اضافه کنیم :icon_razz:
      :read:
      تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
      به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

میخواستم اگر کسی میتونه هدر فرمت WMA ,mp3 رو برام پیدا کنه روی بردمون تیتل و ارتیست و ... فایلهارو هم یزاریم که یه MP3 پلیر کامل بشه.
        wma رو نمیدونم ولی برای MP3 شما باید از ID3 استفاده کنید که تمام مشخصات آهنگ و حتی یه توضیح رو هم تو خودش نگه میداره.این تکه کد قبلا ته فایل بود اما در نگارش جدیدش اونو میتونید دقیقا بعد از هدر پیدا کنید.

اگر کسی در مورد فایل M3U که آلبوم فایلهای مدیا هست اطلاعاتی داره بده تا این امکان رو هم روش اضافه کنیم
        این فایل رو هم خیلی ساده میتونید استفاده کنید اما حتما باید یه رم خوب داشته باشید.تو این فایل علاوه بر چند بایت هدرش که چندان هم مهم نیست,آدرس ذخیره تمام آهنگ های موجود تو playlist رو نگه میداره.شما کافیه این فایل رو تا جایی که به پسوند میرسید بخونید و اون آدرس رو باز کنید.نحوه ی کارش خیلی سادست. یه نمونه از این فایل ها رو که باز کردم رو براتون میزارم(این فایل رو با گوشیم ساختم) درضمن همه ی این ها تو یه خط باید نوشته میشد و چون جا نبود چند خط شده.
        #EXTM3U
        e:\shadmehr\08 sabab.mp3
        e:\shadmehr\07 ye kari kon.mp3
        e:\shadmehr\06 residi.mp3
        e:\shadmehr\05 tars.mp3
        e:\shadmehr\04 shila.mp3
        e:\shadmehr\02 khial.mp3
        e:\shadmehr\01 taghdir.mp3
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

با سلام من میخوام از touch این lcd بدون آی سی وبا خود میکرو کار کنم اما به جز تاچ به 6 کانال adc احتیاج دارم میتونم از 2 کانال برای تاچ استفاده کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
            با سلام من میخوام از touch این lcd بدون آی سی وبا خود میکرو کار کنم اما به جز تاچ به 6 کانال adc احتیاج دارم میتونم از 2 کانال برای تاچ استفاده کنم ؟
            شما باید یه طول رو بخونید و یه عرض رو. پس فقط به دوتا ADC نیاز دارید.اون دوتا دیگه برای انتخاب کردن وضعیت هستند که میتونند IO های معمولی باشند.
            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

با سلام اگر تغذیه میکرو را به 5 ولت وصل کنم lcd مشکل دار میشه؟

دیدگاه

کسی نیست جواب بده؟

دیدگاه

سلام
                  شما میتونید ولتاژ میکروتون رو 3.6 بدین که معمولا میکروهای معمولیم با این سطح ولتاژ کار میکنند ولی اگر 5 بدی فاتحه ی ال سی دی رو بخون. :bye
                  الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

با سلام
                    این هم سورس کامل MP3 player با امکان نمایش BMP و پخش WMA _ MP3 _WAV _ MID
                    امیدوارم خوشتون بیاد
                    http://www.4shared.com/file/BR_z0EaN/ELT240x320_test.html
                    اگر سوالی داشتین من در خدمت شما هستم :applause:
                    این بار میخوام همین کارو با ARM انجام بدم آخه AVR کم آورد! :biggrin:
                    تا بعد
                    فایل های پیوست شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                      با سلام
                      این هم سورس کامل MP3 player با امکان نمایش BMP و پخش WMA _ MP3 _WAV _ MID
                      امیدوارم خوشتون بیاد
                      http://www.4shared.com/file/BR_z0EaN/ELT240x320_test.html
                      اگر سوالی داشتین من در خدمت شما هستم :applause:
                      این بار میخوام همین کارو با ARM انجام بدم آخه AVR کم آورد! :biggrin:
                      تا بعد
                      با عرض سلام و خسته نباشید . ماشاله کاری که کردی خودش شامل چند تا پروژه می شه و آدم رو (من اینطوری بودم بقیه رو نمی دونم) رو گیج می کنه . من تنها می خوام از خوندن از روی کارت sd و پخش mp3 اون می خوام استفاده کنم و دیگه کاری به قسمت های دیگر کار شما ندارم مثل ال سی دی رنگی ، تاچ و ...(به نظر من بهتر هستش که این کارها توسط آرم انجام بشه تا avr اونم با این افزایش قیمت avr و کاهش قیمت arm به خصوص lpc2378). البته کار شما از لحاظ علمی و عملی بسیار ارزشمند هستش که باید به شما بخاطرش تبریک گفت. :job: :applause: :nerd:
                      ممنون می شم که کمی در مورد توابع مربوط به کار با کارتهای sd و اینکه این توابع از چه fat ی پشتیبانی می کنند توضیح بدید ؟

دیدگاه

با سلام
                        ma-bah عزیز مشکلی نیست من برنامرو با امکاناتی که شما خواستین تغییر میدم و براتون پلود میکنم
                        فقط چند روز وقت میبره :icon_razz:
                        در مورد توابع هم باید بگم که همه توابع نامگزاری خوبی داره و به راحتی قابل استفاده است ولی اگر باز مشکلی دارین باید دقیقا بگین
                        کدوم تابع تا توضیح بدم (تعداد توابع زیادن) :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                          با سلام
                          ma-bah عزیز مشکلی نیست من برنامرو با امکاناتی که شما خواستین تغییر میدم و براتون پلود میکنم
                          فقط چند روز وقت میبره :icon_razz:
                          در مورد توابع هم باید بگم که همه توابع نامگزاری خوبی داره و به راحتی قابل استفاده است ولی اگر باز مشکلی دارین باید دقیقا بگین
                          کدوم تابع تا توضیح بدم (تعداد توابع زیادن) :agree:
                          ممنون آقا هادی . فقط بدونید که من می خوام با mega32 این کار رو انجام بدم آیا امکانش هست ؟ می خوام از روی sd کارت ، mp3 رو بخونم و اسم فایل mp3 رو روی ال سی دی کارکتری نمایش بدم

دیدگاه

من مجددا lcd موجود توی فروشگاه (که تاچ هم داره) خریدم و روی برد جدید با شماتیک زیر وصل کردم . متاسفانه این بار اصلا بک لایت روشن نمیشه !!!!!!!!! :angry: :cry2:
                            این 4 امین برده که من می بندم! همش هم با atmega 128 :cry2: یه بار معلوم میشه پایه هایی که توی یه سایتی داده بودن اشتباه بوده یه بار بکلایت اصلا روشن نمیشه یه بار هر کاری می کنم lcd هیچی نشون نمیده حتی یک نقطه!!!! :cry2:
                            اینکه بکلایت روشن نمیشه یعنی lcd سوخته هست یا موضوع چیز دیگه هستش . شماتیک زیر مشکلی داره؟
                            http://www.4shared.com/document/5AzWlnZm/LCD.html
                            دیوانه شدم از دست این lcd .
                            Gracias A La Vida
                            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

با سلام من تاچ این lcd را با adc میکرو راه انداختم اما در حالت عادی باز هممقدار نشون میده لطفا کمک کنید

دیدگاه

شماره پشت LCD نوشته : TFT8K1358FPC-A1-E !! الان سرچ کردم یه سری پایش رو نوشته بود واقعا پرت بود :cry2: :cry2: :cry2: عجب بدبختیه ایه ! 4 تا گرفتم بدرد نمیخوره :cry2:
                                از کجا بفهمم چیپستش چیه؟ دیتا شیت هم نداره انگار
                                Gracias A La Vida
                                [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                                http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                                زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X