اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

چرا این پست خوابیده ؟؟؟ کسی دیگه کار نمیکنه ؟ :cry2:

آقای sallysat من بالاخره بعد از تست کردن چند تا مموری یکی از مموریهام جواب داد . miscrosim rs mmc 128MB
    3-4 تا دیگه هم داشتم اما هز چی تست کردم جواب نداد . البته همینم هی باید بزنم توی اسلات و در بیارمو میکرو رو ریست کنم تا بالاخره یه بارش راه بیفته .
    چند تا سوال :
    1 - سمت راست و پایین تصویر همیشه یه پیکسل خالیه
    2 - عکسهایی که خودم میسازمو هنوز نتونستم راه بندازم . اون تغییری که توی 2 بایت اول فایل تصویر فرموده بودید بدیمو میدم (مثلا یه عکس 100*100) اما بازم مشکل داره توی نمایش . میشه بیشتر در موردش توضیح بدید ؟ شاید من جاییو اشتباه می کنم .
    3 - توی سورس دیدم که چند تا دستور دیگه هم واسه ارسال از پورت سریال نوشته شده . میشه در مورد اونا هم توضیح بدید ؟
    4 - من هنوز نتونستم mkdir کنم . نمی تونه بسازه . چرا ؟؟؟

*** و اما نکته قابل توجه همه که یه 10 دقیقه ای منو معطل کرد اینکه اسم فایلها توی دادن دستور از پورت سریال case sensitive هستش . حروف کوچیک و بزرگ باید حتما رعایت بشه .

من منتظرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid

آقای sallysat من بالاخره بعد از تست کردن چند تا مموری یکی از مموریهام جواب داد . miscrosim rs mmc 128MB
      3-4 تا دیگه هم داشتم اما هز چی تست کردم جواب نداد . البته همینم هی باید بزنم توی اسلات و در بیارمو میکرو رو ریست کنم تا بالاخره یه بارش راه بیفته .
      سلام مجید جان خوشحالم که تونستی را بندازی :mrgreen:
      معمولا این مشکل زمانی ایجاد میشه که تغذیه memory مشکل داشته باشه انشالا که به 3.3 وصل کردی دیگه ؟ اگه رو بردبرد بستی یه خازن سر راه تغذیه نزدیک mmc بزار.
      بله من بعد از اون برنامه که گذاشتم یه ذره دستکاریش کردم اما متاسفانه الان همراهم نیست که برات بزارم توی تابع نمایش تصویر برو و درستش کن اون عکسهایی هم که گذاشتم 319*239 ه خودت عکس کامل (320 *280 بساز و با اون نرم افزاره convert کن {البته بدون convert هم میشه مستقیم BMP نشون بدی توی فایل های BMP عرض عکس در ادرس 0x12 و طولش تو ادرس 0x16 است که هر کدوم 4 بایتی اند} )

2 - عکسهایی که خودم میسازمو هنوز نتونستم راه بندازم . اون تغییری که توی 2 بایت اول فایل تصویر فرموده بودید بدیمو میدم (مثلا یه عکس 100*100) اما بازم مشکل داره توی نمایش . میشه بیشتر در موردش توضیح بدید ؟ شاید من جاییو اشتباه می کنم .
      اون 4 بایت به خاطر اینه که طول و عرض برای نمایش مشخص باشه
      عکس رو با یه editor باینری مثل notepad++ باز کن و بعدش مثلا 300 رو با ماشین حساب ویندوز به hex تبدیل کن میشه 0x12c بایت کم ارزش (2c) رو تو ادرس کمتر و یابت پر ارزش 01 رو تو ادرس بعدی قرار بده 2 بایت اول(بایت 0 و 1) برای عرض و 2 بایت دوم (بایت 2و3)برای طول عکسه میتونی خیلی راحت یه نرم افزار ساده بسازی که این کار رو برات انجام بده و علاف نشی.

3 - توی سورس دیدم که چند تا دستور دیگه هم واسه ارسال از پورت سریال نوشته شده . میشه در مورد اونا هم توضیح بدید ؟
      تو کدوم سورس و کدوم قسمت ؟ :mrgreen:
      4- توی ورژن های بعدی این مساله حل شده من از ورژن 2008-06-08 استفاده کردم به این سایت برو و خودت جایگزین کن برای avrgcc تو وب سرچ بزنی سورس برای fat خیلی زیاده چون با ANSI سازگاره و راحت روش پورت میشه :mrgreen:

*** و اما نکته قابل توجه همه که یه 10 دقیقه ای منو معطل کرد اینکه اسم فایلها توی دادن دستور از پورت سریال case sensitive هستش . حروف کوچیک و بزرگ باید حتما رعایت بشه .
      فکر کنم توضیح داده بودم که با حروف بزرگ باید کار کرد :mrgreen:

در ضمن تو تابع مربوط به نمایش تصویر از روی file برو و اون بافری که تعریف کردم یادم نیست دقیقا چند بایت بود به هر حال 512 کن سرعت بهتر میشه :mrgreen:
      پورت سریال هم اگه جذف کنی و اون 2 پایه data رو سر جاش برگردونی سرعت بیشتر میشه (تنظیم DATA_PORT رو از تو config درست کن یادم نیست دقیقا اسمشو چی گذاشتم و بعد mmc رو initializeکن و فایل عکس رو مستقیم باز کن و بده به تابع) :mrgreen:

موفق باشی

Qt - A cross-platform application and UI framework

با کامپایلرهای قدرتمند GCC در Linux و MinGw در Windows

دیدگاه

سلام
        من یدونه خریدم 12 تومن میخوام براش بورد بزنم کسی میدونه AD7843 رو از کجا میشه خرید
        پایا , ارا , جوان نداشتند
        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sallysat

سلام مجید جان خوشحالم که تونستی را بندازی :mrgreen:
          معمولا این مشکل زمانی ایجاد میشه که تغذیه memory مشکل داشته باشه انشالا که به 3.3 وصل کردی دیگه ؟ اگه رو بردبرد بستی یه خازن سر راه تغذیه نزدیک mmc بزار.
          sسلام آقا ما هم راه انداختیم
          ولی آقای sallysat من هم همش این ارور رو میبینمpening partition failed
          چرا؟؟ اصلا این داستان استراکچر پارتیشن چیه که تو سورس فت هم هست؟ منظوز از partition چیه؟؟ اصلا به چه درد می خوره چطور باید ازش استفاده کرد؟ :truct partition_struct* partition_open(device_read_t device_read, device_read_interval_t device_read_interval, device_write_t device_write, device_write_interval_t device_write_interval, int8_t index)
          یه سوال دیگه آیا هدف خواسی از انتقال چیپ سلکت به پورت a6 بود؟؟؟ میشه اون بر گردونم به b.4?
          ولتاژ تغذیه من 2.8 ولت هست تقسیم ولتاژ مقاومتی 1.8k و3.3k هم گذاشتم ولتاژ میکرو هم با 5 ولت هست
          لطفا کمک کنید
          بله من بعد از اون برنامه که گذاشتم یه ذره دستکاریش کردم اما متاسفانه الان همراهم نیست که برات بزارم توی تابع نمایش تصویر برو و درستش کن اون عکسهایی هم که گذاشتم 319*239 ه خودت عکس کامل (320 *280 بساز و با اون نرم افزاره convert کن {البته بدون convert هم میشه مستقیم BMP نشون بدی توی فایل های BMP عرض عکس در ادرس 0x12 و طولش تو ادرس 0x16 است که هر کدوم 4 بایتی اند} )

اون 4 بایت به خاطر اینه که طول و عرض برای نمایش مشخص باشه
          عکس رو با یه editor باینری مثل notepad++ باز کن و بعدش مثلا 300 رو با ماشین حساب ویندوز به hex تبدیل کن میشه 0x12c بایت کم ارزش (2c) رو تو ادرس کمتر و یابت پر ارزش 01 رو تو ادرس بعدی قرار بده 2 بایت اول(بایت 0 و 1) برای عرض و 2 بایت دوم (بایت 2و3)برای طول عکسه میتونی خیلی راحت یه نرم افزار ساده بسازی که این کار رو برات انجام بده و علاف نشی.

تو کدوم سورس و کدوم قسمت ؟ :mrgreen:
          4- توی ورژن های بعدی این مساله حل شده من از ورژن 2008-06-08 استفاده کردم به این سایت برو و خودت جایگزین کن برای avrgcc تو وب سرچ بزنی سورس برای fat خیلی زیاده چون با ANSI سازگاره و راحت روش پورت میشه :mrgreen:

فکر کنم توضیح داده بودم که با حروف بزرگ باید کار کرد :mrgreen:

در ضمن تو تابع مربوط به نمایش تصویر از روی file برو و اون بافری که تعریف کردم یادم نیست دقیقا چند بایت بود به هر حال 512 کن سرعت بهتر میشه :mrgreen:
          پورت سریال هم اگه جذف کنی و اون 2 پایه data رو سر جاش برگردونی سرعت بیشتر میشه (تنظیم DATA_PORT رو از تو config درست کن یادم نیست دقیقا اسمشو چی گذاشتم و بعد mmc رو initializeکن و فایل عکس رو مستقیم باز کن و بده به تابع) :mrgreen:

موفق باشی

دیدگاه

با سلام من تازه ان تاپیک رو دیدم و فکر میکنم که منو کسی نمیشناسه (هادی اسدی هستم از شهر تبریز) :icon_razz:
            و خوشم اومد
            من قبلم ان کارو کردم و این lcd رو راه اداختم
            در مورد این که نتو نستین 8 بیت راه انداری کنید باید بهتون بگم که توی اکسر lcd های تو بازار با این ای سی دراو پین 11 = IM0 به جایی وسل نیست و اگر باشه به یک مقاومت وصله که مونتاژ نشده
            چون گوشی ها 16 بیت کار میکنند پیشفرزش 16 بیت تنظیم شده
            برای 8 بیت کردنش باید باید مقاومت R1 , R2 رو که برای همین منظور روی فلت گزاشتن رو کمی تغییر بدین یعنی یکی از این مقاومتها برای 8 بیته که مونتاژ نشده و اونیکی برای 16 بیته مه مونتاژ شده
            شما باید جای این دو مقاومت رو عوض کنید یعنی موقاومت مونتاژ شده رو در بیارین و رو اونی که مونتاژ نشده لحیم کنید یا اگر R3 دارین با لحیم کردن اون رو R3 میتونین از پین 11 اصتفاده کنید که با پول پ کردن این پین رو 8 بیتنظیم میشه
            راستی به این LCD به جای ELT240320ATP بهتره بگیم ILI9325 مگه نه؟
            اگه سوالی داشتین من در خدمتون هستم :bye
            تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
            به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط polestar
              با سلام من تازه ان تاپیک رو دیدم و فکر میکنم که منو کسی نمیشناسه (هادی اسدی هستم از شهر تبریز) :icon_razz:
              و خوشم اومد
              من قبلم ان کارو کردم و این lcd رو راه اداختم
              در مورد این که نتو نستین 8 بیت راه انداری کنید باید بهتون بگم که توی اکسر lcd های تو بازار با این ای سی دراو پین 11 = IM0 به جایی وسل نیست و اگر باشه به یک مقاومت وصله که مونتاژ نشده
              چون گوشی ها 16 بیت کار میکنند پیشفرزش 16 بیت تنظیم شده
              برای 8 بیت کردنش باید باید مقاومت R1 , R2 رو که برای همین منظور روی فلت گزاشتن رو کمی تغییر بدین یعنی یکی از این مقاومتها برای 8 بیته که مونتاژ نشده و اونیکی برای 16 بیته مه مونتاژ شده
              شما باید جای این دو مقاومت رو عوض کنید یعنی موقاومت مونتاژ شده رو در بیارین و رو اونی که مونتاژ نشده لحیم کنید یا اگر R3 دارین با لحیم کردن اون رو R3 میتونین از پین 11 اصتفاده کنید که با پول پ کردن این پین رو 8 بیتنظیم میشه
              راستی به این LCD به جای ELT240320ATP بهتره بگیم ILI9325 مگه نه؟
              اگه سوالی داشتین من در خدمتون هستم :bye
              سلام دوست من
              شما با codevision با این LCD کارکردید ؟ تا چه حدی تونستید پیش برید ؟ نمایش عکس ، فیلم ، خوندن از روی MMC و ... ؟؟ میشه توضیح بدید ؟

دیدگاه

با سلام مجدد
                دوست من من با AVR Studio یا WINAVR کار میکنم ولی میتونم به CODEVISIONAVR هم ترجمه کنم ولی شما با روشی که من بالا گفتم
                همین سورسو استفاده کنید فقط باید ولتاژ میکرو رو هم 3.3 ولت استفاده کنید
                http://www.mcudevzone.com/archives/Manual/tslcd_elt240320tp_and_tpA_avr_v1_10.rar
                http://www.thaieasyelec.net/archives/Manual/ELT240320TP_DEMO_AVR_TOUCH.rar
                این هم لینکشه من با mmc هم راش انداختم و فایل bmp رو مستقیم از mmc میخونم و به hex تبدیل نمی کنم میکروم هم mega32 هست و با استهاده از ic ADS7846 تاچشو راه انداختم که تو بازار هست
                در مورد AVI هم باید بگم که خیلی سخت نیست و اگه فورمت AVI شما بدون فشردهگی باشه میشه از رو mmc خوندش و نشون داد فقط به ram بالایی نیاز داره که اون هم راههایی داره که بعد میگم :icon_razz:
                باید بگم هم mmc سرعت بالایی داره و هم این lcd اگه روتین رید mmc رو کمی بهینه کنید و مستقیم رو lcd برزین سرعتش از نمایش فیلم که حدود 35 فریم در سانیست هم بالاتر میره یخورده کار میخواد :redface:
                راستی برای AVR هم میتونید با استفاده ایسلاتور به جای کریستال فرکانسشو تا 24mhz هم بالا ببرین هیچ مشکلی هم رو میکرو ایجاد نمیکنه!!!! من این کارو رو mega 8/16/32/64/128 امتحان کردم
                اینجارو حتما ببینید
                http://www.thaieasyelec.net/index.php/arduino/3-2-inch-tft-touch-screen-with-arduino-interface-v2/p_68.html
                کاملترین سورس و امکانات و اطلاعات :nice: :bye
                تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
                به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط polestar
                  با سلام مجدد
                  دوست من من با AVR Studio یا WINAVR کار میکنم ولی میتونم به CODEVISIONAVR هم ترجمه کنم . من با mmc هم راش انداختم و فایل bmp رو مستقیم از mmc میخونم و به hex تبدیل نمی کنم میکروم هم mega32 هست و با استهاده از ic ADS7846 تاچشو راه انداختم که تو بازار هست nice: :bye
                  دوست من میتونید سورس codevision خوندن فایل از mmc و نمایش اون (عکس یا txt یا هر چیزی که الان راه انداختید) و همچنین راه اندازی تاچ رو با شماتیک به من بدید ؟ ممنون میشم . من خیلی روش کار کردم و با winavr هم راش انداختم .. با codevision هم راه انداختم اما توی codevision با mmc مشکل دارم و نتونستم فایلهای که با کامپیوتر هم قابل هوندن هستند رو بخونم .

دیدگاه

عجیبه اما من 17 صفحه رو خوندم هر کاریم کردم نتونستم یه نقشه پیدا کنم ببینم این lcd رو چجوری باید به میکرو وصل کرد! :angry:توی برنامه یه توضیحی نوشته توی یه فایل از یه سایت دیگه که اینجا آدرس دادند هم پایه هارو یه جور نامگذاری کرده ! اگه کسی یه شماتیک با برنامه ی بسکام داره یه لطفی کنه اینجا بگذاره
                    Gracias A La Vida
                    [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                    http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                    زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

سلام
                      چرا این ال سی دی به غیر از عکس omega (توی چند صفحه قبل بود) هیچ عکس دیگری رو درست حسابی نشون نمیده؟؟
                      کسی مبدل ش رو داره یا کسی میتونه بگه به چه روشی براش باید عکس بسازم؟؟
                      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

برید اینجا پیدا میکنید:
                        http://www.thaieasyelec.net/index.php/display-module/breakout-board/breakout-board-2-8-inch-qvga-tft-lcd-with-touch-screen/p_3.html
                        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                          برید اینجا پیدا میکنید:
                          http://www.thaieasyelec.net/index.php/display-module/breakout-board/breakout-board-2-8-inch-qvga-tft-lcd-with-touch-screen/p_3.html
                          من که چیز بدر بخوری ندیدم!!!!!!
                          انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

ال سی دی هایی که تاچ هستن باید چیکار کنیو :question:
                            دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

پاسخ : LCD ELT240320ATP (حرفه ای ها تشریف بیارن داخل)

نوشته اصلی توسط eca_armin
                              اگه می شد یه سوکتی براش پیدا کنیم که نخاد هر بار ال سی دی رو به بورد لحیم کنیم عالی می شد در این صورت یه برنامه که بهش خیلی مطمئن هستیم رو پروگرام می کردیم بعد تو مغازه رو سرشون خراب می شدیم :mrgreen: و تک تک ال سی دی ها رو امتحان می کردیم . که متاسفانه ال سی دی به بورد خود موبایل هم لحیم می شه . این چینی ها برا کاهش قیمت محصولشون چه سکه هایی که نمی زنن
                              داداش شما عصبانی نشو یه وصیله هست مثل پین هدر نظامی میمونه فلت رو میگره قفلش میکنه از اون طرف هم به سیم های آزاد یا به پین هدر وصل میشه
                              این کارش درسته لحیم هم نمی خواد قبلا داشتمش ولی یه دوست داشتم تو تعمیر موبایل بود اون گرفتش . همین تعمیر موبایلی ها دارن میتونی از اونا بگیری
                              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

http://www.thaieasyelec.net/images/uploads/Product-Image/ARM/ETEE009-Bluescreen.jpg
                                اقا این چیه پروت یو اس بی هم داره oo:
                                دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X