اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی LCD N96 (رنگی با وضوح 240*320)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی LCD N96 (رنگی با وضوح 244*320)

سلام...
    تصاویری که رو ال سیدی نشون میدی چقدر حجم دارن؟؟ عکسا واضح هستن؟! تو فایل hex عکسا آرایه مربوطه از چه نوعیه؟آرگومان و پارامتر ورودی تابع نمایش عکس تغییر دادی؟؟
    (چقدر سوال کردم!!!!!! )

دیدگاه

سلام به همگی .
      قضیه از این قراره که من پین کم اوردم و می خام ماژول LCD رنگی سایت رو 8 بیتی راش بندازم . باید چیکار کنم ؟ از کدوم کتابخونه استفاده کنم ؟

دیدگاه

سلام به همگی ..... :rolleyes:
        من مشکلی که تو پست 163 گفته بودم حل شد...به این صورت که ولتاژمرجع داخلی رو از ولتاژداخلی2.65 به AVCC عوض کردم...
        الان تاچو راه انداختم...اما یه مشکلی هست که منتظر کمکتون هستم؟؟؟
        توی برنامه ی تاچ ،نوشتم هرجا که لمس شد در همون نقطه ی لمس شده پیکسل روشن کن که این برنامه درست جواب میده :nice: ، اما اگه به جای تابع رسم پیکسل از تابع رسم دایره استفاده کنم، در محل رسم شده دایره رسم نمیشه بلکه اونطرفترش رسم میشه( مثلا یه جارو که لمس مییکنم 20 پیکسل اونطرفترش دایره رسم میشه اما یه جا دیگه رو که لمس میکنم 100 پیکسل اونطرفترش دایره رسم میشه و.....!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :angry

دیدگاه

یه سوال معماگونه!!

سلام دوستان!
          امروز یه سوال دارم که به نظرم بیشتر شبیه معما میمونه :mrgreen: :

هدف: کاهش مصرف lcd N96

تو مدارم(شامل lcd و یه میکرو مگا16 در فرکانس 11مگ و ولتاژ کاری 3.3ولت) وقتی مقاومتی سر راه آند نذاشتم(مستقیم به vcc وصلش میکنم)، 100ma جریان میکشه(که 15تا 20ma برا میکرو هستش)، حالا اگه بیاییم آندLCD رو با یه مقاومت به vcc وصل کنیم جریان مصرفی بسیار کم میشه به طوری که با یه مقاومت 180اهم جریان مصرفی کل مدار به 23ma میرسه!!! (بک لایت lcd فکر کنم دیگه کامل خاموش میشه، اما نوشته ها کاملا پیدان)، خب دیدید که توان مصرفی با این کار بسیار پایین میاد و تو کاربردهای عملی و پروژه ها خیلی میتونه مفید باشه(مثلا فرض کنید از یه باتری موبایل برای تغذیه مدار استفاده میکنید...)
          خب حالا 2تا سوال دارم:

1- این کار به lcd که آسیب نمیرسونه- در طی زمان- یعنی این کار اصولی هست؟؟
          2- اگه بخواییم این کنترل رو نور پس زمینه LCD رو به صورت نرم افزاری داشته باشیم، چه ایده ای دارید؟(یعنی از تو برنامه بشه نور زمینه رو کم و زیاد کرد-دقیفا مثل گوشیهای موبایل)

با تشکر...
          اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

پاسخ : یه سوال معماگونه!!

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
            سلام دوستان!

تو مدارم(شامل lcd و یه میکرو مگا16 در فرکانس 11مگ و ولتاژ کاری 3.3ولت) وقتی مقاومتی سر راه آند نذاشتم(مستقیم به vcc وصلش میکنم)، 100ma جریان میکشه(که 15تا 20ma برا میکرو هستش)، حالا اگه بیاییم آندLCD رو با یه مقاومت به vcc وصل کنیم جریان مصرفی بسیار کم میشه به طوری که با یه مقاومت 180اهم جریان مصرفی کل مدار به 23ma میرسه!!! (بک لایت lcd فکر کنم دیگه کامل خاموش میشه، اما نوشته ها کاملا پیدان)، خب دیدید که توان مصرفی با این کار بسیار پایین میاد و تو کاربردهای عملی و پروژه ها خیلی میتونه مفید باشه(مثلا فرض کنید از یه باتری موبایل برای تغذیه مدار استفاده میکنید...)
            خب حالا 2تا سوال دارم:

1- این کار به lcd که آسیب نمیرسونه- در طی زمان- یعنی این کار اصولی هست؟؟
            2- اگه بخواییم این کنترل رو نور پس زمینه LCD رو به صورت نرم افزاری داشته باشیم، چه ایده ای دارید؟(یعنی از تو برنامه بشه نور زمینه رو کم و زیاد کرد-دقیفا مثل گوشیهای موبایل)

با تشکر...
            2 - فکر کنم با یه ترانزیستور و pwmآ‌ میکرو بتونید نور پس زمینه رو عوض کنید .

دیدگاه

سلام دوستان!

با تشکر...
              با سلام خدمت دوستان
              من هنوز با این ال سی دی کار نکردم فعلا با مدل دیگه 64*128 در حال کارم
              برای تنظیم نور و کنتراست از یه درایو ds1803 استفاده میشه
              من هنوز برنامه نویسیش نکردم ولی بعدا فرصت کنم اطلاعاتی در اختیارتون قرار میدم
              فکر نکنم سخت باشه
              خدایا مرا آن ده که آن به

دیدگاه

سلام!
                ممنون بچه ها!
                دیتاشیت ds1803 گرفتم، اما خود قطعش رو تو 2-3 تا فروشگاه نیگاه کردم،نبودش
                ایده ترانزیستور هم جالبه و به نظرم عملی باشه، اما دو تا مشکل هست:
                1- من از اولش هم رابطه خوبی با ترتنزیستور نداشتم و برا همین زیاد دور و برش نرفتم و کم تجربه ام در این زمینه :redface: (الان هم که بدجور کمبود وقته!)
                2-که مشکل مهمتریه اینه که: تقریبا همه پین های میکروم داره تموم میشه! مخصوصا پین های خروجی pwm که مشغول کارهای دیگه ای هستن!!
                بازم ممنون بچه ها!
                اگه ایده دیگه ای به ذهنتون رسید یا همین دو ایده ای که گفتید رو عملی کردید، ما رو هم در جریان بذارید
                بازم ممنون...

دیدگاه

من تو جمهوری 1820 رو پرسیدم گفت تموم کرده میارن لازم نداشتم وگرنه میگشتم بود
                  یکی از دوستان روی 64*128 بسته بود و عالی کار میکرد :smile:
                  خدایا مرا آن ده که آن به

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashdj
                    من تو جمهوری 1820 رو پرسیدم گفت تموم کرده میارن لازم نداشتم وگرنه میگشتم بود
                    یکی از دوستان روی 64*128 بسته بود و عالی کار میکرد :smile:
                    کار باهاش چطوره؟
                    دردسر داره؟
                    چندتا پین اشغال میکنه؟
                    ولتاژ کاریش؟چقدر مصرفشه؟
                    مهمتر از همه، قیمتش چقدره؟ :redface:
                    ممنون... :mrgreen:

دیدگاه

سلام دوستان!
                      یه سوال!
                      تو هدر tftlcd_functions یه فونت به کار رفته به اسم: font8x16
                      می خوام ببینم این فونت با چه برنامه ای هگز شده؟ آخه لازم دارم تا یه سری فونت جدید استفاده کنم
                      ممنون...

دیدگاه

کار باهاش چطوره؟
                        دردسر داره؟
                        چندتا پین اشغال میکنه؟
                        ولتاژ کاریش؟چقدر مصرفشه؟
                        مهمتر از همه، قیمتش چقدره؟ :redface:
                        ممنون... :mrgreen:
                        خدایا مرا آن ده که آن به

دیدگاه

سلام من بک لایتو با pwm و یه bc327 به راحتی را انداختم

میشه 50 تومن شمام امتحان کنین :nice:

فقط سرعتش زیر 1 مگاهرتز نباشه!
                          پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

دوستان در فروشگاه سایت دو مدل از این lcd هست. یکی همراه با تاچ و دیگری بدون تاچ!

خوب فرق این دو که در تاچ هست، دقیقن به چیه تاچ برمیگرده؟! ممنون میشم اگه یکی این رو دقیق به من بگه... اخه من یه n96 دارم که الان با این وضع نمیدونم تاچ هست یا نه!!!!!

ممنونم
                            http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

سلام بهنام خان!
                              اگه مثل فروشگاه به صورت ماجول باشه که فقط 4تا پین اضافی (x+ , y+, x- , y- i) داره، اگه هم این مدلی نیست که عکسش رو بذار تا بهتر بشه کمک کرد (کلا تاچ یه صفحه مقاومتی هست که روی این lcd قرار میگیره و 4پین ورودی و خروجی های این صفحه هستن)

دیدگاه

من این lcd رو راه اندازی کردم ولی تصویرش تو زاویه دیدهای مختلف تیره دیده میشه آیا کسی به چنین مشکلی برخورده
                                چیکار کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X