اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

wave player & fat

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : wave player & fat

فروش Wav Player در سایت مهندس لاچینی.!
    http://www.hlachini.com/modules.php?...ails&iid=4
    برام جالب بود فکر میکنم این مدار خیلی به برنامه جناب اسدی نزدیکه.!
    قومي متفکرند اندر ره دين
    قومي بگمان فتاده در راه يقين
    ميترسم از آن که بانگ آيد روزي
    که اي بي خبران ، راه نه آن است و نه اين...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هادی دادگستر
      [glow=red,2,300] قابل توجه جناب اسدی [/glow]
      اینترفیس Wav هم بررسی کردم مشکل خاصی نداشت.!
      حجم فایل در بیت های 42 تا 45 (4 بایت) مشخص شده است.
      شروع دیتا هم از آدرس 45 به بعد آغاز میشود.!

تنها مشکلی وجود داره اینه که از آدرس 46 یکسری کد تکراری 0x80 تکرار شده و تا آدرس39870 ادامه دارد.
      من نمیدونم این ها چیه.؟
      البته وقتی من فایل رو تبدیل به wav با مشخصات 8 بیتی و 32khz کردم ، در صدا هوا افتاده بود.!
      نمیدونم شاید اینها هوای اول فایلههههه
      نظر شما چیه.؟
      با سلام
      شرمنده وقت توضیح بیشر رو ندارم ولی خواستم این مورد رو بگم چون فکر کردم مهمه

همه میدونید که صدا تشکیل شده از یه تعداد فرکانس سینوسی
      حالا نکته اینجاست که پس در یک فایل wav مقدار منفی این فرکانس های سینوسی کجا میره???

ابن مقدار 0x80 هگز یا 128 دسیمال همون مقدار صفر ماست یعنی بیصدا یعنی بدون فرکانس یعنی صفر ولت
      یعنی اینکه ابن 0x80 یعنی چند ثانیه اول فایل شما بی صدا هست همین !!!!

مقدار 0x00 هگز یا 0 دسیمال یعنی حداکثر مقدار منفی
      و مقدار 0xFF هگز یا 255 دسیمال یعنی حداکثر مقدار مثبت

البته ابن مقدارهایی که عرض کردم و شما یه نمونشو در پست فوق قرار دادید در یک فایل 8 بیت هست

امیدوارم کاملا متوجه شده باشید
      اما اون صدار هوم یا همون هوایی که فرمودید دلیلش کیفیت بالای فرمت WAV نسبت به فرمت MP3 هست که با تبدیل مجدد به WAV دوباره ایجاد شده و چون این دیتا ها در فرمت MP3 حذف میشه دیگه قابل بازگشت نیست

البته اگر با نرم افزار های پیشرفته ای مثل AVS Audio Editor تبدیل بشه این مشکل رو نخواهید داشت.

به همین سادگی :nice:
      تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
      به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

:wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
        دوستان ما که جواب گرفتیم.!
        یه برنامه ساده نوشتم کار کرد
        تونستیم از این Avr ها صدا در بیاریم :applause:
        فقط Sample Rate یه ذره مشکل داره ، در عمل فرکانسش دقیق نشده یا تند پخش میکنه یا کند.!
        کیفیتش هم خوب نیست ولی برای شروع خوبه ، راضـــــــی ام ازش
        استاد اسدی از مطالب خوبتون ممنونم
        قومي متفکرند اندر ره دين

دیدگاه

:wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
          دوستان ما که جواب گرفتیم.!
          یه برنامه ساده نوشتم کار کرد
          تونستیم از این Avr ها صدا در بیاریم :applause:
          فقط Sample Rate یه ذره مشکل داره ، در عمل فرکانسش دقیق نشده یا تند پخش میکنه یا کند.!
          کیفیتش هم خوب نیست ولی برای شروع خوبه ، راضـــــــی ام ازش
          استاد اسدی از مطالب خوبتون ممنونم
          سلام اقا هادی افرین موفقیتت را تبریک می گم
          شما از کدوم شماتیک استفاده کردید می شه در اینجا قرار بدهید
          ممنون

I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

بچه های کجایید یکی راهنمایی بکنه من الان می دونم چطوری باید txt بخونم از mmc ولی هنوز نمی دونم چطوری فایل wave اجرا کنم من با رم ریدر اهنگ داخل رم ریختم این کار درسته یا باید توسط میکرو این کار را می کردم؟؟؟؟ :angry: :angry: :angry:
            اقای دادگستر اقای اسدی لطفا راهنمایی بفرمایید
            من فعلا می خوام با بسکام این کار را انجام دهم چطور می شه سکتورها یا بایت ها را خواند؟؟
            من پایه های mmc را به پورتspi میکرو زدم برای cs هم به ss وصل کردم ایا cs فرقی می کنه به کدام پین زده بشه؟؟؟
            می خوام ببینم که سخت افزار درست کار می کنه چطوری باید تست کنم ؟؟؟
            آیا mega16 حافظه sram ان کافی هستش یا نه؟؟؟
            ببخشید که مثل همیشه سوال زیاد پرسیدم؟؟؟

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

سلام
              دوست من شما گام به گام برو جلو.!
              اول MMC رو به هر زبانی که دوست داری راه بنداز ، بعد بیا سراغ Wav
              من در پست های دیگه هم جواب شما رو دادم
              براتون لینک هم معرفی کردم.!
              من هم از همین لینک ها استفاده کردم ، ولی یک تا دو روز براش وقت گذاشتم و جواب گرفتم
              ماشاالله دوستان ECA با قدرت تمام و مثال های متعدد به خوبی همه چیز رو توضیح دادند.!
              حالا اگر برنامه نویسی ویا اطلاعات جانبی ما کم هست ، باید بریم سراغ پیش نیاز ها.!
              جناب اسدی یه نمونه برنامه قرار دادند به همراه اینترفیس فالی WAV.!
              خب برنامه برای من تحلیلش خیلی سخت بود ولی کلیت کار دستم اومد.!
              من دست بکار شدم و جواب گرفتم ولی نه به کیفیت دوستان تو صدای خروجی من نویز به شدت خودشو نشون میده.!
              خب تا همین جا عالیه بقیش پای خودمه که مشکلش رو حل کنم.!
              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              دوست من شما میدونی چه جوری فایل TXT رو بحونی ، پس با MMC مشکلی نداری راه اندازیش کردی.!
              فایل Wav هم بایت به بایت بخون ، احتیاجی به خوندن سکتور نیست از توابع FAT استفاده کن.!
              من آرایه ای میخوندم 512 بایت میرختم تو رم بعد پخش میکردم.!
              حالا من برنامه Codevision رو بهت میدم
              سعی میکنم بسکام هم بنویسم برات بزارم ، ولی همون طوری که گفتم کامل نیست یه برنامه خیلی خیلی ساده هست
              نویز هم خیلی داره.!
              در ضمن من از میکرو Atmega1280 استفاده کردم روی برد بورد آماده بود روی اون برنامه نوشتم.!
              موفق باشید
              قومي متفکرند اندر ره دين

دیدگاه

سلام
                دوست من شما گام به گام برو جلو.!
                اول MMC رو به هر زبانی که دوست داری راه بنداز ، بعد بیا سراغ Wav
                من در پست های دیگه هم جواب شما رو دادم
                براتون لینک هم معرفی کردم.!
                من هم از همین لینک ها استفاده کردم ، ولی یک تا دو روز براش وقت گذاشتم و جواب گرفتم
                ماشاالله دوستان ECA با قدرت تمام و مثال های متعدد به خوبی همه چیز رو توضیح دادند.!
                حالا اگر برنامه نویسی ویا اطلاعات جانبی ما کم هست ، باید بریم سراغ پیش نیاز ها.!
                جناب اسدی یه نمونه برنامه قرار دادند به همراه اینترفیس فالی WAV.!
                خب برنامه برای من تحلیلش خیلی سخت بود ولی کلیت کار دستم اومد.!
                من دست بکار شدم و جواب گرفتم ولی نه به کیفیت دوستان تو صدای خروجی من نویز به شدت خودشو نشون میده.!
                خب تا همین جا عالیه بقیش پای خودمه که مشکلش رو حل کنم.!
                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                دوست من شما میدونی چه جوری فایل TXT رو بحونی ، پس با MMC مشکلی نداری راه اندازیش کردی.!
                فایل Wav هم بایت به بایت بخون ، احتیاجی به خوندن سکتور نیست از توابع FAT استفاده کن.!
                من آرایه ای میخوندم 512 بایت میرختم تو رم بعد پخش میکردم.!
                حالا من برنامه Codevision رو بهت میدم
                سعی میکنم بسکام هم بنویسم برات بزارم ، ولی همون طوری که گفتم کامل نیست یه برنامه خیلی خیلی ساده هست
                نویز هم خیلی داره.!
                در ضمن من از میکرو Atmega1280 استفاده کردم روی برد بورد آماده بود روی اون برنامه نوشتم.!
                موفق باشید
                ممنون اقا هادی ، من فایلی که اقای اسدی گذاشتن را گرفتم ولی روی میکرو mega16 نتونستم بریزم فکر کنم باید از یه میکرو با حافظه sram بزرگ تر استفاده کنم درسته؟؟؟ یعنی 1024 بایت حافظه Sram کمه؟؟ مگه ما 512 بایت نمی ریزیم داخل sram پس چرا کم میاد؟؟؟

دیدگاه

دوست عزیز ، من اصلا برنامه جناب اسدی رو روی میکرو نریختم.!
                  نمیدونم چقدر از "رم" استفاده کرده.
                  من قفط از برنامه ایشون محاسبه Sample rate و رجیستر های تایمر رو یاد گرفتم همین.!
                  قومي متفکرند اندر ره دين

دیدگاه

ممنون اقا دادگستر من بایکی صحبت کردم می گفت نمی شه اهنگ توسط رم ریدر بریزی ،می گفت اگه این کار انجام بدی باید پارتیشن بندی هم بکنی ، می گفت بیا با همون میکرو اهنگ بریز توی رم و سپس بخون :sad: من الان گیج شدم یعنی اون طوری نمی شه :eek: حالا من چطوری با میکرو بریزم توی رم؟؟؟
                    جریان این کتاب خونه mmc_lib چیه نمی شه با همون جواب گرفت؟؟؟ببخشید که این قدر سوال می پرسم :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط very question
                      ممنون اقا دادگستر من بایکی صحبت کردم می گفت نمی شه اهنگ توسط رم ریدر بریزی ،می گفت اگه این کار انجام بدی باید پارتیشن بندی هم بکنی ، می گفت بیا با همون میکرو اهنگ بریز توی رم و سپس بخون :sad: من الان گیج شدم یعنی اون طوری نمی شه :eek: حالا من چطوری با میکرو بریزم توی رم؟؟؟
                      جریان این کتاب خونه mmc_lib چیه نمی شه با همون جواب گرفت؟؟؟ببخشید که این قدر سوال می پرسم :angry: :angry:
                      با سلام
                      دلیل اینکه این دوست من شما رو این طور راهنمایی کردن این بوده که از فت استفاده نکردن حالا چه ربطی به فت داره ؟
                      با استفاده از فت شما کافیه اسم فایل رو که میخواید بخش کنید رو بدونید تا خود فت ادرس اون فایل رو بهتون بده و شما از ایتدای اون فایل شروع به خوندن و پخش کردن فایل کنید ولی در صورتی که فت نباشه شما باید خودتون ادرس ابتدای فایل رو داشته باشید یا خودتون با میکروی از یه ادرس خاص نوشته باشید
                      وقتی فایلی رو توی یک درایو فت کپی کنید از اولین ادرس خالی فت شروع به نوشتن دیتای اون فایل میکنه ولی وقتی پاک میکنید فقط فایل رو از جدول فت پاک میکنه و با دیتای اون کاری نداره اون دیتا تا زمانی که حاظه کم نیاد یا فرمت یا دفرگ نشه مورد استفاده قرار نمیگیره
                      پس شما میتونید قبل از کپی فایلهاتون مموری رو فول فرمت کنید و بعد فایل های WAV رو به ترتیب یکی یکی توی مموری کپی کنید بعد با میکرو از ادرس اول مموری شروع به پخش دیتای مموری کنید
                      البته در ایتدای مموری و فایل ها یه صدایی مثل تیک تیک میاد که دبتای هدر فایل هست و شما به صدا تبدیلش کردید
                      اما در مورد بیسیک باید بگم بنده از توابع اون هیچی نمیدونم و در این تاپیک کلا در مورد سی و کدویژن صحبت میشه

دیدگاه

جناب اسدی خیلی ممنون که راهنمایی فرمودید من الان نمی دونم سراغ کدام کتاب خانه بروم mmc.lib یا ff.h من می دونم که برای wave player باید فایل هایی که خونده می شه را بریزم روی pwm ولی مشکلم اولش اینه که هنوز نمی تونم wave بخونم بعدش که این سکتورهای 512 بایتی خوندم باید جداش کنم به صورت 8 بیت 8بیت درسته؟؟ این کارها همش داخل sram هستش ایا mega 16 جواب می ده؟؟؟

دیدگاه

ازهمه راحت تر استفاده از sdcard.h و FF.h کدویژنه.!
                          ولی کد زیادی تولید میکنه و حجم فظا رو اشغال میکنه.!
                          از Atmega 32 استفاده کن بهتره.!
                          قومي متفکرند اندر ره دين

دیدگاه

جناب اسدی خیلی ممنون که راهنمایی فرمودید من الان نمی دونم سراغ کدام کتاب خانه بروم mmc.lib یا ff.h من می دونم که برای wave player باید فایل هایی که خونده می شه را بریزم روی pwm ولی مشکلم اولش اینه که هنوز نمی تونم wave بخونم بعدش که این سکتورهای 512 بایتی خوندم باید جداش کنم به صورت 8 بیت 8بیت درسته؟؟ این کارها همش داخل sram هستش ایا mega 16 جواب می ده؟؟؟
                            با سلام
                            بنده این کار رو حتی با MEGA8 هم انجام دادم (تا سمپل ریت 48 استرو) و البته با کمک گرفتن از زبان اسنبلی.
                            بنده در این پروژه چون فایل رو به صورت استرو انجام دادم پس از دوتا بافر 512 بایتی استفاده کردم و چون خواستم سمپل ریت رو 48 کیلو بیت بالا ببرم این بافر رو در این حد قرار دادم
                            اگر قرار باشه فایلی با هر سمپل ریت رو پخش کتیم باید مقدار بافر رو به اندازه ای انتخاب کنیم تا بتونیم قبل از اتمام دیتای بافر ، بافر بعدی رو پر کنیم
                            و یا بتونیم با یه بافر FIFO سرعت خوندن مموری و پخش فایل رو با هم سنکرون کنیم و این دو کار رو با هم موازی انجام بدیم تا نیازی به بافر بالا نداشته باشیم

لطفا در مورد بافرهای FIFO تحقیق کنید

خود اقای چان این کار رو با یه میکروی 8 پین با 8 کیلو فلش انجام داده با میکرو TINY85 فقط با 512 رم
                            این فایل رو به نگاهی بکنید http://elm-chan.org/works/sd8p/sd8p.mp4

دیدگاه

جناب اسدی خیلی ممنون ، پس باید یه بافری درست کنم به صورتی که ریتم نوشتن و خوندن در داخلش تنظیم بشه ولی من فعلا مشکل خوندن و نوشتن دارم شما بگید برای شروع چی کار کنم برم با توابع کتاب خونه ff.h کار کنم یا پیشنهاد دیگری دارید ؟؟؟ بعد از خوندن مه به صورت 512 بایتی هستش باید 8 بیت 8 بیت جدا کنم درسته؟؟
                              از بابت فیلم هم ممنونم خیلی باحال بود یعنی چه برنامه ای نوشته این آقای چان :biggrin:

دیدگاه

جناب اسدی خیلی ممنون ، پس باید یه بافری درست کنم به صورتی که ریتم نوشتن و خوندن در داخلش تنظیم بشه ولی من فعلا مشکل خوندن و نوشتن دارم شما بگید برای شروع چی کار کنم برم با توابع کتاب خونه ff.h کار کنم یا پیشنهاد دیگری دارید ؟؟؟ بعد از خوندن مه به صورت 512 بایتی هستش باید 8 بیت 8 بیت جدا کنم درسته؟؟
                                از بابت فیلم هم ممنونم خیلی باحال بود یعنی چه برنامه ای نوشته این آقای چان :biggrin:
                                فرقی نمیکنه که با چه توابعی این کار رو بکنید
                                در ضمن اگر شما تونستید با فایل تکست کار کنید فرقی با فایل ویو نداره
                                فقط باید مقداری از دیتای فایلتونو در یک بافر قرار بدید و بایت به بایت با یک زمان ثابت و مشخص (بستگی به سمپل ریت فایل داره) در رجیستر OCR تایمر قرار دهید تا صدا در خروجی پین PWM داشته باشید

کلبه اطلاعات این پروژه رو میتونید در این صفحه از سایت شخصی اقای چان ببینید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X