اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

wave player & fat

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : wave player & fat

این پروژه هیچ مشکلی نداره
    در این پروژه از توابع FAT , درایور MMC آقای Chan استفاده شده و کاملا عملی و مورد اعتماد هست (elm-chan.org)
    من خودم پروژه های زیادی با این توابع انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم

تست توی پروتئوس هم فایده نداره ، عملی تستش کن (مطمئن باش جواب میگیری :agree

مداری که بستی چطوریه ؟؟؟
    شماتیکش را بذار تا چکش کنم

موفق باشید
    امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

سلام به همه اساتید
      من توی این مدار به مشکلی برخوردم .با مموری 256 جواب گرفتم . بنا به دلایلی مجبور شدم که از مموری 2 گیگ استقاده کنم به تعدادی خرید کردم. اما این مدار نتونست مموری رو شناسایی کنه وقتی نوع مموری رو عوض کردم مموری 2 پک خریدم جواب داد
      میخواستم بدونم ایراد کار کجاست ؟

1_مربوط به نوع و جنس مموری میشه ؟
      اگه مشکل مربوط به مموری هست باید چطوری برطرف بشه ؟
      اگه مشکل مربوط به کتاب خونه در بسکام هست چطور میشه برطرف کرد ؟
      جنبه نرم افزاری کار کردن برام مهمتر هست تا همه نوع مموری با ظرفیت مجاز رو شناسایی و فایل مورد نظر رو اجرا کنه

ا2_الان میخوام این ICفلش بجای MMCاستفاده کنم و در اون چند فایل صوتی رو ذخیره کنم و هر وقت هر فایلی رو خواستم اجرا کنم و در قدم بعدی می خوام IC VLS 1011 E رو از مدارم حذف کنم چون دیگه برام MMCو VLS 1011E توجیه اقتصادی نداره میخوام فایل صوتی رو از IC AT45 DB بخونم و با خود ATMEGA 32 اجرا کنم بصورت PWMممنون میشم دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارن منو راهنمایی کنن.مطمئنم که میتونیم راه اندازیش کنیم
      ممنون میشم در هر کدام از این زمینه ها دوستان دست ما رو بگیرن

دیدگاه

لطفا یکی از دوستان این چندتا سوالمو پاسخ بده.خیلی خیلی اورژانسیه.ممنون
        1.وقتی کلید next رو میزنیم میکرو چطور تشخیص میده و میره آهنگ بعدی؟آخه ته آهنگ که معلوم نیست کجاست!
        2.عملکرد pwmرو کلا تو این برنامه توضیح بدین
        3.چگونگی خواندن از روی mmc؟
        این تاپیک رو هم خوندما ولی اگه لطف کنید و یه توضیح کاملی بدین ممنون میشم.
        خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــداجون،
        هواي اين دوستاي ما رو داشته باش...

دیدگاه

دوست من از سوالات شما معلوم هست شما دید دقیقی نسبت به فت و راهندازی مموری نداری
          پس به شما توصیه میکنم ابتدا راهندازی مموری کارت رو بررسی و سپس fat رو یاد بگیرید
          1.توی سیستم fat همه اینکارها از قبل دیده شده است
          شما وقتی از وجود فایلی با خبر باشی و اون فایل رو فراخوانی کنی،خود سیستم فت ادرس شروع و پایان رو داره
          و شما نیاز به فراخوانی ادرس سکتور خاصی رو ندارید
          2.pwm باز برمیگرده به اشنایی شما به تایمر ها
          3.پروتکل spi مموری متصل میشه و با fat دسترسی به سکتور ها سازماندهی میشود

در کل سوالات،کلی پرسیده شده،پروژه مستلزم درک مفاهیم پایه ای تری است
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

ممنون

دیدگاه

سلام به دوستان .
              میخوام توی برنامه ویو پلیر آقای اسدی یه پورت رو بعنوان دکمه ی pause موزیک انتخاب کنم.طوری که وقتی این دکمه فشار داده میشه هرجای آهنگ که باشه stop بشه و با فشردن دکمه ی play مجددا از ادامه آهنگ شروع به خوتدن کنه.یکی از دوستان زحمتشو میکشه؟ممنون

دیدگاه

دوسته من
                کسی نمیتونه ،یعنی وقتش نیست که برا شما برنامه رو درست کنه
                بصورت کلی راهنمایی کنم اینه که شما با زدن اون دکمه تایمرتون که وظیفه زمان بندی خواندن فایل رو داره خاموش و خروجی pwm مقدارش صفر بشه
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

ممنون ولی یعنی واقعا اینقد وقت میخوادو سخته که کسی نتونه این لطف رو کنه؟

دیدگاه

یکی از دوستان میشه به صورت جزئی نحوه ی محاسبه مقادیر رجیسترهای تایمرهای برنامه ی ویوپلیر آقای اسدی رو برام توضیح بدن؟
                    ممنون

دیدگاه

سلام دوستان چی شد هیچ کس نظری نداره؟

سلام به همه اساتید
                      من توی این مدار به مشکلی برخوردم .با مموری 256 جواب گرفتم . بنا به دلایلی مجبور شدم که از مموری 2 گیگ استقاده کنم به تعدادی خرید کردم. اما این مدار نتونست مموری رو شناسایی کنه وقتی نوع مموری رو عوض کردم مموری 2 پک خریدم جواب داد

میخواستم بدونم ایراد کار کجاست ؟

1_مربوط به نوع و جنس مموری میشه ؟
                      اگه مشکل مربوط به مموری هست باید چطوری برطرف بشه ؟
                      اگه مشکل مربوط به کتاب خونه در بسکام هست چطور میشه برطرف کرد ؟
                      جنبه نرم افزاری کار کردن برام مهمتر هست تا همه نوع مموری با ظرفیت مجاز رو شناسایی و فایل مورد نظر رو اجرا کنه

ا2_الان میخوام این ICفلش بجای MMCاستفاده کنم و در اون چند فایل صوتی رو ذخیره کنم و هر وقت هر فایلی رو خواستم اجرا کنم و در قدم بعدی می خوام IC VLS 1011 E رو از مدارم حذف کنم چون دیگه برام MMCو VLS 1011E توجیه اقتصادی نداره میخوام فایل صوتی رو از IC AT45 DB بخونم و با خود ATMEGA 32 اجرا کنم بصورت PWMممنون میشم دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارن منو راهنمایی کنن.مطمئنم که میتونیم راه اندازیش کنیم
                      ممنون میشم در هر کدام از این زمینه ها دوستان دست ما رو بگیرن

دیدگاه

با سلام ...
                        من وقتی میخوام فایلی که در صفحه اول بود را کامپایل کنم 3تا ارور مییده و این پیغام ها رو بهم میده :

Error: pff.c(613), included from: Wav Player.c: function argument #1 of type '' is incompatible with required parameter of type 'BYTE *'
                        Error: Wav Player.c(223): function argument #2 of type 'flash unsigned char [1]' is incompatible with required parameter of type 'const unsigned char *'
                        Error: Wav Player.c(231): function argument #2 of type 'flash unsigned char [5]' is incompatible with required parameter of type 'unsigned char *'

کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست ؟
                        با تشکر
                        نکته اخلاقي :
                        همه چيز و همه کس را دوست داشته باش اما به هيچ چيز و هيچ کس دل مبند

دیدگاه

سلام برادرا
                          من کتابخونه های جناب اسدی رو include میکنم و خودم برنامه مینویسم ، sd کارت رو کانفیگ میکنم ، سیستم ارور میده ، در صورتی که سورس خود ایشون مشکلی نداره
                          چی کار کنم ؟ نمیخوام سورس ایشون رو استفاده کنم
                          تو رو خدا یه کمکی بکنین
                          چي کار کنيم ديگه ، بيسواديم !

دیدگاه

سلام
                            من با خوندن wave با استفاده از شماره فایل مشکلی ندارم من میخوام با استفاده از نام فایل ذخیره شده ، سکتور شروع اون رو بدست بیارم و پخش کنم
                            یعنی نمیخوام با شماره فایل که به ترتیب قرار گرفته استفاده کنم
                            من همه سکتورهای مموری رو میخونم ولی نام فایهای wave ذخیره نمیشن
                            سوالم اینه که وقتی که با جستجوی کلمه data یه فایلی رو پیدا میکنیم چطور میتونم بفهمم که این فایلی که دارم پخشش میکنم با چه نامی ذخیره شده ؟
                            بازم میگم که نمیخوام باستفاده از ترتیب ذخیره شدن دیتا در مموری محل قرار گیری فایل رو پیدا کنم
                            میخوام هر فایل wave رو که پیدا کردم بدونم این فایل با چه اسمی ذخیره شده؟
                            کسی در مورد جدول fat که در شروع مموری قرار داره و در مموری 1G حدود 480 سکتور طول داره اطلاعاتی در مورد الگوریتم اون داره؟
                            تو اون قسمت نام فایلها قرار ندارن شاید هم به صورت کد باشن بر هر حال اسکی نام فایلها اونجا نیست
                            تو کتابخانه ff.h تابعی برای بدست آوردن سکتور شروع فایل پیدا نکردم!
                            از دوستان فعال سریعا تقاضای کمک دارم
                            [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ConstantError
                              از دوستان فعال سریعا تقاضای کمک دارم
                              با تشکر از همه دوستان فعال ، خودم یه چیزی پیدا کردم
                              کسانی که قبلا با FAT زیاد ور رفتن ما رو از تجربه شون بی نصیب نذارن
                              دوستان علاقه مند میتونند ساختار کلی FAT رو در لینک زیر ببینن:
                              http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463080.aspx
                              [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

با سلام

من با خوندن wave با استفاده از شماره فایل مشکلی ندارم من میخوام با استفاده از نام فایل ذخیره شده ، سکتور شروع اون رو بدست بیارم و پخش کنم
                                یعنی نمیخوام با شماره فایل که به ترتیب قرار گرفته استفاده کنم
                                من همه سکتورهای مموری رو میخونم ولی نام فایهای wave ذخیره نمیشن
                                من تقریبا همین مشکل رو داشتم اما نه با fatfs یه جا دیگه، فکر میکنم به همین روش بتونید اسم فایل رو ذخیره کنید، من هر فایلی که پیدا میکردم میومدم تک تک کاراکتر های مربوط به فیلد name اون فایل رو تو یه رشته ذخیره میکردم، رشته ام رو چند بعدی تعریف میکردم، به این ترتیب رشته اول توش اسم فایل اول و دومی فایل دوم و الی آخر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X