اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال؟ال سی دی گرافیکی با ساعت و تقویم و دماسنج و الارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال؟ال سی دی گرافیکی با ساعت و تقویم و دماسنج و الارم

راستیآ‌ من ماهان هستم

و خودم از این شماتیک برای بیززر یا بلندگو و LM35 استفاده میآ‌کنم برای LM35 هیچ مقاومتی نمیزارم، یه مقدار دما رو کمو زیاد به میکرو میده که من خودم تست میآ‌کنم و یه عدد میکرو جمع بکنه با ADC ورودی تا بد متغیر رو الآ‌سیآ‌دی نشون بده که دما درست شه :mrgreen:

البته یه اشتباه لپی توی شمتیک هست اونم اینکه پای" v_out" lm35 رفته به "gnd" و بد "gnd" رفته به میکرو که همونطورکه میدونید برعکس :redface:
    تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
    موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

دوباره سلام

مشکله برنامهآ‌رو پیدا کردم "CURSOR OFF" مال الآ‌سیآ‌دی کاراکتری هستش

اینهم لینک برنامه جدید: WWW.AVRMP.COM/uploads/test.rar

موفق باشید

موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
        دوباره سلام

مشکله برنامهآ‌رو پیدا کردم "CURSOR OFF" مال الآ‌سیآ‌دی کاراکتری هستش

اینهم لینک برنامه جدید: WWW.AVRMP.COM/uploads/test.rar

موفق باشید
        سلام ماهان جان
        خوبی؟خیلی ممنون من همین الان برنامه ای که شما گذاشتی رو تست کنم

دیدگاه

ماهان جان این برنامه رو کامپایل کردم درسته ولی وقتی میخوام تو پروتئوس هگز رو به ایسی بدم گیره می ده چک می کنی بیزحمت؟
          من پایه rd یاهمون rw ال یس دی رو هم به مقاومتهایی که به کلیدها وصلن وصل کردم و هم از یه سمت به یکی از پین های پورت b دادم این درسته؟ یا مثلا کتابخانه هایی که استفاده کردم درسته/؟
          $include "font8x8.font" و $lib "glcdKS108.lbx"

دیدگاه

سلام من فایل پرتئوس رو که چک کردم دفعه قبل ارورآ‌هاییآ‌ که میداد اینبود که از اسمr1 و r2, دو بار استفاده کرده بودید حالا لطفا فایل پرتئوس آخر رو بدید دوباره تا دوباره ببینم.
            موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

بفرما اینم همون قبلیآ‌ رو درست کردم ولیآ‌ اینجوری شما اشکالاتتون رو متوجه نمیشید همشو من دارم درست میآ‌کنم :rolleyes:

یک مقدار ارور هارو بخوانید ترجمه کنید راحته بخدا
              http://avrmp.com/uploads/test.rar
              موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
                بفرما اینم همون قبلیآ‌ رو درست کردم ولیآ‌ اینجوری شما اشکالاتتون رو متوجه نمیشید همشو من دارم درست میآ‌کنم :rolleyes:

یک مقدار ارور هارو بخوانید ترجمه کنید راحته بخدا
                http://avrmp.com/uploads/test.rar
                خوندم ماهان جان فکرکردم از این اشکالهای الکی هست که میگه r1 و r2 ولی اشکال از یه چیز دیگست
                راستی شما برنامه رو اجرا کردی ؟ برنامه مشکل داره نه ساعت و نه تاریخ کار نمی کنن و یهدفعه ای می ره به منوی تغییرات، بک کنم از همون پایه rd ال سی دی باشه؟اره؟ تو پست قبلی نوشتم چیکار کردم پایه rd رو
                راستی این برنامه رو برای adc نوشتم حالا هر جای برنامه قرار بدم درسته؟

Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc

Start Adc

Dim W As Word

Dim Temperature As Single

Do

W = Getadc(1)

Temperature = W / 2

Lcdat 1 , 1 : "temp is:" ; Temperature ; " "

Waitms 200

Loop

دیدگاه

چندتا نکته هست

1- مختصاتآ‌های نوشته هارو دقیق ندادم باید خودتون بدید اگه فونت 8*8 است پس هر خط الآ‌سیآ‌دی 8 پیکسل میگیره یعنیآ‌ خط 1 هست ،1، بعدی 9، بعدی 17 ، و.....

2-برای adcباید توی loop برنامه قرار بدید اون قسمت رو من کانفیگ adc رو براتون نوشتم توی برنامه "start adc" هم همون اولش که من نوشتم بسه

3- بده اینکه و رو گرفت باید ببینید و تست کنید که ببینید این و رو بر چه عددی ضرب یا تقسیم یا کم یا زیاد بکنه که دمای حقیقیآ‌ رو نشون بده بد روی الآ‌سیآ‌دی نشون بدهید یا میآ‌تونید خروجییآ‌ lm35 رو با یه pot به میکرو بدید و دستیآ‌ تنظیم کنید یا یه قسمت دیجیتالی یه زیر برنامه بنویسید که یک بخش برای تنظیم دقت lm35 باشه

4- این قضیه که مستقیم میره توی منو هیچ ربطیآ‌ به پایه الآ‌سیآ‌دی و.. نداره یجای برنامه مشکل داره

5- من فردا مدرسه دارم الان ساعت داره 11 شب میشبید بخوابم فردا هم تا ساعت 2 نصفه شب شما مدرسم بعدش برنامهآ‌رو نگاه میندازم پس فلن شب خوش خداحافظ

موفق باشید.
                  موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
                    چندتا نکته هست

1- مختصاتآ‌های نوشته هارو دقیق ندادم باید خودتون بدید اگه فونت 8*8 است پس هر خط الآ‌سیآ‌دی 8 پیکسل میگیره یعنیآ‌ خط 1 هست ،1، بعدی 9، بعدی 17 ، و.....

2-برای adcباید توی loop برنامه قرار بدید اون قسمت رو من کانفیگ adc رو براتون نوشتم توی برنامه "start adc" هم همون اولش که من نوشتم بسه

3- بده اینکه و رو گرفت باید ببینید و تست کنید که ببینید این و رو بر چه عددی ضرب یا تقسیم یا کم یا زیاد بکنه که دمای حقیقیآ‌ رو نشون بده بد روی الآ‌سیآ‌دی نشون بدهید یا میآ‌تونید خروجییآ‌ lm35 رو با یه pot به میکرو بدید و دستیآ‌ تنظیم کنید یا یه قسمت دیجیتالی یه زیر برنامه بنویسید که یک بخش برای تنظیم دقت lm35 باشه

4- این قضیه که مستقیم میره توی منو هیچ ربطیآ‌ به پایه الآ‌سیآ‌دی و.. نداره یجای برنامه مشکل داره

5- من فردا مدرسه دارم الان ساعت داره 11 شب میشبید بخوابم فردا هم تا ساعت 2 نصفه شب شما مدرسم بعدش برنامهآ‌رو نگاه میندازم پس فلن شب خوش خداحافظ

موفق باشید.
                    خیلی ممنون از لطفت ماهان جان

دیدگاه

اقا ماهان درستش کردم، ساعت رو قشنگ نشون می ده
                      حالا میرم روی adc ببینم اونم درست میشه

دمت گرم

دیدگاه

آقا مشکل فهمیدم!

توی شماتیک! کلیدآ‌ها با مقاومت باید به vcc وصل شن نه بهr/w lcd !

واسه همین r/w که (-) باشه فک میآ‌کنه دکمرو فشار دادی! پس میره تو منو!

شماتیک رو درست کنید حل میآ‌شه احتمالا.
                        موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
                          آقا مشکل فهمیدم!

توی شماتیک! کلیدآ‌ها با مقاومت باید به vcc وصل شن نه بهr/w lcd !

واسه همین r/w که (-) باشه فک میآ‌کنه دکمرو فشار دادی! پس میره تو منو!

شماتیک رو درست کنید حل میآ‌شه احتمالا.
                          دقیقا همین کارو کردم که درست شد
                          بعدم مکان نوشته ها رو همون طور که شما گفتی تغییر دادم که دیگه مثله توپ کار می کنه
                          حالا adc رو دارم راه می ندازم
                          مرسی از لطفت

دیدگاه

اقا adc هم راه افتاد :applause: :wow:
                            اینم عکس

http://upcity.ir/images/08273285372622238821.jpg

فقط این adc دیگه دقیق داره نشون میده؟ من مقدارشو تقسیم بر 2 کردم

حالا موند آلارم :read: خب برای آلارم اگه buzzer بزارم بعد چه جوری به ساعت ربطش بدم که سر موقع معین صداش در بیاد؟ oo:

ضمنا پروژه کامل شد می زارم تا بروبچ استفاده کنن (البته همه اینجا استاد هستن )

یه چیزی الان فهمیدم با این که ساعت مال یه پروژه ال سی دی کاراکتری خوب بوده ولی ظاهرا ساعت مقداری عقب می مونه!!! اینو چه جوری درست کنم

دیدگاه

اینا نرم افزاریه دیگه ، اگه داری از رله واسه Buzzer استفاده می کنی کافیه با یه دستور شرطی اینکارو انجام بدی
                              یعنی اگه زمان رسید به راس همون ساعتی که میخوای اونوقت پایه مربوطه به رله 1 بشه
                              به همین راحتی
                              ماکه رفتیم خدمت (فعلا که 14 ماهش گذشت).........چون میگذرد غمی نیست....

http://tif00s.persiangig.com/image/MLX90614.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tifoos
                                اینا نرم افزاریه دیگه ، اگه داری از رله واسه Buzzer استفاده می کنی کافیه با یه دستور شرطی اینکارو انجام بدی
                                یعنی اگه زمان رسید به راس همون ساعتی که میخوای اونوقت پایه مربوطه به رله 1 بشه
                                به همین راحتی
                                خب یه سوال مهندس، حرفتون متین، ولی فرض کنید تو منویی که داریم ساعت و تقویم رو تنطیم می کنیم حالا بخوایم تایم مشخص کنیم که راس تایم الارم صداش در بیاد چی؟ با اینکاری که شما گفتین نمیشه که!
                                بعد این ساعت تنطیم نیست و عقب می مونه چیکارش کنم!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X