اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال؟ال سی دی گرافیکی با ساعت و تقویم و دماسنج و الارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال؟ال سی دی گرافیکی با ساعت و تقویم و دماسنج و الارم

یه نفر بدادم برسههههه :angry: :angry: :angry:
    الان فهمیدم که وقتی دکممه منو رو می زنم برای تغییرات دررستو حسابی کار نمیکنه و حتی می خوام تاریخ و ساعت رو عوض کنم اونها هم درست کار نمی کنن!! چندین بار باید بزنی دکمه رو تا کار کنه!! اخرم هم که می خواد سیو کنه کلمه سیو دیگه نمیره از رو صفحه !!

دیدگاه

injaro bebin:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69414.0

dar morede daghigh budane lm35 yel bar tozih dadam to poste ghabim dobare bekhun!
      تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
      موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
        injaro bebin:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69414.0

dar morede daghigh budane lm35 yel bar tozih dadam to poste ghabim dobare bekhun!
        سلام ماهان جان
        اره خوندم ولی مشکل الان menu هست که بزورکی توش میره و تاریخ و ساعت رو م یخوای تنظیمکنی اذیت می کنه :cry:
        این برنامه ال سی دی کاراکتری که ما با ال سی دی گرافیکی عوض کردیم با فایل پروتئوس که از همین سایت گرفتم
        http://uplod.ir/3qu3c6rj82bz/lcd-RTC_DS1307.rar.htm

دیدگاه

سلام
          خیلیآ‌ الکیآ‌ delay گذاشته بود برنامه نویسیش زیاد جالب نبود ولیآ‌ حالا سعیآ‌ کردم بهترش کنم اگه اینم بده باید کلا این قاضیآ‌ blink lcd رو حذف کنیآ‌ یا یجور دیگه بنویسیآ‌ ببین خوب حالا :
          http://avrmp.com/uploads/test.rar
          تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
          موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

سلام، دوستان این ساعت رو من به صورت سخت افزاری بستم ولی رو ال سی دی ساعت رو تاریخ رو بصورت 15:165:165 نشون می داد!، بعد باتری بکاپ رو که گذاشتم دیگه به اون صورت نشون نداد ولی دیگه تاریخ و ساعت هم نه کار می کرد و نه درسست نشون می داد!!!!
            حتی کلیدهای تنطیمات هم کار نمی کنن!
            ضمنا کریستال رو هم عوض کردم و مشکل نداشت! مقاومتهای پول پ ایسی ساعت هم چند بار عوض کردم الان 10 کیلو گذاشتم ولی کار نکرد! جای پایه های sda و slc رو هم عوض کردم ولی بازم نشد!!
            اگه کسی می تونه بیاد کمک!!

دیدگاه

کسی نمیاد کمکککک :cry2: :cry2: :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dlydavood
                کسی نمیاد کمکککک :cry2: :cry2: :angry: :angry:
                لطفا این تاپیک رو مطالعه بفرمایید، 3صفحست اما واقعا تقریبا تمام مشکلات ممکن با DS1307 داخلش بحث شده
                اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

مرسی امومدین کمک ولی من همه اون 3 صفحه روخوندم و همه کارهایی که گفته رو تا حدی انجام دادم ولی بازم درست نشد :angry:

دیدگاه

چی بگم والا؟!
                    داخل اون تاپیک تا حد زیادی مشکلات بررسی شده بود
                    - سخت افزارت رو دوباره با بیزر چک کن ببین جایی قطعی نداری؟
                    - ترجیحا یک فایل هگز که جواب داده رو بریز روی میکروت تا از نرم افزار مطمئن بشی
                    - اولش نیازی نیست باتری بکاپ بذاری، در این حالت پایه 3 از DS رو زمین کن

دیدگاه

سلام درست شد، شاید بی ریط باشه ولی سوئیچ هاشو اشتباه گذاشته بودم که کار نمیکرد :mrgreen:

دیدگاه

سلام درست شد، شاید بی ریط باشه ولی سوئیچ هاشو اشتباه گذاشته بودم که کار نمیکرد :mrgreen:
                        بله :|
                        ما این همه میگیم سخت افزار رو قبل از همه چیز باید چک کنید، اینم نتیجش!!

به هر حال خدا رو شکر که جواب گرفتید، الان تجربه ای شد شیرین براتون :smile:

دیدگاه

اخه همه چی رو چک میکردم بجز کلیدها :mrgreen: به هر حال مرسی
                          اقا من چند تا مشکل دارم تو این برنامم وقتی داخل منو برای تغییر ساعت و تاریخ میرم چه تاریخ و چه ساعت رو تغییر بدم و چه ندم از اخر که از منو میاد بیرون یکی به روز اضافه می کنه!! یعنی تاریخ از 1391/9/22 به 1391/9/23 تغییر پیدا می کنه!!! جالب اینه که تو پروتئوس مشکل نداره ولی تو سخت افزار اینطوریه!! یعنی بازم از سخت افزاره؟!؟
                          بعد تو همین منو وقتی میرم برای تغییر ساعت راحت عوض میشه ولی وقتی می رم برای تغییر دقیقه، ثانیه هم هی مثلا اگه عددش رو 13 بوده هی به یه عددی میره مثلا 47 باز میاد 13، این مشکل فقط برای ثانیه هست!!!!
                          مشکل بعدی میخوام عددهای تاریخ رو دو رقمی نشون بده یعنی به این صورت 1391/01/05 و 2012/05/01 باید چیکار کنم؟
                          مشکل بعدی میخوام روزهای هفته رو هم بصورت فارسی بنویسم رو ال سی دی، تاپیک های دیگه رودیدم همه میگن فونت باید طراحی بشه و اینا ولی نگفتن چه جوری روز های هفته رو از ds1307 بخونم؟!!!

ممنون میشم جوابمو بدین :applause: :read:

دیدگاه

کسی نیست کمک کنه!!!! :cry:

دیدگاه

مشکل ثانیه حل شد و دیگه تو منو میرم و خارج میشم خود به خود به روز دیگه اضافه نمیشه :nice: :nice:
                              فقط موند دورقمی کردن تاریخ و ساعت و روز های هفته فارسی :cry:

دیدگاه

مشکل ثانیه حل شد و دیگه تو منو میرم و خارج میشم خود به خود به روز دیگه اضافه نمیشه :nice: :nice:
                                فقط موند دورقمی کردن تاریخ و ساعت و روز های هفته فارسی :cry:
                                لطفا مطالعه بفرمایید:
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51530.msg269342#msg269342
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52090.msg273246#msg273246
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55585.msg297569#msg297569

در ضمن DS روزهای هفته رو هم میده، اما خودتون هم بسیار ساده میتونید روز هفته رو محاسبه کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X