اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری ولتاژ منفی با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اندازه گیری ولتاژ منفی با AVR

اقا یک دنیا ممنون

دیدگاه

با سلام

من میخواستم یک ولتاژ تو بازه 3- تا 5 رو به بازه 0 تا 5 انتقال بدم.
      اول با +3 جمع میکنم. بعد 0 تا 8 رو با یه تقسیم مقاومتی میارم رو 0 تا 5
      فقط مشکل اینه که با چه اپ امپی ولتاژ ورودی رو با +3 جمع کنم.
      و مشکل دوم اینه که تقسیم مقاومتی رو با مقاومت هایی در کدوم محدوده انجام بدم. مثلا برای تقسیم ولتاژ با ضریب معلوم بهتره مقاومت های در محدوده کیلو اهم بکار ببرم یا مقاومت های در محدوده اهم؟ در واقع فکر میکنم که انتخاب محدوده مقاومت ، بخاطر مقاومت ورودی adc باید مهم باشه

دیدگاه

سلام دوستان
        پروژه شما شبیه پروژه اندازه گیری دما های منفی با lm35
        شما یکی از پایه های a2d میکروتونو زمین کن بعد با یه پایه دیگه اندازه گیری کن بعد مقدار خونده شده رو با اون پایه که زمین کردی مقایسه کن اگر مثبت بود مشخصه اگرم منفی بود بازم مشخصه دیگه

دیدگاه

میتونی با یه آیسی کانورتر ولتاژ منفی رو به مثبت تبدیل کنی و ..
          عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند .

دیدگاه

من با VB یه نرم افزار زدم همه چیه تقسیم ولتاژ ها رو حساب می کنه دیگه نمی خواد خودتون با فرمول برید.
            این هم لینک:

http://xbluesky.persiangig.com/other/Voltage%20Division%20Calculator%20%5BFULL%5D.exe/download

اگه ولتاژ باتری رو U بگیریم و ولتاژ خروجی مدار رو V و مقاومت 1 رو R1 و مقاومت 2 رو R2 اونوقت اینطوری میشه:
            اگه U و R1 و R2 رو بدین V رو حساب می کنه.
            اگه U و R1 و V رو بدین R1 رو حساب می کنه.
            اگه U و R2 و V رو بدین R2 رو حساب می کنه.
            اگه R1 و R2 رو بدین V و U رو حساب می کنه.
            [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
            درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

سلام
              بچه ها من دارم رو ساخت یه اسیلوسکوپ کار میکنم یه مشکلی که دارم اینه که نیم سیکل های منفی رو نشون نمیتونم بدم :sad: :sad: :cry2: :cry2: :cry: :cry:
              بعد از کلی تحقیق و پرسش از باقی دوستان رسیدم به این بحث که adcمنفی رو نمیگیره و بایو ولتاژ رو شیفت بدم ولی من نمیدونم این قضیه تو مورد منم کاربرد داره یا نه؟
              اگه کاربرد داره چه جوری باید انجامش بدم
              دارم به زبان بیسیک مینویسم
              مممنون همگی :cry2:
              گر جهنم میروی
              مـــردانـــه رو
              www.gitinet.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط salimio2
                سلام
                بچه ها من دارم رو ساخت یه اسیلوسکوپ کار میکنم یه مشکلی که دارم اینه که نیم سیکل های منفی رو نشون نمیتونم بدم :sad: :sad: :cry2: :cry2: :cry: :cry:
                بعد از کلی تحقیق و پرسش از باقی دوستان رسیدم به این بحث که adcمنفی رو نمیگیره و بایو ولتاژ رو شیفت بدم ولی من نمیدونم این قضیه تو مورد منم کاربرد داره یا نه؟
                اگه کاربرد داره چه جوری باید انجامش بدم
                دارم به زبان بیسیک مینویسم
                مممنون همگی :cry2:
                سلام بنده نیز قدیما با یک ال سی دی 128 در 240 فکر می کنم بود که یه دونه ساختم
                من از تقسیم مقاومتی استفاده کردم
                اگر شما تا مرحله ای پیش رفتی که نیم سیکل را نشون می دهی بقیه اش کاری نداره که
                یک راه ساده :
                یک مقاومت 10 کیلو بزن به VCC مدار میکرو یعنی تغذیه ی میکرو مثلا 5 ولت و بعد یک مقاومت نیز بزن به زمین دو سر آزاد مقاومت ها را بزن به هم.
                خب حالا ما یه ولتاژ 2.5 داریم اصلا می توانی یک پتانسیومتر را برداری همین کار را انجام بدهی!!!!
                حالا سر وسط دو مقاومت را بده به ADC و همان سر را می توانی با یه خازن به ولتاژ AC با رنج ولتاژی مناسب بدهی.
                من این کار را انجام دادم و نتیجه گرفتم که می گم.
                البته یادش بخیر اولین اسکوپی که ساختم با LED ها بود نمی دونم کسی ساخته یا نه خیلی جالب بود.
                دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
                وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
                او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

سلام
                  وقت بخیر

اساتید ارجمند

در پروژه ای ، با استفاده از یک attiny85 ، باید وضعیت قرار گیری عقربه یک میتر ، در زمانهای مورد نظر ، ذخیره سازی شود ( فقط یک کانال ADC در اختیار میباشد).
                  این میتر بصورت مستقیم توسط یک پردازنده ، درایو شده و بنا به دلایلی ، فقط به سه پین AوBوC دسترسی داریم .
                  با توجه به پلاریته ولتاژ های پایه های A و B و C ، بصورت معمول ، فقط میشه از 0 تا 2.2 و یا از -2.2 تا 0 ( نصف مقدار کلی ) رو با میکرو اندازه گیری نمود .
                  به جهت رفع این محدودیت ، به مداری نیاز هست تا این رنج ولتاژ -2.2 تا +2.2 ولتی ، بصورت 0 تا +4.4 ولت تبدیل و توسط میکرو ، قرائت شود .

با توجه به موارد فوق ، خواهشمندم در صورت امکان ، ساده ترین مدار یا مناسب ترین شیوه کاربردی را عنایت بفرمایید .

با احترام
                  98/10/10

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X