اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی در مورد avr

نوشته اصلی توسط sahel2013
    سلام
    ببین به این راحتی ها که فکر میکنی نیست
    که بعد چند روز یا هفته کلی راه بیوفتی
    معمولا کسانی که وارد میشن حتی اموزش میبینن بعد مدتی زده میشن و ول میکنن
    چون اولش فکر میکنن خیلی راحته
    راحت یا سخت بودنش به پشتکار خودت داره
    حالا یه انرژی بهت میدم
    من اصلا برق و میکرو جز رشته دانشگاهیم نبوده
    از صفر شروع کردم
    و قابل توجه شما زمان زیادی گذشت که کمی از اب گل درام
    نا امیدت نمیکنم بلکه باید بدونی جریان چیه
    بخدااااااااااااااااا از ته دلم میگم
    به هر حال هر کسی نظری داره
    اگه وضع مالیت خیلی خوبه برای سرگرمی و علاقه میتونی وارد این دنیا بشی
    اما اگر نه
    همین جا جای خوبیه برای برگشتن
    قسم میخورم اگه این همه وقت صرف نمیکردم همین الان بر میگشتنم
    و حتی همین الانشم قصد برگشت دارم فقط دنبال چند تا مدار مورد نیازمم
    و برای همیشه خداحافظی میکنم
    بخدااااااااا بزرگ ترین اشتباه زندگی من وارد شدن به این دنیا بود
    اولا که پول توش نیست
    حتی نواوری
    تو فقط یه بدل سازی که حتی برای بدل سازی هم به مشکل برمیخوری و باید وقت صرف کنی
    به هر حال من اطلاعات و نظر خودمو دادم
    و حالا اگه تصمیم خودتو گرفتی که تاثیر بدی رو زمان و عمر خدت بذاری و بعدا پشیمون بشی حرفی نیست

اولا بچسب به زبان سی // که جامع تر و قدرتمند تره
    به بیسیک اصلا فکر نکن
    بعدش فکر نکن یادگیریش ساده ست و یکی میاد یه کتاب بهت معرفی میکنه و بعد خوندنش تمام
    اینقدر جزییات ها و نامفهومی ها برات پیش میاد که زمان میخواد تا کم کم از اب گل درای

و پیشنهادم راجب کتاب
    هر کتابی تو نت سرچ کردی راجب اموزش بگیر و بخون
    و نیازی به برد اموزشی نداری
    باید یه پروگرمر ساده بگیری و برد بورد و ایشی میکرو و ال ای دی
    از مدار های ساده استفاده کنی و تمرین
    اولین چشمک زن
    کتاب تو نت زیاده و تقریبا همه شبیه هم هستن چون ترجمه کتاب های خارجی ها هستن و ما ایرانی ها فقط مصرف کننده اونا هستیم
    ما جایگاهی نداریم فقط دنبال اونا راه میوفتیم
    ایران حتی نمیتونه یه مقاومت بسازه
    یکی ساخته بود که چند کیلو وزن داشت :agree:
    خدا پدر ادیسون و غیره رو بیامرزه که دنیا رو از تاریکی نجات دادن

حالا اگه میخوای شروع کن و وقت بذار بخون بخون بخون سعی کن اول قبل هر سخت افزاری فقط بخونی و بیشتر اشنا بشی
    و در اخر
    به دنیای وقت کشی و عذاب روحی و فقر خوش امدی
    سلام

بردار یا خواهر خوب نظرات شما محترمه ولی اجازه بدین منم چند نکته راجب نقد نظرات شما بگم بعد جواب سوال دوستمون هم میدم :

اول از اینکه همت کردی و یه سری مطالب که خارج از حوزه ی درسیت بوده یاد گرفتی جای تقدیر و تحسین داره .

ولی !

نظرتون راجبه راه رافتن آدما چیه ؟ خیلی سریع راه میریم حتی می دویم ، بالا پایین می پریم و غیره ! ولی وقتی یه بچه تازه به دنیا اومده میتونه راه بیافته ؟ میتونه 2 ماه بعدش راه بیافته ؟ همینطور که همه می دونیم جواب اینه که نه نمیتونه ! چرا نمیتونه ؟ خب برای راه رفتن باید یه سری ساختارهای بدن بچه آماده و قوی بشن تا اون بتونه راه بره ! تازه بعد از راه افتادن کلی زمین میخوره ! کلی بدنش زخم میشه ! ولی دوباره شروع به راه رفتن میکنه تا اینکه مثل ماها قوی بشه و بدون هیچ زحمتی اینکارو بکنه ! دقیقا همین مراحل توی یادگیری هر چیزی صادقه ! میخواد برق باشه ! کامپیوتر باشه ! زبان باشه و یا غیره ! پس اگه هدف داشته باشیم و پشتکار میتونیم به هر چی هر چی میخوایم برسیم !

موفقیت = 1% نبوغ + 99% پشتکار

راجب این ضرب المثل ها فکر کن :
    خشت اول چون نهد معمار کج / میرود تا ثریا دیوار کج
    ماهی رو هر وقت از آب بگری تازست و یا جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته !

در واقع اینا رو بیان کردم برای تا بدونی واقعا اگه هر کاریو آدم با کمبود اطلاعات شروع کنه و نسنجیده شروع کنه بهتره هر چه سریعتر تمامش کنه و به مسیری که فکر میکنه درسته برگرده حتی اگه زمان زیادی رو هم گذاشته باشی نه اینکه به خاطر زمان نخوای که برگردی!

شما گفتی که این دنیا نه نوآوری داره و نه پول !

اینو به جد بعد از گذشت 11 سال کار و فعالیت توی دنیای الکترونیک می گم که هیچ رشته ای توی دنیا نیست که مدیون الکترونیک نباشه و هیچ رشته ای خلاقانه تر از الکترونیک پیدا نمیشه که هر روز یه جای دنیا یه کار تازه دارن انجام میدن . ولی عدم نوآوری توی الکترونیک میتونه حاصل چند چیز باشه :
    1- درک نکردن اصولی و پایه ی الکترونیک و 100 البته فیزیک الکترونیک

2- درگیر نبودن و یا مطالعه نکردن نیازهای رشته های دیگه ( مثلا داروسازی - پزشکی - کشاورزی - دامپروری - اتومبیل و ... )

3- نداشتن انگیزه ، زمان کافی و غیره

4- نبود امکانات سخت افزاری مناسب داخل کشور ( توی این مورد با شما موافقم ولی راه حل داره !)

و اما مشکلات پولی یا بی پولی در این رشته :
    متاسفانه ما توی کشوری زندگی میکنیم که عملا (نه شعار ) به کارهای علمی اینجور که باید بها داده نمیشه و توی این مورد حرفی نیست ولی آیا خدایی تمامی مهندسین الکترونیک کشور اونجور که باید ماهر هستند و یا می تونند کاری انجام بدن . خدا شاهده من از یه مهندس تست گرفتم حتی بلد نبود با مولتی متر کار کنه ! خب آیا هیچ شرکتی حاضره به همچین مهندسی پول بده ؟ شما حاضری ؟
    من به شما قول میدم اگه تونستی کسی رو پیدا کنی که توی الکترونیک حرفی واسه گفتن داشته باشه و به تمام معنا مهندس باشه ولی حقوق دریافتی اون کم باشه ! من مدارتی رو که شما دنبالشین براتون تهیه کنم ! ( ببینید توی آمار معمولا همیشه اکثریت مهمه نه اقلیت !) شما هم اگه سطح تواناییتون بره بالاتر مطمعن باشید کار خودش سراغ شما میاد نه اینکه شما بری دنبالش !

راه کار دوم واسه اینکه امیدوار بشی برو ببین سایر رشته های مهندسی توی بازار وضعشون چطوره ؟ مطمعنم راجب الکترونیک نظرت عوض میشه !

و در آخر نظرت رو به این جمله ی زیبا جلب می کنم :

اگر در دریای زندگی ساحل مقصودی نباشد ، هر بادی باد موافق خواهد بود !

و برگردم به سوال دوست تازه واردمون

اول سعی کن با میکرو کنترلری کار کنی که اکثر امکانات رو داشته باشه مثلا همین که دوستان گفتن atmega 16 یا atmega32

بعدش برای شروع سعی کن یه سری قطعات اولیه مثل رگولاتور 7805 ، خازن عدسی ، صفحه کلید ، کلید فشاری ، مقاومت 10k و 330 اهم ، سون سگمنت ، LED و برد بُرد و سیم برد بُرد رو هم بگیری
    برد بُرد : یه صفحه ی سوراخ داره که سوراخ هاش به صورت ستونی و سطری به هم وصل هستند و معمولا برای آزمایش های کوچیک اولیه بدون نیاز به لحیم کاری مناسبه

به هیچ عنوان دنبال زبان بیسیک نرو ! چون هیچی از میکرو درک نخواهی کرد و منابعش بسیار محدوده ! کتاب خوب هم توی این زمینه کتاب avr نوشته جابر الوندی که داخل cd به صورت مالتی مدیا کد ویژن هم رو توضیح داده و پروژه های خوبی هم داره و البته اجرا میشن

برای پروگرمر هم بستگی به هزینه که میخوای بکنی داره ! از 12 تومان هست تا 1 میلیون تومان ! ولی یه پروگرمر usb شاید تا 30 تومن گیر بیاری و جواب کارتم می ده !
    به دنیای خلاقیت و نبوغ خوش آمدی

دیدگاه

quote author=ircaspianhero link=topic=83253.msg509440#msg509440 date=1379184252]
      ممنون: خوب بود :nice:: ولی جا برای توضیح باز هم داشت: این توضیحات برای کدویژن بود!!! برای پراگرمر هم ایا توضیحات وجود داره(تنظمات)؟؟؟
      بعدش اینکه الان چند بار گفتم کسی پراگرمر سراغ داره معرفی کنه!! انگار نه انگار!! :angry:این ایا خوب هست؟
      http://iran-micro.com/multi-programmer-%D9%85%D8%AF%D9%84-0211-p-6284.html
      [/quote]
      این توضیحات مربوط به آماده واسه برنامه نوشتن بود.اینو همین الان آماده کردم.برای پروگرامر بستگی به نوعش داره من خودم از این هاتل ها استفاده می کنم.به نظر من فرقی نداره.

دیدگاه

ممنون مهندس: ما را امیدوار کردی! :nice: اول بسم اله زدند توی برجک ما !! :mrgreen:چند سئوال داشتم لطفا دوستان راهنمایی کنند!؟
        اول سعی کن با میکرو کنترلری کار کنی که اکثر امکانات رو داشته باشه مثلا همین که دوستان گفتن atmega 16 یا atmega32
        فرق این دوتا توی چی هست؟؟؟

عدش برای شروع سعی کن یه سری قطعات اولیه مثل رگولاتور 7805 ، خازن عدسی ، صفحه کلید ، کلید فشاری ، مقاومت 10k و 330 اهم ، سون سگمنت ، LED و برد بُرد و سیم برد بُرد رو هم بگیری
        توی اینهایی که گفتید من فقط صفحه کلید را ندارم:منظورتون از صفحه کلید چی هست؟
        همینه:
        http://iran-micro.com/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%DB%8C-%D9%BE%D8%AF-c-294_91.html

به هیچ عنوان دنبال زبان بیسیک نرو ! چون هیچی از میکرو درک نخواهی کرد و منابعش بسیار محدوده ! کتاب خوب هم توی این زمینه کتاب avr نوشته جابر الوندی که داخل cd به صورت مالتی مدیا کد ویژن هم رو توضیح داده و پروژه های خوبی هم داره و البته اجرا میشن
        حتما: بیسک اصلا برای این کار ها ساخته نشده!فقط سی:البته یکم سخت میزنه از نظر ساینتکس!
        راستی کتابی که معرفی کردید:مثال هاش چطوری هست؟؟؟ قابل فهم وساده هست برای مبتدی ها!! مثال های ساده داره توش!؟؟
        همینه:
        http://www.adinehbook.com/gp/product/9644101960/ref=sr_1_1000_1/683-1168535-8660522

برای پروگرمر هم بستگی به هزینه که میخوای بکنی داره ! از 12 تومان هست تا 1 میلیون تومان ! ولی یه پروگرمر usb شاید تا 30 تومن گیر بیاری و جواب کارتم می ده !
        30 تومنی گمان کنم خوب هست!! ولی نمی دانم چه مارکی بگیرم:اینجا هم که هیچ کس راهنمایی نمی کنه در زمینه خرید پراگرامر!!البته یک چیزی میخوام که تمام ای سی را ساپورت کنه!!! با تمام زبان های مورد نظر را!
        سپاس

دیدگاه

فرق این دوتا توی چی هست؟؟؟
          شوخی کردم فرقی ندران :mrgreen: فرقش اینه که ATMEGA32 مقدار حافظه ی بیشتری داره فقط همین ! حتی از نظر پایه هم یکی هستند !

توی اینهایی که گفتید من فقط صفحه کلید را ندارم:منظورتون از صفحه کلید چی هست؟
          دقیقا همینه که لینکشو گذاشتی ! فقط بهتره 4*4 بگیری ، یعنی 16 کلید که بصورت ماتریسی به هم متصل شدند

حتما: بیسک اصلا برای این کار ها ساخته نشده!فقط سی:البته یکم سخت میزنه از نظر ساینتکس!
          راستی کتابی که معرفی کردید:مثال هاش چطوری هست؟؟؟ قابل فهم وساده هست برای مبتدی ها!! مثال های ساده داره توش!؟؟
          همینه:
          من خودم 7 ساله که هم با C ,و هم بیسیک و هم اسمبلی کار میکنم و میتونم بهتون ثابت کنم که در نهایت C از بیسیک ساده تر و قابل فهم تر ولی اسمش بد در رفته دیگه ! :angry:
          کتاب هم همونه که لینکشو گذاشتی ! من کتاب های زیادیو نگاه کردم و خوندم ولی به جرات میتونم بگم این یکی از بهترین کتاب هاست پروزه هاش هم از ساده شروع میشه تا نسبتا سخت !
          30 تومنی گمان کنم خوب هست!! ولی نمی دانم چه مارکی بگیرم:اینجا هم که هیچ کس راهنمایی نمی کنه در زمینه خرید پراگرامر!!البته یک چیزی میخوام که تمام ای سی را ساپورت کنه!!! با تمام زبان های مورد نظر را!
          سپاس
          من خودم برای AVR ترجیح میدم از USBASP استفاده کنم ولی مارک های زیادی الان توی بازار هست یکیشو بگیر و کارتو شروع کن زیاد وسواس به خرج نده

دیدگاه

شوخی کردم فرقی ندران :mrgreen: فرقش اینه که ATMEGA32 مقدار حافظه ی بیشتری داره فقط همین ! حتی از نظر پایه هم یکی هستند !
            فرق دارند از نظر قیمت :smile:
            من خودم 7 ساله که هم با C ,و هم بیسیک و هم اسمبلی کار میکنم و میتونم بهتون ثابت کنم که در نهایت C از بیسیک ساده تر و قابل فهم تر ولی اسمش بد در رفته دیگه ! :angry:
            کتاب هم همونه که لینکشو گذاشتی ! من کتاب های زیادیو نگاه کردم و خوندم ولی به جرات میتونم بگم این یکی از بهترین کتاب هاست پروزه هاش هم از ساده شروع میشه تا نسبتا سخت !
            oo:پس اول من این کتاب بخرم:ببینیم داخلش چه خبر هست بعد برم پراگرمر بخرم! اره :سی :اسمش بعد در رفته :mrgreen:
            من خودم برای AVR ترجیح میدم از USBASP استفاده کنم ولی مارک های زیادی الان توی بازار هست یکیشو بگیر و کارتو شروع کن زیاد وسواس به خرج نده
            فروشگاه eca : یک نمونه داره:به نظرم چیز خوبه ای :نظر شما چیه!! البته باید همه ی جوانب را در نظر گرفت! مثلا کی پد بهش میخوره و.. تا دوباره کار نشه!!
            http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/489-multi-avr-programmer.html
            راستی سوکت های zif ارزان تر هستند!!؟؟به خاطر سوکت اش هست؟؟؟ سوکت اش همان:سوکت ابی رنگ:برای پرینترهست؟
            http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/319-stk300-avr-programmer-revc.html
            فرق این دو مدل چی هست؟؟ نمی دانم کدام را بگیرم!!! تفاضل اش وسوسه انداز هست!! :redface:
            سپاس فراوان

دیدگاه

فرق دارند از نظر قیمت :smile:
              خوب اومدی :mrgreen: نکته ای بس وسوسه انگیز اشاره کردی !

oo:پس اول من این کتاب بخرم:ببینیم داخلش چه خبر هست بعد برم پراگرمر بخرم! اره :سی :اسمش بعد در رفته :mrgreen:
              فک کنم کاری بس نیکو و پسندیده انجام بدی :applause:

فروشگاه eca : یک نمونه داره:به نظرم چیز خوبه ای :نظر شما چیه!! البته باید همه ی جوانب را در نظر گرفت! مثلا کی پد بهش میخوره و.. تا دوباره کار نشه!!
              http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/489-multi-avr-programmer.html
              راستی سوکت های zif ارزان تر هستند!!؟؟به خاطر سوکت اش هست؟؟؟ سوکت اش همان:سوکت ابی رنگ:برای پرینترهست؟
              http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/319-stk300-avr-programmer-revc.html
              فرق این دو مدل چی هست؟؟ نمی دانم کدام را بگیرم!!! تفاضل اش وسوسه انداز هست!! :redface:
              سپاس فراوان
              خدایی دقت کردی خیلی خسیسی ؟ :eek:
              بابا بعدا یه پروژه انجام میدی پول همش و خیلی بیشتر یه دفعه با هم در میاد !
              ولی اونیکه با پورت پارالل کار میکنه زیاد جالب نیست چون فقط میتونی با پورت پارالل کار کنی و امروزه هم اکثر مادربردا این پورتو ندارن !
              بابا زیاد گیر نده :angry:
              اگه اینکاره باشی و پشتکارت بالا باشه نحوه ی ساخت یه پروگرمر توی USB توی کتاب اومده !ولی به نظرم بخری راحت تری ! حالا خود دانی :job:
              موفق باشی

دیدگاه

خدایی دقت کردی خیلی خسیسی ؟
                :mrgreen:
                ممنون دوست عزیز:از راهنمایی جامع تان: و اما اخرین سئوال که بد جوری مخم را مشغول کرده!!
                من چند تا پروژه خفن پیدا کردم با avr :مثلا ریموت کنترل 2 کاناله از طریق sms !
                http://projects.m32.ir/888/
                این پروژه با زبان اسمبلی هست!!! سئوال من این هست که: اگه من میکروکنترلر یاد بگیرم میتونم هر نوع پروژه ای با هر نوع زبانی مثل بیسیک یا اسمبلی را توسط پراگرامر توی ای سی بریزم:مثل همین پروژه!!! هدف اصلی من همین هست!!! در حدی یاد بگیرم تا بتونم پروژه هایی که توی نت هست به صورت رایگان:ازشان استفاده کنم!؟؟از طریق پراگرامر توی ای سی مخصوصا بریزم!!مثل همین پروژه که از ATtiny2313 استفاده کرده!!
                سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                  :mrgreen:
                  ممنون دوست عزیز:از راهنمایی جامع تان: و اما اخرین سئوال که بد جوری مخم را مشغول کرده!!
                  من چند تا پروژه خفن پیدا کردم با avr :مثلا ریموت کنترل 2 کاناله از طریق sms !
                  http://projects.m32.ir/888/
                  این پروژه با زبان اسمبلی هست!!! سئوال من این هست که: اگه من میکروکنترلر یاد بگیرم میتونم هر نوع پروژه ای با هر نوع زبانی مثل بیسیک یا اسمبلی را توسط پراگرامر توی ای سی بریزم:مثل همین پروژه!!! هدف اصلی من همین هست!!! در حدی یاد بگیرم تا بتونم پروژه هایی که توی نت هست به صورت رایگان:ازشان استفاده کنم!؟؟از طریق پراگرامر توی ای سی مخصوصا بریزم!!مثل همین پروژه که از ATtiny2313 استفاده کرده!!
                  سپاس
                  مهم نیست پروژه با چه زبانی نوشته بشه.
                  وقتی کامپایل میشن همشون کد اجرایی درست میکنن که توسط میکرو قابل اجراست.
                  تنها مسیله ای که وجود داره اینه که مدل میکروت باید همون مدلی باشه که نرم افزار براش نوشته شده. در غیر اینصورت مجبوری توش دست ببری.

دیدگاه

تنها مسیله ای که وجود داره اینه که مدل میکروت باید همون مدلی باشه که نرم افزار براش نوشته شده. در غیر اینصورت مجبوری توش دست ببری.
                    ممنون دوست عزیز:ولی منظور شما از میکرو چی هست!؟؟؟ ایسی ATtiny2313 منظورتون هست یا پراگرامر؟؟؟ راستی ایا پراگرامر ها با زبان ماشین ست هستند!!؟؟اخه من قصد دارم این پراگرامر را بخرم(ادم یک بار که بیشتر پراگرامر نمی خره :mrgreen: برای همین یک چیزی بخرم که به همه بخوره!):ولی توش نوشته بود از بیسکام و کدویژن ساپورت میکنه!!؟؟؟لطفا راهنمایی کنید!!
                    سپاس

دیدگاه

کسی نیست!!!!!!!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:ولی منظور شما از میکرو چی هست!؟؟؟ ایسی ATtiny2313 منظورتون هست یا پراگرامر؟؟؟ راستی ایا پراگرامر ها با زبان ماشین ست هستند!!؟؟اخه من قصد دارم این پراگرامر را بخرم(ادم یک بار که بیشتر پراگرامر نمی خره :mrgreen: برای همین یک چیزی بخرم که به همه بخوره!):ولی توش نوشته بود از بیسکام و کدویژن ساپورت میکنه!!؟؟؟لطفا راهنمایی کنید!!
                        سپاس
                        منظورم از میکرو همون آی سی هستش.
                        پروگرمر از همه چی ساپورت میکنه ولی کد ویژن و بسکام و اینها میتونن مستقیم از درون خودشون با پروگرمر کار بکنن.
                        یعنی برنامه ای که مینویسید رو مستقیم به داخل میکرو میبرن.
                        ولی در کل شما هر چیزی رو میتونی با پروگرمرت روی میکرو بریزی.

از من میشنوید از این پروگرمر های یونیورسال تهیه کنید که ISP رو هم ساپورت کنن.(یونیورسال میکرو نه یونیورسال های دیگه)
                        توی فروشگاه چند تا نمونه از اینها هست مثلا من خودم TNM1000+ دارم. شما برنامه ات رو با هرچی دوست داشتی مینویسی بعد با این میریزی روی میکرو.

دیدگاه

از من میشنوید از این پروگرمر های یونیورسال تهیه کنید که ISP رو هم ساپورت کنن.(یونیورسال میکرو نه یونیورسال های دیگه)
                          توی فروشگاه چند تا نمونه از اینها هست مثلا من خودم TNM1000+ دارم. شما برنامه ات رو با هرچی دوست داشتی مینویسی بعد با این میریزی روی میکرو.
                          ممنون دوست عزیز:لطفا لینک ان پراگرامر که میگی خوب هست را بده!!!
                          سپاس فراوان

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:لطفا لینک ان پراگرامر که میگی خوب هست را بده!!!
                            سپاس فراوان
                            خواهش میکنم.
                            والا من فکر میکردم فروشگاه سایت این پروگرمر رو داره الان نگاه کردم دیدم نداره.
                            لینک به فروشگاه های دیگه هم گویا نمیشه گذاشت. البته قیمت اینها زیاد هم هست (حدودا ۲۰۰ تومن).
                            اگر بودجه تون محدوده از همون پروگرمرهای ارزون قیمت تر مخصوصا اونی که خودتون پیدا کردید استفاده کنید بهتره.
                            اینجا هم http://eshop.eca.ir/83-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7 تمامی پروگرمرهای فروشگاه هست.
                            من با اینها کار نکرده ام واقیتش رو بخواید میترسم چیزی که باهاش کار نکرده ام رو بهتون معرفی کنم.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تان:ولی من بالا ان پروژه ای معرفی کردم به زبان اسمبلی هست!!! میترسم این پراگرامر 30 تومنی را بگیرم و جواب نده!!من با پراگرامر کار نکردم!! و نمیدونم سیستم اش چطوری هست!!! فایل اسمبلی(hex) را کامپایل می کنه یا نه!!؟؟؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید!
                              سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تان:ولی من بالا ان پروژه ای معرفی کردم به زبان اسمبلی هست!!! میترسم این پراگرامر 30 تومنی را بگیرم و جواب نده!!من با پراگرامر کار نکردم!! و نمیدونم سیستم اش چطوری هست!!! فایل اسمبلی(hex) را کامپایل می کنه یا نه!!؟؟؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید!
                                سپاس
                                فایل hex خودش کامپایل شده هست.
                                فایل hex پروگرم میشه داخل میکرو.
                                ولی اون رو دیگه نمیدونم که پروگرمرتون میتونه فایل hex خارجی بگیره یا نه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X