اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوچ از bascom به atmel studio (سخت اما شدنی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوچ از bascom به atmel studio (سخت اما شدنی)

سلام
    برای ما بیسیک کارا کمی سخته که درک کنیم یه کد نویس حرفه ای چرا اصرار داره حتما ترک وطن کنیم و بریم تو مملکت غریبی به نام سی تا ظاهرا به جمع حرفه ای ها بپیوندیم.
    کدهایی که قبلا میدیدیم بسیار خانا و کد هایی که حالا میبینم (سی)کمی مفهومی
    ضمن اینکه بسکام محبت میکرد و خود به خود همه رجیستر ها رو تنظیم میکرد(خداییش دستش درد نکنه)
    مثلا با گذاشتن یک کلمه autoجلوی تنظیمات adc دیگه لازم نبود رجیستر مربوط به پریسکالر رو سیخ بزنی
    خوب چه میشه کرد باید قبول کرد که بسکام کمی تا قسمتی نسبت به غولی همچون اتمل استودیو ضعیفتره(خیلی)
    برای اینکه این موضوع رو درک کنید کافیه یه برنامه ساده با اتمل استودیو بنویسید...اونوقت متوجه میشید که حیف شد که وقتی رو که میشد با یه کامپایلر فوقو العاده به بهترین وجه استفاده کرد را روی بسکام گذاشتیم.
    اینا نظر شخصی بنده است..
    کتابی وجود نداره که اطلاعات جامعی در مورد اتمل استودیو و چگونگی کد نویسی در اون را بطور کامل و واضح(مهثل بسکام) شرح داده باشه
    بنابر این از دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند تقاضا مندیم و نیازمند یاریرسبزشون هستیم.

پاسخ : کوچ از bascom به atmel studio (سخت اما شدنی)

سلام
    بنظر من یادگیری کمپایلر نه کار سختییه و نه خیلی مهم.هر کدوم از کمپایلرها یه خوبی ها و معایبی دارن.مهم تسلطی هست که شما به سی و برنامه نویسی داشته باشید و سختی کار کوچ کردن از بیسیک به سی هست نه از بسکام به اتمل استدیو.
    حالا چرا اتمل استدیو؟مثلا چرا کدویزن نه؟(من با کدویزن کار میکنم ولی کدویزن بعضی اوقات از چارچوب سی خارج میشه) ولی کمپایلر های خوب دیگه ای هم هستن.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

کد ویژن دارای کد ویزراده و اون جوری که شنیدم دسته کمی از بسکام نداره
      نسخه کرک بودن کد ویژن هم مساله سازه

دیدگاه

http://www.aparat.com/v/rqtHv

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezash86
          کد ویژن دارای کد ویزراده و اون جوری که شنیدم دسته کمی از بسکام نداره
          نسخه کرک بودن کد ویژن هم مساله سازه
          این تاپیک رو نگاه کنید
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91858.msg573470#msg573470
          کدویژن یه کارایی کرده که بتوانیم کدویزارد رو با اتمل استودیو مخلوطش کنیم ...
          [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
          معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
          معرفی نرم افزار Codewizard PWM
          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

اگه قرار باشه دوباره از کدویزارد کدویژن استفاده کنید که میشه همون اش و همون کاسه...تازه دیده شده بعضی جاها کدویزرد کد اشتباهی هم تولید کرده...و از همه مهمتر :

اینکه یه سری رجیستر رو اول برنامه تنظیم کنید و تا انتها به حال خودشون رها کنید یه مقدار غیر معقوله!خیلی وقتا میخوایم حین کارکرد برنامه رجیسترها رو تغییر بدیم

مهم اینه که بتونید خودتون رجیسترها رو تنظیم کنید...مثل رانندگی می مونه....اولش فرمون گرفتن و پارک کردن و ... سخته ولی بعد یه مدت کارکردن چشم بسته تیک آف میکشید! :mrgreen:

به نظر من اگه قراره از بیسیک خارج بشید و بیاید سمت c بهتره که کامپایلری رو انتخاب کنید که دستورات عجیب غریب خارج از محدوده c نداشته باشه...
            کثلا واسه تعریف یه دیتا آبجکت ثابت در حافظه فلش اگه بخواید با کامپایلر کدویژن کار کنید باید اینطور بنویسید :

کد:
            flash int a;
            همین تعریف در کامپایلر AVR-GCC اینطور میشه :

کد:
            static const int a PROGMEM;
            به نظرتون کدومش منطقی تره؟
            کدویژن کار خودشو راحت کرده و یه کلمه کلیدی به اسم flash تعریف کرده ولی AVR-GCC با منطق و اصول پیش رفته.....
            ضمن اینکه خود کدویژن اذعان کرده که ئرژن های کرک شده ، حین کامپایل ممکنه کدهای ناخواسته تولید کنند!
            ولی در عوض Atmel Studio رایگان عرضه میشه....
            به جز این دو کامپایلرهای دیگه هم هستند...بنا به سطح کار و حرفه و سلیقه و اینجور چیزا بهتره یه امپایلر رو انتخاب کنید و باهاش کار کنید...
            موفق باشید
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

من بیشتر با اون قسمت اتمل حال میکنم که موقعی یه تابع رو میخوای بنویسی راهنماییت میکنه و با پایین دادن انتخاب میکنی ...
              در کل محیطش خوبه ...
              ولی ای کاش مثل کدویژن کتابخونه های توپی داشت ...
              و از همه مهمتر اون باز و بسته شدن آکولات ها رو داشت ...
              [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
              معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
              معرفی نرم افزار Codewizard PWM
              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saman.Asadi
                من بیشتر با اون قسمت اتمل حال میکنم که موقعی یه تابع رو میخوای بنویسی راهنماییت میکنه و با پایین دادن انتخاب میکنی ...
                در کل محیطش خوبه ...
                ولی ای کاش مثل کدویژن کتابخونه های توپی داشت ...
                و از همه مهمتر اون باز و بسته شدن آکولات ها رو داشت ...
                این که به اتمل کار نداره...محیط برنامه نویسی یا همون IDE مال ویژوال استودیو2010 هست...اگه وقتی که برنامه داره بالا میاد پایینش رو نگاه کنید میبینید ک نوشته : Powered by Vissual Studio
                اتمل اومده IDE و کامپایلر رو با هم ترکیب کرده و در قالب اتمل استودیو عرضه کرده...
                امیدوارم IDE ورژن های بعدی اتمل استودیو از ویژوال استودیو 2013 برداشت بشه...محیطش واقعا حرفه ایه...نمیدونم باهاش کار کردید یا نه!
                در مورد کتابخونه هم چون تازه وارد هست کتابخونه های زیادی واسش ارائه نشده ولی اگه بگردید بازم ی چیزایی پیدا میشه ولی بعضی وقتا مجبورید خودتون دست ب کار بشید!
                مثلا واسه ارتباط سریال گشتم و هیچ کتابخونه ای ندیدم پس دست ب کار شدم و یه کتابخونه که کارای خودمو راه بندازه نوشتم ...بعدا یه جا دیگه دیدم که یه کتابخونه حرفه ای واسه این کار نوشتن!
                باید بگردین دیگه! :mrgreen:
                تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X