اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یادگیری avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یادگیری avr

نوشته اصلی توسط seda...
    ممنون از همه دوستان.
    قبلا با پروتیوس کار کردم ولی یادم رفت. می خوام با برد امتحان.کنم. برای شروع چه قطعاتی باید بخرم؟
    ATmega16A
    10 تا LED
    10 تا مقاومت 330 اهم
    پرگرامر AVR (هاتل باشه بهتره)
    بردبرد
    سیم بردبرد به مقدار لازم
    منبع تغذیه 5 ولت 1 آمپری
    LCD کارکتری 2*16
    پین هدر 40*1 نری 2تا
    خازن 100 نانو فاراد 5تا
    ولوم 10کیلو اهم 2تا
    کلید تک سوئیچ 2 پایه کوتاه
    کیپد 4*4
    آوومتر(ولتمتر،آمپر متر،اهم متر و ...) دیجیتالی هم بخر ... خیلی به کارت میاد
    دیگه ....
    چیزی یادم نمیاد
    دوستان اگه ناقص هست کاملش کنید
    [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

سوای همهء این نکاتی که دوستان اشاره کردند ، باید زمینهء اعتماد بنفس خودت رو هم بالا ببری . شرط تحققش هم بکار بستن توصیه دوستان در این تاپیک هست که من نمیخوام دوباره تکرارشون کنم ...

امیدوارم خیلی زود پیشرفت کنی :agree:
      بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

از دوستان کسی نیست ادامه راه را راهنمایی کنه؟
        ;-)
        دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

:nerd:

برای موفقیت در هر چیزی مثلا AVR:
          1_ علاقه
          2_ پشتکار(بنده 6 ماه تلاش کردم تا بحث تابلو روان رو متوجه شدم! :agree(بعد از یکسال طریقه ی ارتباط با MMC)
          یه جمله ای هست که میگه اگر شما کاری را آغاز کنید و خود را ملزم بدارید تا آن کار را به پایان برسانید کمتر از 20 درصد زمانی که دیگران برای آن وقت می گذارند می توانید آن کار را تمام کنید! در حالی که اگر کاری را شروع کنید بعد از مدتی ان را رها کنید دومرتبه بعد از مدتی آن را شروع کنید و دوباره رها کنید و دوباره شروع کنید تا 500 درصد زمان بیشتری را برای اتمام آن کار نیاز خواهید داشت!
          3_ مطالعه و تمرین مستمر :nerd:
          آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
          جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
          که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seda...
            از دوستان کسی نیست ادامه راه را راهنمایی کنه؟
            ;-)
            دومین قدم
            حدود یکی-دو هفته ای کتاب برنامه نویسی بخون و یاد بگیر ...
            البته نه کامل ... مقدماتی باشه ...
            چون تا برنامه نویسی بلد نباشید نمیدونید چی به چی شده ...
            نکته ای که خیلی ها این رو رعایت نمیکنند ...
            اول میکرو یاد میگیرند بعد میروند برنامه نویسی یاد بگیرند !!! از نظر من غلط هست :smile:
            یه کتابی هست خیلی عالی و ریشه ای توضیح داده البته باید خیلی دقت کنی چون نویسندش خیلی عجله ای نوشته و بعضی از مثالهاش غلطه ...
            شک دارم کدوم کتاب بود ... ولی لینک اولی احتمالش بیشتره ... چون یادمه روش نوشته بود کاردانی به کارشناسی ...
            http://gostaresh-pub.com/BookDetile.php?SID=163
            http://gostaresh-pub.com/BookDetile.php?SID=691
            من خودم شخصا زبان سی رو توی دو هفته یاد گرفتم ... البته این رو هم بگم قبلش بیسیک کار کرده بودم و بلد بودم ...
            اگر میخوای شروع کنی به نظر من اول برو سراغ نرم افزار کدویژن ...
            کتابهای AVR هم زیاده ... من خودم با کتاب مهندس ره افروز شروع کردم به یاد گرفتن ... البته الان شده دکتر :redface:
            امیدوارم که خوب راهنماییتون کرده باشم
            موفق باشید
            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

از همه دوستان ممنون
              :-)
              دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

اگر میخوای فقط AVR رو همینجوری تفریحی کاری کنی با کدویژن شروع کن.

ویژگی های کدویژن : یه محیط برنامه نویسی مسخره و خسته کننده با هزار تا ارور و Warning بی علت.مزیتش اینه امکانات AVR رو میتونی با 4 تا تیک زدن تو کدویزاد راه بندازی.

اما اگه میخوای واقعا" هم AVR حرفه ای بشی هم زبان Cت خوب بشه هم پس فردا وقتی میری ARM کار کنی کمتر دچار مشکل شی برو سراغ Gcc و اتمل استدیو.

محیط برنامه نویسی اتمل استدیو اینقدر عالیه من وقتی داخلش برنامه مینویسیم حس میکنم سفر تفریحی به آمستردام هلند اومدم :nerd:

این ویژگی Auto Complete که در اتمل استدیو هست خیلی خیلی کمک میکنه.ارور ها و Warning های بی خود نداره.من توو ابونتو هم با GCC و Eclipse برنامه مینویسم.محیط Eclipse مثل اتمل استدیو نمیشه ولی همچنان از کدویژن خیلی خیلی بهتره.

اما یه خورده داستان رجیستر ها و تکنیک های برنامه نویسی C میاد وسط.خوبیش اینه دستت راه میوفته که اگه خواستی ARM هم کار کنی خیلی کمکت میکنه.

نوشته اصلی توسط Saman.Asadi
                ATmega16A
                حالا که داری میخری اینم ATMEGA32 بخر حافظه بیشتر داشته باشی :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط LiZaRd.BoY
                  ویژگی های کدویژن : یه محیط برنامه نویسی مسخره و خسته کننده با هزار تا ارور و Warning بی علت.مزیتش اینه امکانات AVR رو میتونی با 4 تا تیک زدن تو کدویزاد راه بندازی.
                  واقعا"
                  والا من که تا 2500 خط هم توی یک برنامه نوشتم که با هیچ خطایی و حتی وارنینگی هم بر نخوردم ...
                  شاید کرکتون خوب نبوده ...
                  این رو تست کن
                  http://s5.picofile.com/file/8119398126/CodeVisionAVR_V2_05_3_Std_Techno_Electro_COM_.zip. html
                  کرکش خوبه ... راضی هستم ازش ...
                  ولی الان با اتمل کار میکنم ...
                  حالا که داری میخری اینم ATMEGA32 بخر حافظه بیشتر داشته باشی :nice:
                  ATmega32A باشه بهتره ...
                  با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

درود.اقا سامان من قصد نداشتم حرف شمارو تخریب کنم گفتم که یه وقت برداشت بد نشه. :job: این کدویژنو من اول که میخواستم با avr کار کنم نصب کردم یه for گذاشتم بعد متغیر for رو داخل خودش تعریف کردم ارور داد همون لحظه خیلی خونسرد به دکمه Uninstall بسنده کردم :agree:. اتمل استدیو یه چیز دیگه اس عجیب بوی بهشت میده

دیدگاه

اتمل استدیو یه چیز دیگه اس عجیب بوی بهشت میده
                      اینو خوب اومدی...
                      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

من قصد نداشتم حرف شمارو تخریب کنم گفتم که یه وقت برداشت بد نشه. :job:
                        سلام
                        واقعا لطف کردید ...
                        انشالا که بتونم جبران کنم :applause:
                        این کدویژنو من اول که میخواستم با avr کار کنم نصب کردم یه for گذاشتم بعد متغیر for رو داخل خودش تعریف کردم ارور داد همون لحظه خیلی خونسرد به دکمه Uninstall بسنده کردم :agree:.
                        آهااااا
                        حالا منظورتون رو فهمیدم ...
                        میدونم منظورتون چیه ...
                        حرف شما 200% درسته ولی باید این رو مد نظر داشته باشید که کدویژن یک کامپایلر خاص است ... و بیشتر قانون هایی که به کار برده باید ازشون پیروی کنید وگرنه اعصابتون اینجوری میشه :biggrin:
                        اتمل استدیو یه چیز دیگه اس عجیب بوی بهشت میده
                        به نظر من
                        1000% خوب اومدی :job:
                        ولی اون قسمتی که آکولاد آکولاد نگذاشته تا یه حلقه تو در تو رو نشه باز و بستش کنی اعصابم رو خورد کرده ...
                        یعنی این کامپایلر ، نرم افزار به این خوبی چرا نباید این رو داشته باشه ...
                        یه چیز دیگه ...
                        اگر دقت کرده باشید موقعی که حلقه تو در تو زیاد باشه توی کدویژن از آکولاد باز تا آکولاد بسته یک خط خاکستری کشیده و میدونی که چی به چی شده ...
                        یه چیز دیگه ...
                        توی کدویژن یک برنامه رو که مینویسی و برنامه کدویژن رو میبندیش و موقعی که کدویژن رو بازش میکنیم به همون ترتیبی که آکولادها باز و بسته بوده به همون ترتیب میاد ...
                        شاید برای یک برنامه ساده 100 خطی خیلی مهم نباشه ولی برای برنامه های سنگین خیلی مهمه ...
                        ظاهرا کدویژن از همون روز اول که این نرم افزار رو ساخته به فکر این بوده که اگر یه برنامه نویسی برنامه اش خیلی طولانی شد راحت تر بتونه با این نرم افزار کار کنه ...
                        در ضمن
                        کدویژن کتابخونه های خیلی ساده ای داره و واقعا کار راه اندازه ...
                        اینها رو گفتم که بدونید با کدویژنی که همه مسخرش میکنن زندگی کردم و واقعا بهش خیلی مدیونم :redface: :applause:
                        نوشته اصلی توسط punisher.x64
                        اینو خوب اومدی...
                        شک نکن :job:
                        ===============
                        موفق باشید
                        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

اگر دقت کرده باشید موقعی که حلقه تو در تو زیاد باشه توی کدویژن از آکولاد باز تا آکولاد بسته یک خط خاکستری کشیده و میدونی که چی به چی شده ...
                          میاد آقا میاد...وقتی توی حلقه هستی آکولادهای اون حلقه رو رو پررنگ تر میکنه....تو هر بلاکی که باشی آکولادهاشو پررنگ تر نشون میده...

توی کدویژن یک برنامه رو که مینویسی و برنامه کدویژن رو میبندیش و موقعی که کدویژن رو بازش میکنیم به همون ترتیبی که آکولادها باز و بسته بوده به همون ترتیب میاد ...
                          شاید برای یک برنامه ساده 100 خطی خیلی مهم نباشه ولی برای برنامه های سنگین خیلی مهمه ...
                          خب اتمل استودیو هم همینجوریه! :redface:
                          تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X