اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

سلام دوستان
    میشه درمورد بستن باطری بکاپ بصورت دقیق تر راهنمایی بفرمایید. قطع برق برای من هم بعضا پیش میاد. توی یکی از عکسهایی که دوستان از مدار قرار داده بودند دیدم یه 7-8تایی باتری قلمی با رله بسته بودند به مدار. حالا جدا از مدار شارژر و ... برای باتری در مورد بستن صحیح باتری به مدار، اعم از ولتاژ و جریان مناسب بصورت شماتیک راهنمایی کنید. و با توجه به اینکه بین قطع برق و وصل باتری توسط رله وقفه بسیار کوچکی رخ میده آیا مشکلی برای دستگاه پیش نمیاد(مثلا تنظیمات ریست نمیشه)؟ در اینصورت بهتر نیست برای میکرو یه باتری بکاپ در نظر گرفته بشه؟

سپاس.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanjava نمایش پست ها
      سلام رفقا
      امروز روز ۲۰ام جوجه کشیم بود، با اون که دما هم در شرایط نرمال ینی ۳۷/۷ درجه بود اما همین الان اولین جوجه ام از تخم بیرون اومد، خداروشکر با اون که یک شب تا صبح قطعی برق داشتم اما بازم جای شکرش باقیس. فعلا باید تا فردا صبر کنم ببینم که نتیجش چی میشه. بنظرتون علت زودتر خارج شدنش چی میتونه باشه؟؟
      اگه اشتباه نکنم دما اگه بالاتر از حد معمول باشه جوجه ها زودتر درمیان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sirshp نمایش پست ها
        اگه اشتباه نکنم دما اگه بالاتر از حد معمول باشه جوجه ها زودتر درمیان
        حرف شما کاملا صحیحه اما دما رو مرتب چک میکردم درحد نرمال بودن. فک کنم به دلیل این بود که تخما از چند نژاد مختلف بودن. لاری. گلپایگانی. پرپا و ....

دیدگاه

سلام
          خب چجوری میتونم عکسارو بزارم؟ راستش بلد نیستم

دیدگاه

سلام آقا محمد ry.mohammad .
            یه درخواست از شما داشتم. میشه لطفا به تفکیک بگید هر متغییر داخل برنامه اصلی برد برای چی هست. خیلی گیج شدم.

دیدگاه

فقط اینکه، الان فقط led قرمز ورودی برق برد اصلی روشنه، اون led دیگه روی برد اصلی که دو وضعیتیه کلا خاموشه،
              ضمن اینکه led سبز روی برد درایور بصورت ثابت روشنه و led زرد هم خاموشه
              چیکارش کنم
              عکس بوردم گرفتم بلد نیستم ارسال کنم ببینید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeeddda نمایش پست ها
                سلام آقا محمد ry.mohammad .
                یه درخواست از شما داشتم. میشه لطفا به تفکیک بگید هر متغییر داخل برنامه اصلی برد برای چی هست. خیلی گیج شدم.
                سلام داداش
                می گم بیشتر از 400 تا و یا حتی خیلی بیشتر از این متغیر هست خودم هم بعضا گیج می شم
                الان من این چهار تا رو چجوری به شما بگم که چین
                خودم وقتی می خوام بدونم برای چیه مهندسی معکوس می کنم شما هم از این روش استفاده بکنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط shayan.ebad نمایش پست ها
                فقط اینکه، الان فقط led قرمز ورودی برق برد اصلی روشنه، اون led دیگه روی برد اصلی که دو وضعیتیه کلا خاموشه،
                ضمن اینکه led سبز روی برد درایور بصورت ثابت روشنه و led زرد هم خاموشه
                چیکارش کنم
                عکس بوردم گرفتم بلد نیستم ارسال کنم ببینید!
                هیچی میکروت درست پروگرام نشده عزیز
                اول یه برنامه چشمک زن از گوگل دانلود کن بعد روی مگا 32 پروگرام کن بعد عملی ببند ببین میکروت پروگرام میشه یا نه تا بفهمیم مشکل کجاست
                قرار دادن عکس هم اول باید عکستو توی سایتای دیگه آپلود کنی بعد ادرسشو بزاری اینجا
                مستقیم نمیشه اینجا عکس گذاشت

حرف شما کاملا صحیحه اما دما رو مرتب چک میکردم درحد نرمال بودن. فک کنم به دلیل این بود که تخما از چند نژاد مختلف بودن. لاری. گلپایگانی. پرپا و ....
                خوب جناب ایمان چی شد نتیجه
                چند تاشون جون سالم به در بردن

نوشته اصلی توسط zebelxan نمایش پست ها
                سلام دوستان
                میشه درمورد بستن باطری بکاپ بصورت دقیق تر راهنمایی بفرمایید. قطع برق برای من هم بعضا پیش میاد. توی یکی از عکسهایی که دوستان از مدار قرار داده بودند دیدم یه 7-8تایی باتری قلمی با رله بسته بودند به مدار. حالا جدا از مدار شارژر و ... برای باتری در مورد بستن صحیح باتری به مدار، اعم از ولتاژ و جریان مناسب بصورت شماتیک راهنمایی کنید. و با توجه به اینکه بین قطع برق و وصل باتری توسط رله وقفه بسیار کوچکی رخ میده آیا مشکلی برای دستگاه پیش نمیاد(مثلا تنظیمات ریست نمیشه)؟ در اینصورت بهتر نیست برای میکرو یه باتری بکاپ در نظر گرفته بشه؟

سپاس.
                سلام
                می گم برای میکرو باتری بکاپ گذاشتید اون تغذیه المنت و موتور و ... رو چیکار می کنید...
                متاسفانه الان تو این وضع اقتصادی هم اصلا نمیشه طرف یو پی اس رفت
                اینکه تنها برد باتری بکاپ داشته باشه به نظرم هیچ سودی نمی رسونه به شما

سلام
                خب چجوری میتونم عکسارو بزارم؟ راستش بلد نیستم
                یه عکس برا این پروفایلتون بزارید قاطی نکنیم شما عزیزان رو
                عکس بگیر
                بعد تو سایتهای آپلود فایل آپلود کن بعد بهت یه لینک میده اون لینک رو هم اینجا بزار
                برد جوجه کشی:
                مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
                این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
                برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

فرمایید، خدمت شما
                  از چیزی غیر از میکرو امکان نداره باشه؟!
                  یعنی چجوری میشه که میکرو درست پروگرام نمیشه؟!
                  شانس مارو ببین

دیدگاه

سلام به همگی دوستان مخصوصا مهندس محمد عزیز که زحمت ساخت برد رو کشیدن
                    بنده برد نسخه ۱/۲ رو ساختم نسخه ای که الان اصلا داخل سایت موجود نیست. در این نسخه واسه کنترل دما از سنسور ds18b20 استفاده شده بود که من قبل از گرانی ها این سنسور رو با پوشش استیل ضداب و ضد زنگ خریدم ۵ تومن الان ک قیمتش.... واسه رطوبت هم از سنسور hs1101 استفاده کردم که سنسور رطوبت خازنی هستش و اصلا کالیبره نبود و از روی رطوبت سنج دیجیتال کالیبره اش کردم که خیلی هم عالی شده و بنظرم دقت خیلی خوبی هم داره.
                    با کمک های مهندس عزیز که جا داره همین جا از ته دل ازش قدردانی کنم خداییش بدون هیچ چشم داشتی و نگاه مالی این برنامه رو واسه ما نوشته و رایگان در اختیار ما گذاشته که واقعا جای تشکر داره. واقعا همه چی پول نیس ادم بعضی وقتا چیزایی بدست میاره که ارزشش خیلی بیشتر از پولشه. بگذریم....
                    بنده ۲۲ روز پیش دستگاهم رو روشن کردم و ۴۰ تا تخم گذاشتم که تو روز هفتم موقع کندلینگ سه تا تخم بدون نطفه خارج شد. متاسفانه شب ۱۸ ام جوجه کشی از شب تا صبح کلا دستگاه خاموش شده بود و برق رفته بود . اما بازم شکر خدا روز ۲۰ ام که رفتم سر دستگاه دیدم از تو دستگاه صدا جیک جیک میاد، ( البته من همه امیدم رو از دست داده بودم به دلیل قطعی برق)
                    خلاصه صبح روز ۲۰ ام اولین جوجه متولد شد و همین جور یکی یکی جوجه ها از تخم بیرون اومدند که شدن ۳۴ تا جوجه . اون سه تا تخمی که جوجه نشدن رو شکستم و متوجه شدم که همون شبی که برق رفته مرده بودن چون بزرگ بودن و پر داشتن اما هنوز زرده و سفیده کامل جذب نشده بود که به لقاءا... پیوسته بودن
                    انشالله بزودی فیلم و عکس جوجه ها رو هم میزارم

http://uupload.ir/files/i3zr_img_20190313_214136.jpg

فرمایید، خدمت شما
                    شانس مارو ببین
                    شما خودت میکرو رو پروگرام کردی؟ تنظیمات فیوزبیت ها رو درست انجام دادی؟؟
                    محمدجان مطمانی مشکل از میکرو هست؟ اخه روی ال سی دی مقدار نشون میده و گفتن که رله ها هم عمل میکنن...

دیدگاه

آقا من شمردم دقیقاٌ 201 متغییر تعریف کردی
                      تو یک چیزی هم موندم که چرا برای متغییر ها اسم درست انتخاب نکردی

دارم روی مدار کار میکنم که بتونم یک ال سی دی 5110 نوکیا بزارم بجای ال سی دی کاراکتری چون واقعا بد نشون میده بخاطر همین میخواستم کدهای این پروژه رو تبدیل کنم به C دیدم نمیشه. برای همین یک فکری به سرم زد که مثل برد درایور SHT1x برای ال سی دی هم یک برد درایور درست کنم تا بتونم راحت تر کار کنم.
                      اگر ارتباط بین برد درایور ال سی دی و برد اصلی رو سریال بزارم و از پایه های TX و RX استفاده کنم در کارکرد مدار مشکلی پیش نمیاد؟

دیدگاه

http://uupload.ir/files/i3zr_img_20190313_214136.jpg

فرمایید، خدمت شما
                        شانس مارو ببین
                        می گم این میکروتون درس پروگرام شده همه چی رو ال سی دی اومده و فک کنم توی پروگرام مشکلی نیست
                        شما یه عکس از پشت بردتاتون بگیرید بزارید اینجا
                        ببینید وقتی برد اصلی از درایور شروع می کنه به خوندن برد برد درایور شروع می کنه به چشمک زدن
                        شما درایور رو از برد اصلی جدا کن ببین error sensor read میده یا نه
                        بعدشم عزیز برای اون ال ای دی ها سه میلشو انتخاب می کردین یعنی از یه ال ای دی هایی استفاده کردین که قشنگ می تونن صدای میکرو رو در بیارن
                        می گم مطمئنی اون ال سی دی سه پایه کاتد مشترک هست؟

سلام به همگی دوستان مخصوصا مهندس محمد عزیز که زحمت ساخت برد رو کشیدن
                        بنده برد نسخه ۱/۲ رو ساختم نسخه ای که الان اصلا داخل سایت موجود نیست. در این نسخه واسه کنترل دما از سنسور ds18b20 استفاده شده بود که من قبل از گرانی ها این سنسور رو با پوشش استیل ضداب و ضد زنگ خریدم ۵ تومن الان ک قیمتش.... واسه رطوبت هم از سنسور hs1101 استفاده کردم که سنسور رطوبت خازنی هستش و اصلا کالیبره نبود و از روی رطوبت سنج دیجیتال کالیبره اش کردم که خیلی هم عالی شده و بنظرم دقت خیلی خوبی هم داره.
                        با کمک های مهندس عزیز که جا داره همین جا از ته دل ازش قدردانی کنم خداییش بدون هیچ چشم داشتی و نگاه مالی این برنامه رو واسه ما نوشته و رایگان در اختیار ما گذاشته که واقعا جای تشکر داره. واقعا همه چی پول نیس ادم بعضی وقتا چیزایی بدست میاره که ارزشش خیلی بیشتر از پولشه. بگذریم....
                        بنده ۲۲ روز پیش دستگاهم رو روشن کردم و ۴۰ تا تخم گذاشتم که تو روز هفتم موقع کندلینگ سه تا تخم بدون نطفه خارج شد. متاسفانه شب ۱۸ ام جوجه کشی از شب تا صبح کلا دستگاه خاموش شده بود و برق رفته بود . اما بازم شکر خدا روز ۲۰ ام که رفتم سر دستگاه دیدم از تو دستگاه صدا جیک جیک میاد، ( البته من همه امیدم رو از دست داده بودم به دلیل قطعی برق)
                        خلاصه صبح روز ۲۰ ام اولین جوجه متولد شد و همین جور یکی یکی جوجه ها از تخم بیرون اومدند که شدن ۳۴ تا جوجه . اون سه تا تخمی که جوجه نشدن رو شکستم و متوجه شدم که همون شبی که برق رفته مرده بودن چون بزرگ بودن و پر داشتن اما هنوز زرده و سفیده کامل جذب نشده بود که به لقاءا... پیوسته بودن
                        انشالله بزودی فیلم و عکس جوجه ها رو هم میزارم

شما خودت میکرو رو پروگرام کردی؟ تنظیمات فیوزبیت ها رو درست انجام دادی؟؟
                        محمدجان مطمانی مشکل از میکرو هست؟ اخه روی ال سی دی مقدار نشون میده و گفتن که رله ها هم عمل میکنن...
                        سلام
                        یادتون باشه اونی که به خاطرش این تاپیک استارت زده شده EKF2000 بودن
                        و الان دیگه نیستن
                        یعنی اگرم بیان کلا اعلام وجود نمی کنن...
                        امیدوارم هر جا هستند سلامت باشن
                        ما این برد رو رایگان نذاشتیم توی همون صفحه ی اول هم هست ذکر سه تا صلوات و دوم اگر توانستید و قدرتشو داشتید و شرایتش پیش اومد به هم نوعانتان کمک کنید و دست یکدیگر رو بگیرید...
                        این تا اینجا
                        پس هر چی بوده تا اینجا وظیفه بوده و لا غیر
                        می گم این قطعی برق هم معضلی شده ها واقعن
                        بله حتما یه فیلم بزارید این جوجه هاتون رو ببینیم یکم شاد شیم

نوشته اصلی توسط saeeddda نمایش پست ها
                        آقا من شمردم دقیقاٌ 201 متغییر تعریف کردی
                        تو یک چیزی هم موندم که چرا برای متغییر ها اسم درست انتخاب نکردی

دارم روی مدار کار میکنم که بتونم یک ال سی دی 5110 نوکیا بزارم بجای ال سی دی کاراکتری چون واقعا بد نشون میده بخاطر همین میخواستم کدهای این پروژه رو تبدیل کنم به C دیدم نمیشه. برای همین یک فکری به سرم زد که مثل برد درایور SHT1x برای ال سی دی هم یک برد درایور درست کنم تا بتونم راحت تر کار کنم.
                        اگر ارتباط بین برد درایور ال سی دی و برد اصلی رو سریال بزارم و از پایه های TX و RX استفاده کنم در کارکرد مدار مشکلی پیش نمیاد؟
                        ای بابا
                        رفتی شمردی
                        حالا من یه چیزی گفتم شما چرا آخه رفتین شمردین
                        اسمای متغیرو ول کن بنده با این اسمای متغیرا مشکل دارم
                        بیشتر متغیرا کمکین
                        مثلا برا یه کلید یه متغیر در نظر گرفته شده که اجازه نمیده به صورت توالی هی کلید فشرده بشه الان من اسمشو چی بزارم
                        همون متغیر های مهم نام گذاری شدن
                        می تونید تبدیل به c هم بکنید و راحت میشه این کارو با ترجمه کدها انجام داد
                        بله می تونید از از پایه های سریال برای تبادل اطلاعات استفاده کنید
                        برد جوجه کشی:
                        مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
                        این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
                        برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام آیا میشه مثل این عکس برای میکرو باطری گذاشت ؟

دیدگاه

سلام رفقا اینم عکس اون سه تا تخمی که جوجه نشده بودن و تلف شدن

اینم لینک دانلود فیلم جوجه های یک روزه من
                            راستی چرا اینقد میخوابن ،همش خوابن که

دیدگاه

چه خوشگلن

دیدگاه

سلام رفقا اینم عکس اون سه تا تخمی که جوجه نشده بودن و تلف شدن

اینم لینک دانلود فیلم جوجه های یک روزه من
                                راستی چرا اینقد میخوابن ،همش خوابن که
                                http://s8.picofile.com/file/83549979...4_Pro.mp4.html
                                اره زیاد میخوابن هفته های اول/ هفته ی اول دمای محیطشون رو 36-37 نگه دار و هفته ی دوم 34-35 و هفته ی سوم 30 درجه
                                تا از سرما نمیرن

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X