اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

آقا محمد عزیز میشه لطفا شما که زحمت میکشید از صفر به صورت مصور تنظیمات رو نشون بدید؟
    به عنوان نمونه تنظیم اولیه و تنظیم برای شروع یک دوره جوجه کشی
    زحمتش زیاده اما خیلی عالی میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
      آقا محمد عزیز میشه لطفا شما که زحمت میکشید از صفر به صورت مصور تنظیمات رو نشون بدید؟
      به عنوان نمونه تنظیم اولیه و تنظیم برای شروع یک دوره جوجه کشی
      زحمتش زیاده اما خیلی عالی میشه
      چشم حتما ولی نیاز به وقت هست عزیز :rolleyes:

اضافه شده در تاریخ :
      سلام

بچه ها سنسور sht10 توسط دوست گرامی جناب xorzuxan تست شد

یکی هم سریعا این sht20 رو تست کنه تا ببینیم مشکلی نداشته باشند

فقط با دقت و حوصله تمام تست کنید مثلا یکی دو ساعت بزارید روشن بمونه و دما و رطوبت رو اندازه بگیره

اگر امکانش هست موتور رو هم تست کنید تا زمان موتور به هم نخورده باشه

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
      @};- @};-
      @};- با تشکر از شما @};-
      @};- @};-
      @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

من منتظر تست هستم هر چه سریعتر
      ممنون
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام
        آقا محمد سیم ارتباطی سنسور رو اصلاح کردم
        متاسفانه فقط نمیدونم چطور سنسور رطوبت رو توی تنظیمات فعال و کالیبره کنم؟

دیدگاه

به نظر شما کدام طرح از نظر جایگیری فن برای تهویه هوا مناسبه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
            سلام
            آقا محمد سیم ارتباطی سنسور رو اصلاح کردم
            متاسفانه فقط نمیدونم چطور سنسور رطوبت رو توی تنظیمات فعال و کالیبره کنم؟

سلام

برای فعال کردن رطوبت باید از منوی "meno of alarms " اقدام کنید
            وقتی شما برای اولین بار بعد از پروگرام کردن ای سی وارد این منو می شید می بینید که چیزی نمایش داده نمیشه
            برای همین یک بار کلید up رو بزنید تا نوشته ظاهر بشه اولین نوشته مربوط میشه به تمامی الارمها "all alarms "
            که می تونید بر روی on و هم بر روی off قرار بدید این مربوط میشه به فعال و غیر فعال کردن تمامی الارم ها
            وقتی که این رو تنظیم کردید یه بار کلید اینتر رو بزنید اونجا می بینید که منوی رطوبت و فعال و غیر فعال بودن الارم رو نشون میده می تونید از همونجا رطوبت و الارم و غیر فعال یا فعال کنید

اضافه شده در تاریخ :
            سنسور هم نیاز به کالیبره نداره و دیجیتال هست ولی اگر هم خواستید کالیبره کنید از منوی "H=ROTOBAT +K " برای رطوبت

و برای دما هم "T=DAMA+K "

این k که بهش عدد میدید با مقدار دمای نمایش داده شده جمع یا کم میشه اگر مقدار k مثبت باشه که جمع میشه و اگرم منفی باشه از مقدار دمای نمایش داده شده کم میشه ولی اینو دستکاری نکنید و اگر عددی رو برای k دادید برای لغوش کافیه که مقدار k رو مجددا صفر کنید

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط xorzuxan
            به نظر شما کدام طرح از نظر جایگیری فن برای تهویه هوا مناسبه؟
            به نظر من که یه فن لازمه برای دمیدن هوا به داخل که البته نباید زیاد هوا رو بکشه تو که باعث از بین رفتن سریع رطوبت و دما میشه برای همین می تونید سوراخی که برای مکش فن ایجاد می کنید تنظیم کنید تا هوای کمتری وارد بشه

داخل جعبه برای گردش هوا نیاز به فن داریم ولی برای خروج هوا نیازی نیست و همونکه یه سوراخ هم بالای جعبه یعنی همون بالای اخرین راک ایجاد کنید کافیه

حالا قطرش چقد باشه باید از امیر کریمی کمک گرفت
            آقای امیر کریمی عزیز بیا طرح ورود و خروج و گردش هوا رو بگو ممنون
            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام آقا محمد
              متاسفانه توی دستگاه من منوی "meno of alarms " وجود نداره
              چند مرحله آخر منوها عکس گرفتم که براتون پلود میکنم

نوشته های مجهول میاد روی صفحه
              منتها به صورت ذهنی جهت بالا و پایین و ok رو زدم که به این ضورت رطوبت ظاهر شد

فقط طبق تنظیماتی که برای رطوبت انجام دارم،بالا و پایین شدن رطوبت رله رو فعال نمیکنه(خنثی است)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                سلام آقا محمد
                متاسفانه توی دستگاه من منوی "meno of alarms " وجود نداره
                چند مرحله آخر منوها عکس گرفتم که براتون پلود میکنم

نوشته های مجهول میاد روی صفحه
                منتها به صورت ذهنی جهت بالا و پایین و ok رو زدم که به این ضورت رطوبت ظاهر شد

فقط طبق تنظیماتی که برای رطوبت انجام دارم،بالا و پایین شدن رطوبت رله رو فعال نمیکنه(خنثی است)
                سلام

نه امکان نداره اینجوری بشه
                به احتمال زیاد سیم های دیتای ال سی دی شما قطعی داره که اینجوری میشه

اینم عکسی که همین الان گرفتم
                شما سیم های ال سی دی رو حتما چک کنید و اگر دیدین درست نمیشه یه بار دیگه میکرو رو پاک کنید و پروگرام کنید
                البته ربطی به پروگرام کردن نداره همونطور که گفتم به احتمال زیاد از قطع و وصل سی مهای ال سی دی می تونه باشه

اضافه شده در تاریخ :
                نوشته اصلی توسط xorzuxan
                نه بازم همچین چیزی امکان نداره من همه اینا رو تست کردم قبلا :-/

جناب xorzuxan شما مولتی متر دارین؟
                اگه دارین ولتاژ پایه خروجی رطوبت میکرو رو با ولت متر اندازه بگیرین و به سنسور رطوبت بدین و تست کنید ممکنه ترانزیستور ی که رله رطوبت رو درایو می کنه سالم نباشه
                حالا شما تست کنید و نتیجه رو بگید
                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                  آقا محمد طبق فرمایش شما در مورد عملکرد رله رطوبت درسته قطعی در مسیر رله بود که توی تصویر مشخص کردم که با اصلاح شد و الان سنسور و رله بدرستی عمل میکنه،ممنون

ولی متاسفانه نتونستم کاری برای بهم ریختگی تصویر توی مرحله آخر(قسمت منوی رطوبت) انجام بدم
                  دوباره پروگرام کردم،البته من با برنامه Progisp 1.68 پروگرام رو انجام میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                    سلام
                    آقا محمد طبق فرمایش شما در مورد عملکرد رله رطوبت درسته قطعی در مسیر رله بود که توی تصویر مشخص کردم که با اصلاح شد و الان سنسور و رله بدرستی عمل میکنه،ممنون

ولی متاسفانه نتونستم کاری برای بهم ریختگی تصویر توی مرحله آخر(قسمت منوی رطوبت) انجام بدم
                    سلام
                    جناب xorzuxan اگر امکانش هست یه ویدیو کوتاهی از وارد شدن به منوی اخر و قاطی کردنش تهیه کنید و بفرستید

ولی به احتمال زیاد سیم های ال سی دی تون مشکل دارند و دچار قطعی میشن

این بهم خوردن متن فقط تو منوی اخر هست یا تو منو های دیگه هم وجود داره ؟

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط xorzuxan
                    نه ربطی به پروگرام نداره همونطور که گفتم حتما سیم های ال سی دی رو یه چک بکن
                    برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                      ممنون از توجه و پیگیری شما
                      ارتباط ال سی دی با مدار و پایه های میکرو رو چک کردم مشکلی نبود،حتی ال سی دی رو هم عوض کردم
                      اینم از ویدئو عملکرد منوها

1.mkv

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                        سلام
                        ممنون از توجه و پیگیری شما
                        ارتباط ال سی دی با مدار و پایه های میکرو رو چک کردم مشکلی نبود،حتی ال سی دی رو هم عوض کردم
                        اینم از ویدئو عملکرد منوها

1.mkv
                        سلام
                        بله ویدیو رو دیدم نه از قطعی سیم نیست یه جا موردی هست که باید بفهمیم دیگه
                        اقای xorzuxan شما دم دستتون اگر یه ای سی دیگه ای دارین با یه ای سی دیگه هم چک بفرمایید ببینیم درست میشه

بقیه دوستانی هم که مدار رو ساختند این قسمت منو رو چک کنند و بگن که منو درست هست یا نه و در واقع به ما هم در پیدا کردن ریشه این مشکل کمک کنند :rolleyes:
                        ممنونم از همتون

اضافه شده در تاریخ :
                        داداش xorzuxan عزیز شما فایل بسکام رو خودتون کامپایل کردید؟ یا مستقیم همون هگزی که من قرار دادم همون رو پروگرام کردین ؟
                        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

آقا محمد متاسفانه الان میکرو اضافه ندارم،فردا صبح انشالله اگه عمری باشه میرم میگرم و تست میکنم
                          از مراحل پروگرام هم فیلم گرفتم که پلود میکنم که ببینید
                          فایل HEX و EPPROM رو دادم به برنامه

Video_2016-01-08_184916.wmv

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                            آقا محمد متاسفانه الان میکرو اضافه ندارم،فردا صبح انشالله اگه عمری باشه میرم میگرم و تست میکنم
                            از مراحل پروگرام هم فیلم گرفتم که پلود میکنم که ببینید
                            فایل HEX و EPPROM رو دادم به برنامه

Video_2016-01-08_184916.wmv
                            داداش xorzuxan شما وقتی پروگرام می کنید تنها گزینه های erase و program flash , program eeprom, program fuse رو تیک بزنید و پروگرام کنید و نتیجه رو بگید
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید مجدد خدمت همه دوستان بویژه محمد آقا و دوستانی که برای این پروژه زحمت کشیدن

با کمک شما عزیزان و با تغییر برد اصلی ازSMD به DIP وپروگرام کردن هر دو آی سی atmega 8 و 32 و ارتباط سنسور SHT10دستگاه راه اندازی شد و خوب هم کار میکند البته موقع پروگرام کردن آی سی atmega8 ارور میداد که آی سی atmega8a در حال پروگرام کردن است تغییر دهید که با تغییر در فایل هگز از atmege8 به atmega8a مشکل حل و پروگرام شد البته آی سی من atmega8 بود.
                              تصاویری از دستگاه
                              http://s3.picofile.com/file/8232306934/1_1.jpg
                              و
                              http://s6.picofile.com/file/8232306950/1_2.jpg

از بورد قبلی که SMD بود و قطعاتشو به بورد DIP منتقل کردم
                              اینهم تصاویر بورد جدید
                              تصویر اول http://s6.picofile.com/file/8232306984/2_1.jpg
                              تصویر دوم http://s3.picofile.com/file/8232307034/2_2.jpg
                              تصویر سوم http://s3.picofile.com/file/8232307068/2_3.jpg
                              تصویر چهارم http://s3.picofile.com/file/8232307268/2_4.jpg
                              تصویر پنجم http://s3.picofile.com/file/8232307368/2_5.jpg
                              تصویرششم http://s3.picofile.com/file/8232307434/2_6.jpg

در حال حاضر فقط رله تهویه اضطراری در تست داخل منو جذب نمیشود
                              ویکی دو مورد هم در کار کردن با دستگاه با اشکال مواجه شدم انشالله با کار کردن روی آنها اگر حل شد که چه بهتر واگر نه مزاحم اوقات شما خواهم شد
                              بهم ریختگی در LCD برای من رخ نداده
                              در پناه حق باشید انشالله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
                                داداش xorzuxan شما وقتی پروگرام می کنید تنها گزینه های erase و program flash , program eeprom, program fuse رو تیک بزنید و پروگرام کنید و نتیجه رو بگید
                                نه متاسفانه تغیری نکرد،همونطوره آقا محمد :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X