اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

با سلام وخسته نباشید خدمت دوست عزیزمون محمد آقا و بقیه دوستان که برای به ثمر رسیدن این پروژه زحمت کشیدند
    من دورادور با شما عزیزان بودم و استفاده میکردم و برد رو با روش اطو ساختم و قطعات رو هم نصب کردم ظاهرا پروگرام کردن مونده شاید جای طرحش اینجا نباشه ولی مجبورم فکر کنم برای پروگرام کردن نیاز به ( ISP پروگرامر برای AVR ) است که یک سر آن RS232 وسر دیگه همونی که روی برده بایدباشه آیا آمادش در بازار هست یا باید ساخت لطفا راهنمایی کنید تا بتونم پروگرام رو انجام بدم
    با تشکر دوباره از زحمات شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tehran94
      با سلام وخسته نباشید خدمت دوست عزیزمون محمد آقا و بقیه دوستان که برای به ثمر رسیدن این پروژه زحمت کشیدند
      من دورادور با شما عزیزان بودم و استفاده میکردم و برد رو با روش اطو ساختم و قطعات رو هم نصب کردم ظاهرا پروگرام کردن مونده شاید جای طرحش اینجا نباشه ولی مجبورم فکر کنم برای پروگرام کردن نیاز به ( ISP پروگرامر برای AVR ) است که یک سر آن RS232 وسر دیگه همونی که روی برده بایدباشه آیا آمادش در بازار هست یا باید ساخت لطفا راهنمایی کنید تا بتونم پروگرام رو انجام بدم
      با تشکر دوباره از زحمات شما
      سلام
      داداش به جمع ما خوش اومدی
      بله باید میکرو ها رو پروگرام کنی تا برنامه به میکرو انتقال پیدا کنه
      می تونید یه پروگرامر پارالل یا usb تهیه کنید و با نرم افزار هایی مثل progisp پروگرام کنید
      البته الان usb بهتره قبل خرید درایور پروگرامر رو چک کنید تا با ویندوزتون مشکلی نداشته باشه
      ساخت پروگرامر به دردسرش نمی ارزه یکی بخرین بهتره به نظر من و قیمتش هم از 15 تا 30 تومن معمولیاش هستند
      نمونش رو من می زارم براتون چک کنید و قسمت نظراتش رو هم ببینید اینطور که گفتن پروگرامر خوبیه
      ولی فکر کنم منظور تون از rs232 همون پروگرامر isp پارالل باشه که به جای پرینتر وصل میشه و از طریق پورت پرینتر میکرو پروگرام میشه
      الان پروگرامر من همینه یعنی پارالل stk300 ولی من نتونستم پیدا کنم پروگرامر خوبی هستند و نیاز به درایور هم ندارند اگر بگردین شاید شما پیدا کنید من نتونستم پیدا کنم

ان شاءالله که موفق باشید

http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/490-avr-usb-programmer.html
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گرد

سلام
        و با تشکر از جواب سریعتون
        پروگرامر من عکس زیر است
        http://s3.picofile.com/file/8230053818/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B2%DB%B2%DB%B6_% DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B4%DB%B4%DB%B0.jpg
        و

http://s6.picofile.com/file/8230053584/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B2%DB%B2%DB%B6_% DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1.jpg

آیا با تغییر در سر دیگر کابل از پورت یو اس بی قابل استفاده هست

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گرد

نوشته اصلی توسط tehran94
          سلام
          و با تشکر از جواب سریعتون
          پروگرامر من عکس زیر است
          http://s3.picofile.com/file/8230053818/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B2%DB%B2%DB%B6_% DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B4%DB%B4%DB%B0.jpg
          و

http://s6.picofile.com/file/8230053584/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B2%DB%B2%DB%B6_% DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1.jpg

آیا با تغییر در سر دیگر کابل از پورت یو اس بی قابل استفاده هست
          ممنون که عکس گذاشتین ولی من فکر می کنم این پروگرامر برای سری XMEGA هست :-/
          اگر اینطور باشه که نمیشه باهاش سری avr رو پروگرام کرد و باید برای avr یکی بخرین
          شما مطمئنید این برای avr هست؟
          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

با سلام مجدد
            مهندس جان مطمئنم که برای AVR هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tehran94
              با سلام مجدد
              مهندس جان مطمئنم که برای AVR هست
              سلام
              خوب پس اگر برای avr هست پروگرام کنید دیگه
              زیف سوکتم داره مگا 32 رو بزارید روش و پروگرام کنید یا می تونید از طریق isp هم پروگرام کنید
              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                IC من SMD هست منظور از روش روی پروگرامره یا بورد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tehran94
                  سلام
                  IC من SMD هست منظور از روش روی پروگرامره یا بورد
                  خوب اگر smd هست باید از طریق isp پروگرام کنید
                  یه پایه هایی روی ای سی ها هستند که مخصوص پروگرام هستند روی پروگرامر شما باید پایه های sck و vcc و gnd و reset و miso و mosi باید باشه تا این پایه ها رو به پایه های هم نام خودش وصل کرد
                  اما تو ای سی هایی مثل مگا 64 و مگا 128 شما پایه miso پروگرامر رو باید به TXD0 و پایه mosi از پروگرامر رو باید به RXD0 وصل کنید بقیه پایه ها هم که مثل بقیه ای سیا هستند تنها نقطه همین دو پایه miso و mosi برای ای سی های 64 پایه هستند
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

ممنون وسپاسگزار این کاری که فرمودید رو انجام میدم مشکلی بود مزاحم میشم
                    پایدار باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
                      بله فهمیدم حالا شد تبدیل می کنم و می فرستم براتون
                      فقط محسن جان مگه شما برد رو نزدید؟ می خوایید دوباره بزنید؟
                      سلام داداش محمد آره دوباره میزنم چون خیلی ازیت میکنه 1 در 16 اون بردم هم میتونم با ال سی دی 2 در 16 استفاده کنم داداش ولی اینو میخوام 2 در 20 بزنم
                      مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن مهدی
                        سلام داداش محمد آره دوباره میزنم چون خیلی ازیت میکنه 1 در 16 اون بردم هم میتونم با ال سی دی 2 در 16 استفاده کنم داداش ولی اینو میخوام 2 در 20 بزنم
                        سلام داداش
                        خوب من یه چیزی رو می خوام یادآوری کنم اینکه در ورژن جدید فایلی با نام ال سی دی 20*2 وجود ندارد و شما تنها کاری که می تونی بکنی اینه که همون فایل 16 در 2 رو پروگرام کنی ولی ال سی دی رو 20 در 2 بزاری :rolleyes:
                        به نظرت مشکلی نداره که
                        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
                          سلام داداش
                          خوب من یه چیزی رو می خوام یادآوری کنم اینکه در ورژن جدید فایلی با نام ال سی دی 20*2 وجود ندارد و شما تنها کاری که می تونی بکنی اینه که همون فایل 16 در 2 رو پروگرام کنی ولی ال سی دی رو 20 در 2 بزاری :rolleyes:
                          به نظرت مشکلی نداره که

داداش محمد اون وقت از کاراکتر هاش خالی نمیمونه ؟اگه میمونه که هیچی همون قبلیه رو ردیف کنم داداشی سنسور هارو از کجا تهیه کنم؟
                          مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن مهدی

داداش محمد اون وقت از کاراکتر هاش خالی نمیمونه ؟اگه میمونه که هیچی همون قبلیه رو ردیف کنم داداشی سنسور هارو از کجا تهیه کنم؟
                            بله اگر ال سی دی 2 در 20 رو استفاده کنی معلومه که کاراکتر هاش خالی میمونن به نظر من هم فعلا قبلی رو استفاده کن چون کلا 2 در 20 رو به دلیل قیمت زیادش گذاشتیم کنار و الان 2 در 16 جوابگوی نیاز ما هست
                            قطعات رو می تونی از افتاب رایانه بخرین سنسور sht20 رو هم تموم کرده بودن که دوباره اوردن
                            البته اگر خواستی سنسور sht20 رو استفاده کنی باید به همراه مبدل سطح ولتاژ از افتاب رایانه تهیه کنی ولی بقیه قطعات رو هم از هر کجا خواستی می تونی تهیه کنی

لینک مبدل سطح ولتاژ

و

لینک مبدل سطح ولتاژ
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

با سلام
                              محمد آقا من برد رو برای میکرو SMD و ال سی دی 2*20 ساختم و قطعاتشو نصب کردم با این حساب در راه اندازی به مشکل برمیخورم اگه میشه برای SMD 20*2 هم بزارید
                              با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tehran94
                                با سلام
                                محمد آقا من برد رو برای میکرو SMD و ال سی دی 2*20 ساختم و قطعاتشو نصب کردم با این حساب در راه اندازی به مشکل برمیخورم اگه میشه برای SMD 20*2 هم بزارید
                                با سپاس
                                سلام
                                ببخشید راه اندازی چیو بزارم؟
                                شما باید ای سی اس ام دی مگا 32 رو پروگرام کنید و وقتی که برای اولین بار بعد از پروگرام تغذیه رو وصل می کنید باید برین و تنظیمات منو رو انجام دهید

اگر از سنسور های سری sht هم استفاده می کنید باید برنامه مربوط به سنسور مورد نظر را روی مگا 8 پروگرام کنید و بعد به محل t1 روی برد وصل کنید

برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X