اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

سلام طبق جمع بندی ها و صحبت هایی که با مهندس محمد عزیز شد قرار شد که تغییرات به شکل زیر باشه .
    1.حذف گذینه تنظیم موتور و اضافه کردن دو عدد مادون قرمز دیگه جهت کنترل زاویه حرکت موتور
    2 . اضافه کردن قسمت backup time جهت حفظ کار کرد ساعت و تاریخ در صورت قطع برق شهری
    3.حذف سنسور های ds18b20 و قرار دادن یکی از این سنسور ها برای نمایش دمای بیرونی دستگاه جهت مقایسه با دمای داخل دستگاه
    4.تغییر مدل نمایش عملکرد دستگاه
    فعلا تغییرات تا اینجا بوده و فکر میکنم دیگه تا این حد کافی باشه تا ساخت وتستش برای همه امکان پذیر باشه.
    با آرزوی سلامتی
    جدیدترین ویرایش توسط ayaz mb; ۰۴:۵۲ ۱۳۹۷/۰۲/۲۸.

دیدگاه

[IMG]htpp://tinypic.com/r/nnrv4h/9[/IMG][IMG]htpp://tinypic.com/r/70z5s2/9[/IMG]
      از اینکه عکس ها کیفیت پایینی دارند معذرت میخوام خودم نگرفتم برام فرستانند
      این همون دستگاهیهست که داره 2 سال مثل توپ کار میکنند.

دیدگاه

سلام مهندس محمد عزیز ببخشید مزاحم شدم
        دیدم داخل انجمن نوشته بودی که از ترایاک برای قسمت ترموستات استفاده بشود اما یکی از دوستان مخالفت کرد ، شما خودتون استادین اما لازم دونستم چند تا نکته را خدمدتون عرض کنم استفاده از ترایاک برای دستگاه بسیار تا بسیار بهتر از رله است زیرا رله یک قطعه مکانیکیه و هر لحظه امکان خرابی اون وجود داره مخصوصا در دراز مدت اونم در دستگاه جوجه کشی که قطع و وصل کردنهای پی در پی زیادی داره و از طرفی در زمان استارت هیتر تولید جرقه میکند که این جرقه اولا باعث ایجاد نویز و اختلال در مدار ، ثانیا به مرور موجب جوش خوردن کنتاکتهای رله شده که بسیار خطرناکه اگر در داخل کابین دما از مرز 40 درجه سانتیگراد عبور کنه تمامیه جنینها تلف میشوند . اما ترایاک از عمر مفید بسیار بسیار بالاتری نسبت به رله برخوردار بوده و در مدار الکترونیکی تولید نویز نمیکند مگر در مدارات صوتی و تصویری نه در مدار جوجه کشی . از طرفی هم استفاده از ترایاک دما را در محدوده دقیقتری تنظیم نموده و توان اضافی هیتر را به حداقل رسانده که دیگر نیازی به دیمر نخواهد بود پس خواهش میکنم اگر امکانش هست از همون ترایاک استفاده بشود البته متناسب با توان خروجی و یک هیت سینک مناسب . ممنون

دیدگاه

سلام دوست گرامی برای تراک کارگذاشتن یا با رله کار کردن هیچ اسراری نیست ملاک برای مدار فقط ایزوله بودنه اونه و واینکه تریاک هیچ موقع بهتر از رله نبوده و رله در صورتی میتونه نویز تولید بکنه که های ولتاژ باشه اینجا که ما با ولتاژ بالا تر از 220 کار نداریم و و مدارهای تریاک به مراتب بیشتر از مدار های رله در معرض نویز قرار میگیره به لحاظ وجود ولتاژ AC در مدار و با رله میتوان طیف متنوعی از المان های الکتریکی را براحتی کنترل کرد اما در تریاک محدودیت عملکرد .خواهیم داشت و در نهایت هر قطعه الکترونیکی یه عمری داره که اونم نمیشه به یقین بهش اطمینان کرد .
          موفق باشی

دیدگاه

سلام
            برای من فرقی نمی کنه که ترایاک باشه یا رله ولی چون دیده بودم برای دما بیشتر از ترایاک استفاده می کنند گفتم شاید ترایاک بهتر باشه
            چون در این صورت میشد توان المنت رو هم کنترل کرد ولی دردسر های خاص خودش رو داره
            باید از ترانس یه سیم بگیری برای تشخیص گذر از صفر
            که اگر این گذر از صفر رو هم حذف کنیم
            می تونستیم در صورت نزدیک شدن دما به محدوده تریاک رو در فواصل زمانی متعدد قطع و وصل کنیم که باعث افزایش دما نشه
            یه مشکلی هست در رابطه با ای سی DS1307
            این ای سی به برنامه اضاف شده ولی مشکلی در محدودیت حافظه میکرو هست
            که نهایتا تنها میشها ساعت رو نشون داد و روز شمار هم با این ساعته که کنترل می شود
            برای نمایش تاریخ
            چون تاریخ میلادی هست نیاز به تبدیل تاریخ به شمسی هست که واقعا حافظه دیگر اجازه این کارو برا ما نمیده
            چیکار کنیم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ayaz mb نمایش پست ها
            [IMG]htpp://tinypic.com/r/nnrv4h/9[/IMG][IMG]htpp://tinypic.com/r/70z5s2/9[/IMG]
            از اینکه عکس ها کیفیت پایینی دارند معذرت میخوام خودم نگرفتم برام فرستانند
            این همون دستگاهیهست که داره 2 سال مثل توپ کار میکنند.
            ممنون
            عکس 1
            عکس 2
            برد جوجه کشی:
            مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
            این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
            برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها
              سلام
              برای من فرقی نمی کنه که ترایاک باشه یا رله ولی چون دیده بودم برای دما بیشتر از ترایاک استفاده می کنند گفتم شاید ترایاک بهتر باشه
              چون در این صورت میشد توان المنت رو هم کنترل کرد ولی دردسر های خاص خودش رو داره
              باید از ترانس یه سیم بگیری برای تشخیص گذر از صفر
              که اگر این گذر از صفر رو هم حذف کنیم
              می تونستیم در صورت نزدیک شدن دما به محدوده تریاک رو در فواصل زمانی متعدد قطع و وصل کنیم که باعث افزایش دما نشه
              یه مشکلی هست در رابطه با ای سی DS1307
              این ای سی به برنامه اضاف شده ولی مشکلی در محدودیت حافظه میکرو هست
              که نهایتا تنها میشها ساعت رو نشون داد و روز شمار هم با این ساعته که کنترل می شود
              برای نمایش تاریخ
              چون تاریخ میلادی هست نیاز به تبدیل تاریخ به شمسی هست که واقعا حافظه دیگر اجازه این کارو برا ما نمیده
              چیکار کنیم

ممنون
              عکس 1
              عکس 2
              سلام مهندس خسته نباشی طاعات و عبادات قبول
              والا گزینه خاصی به نطر بنده نمیرسه جز اینکه بگم منوی کالیبر سنسور sht x حذف کنی که عملا این سنسور نیازبه کالیبراسیون نداره.یا اینکه یه اتمگا 8دیگه برای درایو قسمت برنامه backup time اضافه بشه که اینم درسته هزینه زیادی نداره ولی مداریکم شلوغ میشه من نمیدونم ازچه الگوریتمی استفاده کردین به نظرم ازفضای باقی مانده مگا هشت سنسور کمک گرفت با یکم تغییرات دیگه تو پی سی بی .
              والا عقل من بیشتر از این قد نمیده اگه تقویم شمسی باشه برای هموطنان بهتر خواهد بود
              برات آرزوی سلامتی دارم

دیدگاه

سلام مهندس خسته نباشی طاعات و عبادات قبول
                والا گزینه خاصی به نطر بنده نمیرسه جز اینکه بگم منوی کالیبر سنسور sht x حذف کنی که عملا این سنسور نیازبه کالیبراسیون نداره.یا اینکه یه اتمگا 8دیگه برای درایو قسمت برنامه backup time اضافه بشه که اینم درسته هزینه زیادی نداره ولی مداریکم شلوغ میشه من نمیدونم ازچه الگوریتمی استفاده کردین به نظرم ازفضای باقی مانده مگا هشت سنسور کمک گرفت با یکم تغییرات دیگه تو پی سی بی .
                والا عقل من بیشتر از این قد نمیده اگه تقویم شمسی باشه برای هموطنان بهتر خواهد بود
                برات آرزوی سلامتی دارم
                سلام
                طاعات و عبادات شما هم قبول
                بله منوی کالیبره رو هم حذف می کنم شاید یکم جا باز بشه
                به هر حال سعی می کنم تو همین ای سی تاریخ رو هم نشون بدم ولی اگر نشد
                از میکرو مگا 64 استفاده می کنم با سوکت تبدیل smd به dip
                نظرتون؟
                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                  طاعات و عبادات شما هم قبول
                  بله منوی کالیبره رو هم حذف می کنم شاید یکم جا باز بشه
                  به هر حال سعی می کنم تو همین ای سی تاریخ رو هم نشون بدم ولی اگر نشد
                  از میکرو مگا 64 استفاده می کنم با سوکت تبدیل smd به dip
                  نظرتون؟
                  خوبه مشکلی نیست منم سعی میکنم پی سی بی smd برای مدار اتمگا 64 رسم کنم برای ارتقای نرم افزاری احتمالی برای آینده هم خوبه فضای خوبی هم ایجاد میشه .
                  با تشکر

دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز و با ارزوی قبولی طاعات و عبادات
                    دوستان سنسور شون رو از کجا و به چه قیمتی تهیه کردند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rafighkhoob نمایش پست ها
                      سلام بر دوستان عزیز و با ارزوی قبولی طاعات و عبادات
                      دوستان سنسور شون رو از کجا و به چه قیمتی تهیه کردند؟
                      سلام دوست گرامی از سایت روبوکیو میتونی سفارش بدی نسبتاً ارزون هست ولی با توجه به وضعیت بازار نمیشه قیمت ثابتی گفت ولی در این سایت 33 هزارتومان هست .

دیدگاه

سلام دوست گرامی از سایت روبوکیو میتونی سفارش بدی نسبتاً ارزون هست ولی با توجه به وضعیت بازار نمیشه قیمت ثابتی گفت ولی در این سایت 33 هزارتومان هست .
                        ممنون ولی این سایت موجود نداره
                        از دوستان کسی اضافی نداره؟

دیدگاه

ممنون ولی این سایت موجود نداره
                          از دوستان کسی اضافی نداره؟
                          شمااهل کجایین شاید بشه کمکتون کرد.

دیدگاه

سلام
                            لازم دیدم یه قوت قلبی به دوستان بدم
                            کلا برنامه ویرایش شده و تنها قسمت تبدیل به شمسی مونده که اون م بزودی تموم میشه
                            بعد میرم سراغ طراحی پی سی بی
                            اما نکته ای در طراحی پی سی بی وجود دارد
                            اینکه از اپتو ترانزیستور برا کم کردن تاثیر نویز به مدار استفاده کنم یا نه
                            کلا پنج تا رله هست
                            پنج اپتو ترنازیستور با متعلقاتش نیاز هست
                            که اینم به مراتب باعث شلوغ شدن پی سی بی خواهد بود
                            ولی یکم مدار رو در برابر نویز مقاوم می کنه
                            البته در این صورت می تونیم مدار رو دو تیکه کنیم قسمت میکرو و رله ها
                            و قسمت ال سی دی و دکمه ها و ال ای دی ها و ...
                            نظرتون؟
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

شمااهل کجایین شاید بشه کمکتون کرد.
                              خیلی ممنون . ارومیه

دیدگاه

خیلی ممنون . ارومیه
                                سلام عزیز
                                شما از الکترونیک باباخانی تهیه بکن قیمت 45هزار تومان فقط خیلی گرونه یا اینکه اگه از روبو کیو همه قطعات مدارو خرید کنی و مل خرید از 100بیشتر باشه هزینه پست نخواهی داشت .
                                موفق باشی

سلام
                                لازم دیدم یه قوت قلبی به دوستان بدم
                                کلا برنامه ویرایش شده و تنها قسمت تبدیل به شمسی مونده که اون م بزودی تموم میشه
                                بعد میرم سراغ طراحی پی سی بی
                                اما نکته ای در طراحی پی سی بی وجود دارد
                                اینکه از اپتو ترانزیستور برا کم کردن تاثیر نویز به مدار استفاده کنم یا نه
                                کلا پنج تا رله هست
                                پنج اپتو ترنازیستور با متعلقاتش نیاز هست
                                که اینم به مراتب باعث شلوغ شدن پی سی بی خواهد بود
                                ولی یکم مدار رو در برابر نویز مقاوم می کنه
                                البته در این صورت می تونیم مدار رو دو تیکه کنیم قسمت میکرو و رله ها
                                و قسمت ال سی دی و دکمه ها و ال ای دی ها و ...
                                نظرتون؟
                                سلام محمد جان خسته نباشی برادر عبادات مورد قبول حق بسیار طرح خوبیه واسه مقاوم سازی در برابر نویز اما به نظرم در مورد پی سی بی بهتره میکرو تا خروجی اپتو ترانزیستور ها یک مدار باشه یا اینکه میکرو تا ابتدای اپتو ترانزیستور ها یک مدار باشه ما بقی به صورت رله برد باشه تجربه نشون داده که. میکرو و السیدی نزدیک خازن های منبع تغذیه باشه بهتر خواهد بود و برای اینکه دچار نویز احتمالی در نمایش السیدی نشیم بهتره کانکتور السیدی مثل مدار قبل لبه مدار قرار بگیره و حدال امکان با توجه به موقیت و شکل قبلی مدار اسیدی روبروی رله ها قرار بگیره تا برای اتصال به برد با پین هدر L شکل متصل بشه و برای اتصال به جعبه کوتاه ترین مسیر طی بشه
                                باز هم از زحمت های بیدریغ جنابعالی تشکر میکنم و برای شما و خانواده محترم آرزوی سلامتی دارم
                                جدیدترین ویرایش توسط ayaz mb; ۲۰:۱۲ ۱۳۹۷/۰۳/۰۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X