اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

یک چیز هم یادم رفت بگم اگه طوری باشه که وقفه زمانی ایجاد بشه وقتی از میکروسوئیچ بلند هیچ جوره نتونه همون لحضه قطع شه مثلا 2 ثانیه بعد اون بتونه قطع شه

دیدگاه

سلام من میشه دوباره فیلم پروگرام کردن atmega8 وatmega32 رو بزارید خواهشا

دیدگاه

سلام یکی خواهشا کمکم کنه من رله هام کار نمی کنند ولی دما رطوبت کامل نمایش میده همه چی اوکی فقط نمی دو نم چرا رله ها کار نمی کنند

دیدگاه

سلام ببخشید فایل ها برام با نمیشه کد نویسی این میکرو چگونه و میشه فایلش
          رو بزارید
          جدیدترین ویرایش توسط محمد صداقت; ۱۰:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۰۶.

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیدگاه

سلام با عرض خسته نباشید خدمت دوستان محترم من این برد رو ساختم ولی هنوز سنسوری براش نخریدم بنظرتون چه سنسوری تهیه کنم در ضمن من میخواهم تعداد بالا جوجه کشی کنم

دیدگاه

دوستان لیست کامل قطعات این مدار رو کسی داره بده ممنون میشم

دوستان لیست کامل قطعات این مدار رو کسی داره بده ممنون میشم

دیدگاه

سلام و خدا قوت بابت زحمات بی کران شمامن مدار رو بستم فقط نمیشه به جای سنسورshtاز سنسورdht11استفاده کرد آخه سنسور sht1xخیلی گرونه اگه میشه ترتیبی بدید که بشه از این نمونه سنسور هم اسفاده کرد با تشکر

دیدگاه

سلام به کاربران گرامی انجمن eca
                    نوشته اصلی توسط Mohammad mpk نمایش پست ها
                    سلام با عرض خسته نباشید خدمت دوستان محترم من این برد رو ساختم ولی هنوز سنسوری براش نخریدم بنظرتون چه سنسوری تهیه کنم در ضمن من میخواهم تعداد بالا جوجه کشی کنم
                    سنسور از قبل مشخص شده و امکان استفاده از هر سنسوری وجود ندارد

سخنی با کاربران گرامی تاپیک جوجه کشی:
                    سلام و امیدوارم که حالتون خوب باشه
                    بی مقدمه میرم سر اصل مطلب...
                    کسانی که از برد استفاده می کنند بخوانند و در صورت امکان نظر خود را ارسال کنند...
                    با توجه به قیمت بالای قطعات از جمله قیمت سر سام آور سنسور sht به فکر افتادیم که سنسور رو تغییر دهیمو با نمونه ارزان و تقریبا با کیفیت مشابه سنسور های sht جایگزین کنیم
                    طبق بررسی هایی که شده به نتیجه رسیدیدم که از سنسور aht10 استفاده کنیم
                    این سنسور تقریبا سنسور خوبی هست و جوابگوی نیازمان خواهد بود
                    قیمت سنسور تقریبا میشه گفت ده برابر کمتر از سنسور های سری sht هست
                    اما در برد درایور سنسور از atmega8 استفاده شده که این روزها هر روز با افزایش چشمگیر قطعات الکترونیکی روبه رو هستیم
                    طبقی بررسی هایی که خودم کردم اول به نتیجه رسیدم که میکروکنترلر attiny24 استفاده کنم ولی به خاطر نوسانات قیمتی در سایت ها منصرف شده و گفتم که از attiny13 استفاده کنم
                    خود مگا 8 هم قیمتش در حدود 50 تومن هست یعنی میکرویی که 3 هزار تومن می خریدیم الان بالای پنجاه هزار تومن هست
                    به میکروکنترلر های pic هم یه نگاهی کردم ولی با توجه به اینکه نیاز به دو پروگرامر می شد کلا استفاده از pic یا هر میکروکنترلر دیگری را کنار گذاشتیم و نهایتا رو همین avr تمرکز کردیم
                    کاربرانی که قصد ساخت برد را دارند در سایتها جستجو کنند و میکرو کنترلر ی که به نظرشان ارزانتر از بقیه هست اینجا ذکر کنند تا بررسی کنیم
                    سپاس از همه شما عزیزان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sbz956 نمایش پست ها
                      سلام به کاربران گرامی انجمن eca

سنسور از قبل مشخص شده و امکان استفاده از هر سنسوری وجود ندارد

سخنی با کاربران گرامی تاپیک جوجه کشی:
                      سلام و امیدوارم که حالتون خوب باشه
                      بی مقدمه میرم سر اصل مطلب...
                      کسانی که از برد استفاده می کنند بخوانند و در صورت امکان نظر خود را ارسال کنند...
                      با توجه به قیمت بالای قطعات از جمله قیمت سر سام آور سنسور sht به فکر افتادیم که سنسور رو تغییر دهیمو با نمونه ارزان و تقریبا با کیفیت مشابه سنسور های sht جایگزین کنیم
                      طبق بررسی هایی که شده به نتیجه رسیدیدم که از سنسور aht10 استفاده کنیم
                      این سنسور تقریبا سنسور خوبی هست و جوابگوی نیازمان خواهد بود
                      قیمت سنسور تقریبا میشه گفت ده برابر کمتر از سنسور های سری sht هست
                      اما در برد درایور سنسور از atmega8 استفاده شده که این روزها هر روز با افزایش چشمگیر قطعات الکترونیکی روبه رو هستیم
                      طبقی بررسی هایی که خودم کردم اول به نتیجه رسیدم که میکروکنترلر attiny24 استفاده کنم ولی به خاطر نوسانات قیمتی در سایت ها منصرف شده و گفتم که از attiny13 استفاده کنم
                      خود مگا 8 هم قیمتش در حدود 50 تومن هست یعنی میکرویی که 3 هزار تومن می خریدیم الان بالای پنجاه هزار تومن هست
                      به میکروکنترلر های pic هم یه نگاهی کردم ولی با توجه به اینکه نیاز به دو پروگرامر می شد کلا استفاده از pic یا هر میکروکنترلر دیگری را کنار گذاشتیم و نهایتا رو همین avr تمرکز کردیم
                      کاربرانی که قصد ساخت برد را دارند در سایتها جستجو کنند و میکرو کنترلر ی که به نظرشان ارزانتر از بقیه هست اینجا ذکر کنند تا بررسی کنیم
                      سپاس از همه شما عزیزان

سلام دوست عزیز ، لطفاً فکری به حال این sht 10 بکنید که گذشته از قیمت بسیار بالا اصلا گیر نمیاد ، اگر امکانش هست سنسور را به sht30 تغییر بدین هم بروزتره و هم ارزان تر و میکرو هم مگا ۶۴ smd استفاده بشه که هم جای بیشتری برای ویرایش دارد و هم اون مگا ۸ درایورحذف شود ، فقط طول سیم سنسور نباید از یک متر بیشتر بشه ، لطفاً اگر امکانش هست روی این مسائل فکر کنید ،ممنون

دیدگاه

به نظر من همون atmega8 و یا attiny13 خوبه
                        و مشکلی بابت پیدا شدن نیست واینکه همون که درایور رو از sht10 به ahd10 تغییر دادین کلی هزینه رو میاره پایین ممنون ازتون

گفتن دیگه تغییر دادن به ahd10
                        و اینکه نمیشه که atmega64 گزاشت چون اون موقع کل برنامه باید از اول نوشته بشه مسیرا تعریف بشه به پایه های میکروکنترلر واینکه pcb از اول کشیده بشه و فکر نکنم وقت بشه ، این یه تغییر درایور به ahd10 کلی کار داره واقا محمد واقعا اقایی کردن میخوان تغییر بدن

دیدگاه

سلام خسته نباشید.من هرچی میگردم نمیتونم سنسور sht10 رو پیدا کنم نمیشه از سنسور دیگه ای استفاده کرد بدون این که لازم باشه برنامه رو تغییر بدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط applesaeid نمایش پست ها
                            به نظر من همون atmega8 و یا attiny13 خوبه
                            و مشکلی بابت پیدا شدن نیست واینکه همون که درایور رو از sht10 به ahd10 تغییر دادین کلی هزینه رو میاره پایین ممنون ازتون

گفتن دیگه تغییر دادن به ahd10
                            و اینکه نمیشه که atmega64 گزاشت چون اون موقع کل برنامه باید از اول نوشته بشه مسیرا تعریف بشه به پایه های میکروکنترلر واینکه pcb از اول کشیده بشه و فکر نکنم وقت بشه ، این یه تغییر درایور به ahd10 کلی کار داره واقا محمد واقعا اقایی کردن میخوان تغییر بدن
                            سلام و عرض ادب
                            بابت تاخیر شرمنده
                            تقریبا تا دو روز آینده انشاالله اپدیت رو قرار می دم...
                            می دونم الان فصل جوجه کشیه و تاخیر در اپدیت می تونه برای کاربران دلسرد کننده باشه
                            ولی دو روز وقت بدین اپدیت می کنم
                            از جناب applesaeid;هم تشکر می کنم
                            همونطور که گفتن قراره از سنسور aht10 استفاده بشه...

نوشته اصلی توسط Masoud_75 نمایش پست ها
                            سلام خسته نباشید.من هرچی میگردم نمیتونم سنسور sht10 رو پیدا کنم نمیشه از سنسور دیگه ای استفاده کرد بدون این که لازم باشه برنامه رو تغییر بدی؟
                            سلام و عرض ادب
                            چرا اگر بگردی سنسور هست
                            کلا هر سنسور جدیدی نیاز به تغییر برنامه داره و نیمیشه بدون تغییر سنسور دیگه ای جایگزین بشه

اگر فروشگاه eca برای کاربرانش ارزش قائل باشه می تونه این محصول رو تهیه کنه و در اختیار کاربران قرار بده مگر اینکه تولید محصول متوقف بشه...
                            با احترام به تمامی کارکنان فروشگاه eca

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sbz956 نمایش پست ها
                              سلام و عرض ادب
                              بابت تاخیر شرمنده
                              تقریبا تا دو روز آینده انشاالله اپدیت رو قرار می دم...
                              می دونم الان فصل جوجه کشیه و تاخیر در اپدیت می تونه برای کاربران دلسرد کننده باشه
                              ولی دو روز وقت بدین اپدیت می کنم
                              از جناب applesaeid;هم تشکر می کنم
                              همونطور که گفتن قراره از سنسور aht10 استفاده بشه...

سلام و عرض ادب
                              چرا اگر بگردی سنسور هست
                              کلا هر سنسور جدیدی نیاز به تغییر برنامه داره و نیمیشه بدون تغییر سنسور دیگه ای جایگزین بشه

اگر فروشگاه eca برای کاربرانش ارزش قائل باشه می تونه این محصول رو تهیه کنه و در اختیار کاربران قرار بده مگر اینکه تولید محصول متوقف بشه...
                              با احترام به تمامی کارکنان فروشگاه eca
                              سلام و عرض ادب و تشکر بابت پیگیری تعویض سنسور ، اگر aht10 همانند سنسور قبلی از دقت و پایداری مطلوبی برخوردار باشه خیلی عالی میشه

دیدگاه

سنسورaht10روو من استفاده میکنم.تولید کننده دستگاهم.
                                سنسورهای shtعلی ارغم اینکه دفت بالا و حساسیت بالایی دارند خیلی سوسول تشریف دارند.بهمون بهتر که درک واصل بشن.قیمت های شون الان سر به فلک کشیده.یه رطوبت کوچیک بهش برسه میره فضا.دیگه هم برنمیگرده.ولی سری جدید aht10بی نظرین.کیفیت و دقت shtرو داره.علیالرغم اینکه به راحتی داخل اب کار میکنه.مخصوصا اگه از ماژول هایی که در بازار هست استفاده بشه.مدار تبدیل سطح ولتاژ هم داره که به سنسور اسیبی نم یرسونه.
                                این سنسوربا پروتکل i2cکار میکنه اگه کسی خاست میتونم برناه سنسور رو قرار بدم.تا جایگزین برنامه تون کنید.
                                من این سنسور را به مدت یک شبانه روز در حالت روشن بودن مدار داخل اب گذاشتم بدون هیچ سوختنی کار کرد.فقط روز بعد بعضی از پایه های روی ماژول سولفاته شده بودن.ولی دما رو به خوبی نشون میداد.و همون دمای اب بود.ولی رطوبت درداخل اب 100در صد بود.
                                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X