اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام پروگرامر بهتر است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : کدام پروگرامر بهتر است؟

نوشته اصلی توسط Rezash86
    البته با مگا 128 درجه یک
    20تومن آب خورد واسم

و اما در مورد سرعت پایین هاتل باید بگم درسته
    سرعتش پایینه
    اما نه به اون اندازه ای که شما فرمودید
    هاتل از mkii الگو برداری شده و این کار رو به نحو احصنت انجام داده

هاتل اتصال کوتاه رو میشناسه و یه امکان جالبی داره که در mkii وجود نداره و اونم اینه که بدون تغذیه میکرو رو پروگرام میکنه(منظور میکرو اس ام دی)
    mega128 اوریجینال حدود 10 تومن قیمتش هست نه بیشتر که سرعت پروگرام شدنش هم فرقی نداره.

هاتل خوب هست من نمیگم بده ولی سرعتش خیلی کند هست به نظر من ....در ضمن اینکه بدون تغذیه پروگرام میکنه یک حسن نیست بلکه یک طراحی غیر اصولی هست که فقط تو کاربردهای سطح پایین طرفدار داره. ما هم رو پروگرامرمون این امکان رو گذاشتیم با تجه به درخواست مصرف کننده ولی درست نیست. اتمل یچی میدونه نذاشته دیگه!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : کدام پروگرامر بهتر است؟

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
      mega128 اوریجینال حدود 10 تومن قیمتش هست نه بیشتر که سرعت پروگرام شدنش هم فرقی نداره.

هاتل خوب هست من نمیگم بده ولی سرعتش خیلی کند هست به نظر من ....در ضمن اینکه بدون تغذیه پروگرام میکنه یک حسن نیست بلکه یک طراحی غیر اصولی هست که فقط تو کاربردهای سطح پایین طرفدار داره. ما هم رو پروگرامرمون این امکان رو گذاشتیم با تجه به درخواست مصرف کننده ولی درست نیست. اتمل یچی میدونه نذاشته دیگه!
      آقا یه سوال بی ربط :icon_razz: :mrgreen:
      آیا میکرو های شما اصل و اورجینال هستند؟
      آخه من تاحالا ازتون میکرو نخریدم
      1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
      من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
      !Electronic On! Programming On
      هوشمندانه سوال بپرسیم!
      http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

پاسخ : کدام پروگرامر بهتر است؟

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
        آقا یه سوال بی ربط :icon_razz: :mrgreen:
        آیا میکرو های شما اصل و اورجینال هستند؟
        آخه من تاحالا ازتون میکرو نخریدم
        سری ARM همگی اوریجینال هستند ولی AVR ها خیر.
        AVR ها بقدری قدیمی هستند که خیلی جاها میتونند با کیفیت خوب تولیدشون کنند در ضمن امکان خاصی هم ندارند که باعث مشکل بشه. ماژول USB حساسترین بخش هست که اگر آرم غیر اصل بگیری معمولا مشکلدار هست.
        تو ایران رنج قیمت میکروهای AVR مشخص هست و نمیشه اوریجینال آورد چون خیلی گرونتر از بازار میشه. تو ایران به میکرویی که چینی نباشه میگن اوریجینال ! مثلا مینویسن مگا 8 ما تایوان هست .... این یعنی چی ؟ تایوان خرابی نداره ؟
        کره-تایوان-سنگاپور-هنگ کنک و .... همشون میرو اصل و غیر اصل دارند و این تجربه خریدار هست (خریدار از چین منظورمه) که میدونه مثلا مگا32 چین کار میکنه ولی مگا 8 چین کار نمیکنه و نمیخره ! بعضا هم خریدار فقط دنبال قیمت هست و میگه مگا 8 تایوان باشه ولی کارنکردم نکرد فقط ارزون باشه !

میکروهای AVR که میاریم اوریجینال نیستند ولی حاضرم رو تعداد با گارانتی بفروشمشون. کسایی که تعداد میخرند میکرو رو میدونن کاملا این موضوع رو.

دیدگاه

سری ARM همگی اوریجینال هستند ولی AVR ها خیر.
          AVR ها بقدری قدیمی هستند که خیلی جاها میتونند با کیفیت خوب تولیدشون کنند در ضمن امکان خاصی هم ندارند که باعث مشکل بشه. ماژول USB حساسترین بخش هست که اگر آرم غیر اصل بگیری معمولا مشکلدار هست.
          تو ایران رنج قیمت میکروهای AVR مشخص هست و نمیشه اوریجینال آورد چون خیلی گرونتر از بازار میشه. تو ایران به میکرویی که چینی نباشه میگن اوریجینال ! مثلا مینویسن مگا 8 ما تایوان هست .... این یعنی چی ؟ تایوان خرابی نداره ؟
          کره-تایوان-سنگاپور-هنگ کنک و .... همشون میرو اصل و غیر اصل دارند و این تجربه خریدار هست (خریدار از چین منظورمه) که میدونه مثلا مگا32 چین کار میکنه ولی مگا 8 چین کار نمیکنه و نمیخره ! بعضا هم خریدار فقط دنبال قیمت هست و میگه مگا 8 تایوان باشه ولی کارنکردم نکرد فقط ارزون باشه !

میکروهای AVR که میاریم اوریجینال نیستند ولی حاضرم رو تعداد با گارانتی بفروشمشون. کسایی که تعداد میخرند میکرو رو میدونن کاملا این موضوع رو.
          از جواب صادقانه شما خیلی خیلی ممنونم ...
          واقعا خیلی کم پیدا میشه که فروشنده حقیقت رو بیان کنه ...
          ================================================== ===============
          در بعضی از مدلهای AVR فیوز بیت CKDIV8 به طور پیشفرض صفر هست که اگر این فیوز بیت صفر باشه باعث میشه تا 8 برابر کند تر پروگرام بشه
          اگر قبل از پروگرام کردن این فیوزبیت را یک کنید می بینید که سرعت پروگرام کردن تا هشت برابر سریعتر خواهد شد ...
          و یک نکته دیگه
          اگر فرکانس میکرو هر چه بیشتر باشه سرعت پروگرام کردنش بیشتر میشه ...
          من این دو کار را کردم سرعت پروگرامر هاتل خیلی بهتر شد ...
          [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
          معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
          معرفی نرم افزار Codewizard PWM
          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

سری ARM همگی اوریجینال هستند ولی AVR ها خیر...
            اگه AVR اورجینال (حتی با قیمت بالا) هم کنار غیر اورجینال ها بیارید فروش میره.خیلی ها دنبال میکروی اورجینال هستند و حاضرند قیمت بالاترش رو هم بپردازن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
              اگه AVR اورجینال (حتی با قیمت بالا) هم کنار غیر اورجینال ها بیارید فروش میره.خیلی ها دنبال میکروی اورجینال هستند و حاضرند قیمت بالاترش رو هم بپردازن.
              اگر میکروهایی که الان میارم درصدی ضعیفتر بودند این کار رو میکردم.
              میکروهای موجود 100% عملکرد مشابه اوریجینال ها دارند و نیازی به میکرو اوریجینال نیست

دیدگاه

لازم میدونم صحبت های رو خدمت بعضی از دوستان در رابطه پرورگرامر هاتل عرض کنم:

چند وقت پیش زیف سوکت فوق العاده نا مرغوب این پروگرامر خراب شد و بعد از تماس با هاتل تصمیم به تعویض زیف سوکت گرفتم

بعد از تعویض زیف سوکت با هزار مصیبت( بخاطر فیبر نا مرغوب این پروگرامر) یک قطعی در حد مو روی تراک های این برد به وجود اومد و کار نمیکرد تماس گرفتم با پشتیبانی

پاسخی که از طرف پشتیبانی به من داده شد: چه بلایی سرش اوردی ؟ نکنه به برق وصلش کردی...! من هم قطع کردم

به هزار دنگو فنگ قطعیو پیداش کردم و حل شد.

بار دوم برای اتصال ایکسمگا به این پروگرامر شکی در دل من افتاد که تغذیه این برد 5 ولته و هیج مبدل ولتاژی برای تبدیل اون به 3 ولت وجود نداره.

دوباره با پشتیبانی تماس گرفتم....!

گفتن که چند بار اول مشکلی پیش نمیاد. به خوده خدا قسم جا خوردم.چند باره اول...

مشکل اخری که چند روز پیش برای من پیش افتاد این بود تغذیه spi این پروگرامر قطع شد و ولتاژ نداشت دوباره تماس گرقتم و خواهش کردم که یه pdf از پی سی بی این پروگرامر برام ارسال شه تا خودم براش برد بزنم و قبول نکردن وگفت 30 هزار تومن برام پول واریز کن تا برات ارسال کنم.

خلاصه چیزیو بخرین که بهترین پشتیبانیو داشته باشه.
                .The best question deserves a better answer
                =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
                «پناه»می برم «به خدا»
                از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•

چند وقت پیش زیف سوکت فوق العاده نا مرغوب این پروگرامر خراب شد و بعد از تماس با هاتل تصمیم به تعویض زیف سوکت گرفتم

بعد از تعویض زیف سوکت با هزار مصیبت( بخاطر فیبر نا مرغوب این پروگرامر) یک قطعی در حد مو روی تراک های این برد به وجود اومد و کار نمیکرد تماس گرفتم با پشتیبانی

پاسخی که از طرف پشتیبانی به من داده شد: چه بلایی سرش اوردی ؟ نکنه به برق وصلش کردی...! من هم قطع کردم

بار دوم برای اتصال ایکسمگا به این پروگرامر شکی در دل من افتاد که تغذیه این برد 5 ولته و هیج مبدل ولتاژی برای تبدیل اون به 3 ولت وجود نداره.

مشکل اخری که چند روز پیش برای من پیش افتاد این بود تغذیه spi این پروگرامر قطع شد و ولتاژ نداشت دوباره تماس گرقتم و خواهش کردم که یه pdf از پی سی بی این پروگرامر برام ارسال شه تا خودم براش برد بزنم و قبول نکردن وگفت 30 هزار تومن برام پول واریز کن تا برات ارسال کنم.

ای خدارو شکر که این mk2 زیف سوکت نداره! :wow: :wow: :wow: :wow:
                  ====
                  بازم خداروشکر که خود پروگرامر تغذیه نمیده و خودمون باید تغذیه بدیم! :wow: :wow: :wow: :wow:
                  ====
                  عیوب این پروگرامر mk2 تبدیل به مزیتش شد! :wow:
                  ====
                  حتما دلیلی داشته که اتمل این دو امکان را روی پروگرامر نزاشته(و دلیلش هم با پست شما برامون روشن شد!!!!!!!) :biggrin:

[glow=blue,2,300]هرکی mk2 نخره،ضرر بزرگی کرده!!!! [/glow]
                  هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کدام پروگرامر بهتر است؟

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
                    ولی من میکروم اصل نبوده. :biggrin:
                    در ضمن verify هم کردی؟!؟!
                    هر سه مرحله با هم

دیدگاه

آقا من یه سوال پرسیدم ببینید چه جوابهای گرونی دادید :eek: :mrgreen:
                      ببینید، بنده یک پروگرامر برای avr میخوام که به usb وصل بشه و رنج قیمت اون حداکثر 35000 یا 40000 تومن باشه و با کدویژن خوب کار کنه.
                      در ضمن، اینطور که شما گفتید و من فهمیدم، usb asb بهتر از stk500 هست! پس چرا توی فروشگاه سایت، stk500 گرونتره؟!!!
                      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

سلام
                        پروگرمری خوبه که خود اتمل معرفی اش کرده باشه :smile:
                        http://www.atmel.com/images/doc0943.pdf
                        من از نسخه ی پیشرفته تر این پروگرمر استفاده می کنم
                        و بجای بخش پرت کام، یه FT232 گذاشتم
                        اینقدر ساده هست که کارش به کلونینگ و ... نمی کشه
                        و فرقی بین دست ساز، امریکایی و چینی اش نیست

سرعت اش یکم پایینه، اما سازگاری خوبی با CodeVision داره.
                        سری ATmega و ATTiny رو پشتیانی می کنه.

رابط usb اش هم FT232RL هست، فوق العاده دقیق و پایدار
                        و استاندارد
                        تا حالا یه مورد نداشتیم FT232R به کامپیوتری سازگار نباشه
                        و با تمام ویندوز ها هم سازگاره
                        برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                        http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
                          سلام
                          پروگرمری خوبه که خود اتمل معرفی اش کرده باشه :smile:
                          http://www.atmel.com/images/doc0943.pdf
                          من از نسخه ی پیشرفته تر این پروگرمر استفاده می کنم
                          و بجای بخش پرت کام، یه FT232 گذاشتم
                          اینقدر ساده هست که کارش به کلونینگ و ... نمی کشه
                          و فرقی بین دست ساز، امریکایی و چینی اش نیست

سرعت اش یکم پایینه، اما سازگاری خوبی با CodeVision داره.
                          سری ATmega و ATTiny رو پشتیانی می کنه.

رابط usb اش هم FT232RL هست، فوق العاده دقیق و پایدار
                          و استاندارد
                          تا حالا یه مورد نداشتیم FT232R به کامپیوتری سازگار نباشه
                          و با تمام ویندوز ها هم سازگاره
                          avr910 با ویندوز 7 و بالاتر از آن مشکل داره.
                          هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

اقای بلورچیان شما دیگه چرا این حرفو میزنید....شما که استاد بنده به حساب میاین
                            میکرو های قلابی اصلا با فرکانس های بالای 12 مگا هرتز درست کار نمیکنن .این مورد رو خودم به تجربه خودم عرض میکنم.
                            بنابر این نمیشه فرکانس پروگرام رو بالا برد.
                            در نتیجه سرعت پروگرام پایین میاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
                              سلام
                              چقدر بد شانسی ....
                              این همه مشکل رو که گفتی چرا تو این 5 سال بهش بر نخوردم ؟؟؟ :surprised:
                              بله ... درسته زیف سوکت بعضی موقع ها خوب کار نمیده ...
                              خودم موقعی که میکرو را روی زیف سوکت میگذارم و ضامنش رو میدم پایین ، خود آی سی رو از عرض جابجاش میکنم درست میشه ...(البته نه همیشه بلکه موقع هایی که نمیشناسه یا بد میشناسه)
                              ولی من همیشه با IDC کار میکنم ... و خیلی خوب هم جواب گرفتم ...
                              اینکه میگید برای میکروهای Xmega ولتاژ 3.3 ولت نداره .... بله درسته ... اون موقع که هاتل پروگرامرش رو طراحی کرد هنوز ATXmega توی بازار نبود و شاید هم بود کسی نمیشناختش ... تا بعد از مدتی برای Xmega هم طراحی شد ... البته همینطور که نرم افزارش پدیت میکنه باید سخت افزارش هم پدیت کنه ... که متاسفانه این کار رو نکرده ...

موفق باشید
                              [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                              معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                              معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
                                اقای بلورچیان شما دیگه چرا این حرفو میزنید....شما که استاد بنده به حساب میاین
                                میکرو های قلابی اصلا با فرکانس های بالای 12 مگا هرتز درست کار نمیکنن .این مورد رو خودم به تجربه خودم عرض میکنم.
                                بنابر این نمیشه فرکانس پروگرام رو بالا برد.
                                در نتیجه سرعت پروگرام پایین میاد.
                                اینی که شما داشتی دیگه خیلی قلابی بوده !
                                میکروهایی که در فروشگاه هستند بدون کوچکترین موردی براتون کار میکنند. اکثر میکروهایی که وارد کننده های معتبر میارن ت بازارهم به همین شکل بدون مشکل هستند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X