اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدافعان زبان بیسیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدافعان زبان بیسیک

البته دوستان بنده هیچ اشاره ای به کدویزارد کدویژن نکردم ...
    فقط از لحاظ بهینه سازی کد بررسی کردم ... همین ...
    یعنی اینکه کدویژن زمانی که یک برنامه را کامپایل میکند حافظه کمتری را اشغال میکند ...
    در نتیجه پردازش کمتر انجام میگیرد و به دلیل بهینه شدن کد میتوان برنامه بیشتری در این محیط نوشت ...
    شاد و پیروز باشید
    [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

تکرار !!!
      بسکام توانایی های بالایی داره..
      نمیگم من اما خیلیا از همین زبان در آمد های بالایی داشتن..
      C قویتره!! مشخصه!!
      اما بسکام کاربرد خودش رو داره ..
      داداش هر دوشو یاد بگیر
      اصولی یاد بگیر اونوقت میبینی در خیلی از اصول ها فرقی با هم ندارند و فقط شکلاشون متفاوته..

دیدگاه

:surprised:
        کمپین مدافعان بیسیک!
        :eek:
        به قول rezash86 هردوشو یاد بگیر که بعضی وقتا کارت لنگه
        اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

مدافعان بیسیک :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: oo:
          http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مدافعان زبان بیسیک

نوشته اصلی توسط Rezash86
            تکرار !!!
            بسکام توانایی های بالایی داره..
            نمیگم من اما خیلیا از همین زبان در آمد های بالایی داشتن..
            C قویتره!! مشخصه!!
            اما بسکام کاربرد خودش رو داره ..
            داداش هر دوشو یاد بگیر
            اصولی یاد بگیر اونوقت میبینی در خیلی از اصول ها فرقی با هم ندارند و فقط شکلاشون متفاوته..
            درود بر شما
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام یه نسبت برتری c یا نه بزار بهتر بگم c++ به بیسیک داشتن کتابخونه ای به اسم qt هست من سال پیش یکی دیدم فک کنم تو یه نمایشگاه بود اما یادم نیست کجا اما مطمئنم qt بود هنوزم تو کفشم :surprised: ولی هنوز دارم دنبالش میگردم نمیدونم رو چه نرم افزاری نصب شده بود :-? اما با اون کتاب خونه و avr یه کارای بزرگی انجام داده بودن تو 10 یا 15 خط :-Oالان از اون موقع دارم دنبالش میگردم انگار اصلا نمونش وجود نداره :angry: اما تصور کن جاوا,سی شارپ,c و.... کنار هم چی میشه (مخ ادم خراب میشه )
              البته هردو کاربرد خاص خودشنو دارند
              با تشکر
              سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

با سلام

اول بگم که برای یادگیری استفاده از میکروکنترلر ها و دیدن بلافاصله نتیجه و عدم سروکله زدن با ریجستر ها و نوشتن برنامه های ساده مثلا برنامه نویسی یک چشمک زن ویا چیزی در این عیار هیچ فرقی بین این دو زبان نیست که من هم به همین روش شروع کردم و در ادامه چون کارم را راه می انداخت نمی خواستم از آن دل بکنم ولی مشکل زمانی بوجود آمد که لازم شد مثلا :

1- آرایه های چند بعدی باید تعریف میکردم
                2- نیاز به اشاره گرها داشتم تا در استفاده از Sram صرفه جویی کنم
                3- از امکانات کامل ADC استفاده بکنم (مثل مود Free و مد تفاضلی)
                4- لازم بود تا از کیبرد در پایه های ترکیبی از چند پورت و یا بیش از 16 کلید استفاده بکنم
                و ...... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

و واقعا سخت بود تا من که همه پروژه هایم را با بیسکام انجام داده بودم از این نرم افزار دل بکنم ولی وقتی به سراغ ' C ' رفتم با این واقعیت بسیار تلخ روبرو شدم که من نه برنامه نویسی اصولی بلد نیستم نه میکرو را میشناسم ونه حتی قادرم یک ماژول که کتابخانه آن در بیسکام نباشد را ره اندازی بکنم

بطور خلاصه من هیچ کاری بلد نبودم اگر کتابخانه آن در بیسکام نباشد انجام بدهم !!!!!!!!!!

تازه اگر میخواستم تا با میکرکنترل های مثلا ARM کار بکنم چی !!!!!!! :question: :question: :question: :question:

لذا با توجه به تجربه بسیار تلخ من پیشنهاد میکنم همین الان حتی از همین ثانیه بیسکام را کنار بگذارید و هر چند در آغاز سخت است ولی سعی کنید با ' C ' برنامه نویسی را شروع بکنید تا با گوشت و پوست خود نحوه حرکت 1و 0 را در داخل ریجسترها و حافظه میکرو احساس کنید :applause: :wow: :applause: :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                  لذا با توجه به تجربه بسیار تلخ من پیشنهاد میکنم همین الان حتی از همین ثانیه بیسکام را کنار بگذارید و هر چند در آغاز سخت است ولی سعی کنید با ' C ' برنامه نویسی را شروع بکنید تا با گوشت و پوست خود نحوه حرکت 1و 0 را در داخل ریجسترها و حافظه میکرو احساس کنید
                  البته نمیتوان به طور کامل آن را کنار گذاشت و آن را بلد باشیم ، خالی از لطف نیست ...
                  به نظر من تجربه کار با سه کامپایلر باید داشته باشیم ...
                  با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                    البته نمیتوان به طور کامل آن را کنار گذاشت و آن را بلد باشیم ، خالی از لطف نیست ...
                    به نظر من تجربه کار با سه کامپایلر باید داشته باشیم ...
                    با سلام

میشه در مورد بخش هایلایت شده بیشتر توضیح دهید ؟؟؟؟؟
                    ببینید این حرف را زمانی میگویند که بیسکام دارای امکاناتی باشد که با دیگر IDE ها آن امکان را نتوان بوجود آورد در اینجا میگویند که بطور کامل نمی توان کنار گذاشت چون کار X را اگر بخواهیم انجام دهیم به آن نیازمندیم در حالی که با IDE های زبان سی همان کار را در زمان کمتر و با امنیت و مقدار کد کمتر میتوان انجام داد
                    راستش را بخواهید نمی خواستم جواب برایش بنویسم ولی خیلی با خودم کلنجار رفتم ولی دیدم از جوانمردی بدور است اگر تجربه خودمان را با دیگران در میان نگذاریم و دیگران نیز بعد از 2 و یا سه سال (کمتر و یا بیشتر ) به این نتیجه برسند
                    من شخصا سه بار خواستم از بیسکام کوچ کنم هر بار یک مقدار از راه را رفتم و وقتی به مشکلی در انجام پروژه برخورد کردم که با سواد آن روز من نتوانستم راه حلی برایش پیدا کنم به جای تحقیق دوباره رفتم سراغ بیسکام و همان شد که این پروسه ( کوچ کردن از بیسکام به سی) دو سال طول کشید ولی اگر یکباره تصمیم خودم را عملی میکردم با توجه به آشنایی مقدماتی من با برنامه نویسی اینکار حداکثر سه ماه طول میکشید
                    آشنایی داشتن با بیسکام مشکلی نیست بلکه خود مزیت است منظور من تکیه گاه قراردادن بیسکام مشکل است
                    پرش کردن گاه وبیگاه بین زبان های برنامه نویسی باعث عقب ماندگی در هر دو زبان میشود ونمیتوان به نتیجه دلخواه رسید مثل کسی که هم میکانیکی بلد است هم ارایشگری و هم کچ کاری ولی در هیچ یک از کارها نمیتواند حرفه ای شود و حتما شما کچکاری منزلتان را به میکانیکی که کچکاری بلد است نمی دهید ودنبال کچکاری میگردید که اینکاره باشد
                    به نظر من برای کوچ کردن از یک زبان به زبان دیگر باید بیکباره تصمیم بگیرید مثل کسی که میخواهد سیگار را ترک کند نمیشود بهانه بیاوریم امروز رفتم عروس عیب ندارد یکی بکشم از فردا نمیکشم

حالا خود دانید

دیدگاه

آقا منم میگم بیسیک بهتر ازسی چون من خیلی راحتو بدون دردسر یادگرفتم ولی الان دو سال دارم زور میزنم سی یاد بگیرم ولی نمیشه که نمیشه :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjaber
                        آقا منم میگم بیسیک بهتر ازسی چون من خیلی راحتو بدون دردسر یادگرفتم ولی الان دو سال دارم زور میزنم سی یاد بگیرم ولی نمیشه که نمیشه :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
                        دوسال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                        من خودم تو سه روز تونستم c رو یاد بگیرم!
                        بعد از این سه روز شروع کردم به نوشتن برنامه ها و پروژه ها...
                        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                        !Electronic On! Programming On
                        هوشمندانه سوال بپرسیم!
                        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

منم یک هفته :mrgreen:
                          http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                            میشه در مورد بخش هایلایت شده بیشتر توضیح دهید ؟؟؟؟؟
                            سلام
                            ببینید دوستان
                            من خودم شخصا" با بسکام شروع کردم ...
                            حدود یک سال و نیمی کار میکردم ولی ...
                            پیشرفتم زمانی آغاز شد که به سی کوچ کردم و بسکام رو بوسیدم و گذاشتمش کنار ... گذشت و تا اون روزی که تاپیک "چگونه همه پایه های میکرو AVR را PWM کنیم ؟؟ " را زدم و به خاطر اینکه همه بتوانند استفاده کنند برنامه را با سه کامپایلر معرفی کردم ...
                            دلیل اینکه میگم لازم هست که بیسیک رو بلد باشیم اینه که اگر یه برنامه به زبان سی نوشته باشیم بتوانیم خودمان به بیسیک هم ترجمه کنیم و برای دیگران قابل استفاده باشد ... و برعکس ... یعنی کسی که بسکام بلده سی هم بلد باشه بهتره ...
                            در ضمن ...
                            شاید در ظاهر اگر چند تا زبان بلد بشویم ذهنمان قاطی کند ولی اصلا اینطور نیست و مغزمان بهتر کار میکند ...

دوستان عزیز
                            بلد بودن زبان سی به چندتا دستور شرطی و حلقه بی نهایت و چند تا دیفاین و ... نیست
                            زبان سی خــــیلی گسترده تر از اون چیزی هست که فکرش رو میکنید ...
                            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

سلام

یه تراشه SPI دار به من بدهید
                              و یه میکرو

تا بهتون نشون بدهم بیسیک چقدر کتابخانه های افتضاحی داره...

کتابخونه SPI نرم افزاری بیسیک اشتباه هست. چندماه عمرم رو تلف کرد. بعدش پاکش کردم و اومدم سراغ C
                              برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                              http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

آقا این بخث دیگه کافیه اونهایی که تو صفحات اول پست گذاشته بودن دیگه نیومدن جلو معلمومه که پذیرفتن ، لطف کنید دیگه اینقدر اسپم ندید.
                                :sad: :sad:
                                http://massoud68.persiangig.com/pict...1406891613.gif

مشکلتون حل شده ؟؟؟
                                پس روي "موضوع به نتيجه رسيد" کليک کنيد !! :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X