اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدافعان زبان بیسیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدافعان زبان بیسیک

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
    دوسال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من خودم تو سه روز تونستم c رو یاد بگیرم!
    بعد از این سه روز شروع کردم به نوشتن برنامه ها و پروژه ها...
    بابا دمتون بوووووووووووق تریلی جدی میگید
    میشه یه راهی پیش روم بزارید برای یادگیری سی

دیدگاه

دوستان C فقط با کتاب جعفر نژاد . درهمون حد کافیه.
      http://massoud68.persiangig.com/pict...1406891613.gif

مشکلتون حل شده ؟؟؟
      پس روي "موضوع به نتيجه رسيد" کليک کنيد !! :job:

دیدگاه

من کتاب داشتم اما یکی از اساتید انجمن منو راه انداخت :mrgreen: دستش درد نکنه همینجا ازش تشکر میکنم
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

اصلاح

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
            spi بسکام مشکل داره!!؟؟ بنده با خرید نسخه اصلی در اون اشکالی ندیدم
            و برخی ماژول ها رو با این پروتکل راه اندازی کردم
            دقیقا چه مشکلی؟
            نوشته اصلی توسط مرتضی م.
            کتابخونه SPI نرم افزاری بیسیک اشتباه هست. چندماه عمرم رو تلف کرد. بعدش پاکش کردم و اومدم سراغ C
            [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
            معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
            معرفی نرم افزار Codewizard PWM
            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
              سلام

یه تراشه SPI دار به من بدهید
              و یه میکرو

تا بهتون نشون بدهم بیسیک چقدر کتابخانه های افتضاحی داره...

کتابخونه SPI نرم افزاری بیسیک اشتباه هست. چندماه عمرم رو تلف کرد. بعدش پاکش کردم و اومدم سراغ C
              با سلام برادر عزیز شما حتما نحوه استفاده کردنتون اشتباهه

وگرنه من دارم از spi بسکام استفاده میکنم مثل هلو جواب میده
              اللهم عجل لولیک الفرج
              تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

من خودم کدویژن کار میکنم و یکمی هم بیسیک بلدم و جانب هیچکدوم رو هم نمیگیرم ولی اگه به سایتهای خارجی نگاه کنید 99 درصد پروژه های جدید با c هستش و این یعنی یه دلیلی داره که همه C رو به بیسیک ترجیح میدن.
                برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
                من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
                "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xbehzad
                  من خودم کدویژن کار میکنم و یکمی هم بیسیک بلدم و جانب هیچکدوم رو هم نمیگیرم ولی اگه به سایتهای خارجی نگاه کنید 99 درصد پروژه های جدید با c هستش و این یعنی یه دلیلی داره که همه C رو به بیسیک ترجیح میدن.
                  سلام
                  علت برتری c به بسکام انعطاف زیادیه که داره مثلا شما نمیتونی یه کاریو با بسکام انجام بدی حتی با c هم قابل انجام نیست اما c یه قابلیتی که داره استفاده از کدهای اسمبلی در داخل برنامه ها هست که اکثر توابع c هم با همین زبان اسمبلی نوشته شده اند ولی در بسکام کدهای به ظاهر اسمبلی وجود داره و قابلیت استفاده از اسمبلی رو نداره و یه برتری بسکام به c ساده بودن کدهاش هست که البته اون ها هم نوعی تابع هستند
                  با تشکر
                  سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده
                    سلام
                    ... c یه قابلیتی که داره استفاده از کدهای اسمبلی در داخل برنامه ها هست ...
                    فقط محض گوشزد عرض می کنم که در بسکام هم، دستور Asm$ و end Asm$ دقیقا همین قابلیت رو ارائه می دهد.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز من تازه وارد سایت شدم از این رو خدمت شما جسارت نمیکنم ولی من از 83 تا الان با میکرو ها کار کردم ،8051 رو تحت WIN98اسمبلی یاد گرفتم AVR رو با بیسیک PIC رو با C و ARM هم با سی و بیسیک و برا PC هم C&# C++ در حال حاضر هم AVR رو که بیشتر روش تاکید داری رو با IAR و بسکام کار میکنم به نظر من این غلطه که بگیم سی بهتره یا بیسیک اون عزیزای که فکر میکنن چون سی بلدن حرفه ای هستن و درک والای ازقطعات دارن و درایو نویسن باید در کمال احترام خدمتشون بگم من خودم خیلی از حتی همکارام و دیدم که کدشون عین یه گله شتره اگه ولش کنی هر بخشش مال یه سایته واگه میگن بیسیک مشکل داره مثلا تو spi داره باید بگم من به شخصه بهاش 4 تا مگا شبکه کردم و مدار تسطیح ماهواره ای با GPS بستم و بی نقص کار کرد و با سی یه BMS کاملا صنعتی ساختم و خدمت بیسیک نویسای عزیز بگم من خیلی از بیسیک نویسا رو دیدم که درکی ازسخت افزار نداشتن و متاسفانه پروژه های حرفه ای نمیبندن به نظرم انتخاب زبان برنامه نویسی یه چیز شخصیه نباید به کسی تحمیلش کرد عین لباس عین رنگ مورد علاقه هر فرد .
                      خوبه انعطاف داشته باشیم خوبه هم بیسیک هم سی بلد باشیم دوستان تعصب تو هر زمینه ای مانع پیشرفته همیشه فکر نکنیم که ما درسته کارمون ما حرفه ای هستیم چون دست بالا دست زیاده اونم تو الکترونیک یه روز جلو یه دوست یه مدار دماسنج با میکرو بستم با ادعا زیاد اون مرد شریف یک ماه بعد امد و با پ امپ مدار منو بسته بود و نشونم داد و گفت داداش این بهش میگن کامپیوتر آنالوگ فهمیدم تعصب و ادعا مانع پیشرفته .
                      به نظرم بیایم با هم سعی کنیم یاد بگیریم تک بعدی نباشیم درست نیست که چیزی و که بلد نیستیم یا دوست نداریمو تخریب کنیم و بگیم بده .
                      منو ببخشید قصد نصیحت نداشتم .
                      جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
                      که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                        فقط محض گوشزد عرض می کنم که در بسکام هم، دستور Asm$ و end Asm$ دقیقا همین قابلیت رو ارائه می دهد.
                        نوشته اصلی توسط امیر حسام الفتی
                        سلام
                        ولی من با همین Cbi جواب گرفتم :eek:
                        مثلا Cbi Portk.0
                        در مورد LCD هم تا اونجایی که من میدونم بچه یی که با ARM کار میکنن حدود 32 فریم در ثانیه جواب گرفتن و مشکلی برای ال سی دی پیش نیومده.
                        با تشکر :bye
                        نوشته اصلی توسط طراح
                        متاسفانه مشکل استفاده از BASCOM همچنان دامنگیر شماست و این مورد هم ناشی از همان مسئله است.
                        همانطور که گفته شد، با دستورات CBI و SBI فقط می توان روی Virtual port عمل کرد و این دستوری که شما فکر می کنید در BASCOM به اسمبلی نوشته اید( CBI PORTK,0) یک دستور به ظاهراسمبلی و در اصل خود ساخته این نرم افزار است و اگر حتی یک برنامه یک خطی با همین دستور بنویسید و فایل Hex آنرا در سیمولاتور AVRStudio بصورت اسمبلی ببینید، مشاهده می کنید که علاوه بر کدهای زیادی که بیجهت تولید می کند(مانند مقدار دهی اولیه به Stack Pointer)، همین یک خط به 3 خط برنامه اسمبلی تبدیل شده است. بنابراین شما عملا برای رسیدن به سرعت بالا با ابزاری کار می کنید که به ظاهر به اسمبلی برنامه می نویسید، اما در اصل با کدهایی که BASCOM تولید می کند، منظور شما حاصل نمی شود. اگر می خواهید به سرعت واقعی ناشی از برنامه نویسی اسمبلی برسید باید عطای BASCOM را به لقای آن ببخشید و نرم افزار را در محیطی مانند AVRStudio بنویسید. آنگاه متوجه خواهید شد که برای XMEGA دستوری مانند CBI PORTK,0 وجود خارجی ندارد.
                        کد اسمبلی که BASCOM برای دستور فوق تولید می کند به شرح زیر است:

LDS R23,0x0724
                        ANDI R23,0xFE
                        STS 0x0724,R23
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39020.45

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elfian
                          با سلام خدمت دوستان عزیز من تازه وارد سایت شدم از این رو خدمت شما جسارت نمیکنم ولی من از 83 تا الان با میکرو ها کار کردم ،8051 رو تحت WIN98اسمبلی یاد گرفتم AVR رو با بیسیک PIC رو با C و ARM هم با سی و بیسیک و برا PC هم C&# C++ در حال حاضر هم AVR رو که بیشتر روش تاکید داری رو با IAR و بسکام کار میکنم به نظر من این غلطه که بگیم سی بهتره یا بیسیک اون عزیزای که فکر میکنن چون سی بلدن حرفه ای هستن و درک والای ازقطعات دارن و درایو نویسن باید در کمال احترام خدمتشون بگم من خودم خیلی از حتی همکارام و دیدم که کدشون عین یه گله شتره اگه ولش کنی هر بخشش مال یه سایته واگه میگن بیسیک مشکل داره مثلا تو spi داره باید بگم من به شخصه بهاش 4 تا مگا شبکه کردم و مدار تسطیح ماهواره ای با GPS بستم و بی نقص کار کرد و با سی یه BMS کاملا صنعتی ساختم و خدمت بیسیک نویسای عزیز بگم من خیلی از بیسیک نویسا رو دیدم که درکی ازسخت افزار نداشتن و متاسفانه پروژه های حرفه ای نمیبندن به نظرم انتخاب زبان برنامه نویسی یه چیز شخصیه نباید به کسی تحمیلش کرد عین لباس عین رنگ مورد علاقه هر فرد .
                          خوبه انعطاف داشته باشیم خوبه هم بیسیک هم سی بلد باشیم دوستان تعصب تو هر زمینه ای مانع پیشرفته همیشه فکر نکنیم که ما درسته کارمون ما حرفه ای هستیم چون دست بالا دست زیاده اونم تو الکترونیک یه روز جلو یه دوست یه مدار دماسنج با میکرو بستم با ادعا زیاد اون مرد شریف یک ماه بعد امد و با پ امپ مدار منو بسته بود و نشونم داد و گفت داداش این بهش میگن کامپیوتر آنالوگ فهمیدم تعصب و ادعا مانع پیشرفته .
                          به نظرم بیایم با هم سعی کنیم یاد بگیریم تک بعدی نباشیم درست نیست که چیزی و که بلد نیستیم یا دوست نداریمو تخریب کنیم و بگیم بده .
                          منو ببخشید قصد نصیحت نداشتم .
                          سلام
                          دوست عزیز شما از سال 83 شروع کردین به کد نویسی ولی اگه ما هم اندازه شما سابقه کار با میکروکنترلر رو داشتیم وضعیت کدنویسی مون به شکل که بیان کردین نبود,تو این تایپیک کسی چیزی رو به کسی تحمیل نکرده هرکس نظر شخصی خودش رو بیان کرده باز هر کس که میخواد برنامه نویسی کنه با هر کدام که راحت تره این کارو انجام میده,من خودم دو ساله وارد مبحث برنامه نویسی میکرو کنترلر شدم یه سال با بیسیک کار کردم چند ماهی هم با c و الان دارم اسمبلی یاد میگیرم
                          با عرض پوزش.
                          با تشکر

دیدگاه

ببین دوست عزیز من بی طرف میگم :arrow:
                            اگه بیسیک زبون استانداردی بود حتما لینوکس اونرو ساپورت میکرد . من خودم با arm 11 و سیستم عامل لینوکس دارم کار میکنم :nerd:. به نظرت میشه بیسیک رو با زبون سی و سی پلاس پلاس مقایسه کرد؟؟؟؟؟
                            :bye
                            مشخصات من در لینک زیر
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

دیدگاه

عزیز همیشه تحمیل کردن این نیست که رو سر طرف کلت بگیری بگی یاد بگیر همه مثل شما حرفه ای نیستن که دل سرد میشن من خودم دیدم فکر میکنن کارشون بی ارزشه گاهی برا پی بردن به چیزی باید خود اونطرف وقت بزاره تا بهش اثبات بشه . خدمت اون دوست غزیزم که گفت لینوکس بگم من هرگز نگفتم سی زبان ضعیفیه هرگز من فقط میگم مهم کاریه که میکنیم و نتیجه ای که میگیریم زبان و کامپایلر فقط وسیله هستن
                              جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
                              که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

حرف شما متین .
                                من خودمم با بیسیک کار کردم . بیشتر به درد کارهای سبک میخوره.
                                پردازش تصویر بخوای انجام بدی قطعا باید متوصل بشی به سی .
                                به نظر من سرعت و دقت + اصول .تو کد نویسی ارجعیت داره

مشخصات من در لینک زیر
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X