اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش ضبط صدا با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بهترین روش ضبط صدا با AVR

کسی تا حالا با این مکیروفن خازنی ها تونسته صدا ضبط کنه؟ من مدار تقویت کنند این میکروفن ها رو میخوام که بعد به ADC میکرو ( مگا32 ) بدم...
    گیر کردم...

دیدگاه

به اسکوب دسترسی دارید؟ همون مدار که در فایل پیوستی صفحه قبل من بود رو ببندید و شکل موجش رو قبل اعمال به adc میکرو ببینید. مدار بخوبی کار میکنه و مشکلی نداره.
      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

من بازم اون مدار روبستم هیچ فرقی نکرد...نمیدونم چرا.....
        من زیر رو که میبندم خروجی که با هدفون گوش میدم ( حتی به اسپیکر کامپیوترم هم زدم ) صدا عالیه بلند خیلی تمیز و بدونه نویز.... حالا همین خروجی به شکل های زیر به میکرو وصل میکنم ولی جواب نمیده فقط و فقط نویز ضبط میشه ، صدای میکروفن خیلی وحشتناک هم کم و هم بی کیفیت هست

1) خروجی رو با یه خازن(10uF, 100uF, 100nF, 4.7nF, 470nF و...) سری میکنم بعد میدم به میکرو
        2) یه مقاومت 12کیلو سری میکنم میدم به میکرو و روی پای ADC یه خازن 4.7نانو زمین میکنم
        3)مستقیم میدم به میکرو

با اپ امپ های LM741,LM324,TL084 هم تستکردم همه گی یه شکل بوده شاید یه مقدار باهم فرق میکنند ولی در کل یکی هستند....
        تغذیه مدارم هم پاور کامپیوتر هست....

دیدگاه

بعداز خازن C2 یه مقاومت به اندازه مقاومت هندزفری باهاش pull down کن.
          ممکنه به علت پایین بودن سرعت نمونه برداری و همینطور پایین بودن سرعت DAC کیفیت خروجی خوب نباشه.
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

بعداز خازن C2 یه مقاومت به اندازه مقاومت هندزفری باهاش pull down کن.
            ممکنه به علت پایین بودن سرعت نمونه برداری و همینطور پایین بودن سرعت DAC کیفیت خروجی خوب نباشه.
            اینم تست کردم فرق نکرد

یکم باهاش ور رفتم الان خیلی بهتر شد ( اینم بگم تغییر خاصی ندادم رو مدارش ) ولی نویز همچنان هست

میتونه از منبع تغذیه باشه؟

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز وتشکر از راهنمایی های همه عزیزان
              من برای جداسازی یا همون ایزوله کردن خط تلفن با آی سی mt8870d و ماژول پخش صوت دچار مشکل شدم آیا کسی مداری در این رابطه داره اگه بزارید ممنون میشم
              چون این پروژه که منشی تلفنیه باید از طریق آی سی mt8870d کد های DTMF رو از خط تلفن دریافت کنه ودر نهایت پیغامی رو از طریق ماژول پخش صوت پخش کنه آیا برای حفاظت از مدار نیاز به دیود هست یا چوک کافیه؟

و یک مسئله دیگه چطوری میتونم تماس دریافتی از خط تلفن رو تشخیص بدم؟

پیشاپیش ممنون از همه دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                سلام. پیشنهاد میکنم از این مقاله کمک بگیرید. برای شروع میتونه کمک خیلی خوبی باشه. موفق باشید
                http://s6.picofile.com/file/8181259426/AVR_SOUND_RECORDER.pdf.html
                سلام
                من در پروژه منشی تلفنی هم باید کدهای dtmfتماس گیرنده رو دریافت کنم که از mt8870d استفاده کردم
                و هم باید پیغام هایی را روی خط تلفن ارسال کنم که اونم خروجی ماژول MP3-TDB380 هست
                حالا سوالم این است که چگونه میتوانم همزمان هم صدا را دریافت کنم وهم ارسال
                آیا باید از دو عدد چوک مجزا استفاد کرد یا با یکی هم میشه؟ میشه بگید به چه ترتیبی میتونم اینکار رو انجام بدم
                ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanled
                  سلام
                  من در پروژه منشی تلفنی هم باید کدهای dtmfتماس گیرنده رو دریافت کنم که از mt8870d استفاده کردم
                  و هم باید پیغام هایی را روی خط تلفن ارسال کنم که اونم خروجی ماژول MP3-TDB380 هست
                  حالا سوالم این است که چگونه میتوانم همزمان هم صدا را دریافت کنم وهم ارسال
                  آیا باید از دو عدد چوک مجزا استفاد کرد یا با یکی هم میشه؟ میشه بگید به چه ترتیبی میتونم اینکار رو انجام بدم
                  ممنون
                  من چوک HT330 تست کردم ، صدایی رو که ضبط کردم رو خیلی راحت انداخت رو خط تلفن و همزمان عمل دیکود رو هم انجام میداد بدونه مشکل و نویز...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                    من چوک HT330 تست کردم ، صدایی رو که ضبط کردم رو خیلی راحت انداخت رو خط تلفن و همزمان عمل دیکود رو هم انجام میداد بدونه مشکل و نویز...
                    بدون هیچ جفاظت یا مدار اضافه!؟ میکرو آسیب نمیبینه؟
                    میشه شماتیکتون رو اینجا بزارید من این پروژه رو برای یکشنبه باید انجام بدم
                    دوستان گفتند به ترتیب زیر باید از مدار حفاظت کرد:

دیدگاه

مقدار خازن رو تست کن ببین چه مقداری لازمه ، فکر کنم من با خازن 47نانو MKT جواب گرفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
                        در مورد استفاده از ISD4004 یخورده آی سی بد قلقی هستش که باتوجه به فرصتتون من پیشنهاد میکنم از ماژول ام پی تری TDB380 استفاده کنید که کار باهاش خیلی آسونه و کیفیت خیلی عالی هم داره.
                        سلام من ماژول TDB380 رو خریدم ولی متاسفانه راه اندازی نشد
                        یعنی خواستم بدون میکرو تو مد موازی راه اندازیش کنم m0وm1رو هم زمین کردم
                        پایه های PL و busy باید به کجا وصل بشن؟ و چطور باهاشون کار کرد ؟من اونها رو هم زمین کردم

دیدگاه

چرا موازی؟
                          با ارتباط سریال به راحتی جواب میده. busy رو هم درحالت عادی به 5 ولت باید وصل کنید. صدای خروجی HPR یا HPL رو یا به هندزفری وصل کنید یا به اسپیکر کامپیوتر نه بلندگو. باود ریت هم که باید روی 4800 و 8 بیت دیتا و 1بیت استپ و نوپریتی باشه.
                          برای بار اول چندتا آهنگ با فرمت mp3 بریزید روی مموری کارتتون ( البته داخل فولدر نباشن). اسم آهنگاتون هم مطابق همون چیزی که توی دیتاشیت گفته شده بذارید. حتما رم و خشابتون رو روی یه دستگاه دیگه تست کنید که سالم باشه.
                          حالا کافیه که برید توی برنامه بگید که مثلا هربار که فلان پین زده شد UDR=1; بشه. به این ترتیب آهنگی که اسمش A001 باشه پخش میشه. حواستون باشه 1 بار فقط براش udr ارسال کنید.
                          به همین راحتی.
                          موفق باشید
                          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

چرا موازی؟
                            با ارتباط سریال به راحتی جواب میده. busy رو هم درحالت عادی به 5 ولت باید وصل کنید. صدای خروجی HPR یا HPL رو یا به هندزفری وصل کنید یا به اسپیکر کامپیوتر نه بلندگو. باود ریت هم که باید روی 4800 و 8 بیت دیتا و 1بیت استپ و نوپریتی باشه.
                            برای بار اول چندتا آهنگ با فرمت mp3 بریزید روی مموری کارتتون ( البته داخل فولدر نباشن). اسم آهنگاتون هم مطابق همون چیزی که توی دیتاشیت گفته شده بذارید. حتما رم و خشابتون رو روی یه دستگاه دیگه تست کنید که سالم باشه.
                            حالا کافیه که برید توی برنامه بگید که مثلا هربار که فلان پین زده شد UDR=1; بشه. به این ترتیب آهنگی که اسمش A001 باشه پخش میشه. حواستون باشه 1 بار فقط براش udr ارسال کنید.
                            به همین راحتی.
                            موفق باشید
                            ممنون از جوابتون
                            برای انتقال صدا روی خط تلفن نیازی به تقویت نداره؟

دیدگاه

خواهش میکنم. من در این زمینه کار نکردم، اتفاقا میخواستم از شما کمک بگیرم! ولی بطور کلی بستگی به جریان و توانی داره که میخواین ازش بکشید. من خودم چون میخواستم به یه بلندگو وصل کنم از یه lm386 استفاده کردم.
                              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

خواهش میکنم. من در این زمینه کار نکردم، اتفاقا میخواستم از شما کمک بگیرم! ولی بطور کلی بستگی به جریان و توانی داره که میخواین ازش بکشید. من خودم چون میخواستم به یه بلندگو وصل کنم از یه lm386 استفاده کردم.
                                انشاءاله اگه درست شد مدار انتقال صداشو براتون قرار میدم
                                تو مدار زیر پایه ی pl رو چه ولتاژی بهش بدم؟
                                این کانکتور سمت راست که سه پایه داره کجاست روی برد پیداش نکردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X