اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش ضبط صدا با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بهترین روش ضبط صدا با AVR

ممنونم.
    من خودم با حالت سریال ماژول کار کردم ولی همونطور که دیتاشیت گفته بعداز اینکه دیتا رو روی p0 تا p7 قرار دادی باید pl رو صفر کنی تا فرمان اجرا بشه.
    در مورد اون کانکتور بالایی هم فکر کنم منظورش همون جک پاور باشه و کانکتور پایینی جک هندزفری. اینا مهم نیس شما ولتاژت رو مستقیم بده به پایه 19 و 20 . البته لازم نیس 12 ولت باشه میتونی کمتر بدی. من خودم 5 ولت دادم بهش.
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
      چرا موازی؟
      با ارتباط سریال به راحتی جواب میده. busy رو هم درحالت عادی به 5 ولت باید وصل کنید. صدای خروجی HPR یا HPL رو یا به هندزفری وصل کنید یا به اسپیکر کامپیوتر نه بلندگو. باود ریت هم که باید روی 4800 و 8 بیت دیتا و 1بیت استپ و نوپریتی باشه.
      برای بار اول چندتا آهنگ با فرمت mp3 بریزید روی مموری کارتتون ( البته داخل فولدر نباشن). اسم آهنگاتون هم مطابق همون چیزی که توی دیتاشیت گفته شده بذارید. حتما رم و خشابتون رو روی یه دستگاه دیگه تست کنید که سالم باشه.
      حالا کافیه که برید توی برنامه بگید که مثلا هربار که فلان پین زده شد UDR=1; بشه. به این ترتیب آهنگی که اسمش A001 باشه پخش میشه. حواستون باشه 1 بار فقط براش udr ارسال کنید.
      به همین راحتی.
      موفق باشید
      ممنون بابت راهنمایی های مفید شما تا این لحظه
      به صورت کد زیر بنویسم صحیحه؟
      کد:
      $baud = 4800

Config Com1 = Dummy , Synchrone = 0 , Parity = None , Stopbits = 1 , Databits = 8 , Clockpol = 0

Config Serialout = Buffered , Size = 255
      راستی این ارتباط سریال چقدر sram اشغال میکنه؟

دیدگاه

من با کدویژن کار میکنم مهندس. این خط رو سر در نیووردم چون بسکام بلد نیستم
        Config Serialout = Buffered , Size = 255 وقفه فعال کردید؟
        از نظر حجم sram مشکلی نداره. دقیق نمیدونم ولی من تاحالا از این نظر مشکلی نداشتم.
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

چرا موازی؟
          با ارتباط سریال به راحتی جواب میده. busy رو هم درحالت عادی به 5 ولت باید وصل کنید. صدای خروجی HPR یا HPL رو یا به هندزفری وصل کنید یا به اسپیکر کامپیوتر نه بلندگو. باود ریت هم که باید روی 4800 و 8 بیت دیتا و 1بیت استپ و نوپریتی باشه.
          برای بار اول چندتا آهنگ با فرمت mp3 بریزید روی مموری کارتتون ( البته داخل فولدر نباشن). اسم آهنگاتون هم مطابق همون چیزی که توی دیتاشیت گفته شده بذارید. حتما رم و خشابتون رو روی یه دستگاه دیگه تست کنید که سالم باشه.
          حالا کافیه که برید توی برنامه بگید که مثلا هربار که فلان پین زده شد UDR=1; بشه. به این ترتیب آهنگی که اسمش A001 باشه پخش میشه. حواستون باشه 1 بار فقط براش udr ارسال کنید.
          به همین راحتی.
          موفق باشید
          سلام راستش من تا حالا با ارتباط سریال نکردم
          دستور UDR اگه برای ارسال داده هست که همونprint در بسکام میشه
          اگه اینطور باشه من هرچی print 1 ارسال کردم کار نکرد
          ولی طبق جدول زیر باید 001 رو ارسال کرد نه 1

البته من 001 و همچنین A001 رو هم ارسال کردم ولی نشد متاسفانه

دیدگاه

بلاخره تونستم پخش کنم جای RX و TX برعکس بود :mrgreen:ولی هرچی میفرستمن فقط فایل 1 رو پخش میکنه

دیدگاه

خیلی عالیه به سلامتی. مبارک باشه :biggrin:
              اگه شما عدد 2 رو ارسال کنید باید آهنگ 2 رو پخش کنه و به همین منوال.
              فقط یه چیزی که من توحین کار متوجه شدم این بود که باید آهنگ ها رو اول روی pc اسمشو عوض کنی بعد تک تک داخل SD کپی کنی وگرنه قاط میزنه. حالا چرا نمیدونم.
              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

خیلی عالیه به سلامتی. مبارک باشه :biggrin:
                اگه شما عدد 2 رو ارسال کنید باید آهنگ 2 رو پخش کنه و به همین منوال.
                فقط یه چیزی که من تو حین کار متوجه شدم این بود که باید آهنگ ها رو اول روی pc اسمشو عوض کنی بعد تک تک داخل SD کپی کنی وگرنه قاط میزنه. حالا چرا نمیدونم.
                من هر دستوری که میفرستم این فقط فایل 1 رو پخش میکنه زبون نفمه انگار :icon_razz:
                راستی m0 و M1 رو به کجا وصل کردید؟

دیدگاه

منم این مشکل رو داشتم ولی همین کاری رو که گفتم میکردم و مشکلش حل میشد.
                  m0 و m1 رو هیچ کاری باهاش نداشتم.
                  www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X