اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کردن AVR SMD (وات مناسب برای لحیم کردن?)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : لحیم کردن AVR SMD (وات مناسب برای لحیم کردن?)

من از اینجا خریدم ولی بم سوزن ندادن...دقیقا مثل همون شکل اولی هست که شما گذاشتید....
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
      من از اینجا خریدم ولی بم سوزن ندادن...دقیقا مثل همون شکل اولی هست که شما گذاشتید....
      اگر به فروشندش دسترسی داری برو ازش بگیر (یادش رفته بده یا کلا برای اینکه ارزون در بیاد خود فروشنده رفته مدل بدون دسته و سوزن رو خرید)
      اگر نداشت خودت براش درست کن
      اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
      شهيد دکتر مصطفي چمران
      اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
      ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
        اگر به فروشندش دسترسی داری برو ازش بگیر (یادش رفته بده یا کلا برای اینکه ارزون در بیاد خود فروشنده رفته مدل بدون دسته و سوزن رو خرید)
        اگر نداشت خودت براش درست کن
        نه داداش از فروشگاه سایت خریدم...نداشت...ینی من تا امروز ک شما عکسشو گذاشتید نمیدونستم سوزن داره! :mrgreen:
        اینو حدودا ی سال پیش خریدم...فک کنم سوزن سرنگ معمولی بش بخوره....یا اینکه میشه این ماژیک هایی که بدنه فلزی دارند و درشون باز میشه رو قشنگ شست و اینا رو خالی کرد توش و به جای ماژیک استفاده کرد!اینم فکریه ها... :biggrin:

www.intelart.ir

دیدگاه

نه داداش از فروشگاه سایت خریدم...نداشت...ینی من تا امروز ک شما عکسشو گذاشتید نمیدونستم سوزن داره! :mrgreen:
          اینو حدودا ی سال پیش خریدم...فک کنم سوزن سرنگ معمولی بش بخوره....یا اینکه میشه این ماژیک هایی که بدنه فلزی دارند و درشون باز میشه رو قشنگ شست و اینا رو خالی کرد توش و به جای ماژیک استفاده کرد!اینم فکریه ها... :biggrin:
          تا حد امکان نزار بهش هوا بخوره (خشک و کم کیفیت میشه)
          سوزن معمولی بهش نمیخوره
          باید سوراخ سوزن چیزی حدود 0.5 تا 1 میلیمتر قطرش باشه و اگر چیزی براش جایگزین کردی خوب قسمت اتصال سوزن به بدنه رو کیپش کن تا هوا واردش نشه (با چیزی مثل چسب دوقولو)
          اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
          شهيد دکتر مصطفي چمران
          ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
            تا حد امکان نزار بهش هوا بخوره (خشک و کم کیفیت میشه)
            سوزن معمولی بهش نمیخوره
            باید سوراخ سوزن چیزی حدود 0.5 تا 1 میلیمتر قطرش باشه و اگر چیزی براش جایگزین کردی خوب قسمت اتصال سوزن به بدنه رو کیپش کن تا هوا واردش نشه (با چیزی مثل چسب دوقولو)
            آره در حالت عادی که کلا بسته س...
            ولی آره میرم از این سوزنای ضخیم گیر میارم...
            ی سوال دیگه...بعد لحیم کاری چجوری برد رو میشورید؟من از اسپری ناهید خشک استفاده میکنم...قبلا از بنزین استفاده میکردم :mrgreen:
            شما چی استفاده میکنید؟

www.intelart.ir

دیدگاه

آره در حالت عادی که کلا بسته س...
              ولی آره میرم از این سوزنای ضخیم گیر میارم...
              ی سوال دیگه...بعد لحیم کاری چجوری برد رو میشورید؟من از اسپری ناهید خشک استفاده میکنم...قبلا از بنزین استفاده میکردم :mrgreen:
              شما چی استفاده میکنید؟
              من از پریل طلایی استفاده میکنم :mrgreen: (شوخی)
              بستگی به جنس موادی که روی برد هست معمولا از تینر سه هزار یا از ناهید خشک استفاده میکنم (البته برای تولیدات انبوه از حمام اولتراسونیک و مایع الما)
              اگر برد قطعات پلاستیکی نداشته باشه از تینر 3000 یا ناهید خشک (تینر ارزونتره) به این شکل که تینر رو توی یه بطری آب معدنی کوچیک میریزم و بعد یه سوراخ روی درش میزارم و بعد روی برد میریزم و اگر خیلی کثیف باشه جوری میریزم که از طرف دیگه برد شره کنه و بعد با مسواک تمیزش میکنم جوری که پایه ها قطع نشن و بعد دوباره میشورمش و بعد سریع با سشوار گرم خشکش میکنم و بعد هم سشوار خنک میگیرم روش
              اگرم روی برد قطعات پلاستیکی باشه با ناهید خشک همون کارای بالا رو میکنم
              شهيد دکتر مصطفي چمران
              ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                من از پریل طلایی استفاده میکنم :mrgreen: (شوخی)
                بستگی به جنس موادی که روی برد هست معمولا از تینر سه هزار یا از ناهید خشک استفاده میکنم (البته برای تولیدات انبوه از حمام اولتراسونیک و مایع الما)
                اگر برد قطعات پلاستیکی نداشته باشه از تینر 3000 یا ناهید خشک (تینر ارزونتره) به این شکل که تینر رو توی یه بطری آب معدنی کوچیک میریزم و بعد یه سوراخ روی درش میزارم و بعد روی برد میریزم و اگر خیلی کثیف باشه جوری میریزم که از طرف دیگه برد شره کنه و بعد با مسواک تمیزش میکنم جوری که پایه ها قطع نشن و بعد دوباره میشورمش و بعد سریع با سشوار گرم خشکش میکنم و بعد هم سشوار خنک میگیرم روش
                اگرم روی برد قطعات پلاستیکی باشه با ناهید خشک همون کارای بالا رو میکنم
                فکر میکنم منم باید پریل طلایی بگیرم! :biggrin: :biggrin:
                البته ناهید بعضی وقتا نمیتونه کثیفیای خیلی زیاد ناشی از لحیم کردنو بشوره...من اولش با یه پیچ گوشتی ریز اونا رو از برد جدا میکنم و بعدش اسپری میزنم...
                مرسی بابت پاسختون...

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                  سلام دوست عزیز
                  آمپول که کلا چیزی نداره! به اون شیشه که توش پنی سیلین نگه میدارن میگن آمپول :mrgreen:
                  اگر منظورت مدل زیره:
                  http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...3-rma-223.html

موقع خرید باید یدونه دسته که قسمت پشت قرار میگیره و یدونه سوزن بهت بدن که وقتی وصلش کنی میشه مثل سرنگ و اونوقت کار باهاش خیلی راحته
                  مثل عکس زیر(البته ممکنه شکل و جنس سوزن و دسته فشاری فرق کنه مال من کلا پلاستیکیه) :

دوستان تا جایی که من خبر دارم flux جزء مواد سمی برای انسان به حساب میاد پس حتما بعد از تماس و اتمام کار موارد ایمنی رو رعایت فرمایید
                  خب اینارو به من نداد ، منم نمیدونستم تا الان :cry:

دیدگاه

خب ممنون از همه شما دوستان گل گلاب :mrgreen:
                    من الان میخوام قطعات و وسایل زیر رو بخرم
                    اگه کسی مدل بهتری از هر کدوم از وسایل سراغ داره بگه و اگه چیزی تو لیستم نیست و جاگزاشتم و یا چیزی اضافه هستش و... رو لطفا بگید.
                    دمتون گرم پیشاپیش :applause:

1) هویه هیتر GORDAK 952

2) تمیزکننده مسی سر هویه ABC همراه پایه

3) مایع فلاکس 750 سی سی درب سبز P300-SMD

4) قطره چکان فلاکس 250 میلی لیتر

5) ماژیک روغن لحیم BON-102

6) روغن لحیم 50 گرمی LOTFETT

7) سیم لحیم 0.4 میلی متر ژاپنی 250 گرمی

8) قلع کش سیمی CP2015

9) نوک هویه مدل های زیر
                    http://roboeq.ir/products/detail/1802183/
                    http://roboeq.ir/products/detail/1802185/
                    http://roboeq.ir/products/detail/1802182/
                    http://roboeq.ir/products/detail/1802181/
                    http://roboeq.ir/products/detail/1802184/

10) سرنگ....از داروخونه سر کوچه :mrgreen:
                    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
                    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
                    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

خمیر قلع هم میخوای
                      سیم لحیم برای SMD نمیخوای. اگه بخوای از هیتر استفاده کنی فقط خمیر قلع میخوای
                      پس نوک هویه SMD هم نمیخوای
                      فلاکس در آبی نباید باشه؟؟ من آبی خریدم oo: (لطفا یه نفر تفاوتش رو توضیح بده. بدون نیاز به شستشو با استفاده برا SMD فرقش چیه؟؟؟ )
                      روغن فکر نکنم به درد بخوره ..... شایدم بخوره :rolleyes:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

همش لازم میشه ، اگه تونستی همه رو بخر

دیدگاه

سلام به همه
                          ---------------
                          اگر بگی برای چه کاری میخوای اینارو تهیه کنی بهتر میشه راهنمایی کرد
                          برای تولید انبوه ، تعمیرات ، پروژه دانشجویی ، کسب تجربه شخصی و...
                          ---------------
                          من با توجه به اینکه برای پروژه دانشجویی و پروژه های بازاری و صنعتی هستش (البته به تعداد کم نه تیراژ بالا) موارد زیر رو توصیه میکنم:
                          1- هویه و هیتر رو بهتر که از تعمیرکارایی که دارن و استفاده میکنن بپورسی تا ببینی کدوم بهتر جواب داده
                          2- حتما بخر
                          3- مایع فلاکس نیازی نداری
                          4- قطره چکان هم نیازی نداری
                          5- ماژیک هم نیازی نداری
                          6- روغن لحیم هم نیازی نداری
                          7- سیم لحیم 0.4 برای smd ها عالیه اما در کنارش یه 0.8 هم بخر و با توجه به پایه های قطعه smd از اونی که بهتره خودت استفاده کن (بهتر چیزهایی مثل هیتر و سیم لحیم رو از فروشگاه های معتبر بخری و جنس رو هم ببینی تا از مرغوبیتش مطمئن بشی) روبو ایی کیو معتبره و اصفهانیه اما من بشخصه بیشتر جنسام رو از eca میخرم و جنسایی مثل هیتر واین مدلی رو خودم مستقیم از بازار (معمولا تهران یا اصفهان) میخرم
                          8- این مدل قلع کش رو بخر عالیه
                          9- بجای اون مدل فلاکس ها و روغن لحیم ها فقط یدونه خمیر فلاکس سرنگی با نیدل و دسته فشاریش رو بخر
                          10 - بجای اون تعداد نوک هویه بی کیفیت یک تا سه تا نوک هویه جنس خوب رو بخر (این نوک 5هزارتومنیه خوب نیست)من انواع مدلشون رو خریدم اما تقریبا از دوتا نوک استفاده میکنم:
                          برای هویه smd ها نوک زیر:
                          http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AA%D8%B9%D9%85%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%84%D8%AD%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C/3516-%D8%B3%D8%B1-%D9%87%D9%88%DB%8C%D9%87-best-900m-t-i-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%A6%DB%8C.html

به آدرسای زیر هم یه نگاخ بنداز و چسب سلیکون رو بخر:
                          http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...84-k-5202.html

این ست ابزار هم چیزه خوبیه:
                          http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...%B1%DB%8C.html

http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...%A9%DB%8C.html

این هویه زیری هم برای کار من علی بوده و احتمالا یه چندتای دیگه میخرم:
                          http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...D8%B5-smd.html

بجای پاک کننده نوک abs از best استفاده کن ، فرقی توی عملکردشون نیست اما نوع best برچسبی که روش خورده حک شده هست اما abs فکر میکنم فقط یه برچسب پلاستیکی باشه که بعد یه مدت کنده بشه
                          http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...9%87-BEST.html

نکته: توی خرید سعی کن بهترین هارو ، مناسب ترین قیمت هارو و کاربردی ترین وسایل رو بخری

من به این دلیل که خیلی از سوالاتم رو توی انجمن eca جواب میگیرم سعی میکنم به عنوان تشکر جنسایی که لازم دارم رو اگر سه خصوصیت قیمت مناسب ، کاربردی بودن و خوب بدن رو داشت از خود eca بخرم و اگر توی فروشگاهشم بگردین چیزایی خوبی به چشمتون میخوره البته از روبو ایی کیو و فروشگاه هایه دیگه هم خرید هایی داشتم که معمولا به دلیل نداشتن اون جنس توی فروشگاه eca بوده

الان توی عکسایی که شما گذاشتین اسم فروشگاه دیگه ای به جز فروشگاه eca خورده که درواقع میتونه باعث کم شدن مشتری های eca بشه و این کار شما حقیقتا دور از انصافه اما با این وجود میبینیم که تیم نظارتی نیومدن پست شمارو پاک کنن و این خودش اخلاق بالای بچه های eca رو نشون میده

شهيد دکتر مصطفي چمران
                          ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiraghamohamadi
                            خب اینارو به من نداد ، منم نمیدونستم تا الان :cry:
                            این مدل فلاکس که شما خریدین به چه قیمتی پاتون در اومده؟
                            احتمالا زیر 8 هزارتومن
                            اما مدلی که من گفتم و نشون دادم که دسته و نیدل هم داره بین 15 تا 20 تومن هستش
                            شهيد دکتر مصطفي چمران
                            ; C is not for children

دیدگاه

eca کار بچه گونه کم انجام نمیده
                              1) برا فروشگاش عکس محصولات خیلی خیلی بد و تعداد عکس ها کم هستن
                              2) برا انجمن هاش پلود سنتر راه نمیندازه(بدون عضویت و دسترسی سریع تر و آسون تر) و الان میبینی تو بعضی پست های خیلی خوب فایل های پروژه و ... پاک شدن
                              3) مثلا یه هویه هیتر رو من میخوام الان چند وقته که تهیه نکرده.....

=========================================

من فعلا میخوام برا یادگیری قطعات Smd لحیم کنم...میخوام یاد بگیرم
                              ولی معلومه بعدش اگه پروژه تو مایه های smd بهم خورد باس انجام بدم دیگه
                              بعدش هم معلومه به احتمال زیاد اگه زنده باشیم کارمون همین هستش دیگه-----ولی این که توی این حالت تعداد کم کار کنم یا نمونه یا انبوه و... اصلا معلوم نیست-----زنده بودنمون معلوم نیست چه برسه به این :mrgreen:

=========================================

خب این قطعات رو در نظر دارم بخرم

1) هیتر هوای گرم پرتابل مدل 8858
                              سوال : این هیتر خوبه کیفیتش؟----از این سر ها با اندازه های کوچیک بزرگ نداره، چیکار کنم؟ eca سر هاشو داره؟

2) هویه 35W سرامیکی مخصوص SMD
                              3) سر هویه سوزنی BEST 900M-T-I درجه یک طلائی
                              سوال : این سر هویه که گفتی به این هویه میخوره؟ .... از کجا میفهمی که این نوک هویه به این هویه میخوره؟

4) تمیز کننده نوک هویه BEST
                              5) سیم قلع کش +goot-3515A
                              6) سیم لحیم 0.3mm 35gr مارک YAXUN مخصوص SMD

==================================================

سوال1) این "ست ابزار لحیم کاری" برا جی هستش و کجا کاربرد داره؟
                              سوال2) این خمیر سیلیکون با پسب سیلیکون چه فرقی داره؟

کلا قاطی کردم رفت که و کجا باید از کدوم استفاده کرد؟ کی از چسب سیلیکون کی و کجا از خمیر سیلیکون، کی و کجا از روغن لحیم، کی و کجا از مایع فلاکس ........سرم گیج رفت.....یکی میگه لازمه یکی میگه نیست :cry:
                              اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
                              1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
                              2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                                این مدل فلاکس که شما خریدین به چه قیمتی پاتون در اومده؟
                                احتمالا زیر 8 هزارتومن
                                اما مدلی که من گفتم و نشون دادم که دسته و نیدل هم داره بین 15 تا 20 تومن هستش
                                همون عکس اولی که گذاشتین ، فلاکس چینه (amtech)همین حدود بود ، من قبلا جای دیگه هم دیده بودم از این مدل استفاده میکردن و اونم پیستون نداشت ، کلا جنسش به درد لای دیوار میخوره ، توی یوتیوب دیدم شکل ماژیک بود و قلع رو عین هلو لحیم میزد به pcb بعدش بخار میشد ازش چیزی نمیموند، آخر اون شخص یه الکل هم میزد قشنگ تمیز میشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X