اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل روشن ماندن LED در یک مدار ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل روشن ماندن LED در یک مدار ساده

سلام.
    من یک مشکل در طراحی و عملکرد مدار که خیلی ساده هست دارم اما سوادم به حل کردنش نمیرسه.
    مشکل از این قرار هست که در مدار که یک میکرو و کلید و مقاومت و ال ای دی وجود داره پایه منفی led به یک کلید وصل هست و پایه دیگه کلید به منفی متصل هست.همچنین از پایه منفی led یک سیم به میکرو متصل شده البته این پایه میکرو pull-up شده.
    الان موقع اجرا در واقعیت و نه در شبیه ساز با اینکه کلید قطع هست اما led روشن میمونه. برای روشنتر شدن موضوع دوتا عکس از هر دو حالت کلید قرار دادم.
    در ضمن در حقیقت این led چراغ کمربند خودرو هست و led هست و نه لامپ رشته ای(مثل قدیمیا).
    خوب حالا من چیکار کنم تا در موقع قطع بودن کلید led روشن نمونه(البته بصورت کمی کم نورتر).

پاسخ : مشکل روشن ماندن LED در یک مدار ساده

سلام
    من دقیقا متوجه نشدم که شما چی میخوای ولی یه چیز کوچولو فهمیدم این مدار رو واست طراحی کردم

کد:
    #include <mega32.h>
    void main (void){
    DDRA.0=0;
    DDRD.0=1;
    while(1){
          if(PINA.0==0){
          PORTD.0=1;
          }

if(PINA.0==1){
          PORTD.0=0;
          }
     }
     }

این مدار و برنامه وقتی کلید رو نگه داری ال ای دی روشنه و وقتی ولش کنی ال ای دی خاموش میشه...
    منظور شما همینه دیگه؟؟؟یا نه؟؟؟
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

آقای احمدی سلام و ممنون بابت راهنمائی تون اما منظور من این نبود. مشکلی در مورد یرنامه میکرو نیست.مشکل اینجاست که این led توسط کلید داخل قفل کمربند خودرو خاموش و روشن میشه و من میخوام با استفاده از میکرو هم از قطع و وصل بودن کلید مطلع بشم تا میکرو پروسه خاصی رو انجام بده. به همین علت بود که از پایه منفی led و یا به عبارتی بعداز کلید به پایه میکرو که pull-up شده متصل کردم. الان در اجرا و پیاده سازی واقعی میکرو بدرستی تشخیص میده و کارش رو انجام میده اما بعداز قطع شدن کلید هنوز led روشن میمونه که نباید اینطور باشه. من چیکار کنم که با قطع شدن کلید led روشن نمونه و مثل قبل از وصل کردن میکرو با کلید خاموش و روشن بشه و همچنین از وضعیت کلید توسط میکرو مطلع بشم.

دیدگاه

شما Pullup داخلی رو فعال کردین؟ یبار هم به جای مقاومت بیرونی داخلی رو فعال کنین و اگه نشد یه دیوید توی ورودی پایه میکرو بزارین ببینین جواب میده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SRNOURI2 نمایش پست ها
          آقای احمدی سلام و ممنون بابت راهنمائی تون اما منظور من این نبود. مشکلی در مورد یرنامه میکرو نیست.مشکل اینجاست که این led توسط کلید داخل قفل کمربند خودرو خاموش و روشن میشه و من میخوام با استفاده از میکرو هم از قطع و وصل بودن کلید مطلع بشم تا میکرو پروسه خاصی رو انجام بده. به همین علت بود که از پایه منفی led و یا به عبارتی بعداز کلید به پایه میکرو که pull-up شده متصل کردم. الان در اجرا و پیاده سازی واقعی میکرو بدرستی تشخیص میده و کارش رو انجام میده اما بعداز قطع شدن کلید هنوز led روشن میمونه که نباید اینطور باشه. من چیکار کنم که با قطع شدن کلید led روشن نمونه و مثل قبل از وصل کردن میکرو با کلید خاموش و روشن بشه و همچنین از وضعیت کلید توسط میکرو مطلع بشم.
          10کیلو رو 4.7کیلو بزار ببین چی میشه
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SRNOURI2 نمایش پست ها
            خب با این مدار حتما led روشن می مونه...من دقیقا نمیدونم ولتاژ کاری اون لامپ اخطار کمربند 12 ولته یا نه ولی اگه 12 ولت باشه شما با قطع کلید با یه لامپ طرف هستید که یه طرفقش به 12 ولت و طرف دیگه ش به 5 ولت متصله خب اینطور اختلاف ولتاژ 7 ولت میفته دوسرش و روشن میشه(یه مقدار کم نورتر)
            در ضمن اینجوری وضعیت ناجوری داره...شما دارید ی مدارو به سیستم ماشین وصل مکیند...بهتره از یه ایزولاتور استفاده کنین!

اینجوری وقتی led کمربند خاموشه خروجی اوپتو کوپلر 1 و وقتی روشن بشه خروجی 0 میده.مقاومت دیود اوپتوکوپلر رو برحسب ولتاژ اعمالی به اون و دمای کاری اون باید حساب کنید.
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

ممنون از پاسخ همه عزیزان. تمام پیشنهاداتون رو امتخان میکنم و خبر میدم.از آقای فانی و استاد احمدی هم تشکر میکنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X