اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول df player mini با بسکام و avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ماژول df player mini با بسکام و avr

برنامه نمونه گذاشتم با بیسیک.تبدیل به هگز کن دقیقا مشابه همون حالت میکرو رو درایو کن.اونوقت راه بنداز.و دستورات رو بفرست.
    اگر دربیسیک و بسکام جواب بده قطعا سریال سالمه.اگر با بیسیک کار نکردید تا حالابا بسکام کار نکردید بگید تا برنامه رو درکدویژن پیاده کنم.
    و تست کنم.برهمون اساس به شما بدم.
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۲:۳۹ ۱۳۹۷/۰۶/۲۸.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

برنامه نمونه گذاشتم با بیسیک.تبدیل به هگز کن دقیقا مشابه همون حالت میکرو رو درایو کن.اونوقت راه بنداز.و دستورات رو بفرست.
      اگر دربیسیک و بسکام جواب بده قطعا سریال سالمه.اگر با بیسیک کار نکردید تا حالابا بسکام کار نکردید بگید تا برنامه رو درکدویژن پیاده کنم.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
        سلام مهندس

برنامه ای که در ابتدای تاپیک گذاشته بودید رو تو محیط بسکام کامپایل کردم و فایل هگزش رو روی میکرو مگا 16 ریختم و مدار رو کامل رو برد بورد بستم
        با صفر کردن هر یک از چهار پایه ( D3-D4-D5-D6 ) نوشته های مربوطه رو ال سی دی ظاهر میشه اما ماژول هیچ کاری انجام نمیده
        یه مقاومت 1K هم مثل همیشه طبق گفته دیتاشیت با پورت سریال سری هستش .
        دیگه نمیدونم باید چیکار کنم
        تغذیه ماژول و میکرو هم 5 ولت هست
        هم با میکرو SD کار کردم هم فلش بازم جواب نمیده

باید چیکار کرد ؟؟؟؟
        جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۲:۰۹ ۱۳۹۷/۰۶/۲۹.
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          سلام مهندس

برنامه ای که در ابتدای تاپیک گذاشته بودید رو تو محیط بسکام کامپایل کردم و فایل هگزش رو روی میکرو مگا 16 ریختم و مدار رو کامل رو برد بورد بستم
          با صفر کردن هر یک از چهار پایه ( D3-D4-D5-D6 ) نوشته های مربوطه رو ال سی دی ظاهر میشه اما ماژول هیچ کاری انجام نمیده
          یه مقاومت 1K هم مثل همیشه طبق گفته دیتاشیت با پورت سریال سری هستش .
          دیگه نمیدونم باید چیکار کنم
          تغذیه ماژول و میکرو هم 5 ولت هست
          هم با میکرو SD کار کردم هم فلش بازم جواب نمیده

باید چیکار کرد ؟؟؟؟
          از برنامه خودم مطمینم چون برنامه رو نوز تو ارشیو پروژه های خودم دارم.و با برنامه کار کردم و صنعتی هم جواب گرفتم.
          با این حالتی که شما می گید پورت سریال ماژول تون خرابه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

الان حسش نیست.فردا در اولین فرصت برنامه رو تست م یکنم و فییللم عملکردشو براتون می ذارم.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

از برنامه خودم مطمینم چون برنامه رو نوز تو ارشیو پروژه های خودم دارم.و با برنامه کار کردم و صنعتی هم جواب گرفتم.
            با این حالتی که شما می گید پورت سریال ماژول تون خرابه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

الان حسش نیست.فردا در اولین فرصت برنامه رو تست م یکنم و فییللم عملکردشو براتون می ذارم.
            بسیار باعث تاسفه
            دیگه خسته شدیم از بس منتظر موندیم که ECA جنساش رو موجود کنه
            آخر سر هم وقت از دست میره و موجود نمیشه
            مجبوریم از جای دیگه بخریم که اینطوری میشه
            تقلبی

دیدگاه

سلام دوستان

تو یه سایت خوندم که روش محاسبه چکسام برای این ماژول به این صورت هست :
              آدرس سایت : https://blog.allii.ir/2016/01/05/dfp...trol-avr-uart/

فرمول کلی محاسبه چکسام به این صورت هست که مقادیر بخش*های اولیه فرمان ارسالی رو با هم جمع میزنی و not اونرو توی چک*سام قرار میدی. یعنی:
              Checksum = ~($S+Ver.+Number+Command+Feedback+Param_MSB+Param_ LSB) // Checksum Calculation Formula

اما وقتی با ماشین حساب ویندوز چکسام رو حساب میکنم اصلا اونی که تو دیتاشیت هست در نمیاد !!!
              خواستم مشخص بشه بالاخره نحوه محاسبه چکسام چطوریه ؟؟
              توجه کنید این از خود دیتاشیت در آوردم :
              7E FF 06 09 00 00 04 FF DD EF
              با توجه به فرمولی که اون بالا گفته شده چکسام میشه :
              FE6F
              که اصلا اونی که اون بالا هست نیست !!!
              نظر دوستان چیه ؟؟
              مشکل از کجاست ؟؟
              جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۷:۲۵ ۱۳۹۷/۰۸/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                سلام دوستان

تو یه سایت خوندم که روش محاسبه چکسام برای این ماژول به این صورت هست :
                آدرس سایت : https://blog.allii.ir/2016/01/05/dfp...trol-avr-uart/

فرمول کلی محاسبه چکسام به این صورت هست که مقادیر بخش*های اولیه فرمان ارسالی رو با هم جمع میزنی و not اونرو توی چک*سام قرار میدی. یعنی:
                Checksum = ~($S+Ver.+Number+Command+Feedback+Param_MSB+Param_ LSB) // Checksum Calculation Formula

اما وقتی با ماشین حساب ویندوز چکسام رو حساب میکنم اصلا اونی که تو دیتاشیت هست در نمیاد !!!
                خواستم مشخص بشه بالاخره نحوه محاسبه چکسام چطوریه ؟؟
                توجه کنید این از خود دیتاشیت در آوردم :
                7E FF 06 09 00 00 04 FF DD EF
                با توجه به فرمولی که اون بالا گفته شده چکسام میشه :
                FE6F
                که اصلا اونی که اون بالا هست نیست !!!
                نظر دوستان چیه ؟؟
                مشکل از کجاست ؟؟
                سلام البته چکسام لازم نیست اما فرمولی که اون سایت گذاشته منم تست کردم جواب نمیده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Fake نمایش پست ها
                  سلام البته چکسام لازم نیست اما فرمولی که اون سایت گذاشته منم تست کردم جواب نمیده
                  بله درسته لازم نیست اما گفتم کلا فرمولش رو بدونیم بهتره
                  دوستان آیا برای محاسبه چکسام فرمولی که جواب بده سراغ دارید ؟؟؟

دیدگاه

سلام دوستان
                    کسی می دونه تفاوت ماژول DF Player Miniبا MP3-TF-16P چیه؟ چه تفاوت نرم افزاری با هم دارن؟
                    بنده مدتی است که با استفاده از پورت سریال با ماژول DFPayer Mini کار میکنم ، اما این بار ماژول MP3-TF-16P گرفتم که در ظاهر و حتی در ترتیب پین با DF Player Mini یکیه، حتی با تحریک پین ها کار میکنه، اما با دستورات سریال جواب نمیده. ماژول رو عوض کردم باز هم نشد اما مدار با DF Player Mini به خوبی کار میکنه .
                    تا بحال کسی با این موضوع مواجه شده؟
                    ممنون از راهنمایی دوستان

دیدگاه

سلام دوستان. خسته نباشید. انصافا این ماژول عالیه. یه سوال داشتم چه موقع نامگذاری عددی فایل های صوتی مهمه؟ چون من این ماژول رو با کارت sd و فلش راه انداختم. هم بدون میکرو و هم با میکرو (با میکرو فقط صدا رو تنظیم می کردم، آهنگ رو قبل و بعد میکردم و پاز/ پلی میزدم). اسم فایل های صوتی رو تغییر ندادم. اسم ها دلخواهن: فارسی، انگلیسی، عدد، ترکیبی و ... . بدون مشکل داره کار میکنه.
                      جدیدترین ویرایش توسط omidctrl; ۰۱:۲۱ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶.

دیدگاه

سلام.
                        مدار و برنامه ای میخوام که فقط 5 فایل صوتی که در داخل مموری است رو برام پخش کنه. به این صورت که 5 تا از پایه های ic رو به عنوان ورودی در نظر بگیرم و در ابتدا این پایه ها همگی 1 باشند.هرکدام از پایه ها که صفر شد فایل صوتی مربوط به خودش پخش شود.ممنون میشم راهنمایی کنید. این پروژه رو با اردویینو انجام دادم. حالا میخوام با avr انجام بدم و فرقی نمیکنه با بسکام باشه یا کدویژن. ممنون میشم اگه میتونید راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام.

ماژول WTV020-SV هست توی فروشگاه موجوده اینم لینگ فروشگاه
                          https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...mp3-wave-.html
                          لینک زیر تاپیک در مورد راه اندازی این ما ژول هست.

جدیدترین ویرایش توسط MM320; ۱۹:۰۶ ۱۳۹۸/۰۴/۰۴.

دیدگاه

سلام به همگی چند وقت پیش خواستم یکی از پروژه های خودمو سخن گو کنم .اومدم توفروشگاه eca گشتم و ارزون ترین ماژول پخش صوت رو انتخاب کردم.بعد اینکه خریدم و به دستم رسید ،مثل همیشه اومدم تواین انجمن و هرچی گشتم برنامه کاملی برای راه اندای این ماژول با بسکام ندیدم.مجبور شدم برم و دیتاشیت رو بخونم.خلاصه گفتم شاید یه بنده خدایی راهی که ما رفتیم رو دوباره کاری نکنه.براین شدیم تا اموزش روبه همراه برنامه اینجابذارم. عکس سخت افزاری ماژول به همراه معرفی پایه هایی که داره. راه اندازی ماژول بدون میکرو کنترلر: 1-دو پایه بلندگو کوچیک رو به پایه های شماره 6و8 متصل کنید.(ترتیب اتصال مهم نیست.) 2-پایه های تغذیه رو متصل کنید.(vcc , gnd) پایه یک را به 4.2 ولت و پایه 7 رابه منفی 3-برای تعییر به اهنگ بعدی باید پایه شماره 12 رابرای یه لحظه به منفی متصل کنید.در صورتی که این پایه به مدت چند ثانیه به منفی وصل شود.صدای اهنگ افزایش میابد. 4-برای تغییر به اهنگ قبلی باید پایه شماره10 رابرای یه لحظه به منفی متصل کنید.در صورتی که این پایه به مدت چند ثانیه به منفی وصل شود.صدای اهنگ کاهش میابد. 5-یه دونه sd cardرو داخل سوکت بذارید و اهنگ با فرمت mp3رو داخلش بریزید.البته با هر اسمی که باشه می خونه ولی زمانی که می خواهید به میکرو وصل کنید دیگه نام اهنگ ها بایدفقط شماره باشه. ---------------- راه اندازی ماژول با میکرو: برای اتصال ماژول به میکروباید از ارتباط سریال استفاده شود.برای ارتباط سریال هم که پایه های rx و txرو به صورت ضربدری به پایه های میکرو وصل می کنیم.بدین صورت که پایه tx ماژول df playerبه پایه rx میکرو،وپایه rxماژول را به پایه txمیکرو وصل می کنیم.در این حالت ماژول اماده فرمانبرداری است. فرمول کلی ارسال دستورات به ماژول براساس ساختار زیر است. ارسال دستور پخش آهنگ از sd cord:
                            کد:
                            Printbin  126 ; 255 ; 6 ;[COLOR="#FF0000"]3[/COLOR] ;0 ;[COLOR="#00FF00"] 1[/COLOR];[COLOR="#0000FF"]2[/COLOR]; 239
                            در دستور بالا فرمان پخش آهنگ شماره 2 از پوشه 1 ارسال می شود. توجه کنید که کد cmd برای پخش اهنگ ازsd card مقدار&h03می باشد. برای ارسال دستور پخش اهنگها توسط میکرو بایدنام اهنگی که انتخاب کرده اید را دربیت par2 وارد کنید. و همچنین نام پوشه ای که اهنگ در آن قراردارد رو دربیتpar1وارد کنید.واژه های غیر عددی پشتیبانی نمیشه. توجه:برای اهنگ ها وپوشه هایی که درون sd cardریخته میشه، فقط ازشماره های عددی استفاده کنید ------------------ افزایش ولوم:
                            کد:
                            Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]04[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
                            کاهش ولوم:
                            کد:
                            Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]05[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
                            پخش بعدی(Next ):
                            کد:
                            Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]1[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
                            پخش قبلی(Previous ):
                            کد:
                            Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]2[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
                            مکث(pause):
                            کد:
                            Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]14[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
                            در برنامه زیر هم یه پروژه ساده گذاشته شده که به یه ال سی دی 16*2 و میکرو مگا16برای ارتباط با ماژول استفاده شده وکارکرد برنامه اینحوریه که چهارتا دکمه برای ارسال دیتا به ماژول تعبیه شده و با فشردن این دکمه ها به آهنگ بعدی و قبلی منتقل میشه و همچنین در هر تراک بافشردن دوتا دکمه دیگه افزایش صدا و کاهش صدا صورت می گیرد.
                            کد:
                            $regfile = "m16def.dat" $crystal = 8000000 $baud = 9600 '------------- Config Lcdpin = Pin , Rs = Porta.1 , E = Porta.2 , Db4 = Porta.3 , Db5 = Porta.4 , Db6 = Porta.5 , Db7 = Porta.6 Config Lcd = 16 * 2 Cursor Off Cls '------------ Config Pind.6 = Input :volume_up Alias Pind.5 Config Pind.5 = Input :volume_down Alias Pind.6 Config Pind.4 = Input : _next Alias Pind.3 Config Pind.3 = Input : Previous   Alias Pind.4 '*********************************************************************************** Do home cursor off lcd "df_player" '-------- if volume_up=0 then Printbin  126 ; 255 ; 6 ; 04; 0 ; 0 ;0; 239 home l lcd "volume++       " end if '------------- if volume_down=0 then Printbin  126 ; 255 ; 6 ;05 ;0 ; 0 ;0; 239 waitms 50 home l lcd "volume----                 " end if '------------- if _next=0 then Printbin  126 ; 255 ; 6 ;1 ;0 ; 0 ;0; 239 waitms 50 home l lcd "next           " end if '------------- if Previous =0 then Printbin  126 ; 255 ; 6 ;2 ;0 ; 0 ;0; 239 waitms 50 home l lcd "Previous               " end if '------------- waitms 100 Loop End
                            سلام امکان گرفتن اسم فایل و مشخصات در این ماژول هست یا بایدکلاً از آسی دیکودر vS1011 استفاده کرد برای این منظور که اسم فایل و تگ فایل رو بخونی البته از یو اس بی منظورمه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام دوستان. من از این ماژول استفاده کردم، هیچ مشکلی توی پخش آهنگ و پایه ها نیست، فقط تنها مشکلی که دارم ارتباط با میکرو هست. توی این موردی که برای من پیش اومده، با استفاده از پورت سریال فقط می تونم دیتا از ماژول دریافت کنم (یعنی پایه ی TX ماژول سالم هست)، اما هیچ دیتایی نمی تونم به ماژول ارسال کنم (مقاومت 1 کیلو هم قرار دادم)، یعنی پایه RX ماژول کار نمی کنه هر کاریش می کنم. کسی می تونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست؟ امکان داره توی خرابی فیزیکی ماژول و پورت سریالش، یه پایه سالم باشه و یه پایه خراب باشه؟

دیدگاه

سلام مشکلتون حل شده؟ من هم چنین مشکلی با ورژن جدید DF Player دارم
                                منظورم از ورژن جدید ماژول هایی هست که آیسی MH2024K-16SS دارند . روی یه بورد وقتی ماژول با آیسی MH2024K-24SS میزارم مشکلی نیست و راحت با میکرو میتونم ارتباط سریال داشته باشم اما وقتی روی همین بورد ماژول با آیسی MH2024K-16SS استفاده میکنم با همون رم، هیچ علائم حیاتی ندارم و LED ماژول کلا خاموشه. کسی ماژول با آیسی 16 پایه رو راه اندازی کرده؟
                                rameshk8@gmail.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X